Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά ποιο χλευασμό;;; Κανείς δεν αξίζει τέτοια συμπεριφορά.
Ένας άνθρωπος που αντιμετωπίζεται "κάπως" λόγω των κιλών του, πρέπει πρώτα απ' όλα να επανεξετάσει τους φίλους του και μετά τη διατροφή του.

Πέραν τούτου, γυμναστική darlings...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
To θέμα ειναι να αγααπάς τον εαυτό σου όπως εισαι !!! Εκτός κ αν αυτα τα 2-3 κιλά σε κάνουν να νιώθεις τόοοοοσο χάλια τότε απλά κάνε μια σωστή δίαιτα... διαιτολόγο κτλπ.. κ επιπλέον γυμναστηκή... Βασικό... !!! ππφφ μόνο π τα σκέφτομαι βαριέμαι.... χαχαχα! Σε όποιον αρέσουμε κούκλα μ για τους άλλους δν θα μπορέσουμε!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επίσης, Stacy, είμαστε στα ίδια κιλά και σε περνάω 3 εκατοστά...
Αν είσαι τελείως αγύμναστη, καταλαβαίνω γιατί νιώθεις βαριά. Αλλά είσαι μια χαρά, στα νούμερα...

Έχεις όντως νιώσει ρατσισμό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Χμ, από τα Χριστούγεννα και μετά αποφάσισα να κάνω δίαιτα γιατί το κακό είχε παραγίνει κάπως. Είμαι 1,71 και τότε είχα φτάσει τα 78 κιλά. Ναι μεν όχι κάτι τόσο τραγικό αλλά ούτε και υγιές. Τώρα είμαι πίσω στα 64 που είναι το normal μου σύμφωνα με αυτά που λένε οι διαιτολόγοι, γιατροί κτλ. (υπάρχουν και φόρμες στο internet που υπολογίζουν BMI, ιδανικό βάρος, ημερίσιες θερμίδες κ.ά.) και η συμβουλή μου είναι νερό και περπάτημα. Κι όχι πολλά πολλά κρέατα. Νερό με τη μορφή σκέτου νερού, καφέ ή τσαγιού (χωρίς ζάχαρη φυσικά). Έπειτα αντί για κοκα-κολα σόδα αν ο άλλος θέλει ντε και καλά κάτι με ανθρακικό. Κι επειδή είμαστε αρκετά φαγανά παιδάκια στην παρέα μου δε λέω, μια φορά τη βδομάδα εκεί που θα μαζευτούμε θα τις παραγγείλουμε τις πίτσες μας και τα σουβλάκια μας. Απλά τότε νερό ή σόδα και όχι αναψυκτικό. Ή σε άλλα μαγαζιά που πάμε όπως T.G.I. Friday's ή Ruby Tuesday και τα σχετικά, αντί να πλακώσω ένα burger έτρωγα μια σαλάτα.

Στην τελική υπάρχουν κι άλλες γεύσεις πέραν της γλυκιάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βέβαια προσοχή στις σαλάτες, κάποιες έχουν τόση σάλτσα και άλλα ύπουλα, που καταλήγουν να είναι πιο παχυντικές από ένα cheeseburger.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Βέβαια προσοχή στις σαλάτες, κάποιες έχουν τόση σάλτσα και άλλα ύπουλα, που καταλήγουν να είναι πιο παχυντικές από ένα cheeseburger.

Α, όλα κι όλα! Σαλάτα χωρίς τη σως της είναι σουβλάκι δίχως τσατσίκι! Είπαμε να κάνουμε δίαιτα αλλά όχι να καταλήξουμε και σαν τους Άγγλους που τρώνε όλο νερόβραστα. :redface::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Επίσης, Stacy, είμαστε στα ίδια κιλά και σε περνάω 3 εκατοστά...
Αν είσαι τελείως αγύμναστη, καταλαβαίνω γιατί νιώθεις βαριά. Αλλά είσαι μια χαρά, στα νούμερα...

Έχεις όντως νιώσει ρατσισμό;;
τον έχω νιώσει εγώ ΠΟΛΥ καλά τον ρατσισμό
αν θέτε σας λέω ιστορίες να σου σηκωθεί το μαλλί κάγκελο
και δεν μιλάω για τώρα που έχω ΠΟΛΛΑ κιλά παραπάνω αλλά ακόμα και για τότε που είχα απλά 6-7 κιλάκια παραπάνω

το σύνηθες ήταν σε κατάστημα ρούχων, το υποτιμητικό βλέμμα της πωλήτριας με την ατάκα καθώς μασάει τσιχλα "δεν έχουμε στο νουμεράααααααακι σαααααααας" και σπάτς η φουσκα στο στόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy

