Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ελαχιστοσ χωροσ ελευθερωθηκε :verymad: τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ελαχιστοσ χωροσ ελευθερωθηκε :verymad: τι να κανω?

αρχισε να σβηνεις οτι δεν χρειαζεσαι,απο αρχεια μικρα μεχρι προγραμματα. σιγουρα εχεις στον σκληρο αχρηστα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
την τελευταια φορα που ξεκινησα να διαγραφω αρχεια, εσβησα ενα αρχειο που ηταν απαραιτητο για την εκκινηση:clapup: μετα δεν ανοιγε το laptop :D:D:D:D:D:D:D γι'αυτο χρειαζομαι βοηθεια απο ατομα που ξερουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ξερει κανεις πως μπορω να καθαρισω τον σκληρο επειδη ειμαι ασχετη? Απο 53 GB εχω μονο 5 ελευθερα και συνεχως δεσμευονται κι αλλα, ενω δεν εχω αποθηκευσει τιποτα :(:help:

Θα τρέξεις πρώτα ένα CCleaner. Αν δεν αδειάσει αρκετά, θα αρχίσεις να απεγκαθιστάς προγράμματα που δεν χρησιμοποιείς και πιάνουν χώρο. Από τον πίνακα ελέγχου > προσθήκη/αφαίρεση προγραμμάτων. Αν πάλι δεν σου φτάνει, θα αγοράσεις έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο να μεταφέρεις εκεί τα αρχεία (ταινίες, τραγούδια, έγγραφα) που σου πιάνουν χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
την τελευταια φορα που ξεκινησα να διαγραφω αρχεια, εσβησα ενα αρχειο που ηταν απαραιτητο για την εκκινηση:clapup: μετα δεν ανοιγε το laptop :D:D:D:D:D:D:D γι'αυτο χρειαζομαι βοηθεια απο ατομα που ξερουν;)

ε κι συ βρε κοριτσι μου! :P σβησε τραγουδια και καποια προγραμματα που κατεβασες εσυ η ιδια, τα οποια φαινονται οτι δεν ειναι απαραιτητα. αμα θες ρωτα εδω το προγραμμα να σου πουμε αν ειναι να το κρατησεις ή οχι. μια αλλη ερωτηση. ποσο χρονων ειναι ο υπολογιστης σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ειπα εγω οτι εχω τραγουδια, εικονεσ κτλ? τιποτα δεν εχω αποθηκευμενο στο σκληρο εκτοσ απο ελαχιστα προγραμματα και τα windows που πιανουν 33 gb και καθε μερα αυξανονται:verymad:
φετοσ γινεται 5 και περυσι του ειχα κανει format
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ειπα εγω οτι εχω τραγουδια, εικονεσ κτλ? τιποτα δεν εχω αποθηκευμενο στο σκληρο εκτοσ απο ελαχιστα προγραμματα και τα windows που πιανουν 33 gb και καθε μερα αυξανονται:verymad:

ποσο χρονων ειναι το pc? και τι windows εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ειπα εγω οτι εχω τραγουδια, εικονεσ κτλ? τιποτα δεν εχω αποθηκευμενο στο σκληρο εκτοσ απο ελαχιστα προγραμματα και τα windows που πιανουν 33 gb και καθε μερα αυξανονται:verymad:
φετοσ γινεται 5 και περυσι του ειχα κανει format

παρε εναν εξωτερικο σκληρο, αλλα το καλυτερο ειναι μια αγορα ενος καινουργιου. αυτα συνεχεια εξελισονται,φαντασου δηλαδη οτι τωρα αν παρεις θα παρεις ενα με 320-500 gb και δεν θα ξες τι να βαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
windows xp και για να παρω καινουργιο ουτε συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Τα Windows XP δεν πιάνουν 33gb στον σκληρό και -κυρίως- δεν ανεβαίνει το μέγεθος των windows με το πέρασμα των χρόνων αλλά με το πέρασμα των προγραμμάτων. Και σου ξαναλέω, ρίξε πρώτα ένα Ccleaner και πες μας τι προγράμματα έχεις που πιάνουν χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αφου παταω ιδιοτητεσ και μου βγαζει μεγεθοσ 33 gb


