Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
υπαρχει και ενα πραματακι που πιανει σε μεγαλες αποστασεις, εχει ειδικο κουμπακι για παρουσιασεις και δειχνεις κατι με λειζερ. ναι για προτζεκτορες κ ετσι. ηθελα να το πωωωωωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ήμαρτον ρε παιδιά με τα ποντίκια της Microsoft. Ποσοστά παίρντε; :P
Logitech για αυτά τα accessories... :)

Έχω δοκιμάσει laser pointer για παρουσιάσεις από logitech και έμεινα ικανοποιημένος. Τελικά πήρα κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ήμαρτον ρε παιδιά με τα ποντίκια της Microsoft. Ποσοστά παίρντε; :P
Logitech για αυτά τα accessories... :)

Έχω δοκιμάσει laser pointer για παρουσιάσεις από logitech και έμεινα ικανοποιημένος. Τελικά πήρα κι εγώ.
ημαρτον βρε παιδι με τα logitech.ποσοστα παιρνεις;:D

αναι ετσι λεγεται το πραματακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Logitech για αυτά τα accessories...

δεν παιρνω ποσοστα
απλα τα microsoftεχουν πιο πλατια εργονομικα πληκτραει δικα για μεγαλα χερια
ενα τα logitech καπως στενευουν..
στο θεμα design και βολκοτητας η μικρομαλακη κυριαρχει..

αλλα λειτουργικα ισως πασχουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ήμαρτον ρε παιδιά με τα ποντίκια της Microsoft. Ποσοστά παίρντε; :P
Logitech για αυτά τα accessories... :)

Έχω δοκιμάσει laser pointer για παρουσιάσεις από logitech και έμεινα ικανοποιημένος. Τελικά πήρα κι εγώ.

Μου βρίσκεις σαν το natural? ό,τι εταιρεία ναναι, αλλά να στέκεται το χέρι μου για ώρες και να δουλεύει χωρίς να πιάνονται οι τένοντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βαλτε το χερι λιγο πιο βαθια στην τσεπη και παρτε razer... Τι logitech και microsoft μου λετε;...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λειτουργω το ποντικι σε γραφειο ξυλο πανω,,χωρις παντ

λετε να βελτιωνεται αν χρησιμοποιησω παντ?

υπαρχει διαφορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
λειτουργω το ποντικι σε γραφειο ξυλο πανω,,χωρις παντ

λετε να βελτιωνεται αν χρησιμοποιησω παντ?

υπαρχει διαφορα?

η επιφανεια του mousepad ειναι η καλυτερη! να το εχεις παντα πανω απο παντ το ποντικι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
λειτουργω το ποντικι σε γραφειο ξυλο πανω,,χωρις παντ

λετε να βελτιωνεται αν χρησιμοποιησω παντ?

υπαρχει διαφορα?

Εξαρτάται την επιφάνεια. Αν γενικά βλέπεις ότι πάει άνετα και χωρίς, τότε η μόνη διαφορά που θα δεις είναι ότι δε θα βρωμίζει τόσο εύκολα ( που πάλι εξαρτάται κι από το πόσο καθαρό κρατάς το χώρο σου ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδιά θέλω να ρωτήσω κι εγώ κάτι. τελευταία σχεδόν κάθε μέρα τα εικονίδια αλλάζουν θέση και γίνεται όπως ναναι η επιφάνεια εργασίας. εχω δοκιμάσει πολλά πράγματα,έχω ψάξει και στο ίντερνετ, αλλά δεν κατάφερα να το κάνω. κάπου διάβασα ότι είναι πρόβλημα των windows (7). έχει τύχει σε κανέναν? πώς το αντιμετώπισε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
έχει τύχει σε κανέναν?
Ναι, μου έτυχε σε μένα.