Νεοφερμένος

Η Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Sorry, δεν εννοούσα ρατσισμό προς εμένα!!! Έλεος, δεν φτάσαμε σ' αυτό το σημείο, απλώς συμβαίνει συχνά στους υπέρβαρους και μισώ αυτή την κατάσταση κυριολεκτικά! Ποτέ δεν αντιμετώπισα "κάπως" έναν παχύσαρκο, απλώς τον θεωρώ ασθενή. (Μιλάμε για πάνω από 100kg σε κανονικό ύψος...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy

Νεοφερμένος

Η Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τον έχω νιώσει εγώ ΠΟΛΥ καλά τον ρατσισμό
αν θέτε σας λέω ιστορίες να σου σηκωθεί το μαλλί κάγκελο
και δεν μιλάω για τώρα που έχω ΠΟΛΛΑ κιλά παραπάνω αλλά ακόμα και για τότε που είχα απλά 6-7 κιλάκια παραπάνω

το σύνηθες ήταν σε κατάστημα ρούχων, το υποτιμητικό βλέμμα της πωλήτριας με την ατάκα καθώς μασάει τσιχλα "δεν έχουμε στο νουμεράααααααακι σαααααααας" και σπάτς η φουσκα στο στόμα

Αλήθεια ; Σίγουρα η πωλήτρια θα ήταν κάποια ανορεξική που είχε να φάει σοκολάτα από τα 8 της χρόνια...(που λέει ο λόγος..) Μην μασάς κοπέλα μου, οι κακοήθεις άνθρωποι πάντα βρίσκουν κάτι να σου προσάψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, οι περισσοτερες απ'αυτες ειναι για χαστουκια, δεν εχει σημασια πως εισαι, τη μαλακια θα την πουν. Δεν πιστευω οτι αυτο ειναι πραγματικος ρατσισμος, παρα τσιχλα στον(για?) εγκεφαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Nαι όντως αυτο ειναι μέγα λάθος.. Δν χρειάζεται να μιλήσεις για να νιώσει ο αλλος άσχημα απλα κ μόνο ενα βλέμμα σ στο δρόμο πχ... να τον κάνει να νιώσει τόσο ΄χάλια όσο 1000 λέξεις... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy

Νεοφερμένος

Η Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Είναι ρε παιδιά, είναι ! Διότι αυτό το κατάστημα αρνήθηκε να την εξυπηρετήσει λόγω βάρους. Ας της έδινε το Large και ας αποφάσιζε η ίδια αν της κάνει ή όχι. Έτσι την περιθωριοποίησε. Επίσης, να διευκρινήσω ότι λέγοντας ότι "θεωρώ ασθενείς" εννόω μόνο όταν αισθάνονται οι ίδιοι εγκλωβισμένοι στο βάρος τους, όχι όταν νιώθουν καλά! Όπως όταν κάποιος έχει κατάθλιψη για παράδειγμα. Είναι ασθενής, διότι ό ίδιος δεν νιώθει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ ακόμα κι αν δεχτώ ότι αυτό δεν είναι ρατσισμός (και δίκιο έχεις)
δεν είναι ρατσισμός το ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ νούμερα στα ρούχα?
Δλδ συγγνώμη...θα μιλήσω για πριν δύο χρόνια που ήμουν 68-70 κιλά με 1,68 ύψος
ξέρεις τι τράβαγα ΤΟΤΕ για να βρω νούμερο?
το τώρα άστο, το ξεχνάμε... μόνο τσουβάλια βρίσκω καθώς και στο Λητώ που πάω και ψωνίζω ακόμα λες κι είμαι ακόμα έγκυος κανα ρούχο σε φαρδιά γραμμή χωρίς μπάσκα στην κοιλιά
αυτό δεν είναι ρατσισμός?
το ότι πρέπει να πας σε ΕΙΔΙΚΟ κατάστημα για χοντρούς όταν έχεις 15 κιλά παραπάνω για να βρεις ρούχο, δεν είναι ρατσισμός?

δεν αναφέρω τις αεροπορικές που αν κάποιος είναι πραγματικά ευτραφής του χρεώνουν ΔΙΠΛΟ εισητήριο για να κάτσει και καλά σε δύο θέσεις....
αυτό το πράγμα είναι απελπισία... αν βρισκόμουν σε αυτή τη θέση θα αυτοκτονούσα
ξέρω όμως φίλο που το έπαθε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Γιατί να σας νοιάζει το τι λένε οι ξένοι για σας? Έναν ξένο ό,τι και να μας πει εγώ ξέρω ότι του γυρίζουμε την πλάτη και δεν ασχολούμαστε καν. Μόνο η γνώμη των φίλων μας θα πρέπει να μετράει και όχι υπό τη μορφή γλυψίματος φυσικά, αλλά να περιέχει και αντικειμενικότητα. Με τους φίλους συμφωνούμε, μαλώνουμε, τα βρίσκουμε. Όχι με τους άγνωστους.