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βρε άσε τα "αφού" και κάνε αυτό που σου λένε. Σου βγάζει 33gb αλλά 33gb δεν πιάνουν τα windows. Κάνε αυτό που σου είπα πριν και δείξε μας και ένα screenshot από τα εγκατεστημένα προγράμματα που έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μολισ κατεβασα το CCleaner και ειδα οτι μου εχει αρκετα πραγματα τσεκαρισμενα. ειναι απαραιτητο να καθαριστουν ολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εσύ επιλέγεις τι θα τσεκαριστεί. Προτείνω να μην επιλέξεις τα cookies και search history των browsers. Από τα υπόλοιπα δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει τίποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα 53gb σκληρο, σε 5ετιας pc απορω που το βρηκες...! Το λαπτοπ μου ειναι 4αρων και εχει 250...
Βασικα με τοσο μικρο σκληρο δυσκολο να ανταπεξελθεις σε σημερινα δεδομενα. Εγω θα σου προτινα να παρεις εναν καινουργιο, με 50 ευρο μπορεις να παρεις εναν 500αρι να μπορεις να βαλεις και κανα τραγουδι και καμια ταινια. Αν τωρα ακομα και τα 50 ευρο σου φαινονται απαγορευτκα και θες να κανεις την δουλεια σου με τα συγκεκριμενα δεδομενα, θα πρεπει να εχεις συνεχος τον νου σε σε temporary files και στο τι προγραμματα εχεις και ποια απο αυτα χρησιμοποιεις.
Πες μας αν θες ποια προγραμματα χρησιμοποιεις, κανε uninstal οσα δεν χρησιμοποιεις.
Τα XP αν θυμαμε καλα θελουν γυρο στα 10gb, ισως να κανω και λαθος βεβαια. Αυτο συμενει οτι εχεις φορτωσει αλλα 23gb με προσωρινα αρχεια, αρχεια που συνδεονται με προγραμματα και σαβουρα! Οποτε ριξε μια ματια προς αυτην την κατευθηνση!
Επισης δεν μας ειπες, περα απο τον φακελο τον windows, τα υπολοιπα 20gb τι περιεχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
και ναι το νεο χρονο τον εγκαινιαζει η ασχετη!
μπορει καπς να μου πει (εαν και) πως μπορω να μεταφερω ολα μαζεμενα τα "αγαπημενα"/σελιδοδεικτες απο internet explorer σε firefox?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ανοιγεις τον FF, κανεις δεξι κλικ πανω στους σελιδοδεικτες (η ανοιγεις την βιβλιοθηκη σελιδοδεικτων με οποιων αλλων τορπο εχουν οι κατα καιρους εκδοσεις), εισαγωγη και αντιγραφο/εισαγωγη δεδομενων απο αλλων περιηγιτη και επιλεγεις τον ie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
I thank you very much
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ΒΟΉΘΕΙΑ!
Είμαι ένα βήμα πριν πάθω κρίση! :verymad:
Θέλω να πάρω τη μικρή μου αδερφή και να την φυτέψω στο χώμα αφού τη κουρέψω γουλί και την ξεκοιλιάσω. Ακόμα τρέμω από τα νεύρα!!!!!!
Με έσμπρωξε το σκασμένο και πήρα παραμάζωμα το λαπτοπ και προσγειώθηκα πάνω σε αυτό αφού πρώτα σφήνωσε το ποντίκι ανάμεσα στην οθόνη και το πληκτρολόγιο.
Το αποτέλεσμα έσπασε η οθόνη. Λοιπόν έχω το toshiba satellite c660D-10D μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Που μπορώ να βρω οθόνες και πόσο θα μου βγει το μαλλί;;;;;;


edit: Συγνώμη, δεν διάβασα σωστά το τίτλο στο θέμα από την ταραχή, νόμιζα λέει "χάλασε ο φορητός μου" και όχι ο φορτιστής αν μπορεί κάποιος ας το μεταφέρει σε ανάλογο θέμα πλιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top