πώς το αντιμετώπισε?
Έβαλα linux και ησύχασα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έβαλα linux και ησύχασα. :P
το συστήνεις και για τον κοιλοπονο?:P
(ησυχασες απο αυτο το προβλημα και δημιουργησες αλλα τοσα,,
κατι σαν το γάμο ενα πραγμα :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μια ερώτηση από τον αδερφό μου για κάποιον που να γνωρίζει: Αν επιχειρήσει να συνδεθεί με telnet σε μια πόρτα εκτός από την 23 και τελικά συνδεθεί,πρέπει να του βγάλει να κάνει login? Γιατί προσπαθεί να συνδεθεί,αλλά δεν κάνει τίποτα.. Πρέπει,δηλαδή,να τρέχει το service για να κάνει authorize,αλλιώς δε γίνεται? Όποιος μπορεί,ας απαντήσει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μια ερώτηση από τον αδερφό μου για κάποιον που να γνωρίζει: Αν επιχειρήσει να συνδεθεί με telnet σε μια πόρτα εκτός από την 23 και τελικά συνδεθεί,πρέπει να του βγάλει να κάνει login? Γιατί προσπαθεί να συνδεθεί,αλλά δεν κάνει τίποτα.. Πρέπει,δηλαδή,να τρέχει το service για να κάνει authorize,αλλιώς δε γίνεται? Όποιος μπορεί,ας απαντήσει.. :)
Θα πρέπει νσ συνδεθείς στο port στο οποίο "τρέχει" το telnet. Δηλαδή, αν το telnet τρέχει στο 23, θα πρέπει να συνδεθείς στο 23. Αν πας να συνδεθείς, πχ. στην 80, που ακούει το HTTP, τότε θα σου βγάλει άλλα αντί άλλων.

Και για όνομα των θεών, ΟΧΙ TELNET... στέλνεις τα πάντα in the clear. Υπάρχει το ssh.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Δηλαδή telnet μόνο με telnet server από πίσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή είμαι εντελώς άσχετη θέλω λίγο βοήθεια σχετικά με το τι να προσέξω σε ένα desktop. Θέλω να είναι γρήγορο και να αντέχει πολλά πράγματα ταυτόχρονα όπως επίσης να μην έχει πρόβλημα με 3-4 προγράμματα τύπου Avid. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα παιχνίδια και οι ταινίες αλλά θέλω να είναι Windows (τα MAC τα απεχθάνομαι και τα Linux νιώθω πως είναι μόνο για όσους ξέρουν τι τους γίνεται, όχι για μένα). Τι πρέπει να κοιτάξω? Δεν έχω ιδέα τι σημαινουν πρακτικά τα χαρακτηριστικά των επεξεργαστών (τα GHz, cache, κλπ)...πχ έχω έναν στα 3,20GHz που σέρνεται και ένα στα 1.80 που πάει σφαίρα, άρα μάλλον αυτό δεν έχει σχέση με ταχύτητα.
Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή, όπως βλέπετε δεν έχω ιδέα που παν τα τέσσερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πχ έχω έναν στα 3,20GHz που σέρνεται και ένα στα 1.80 που πάει σφαίρα, άρα μάλλον αυτό δεν έχει σχέση με ταχύτητα.
Τα Windows. Μπορούν να σου μετατρέψουν ένα λαγό σε χελώνα, αν τα παραφορτώσεις. Εκτός κι αν έχεις 2GB RAM στο 2ο...
In any case, για γρήγορο PC, σημασία μεγάλη έχει η RAM. Με 8GB πιστεύω θα είσαι υπέρ καλυμμένη για καθημερινές χρήσεις.

Κανονικά θα σου έλεγα κοίτα βρες motherboard που να στηρίζει 8GB και αναβάθμισε μόνη σου την μνήμη, αλλά σε φοβάμαι μην μου προκαλέσεις καμιά πυρηνική έκρηξη. :P Οπότε απλώς βάλε στα χαρακτηριστικά σου 8GB μνήμης.

Θα βοηθήσει επίσης, αν αντί για σκληρό δίσκο βάλεις SSD, αλλά θα σου κοστίσει κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δηλαδή μπορώ να κρατήσω το παλιό και απλά να πάρω μητρική και επεξεργαστή (να τα βάλουν εκεί που θα τα πάρω γιατί δεν έχω ιδέα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξερει κανεις πως μπορω να καθαρισω τον σκληρο επειδη ειμαι ασχετη? Απο 53 GB εχω μονο 5 ελευθερα και συνεχως δεσμευονται κι αλλα, ενω δεν εχω αποθηκευσει τιποτα :(:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Windows>temp αδειαζεις τον φακελο και μας λες αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top