Εκτός κι αν και οι φίλοι μας μας κοροϊδεύουν οπότε όπως ειπώθηκε κοιτάμε πρώτα τι σόι φίλους έχουμε και μετά τα πόσα κιλά είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Ναι αυτο με τα ρούχα ειναι όντως πρόβλημα... Κ εκτός αυτου (επειδή κ η θεία μ έχει παραπάνω κιλά κ ξέρω) όταν βρίσκεις ρούχα πόσο τα πληρώνεις? (!) :/: Ακρίβα... Απο όσο ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί να σας νοιάζει το τι λένε οι ξένοι για σας? Έναν ξένο ό,τι και να μας πει εγώ ξέρω ότι του γυρίζουμε την πλάτη και δεν ασχολούμαστε καν. Μόνο η γνώμη των φίλων μας θα πρέπει να μετράει και όχι υπό τη μορφή γλυψίματος φυσικά, αλλά να περιέχει και αντικειμενικότητα. Με τους φίλους συμφωνούμε, μαλώνουμε, τα βρίσκουμε. Όχι με τους άγνωστους.

Εκτός κι αν και οι φίλοι μας μας κοροϊδεύουν οπότε όπως ειπώθηκε κοιτάμε πρώτα τι σόι φίλους έχουμε και μετά τα πόσα κιλά είμαστε.

δεν είναι ακριβώς ότι με νοιάζει τι λένε οι ξένοι για μένα
όμως το βλέμμα αποδοκιμασίας που μπορεί να σου ρίξει κάποιος με ένα touch αηδίας για τα κιλά σου, μπορεί πραγματικά να σε "σκοτώσει" όταν ήδη δεν νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου

με νοιάζει επίσης το ΓΕΓΟΝΟΣ ότι δεν μπορώ να ντυθώ εκτός αν το ρούχο είναι τσουβάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, όλα κι όλα! Σαλάτα χωρίς τη σως της είναι σουβλάκι δίχως τσατσίκι! Είπαμε να κάνουμε δίαιτα αλλά όχι να καταλήξουμε και σαν τους Άγγλους που τρώνε όλο νερόβραστα. :redface::D:P

Ε όχι και νερόβραστα οι Άγγλοι, οι βασιλιάδες της σάλτσας... :P
Εγώ απλά είπα υπ' όψιν, όχι κομμένες όλες οι σάλτσες. Κάποιες σαλάτες φτάνουν χαλαρά τις 700 θερμίδες.

τον έχω νιώσει εγώ ΠΟΛΥ καλά τον ρατσισμό
αν θέτε σας λέω ιστορίες να σου σηκωθεί το μαλλί κάγκελο
και δεν μιλάω για τώρα που έχω ΠΟΛΛΑ κιλά παραπάνω αλλά ακόμα και για τότε που είχα απλά 6-7 κιλάκια παραπάνω

το σύνηθες ήταν σε κατάστημα ρούχων, το υποτιμητικό βλέμμα της πωλήτριας με την ατάκα καθώς μασάει τσιχλα "δεν έχουμε στο νουμεράααααααακι σαααααααας" και σπάτς η φουσκα στο στόμα

Συμφωνώ με την Κορπς ότι αυτό είναι συνήθως κάλος της πωλήτριας και τρώνε πολύυυυ βρίσιμο όσες φέρονται έτσι σε μένα ή όποια φίλη μου.
Αλλά το να υπάρχουν στα περισσότερα μαγαζιά ρούχα σε νούμερα 34 (34;;;; Ούτα στα 12 μου δε φορούσα 34!) και το large να μου κάνει ίσα-ίσα, ΕΙΝΑΙ όντως ρατσισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απο topshop αγορασα προχτες σορτσακι νουμερο 12 αγγλικο. Απο αλλα high street μαγαζια φοραω 8-10, και επισης πριν απο μερικα χρονια φοραγα το ιδιο και απο topshop. Τους μπηκαν στο πλυσιμο???
Ελεος βρε παιδια, ποιος φοραει 6 εαν εμενα δεν μου κανει το 10?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
δεν είναι ακριβώς ότι με νοιάζει τι λένε οι ξένοι για μένα
όμως το βλέμμα αποδοκιμασίας που μπορεί να σου ρίξει κάποιος με ένα touch αηδίας για τα κιλά σου, μπορεί πραγματικά να σε "σκοτώσει" όταν ήδη δεν νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου

με νοιάζει επίσης το ΓΕΓΟΝΟΣ ότι δεν μπορώ να ντυθώ εκτός αν το ρούχο είναι τσουβάλι

Για το ρούχο συμφωνώ. Κι εγώ για να φοράω μια συγκεκριμένη μπλούζα ήθελα να χάσω τα κιλά.:redface:

Αλλά όσον αφορά αυτό που λες για το κοίταγμα και το πως θα σε κάνει να νοιώσεις εγώ το βλέπω ως εξής. Αν έχεις αυτά τα παραπάνω κιλά και δε νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου είτε σου πουν αρνητικά σχόλια οι άλλοι, είτε σου ρίξουν υποτιμιτικά βλέματα είτε ακόμα κι αν οι φίλοι σου σε εμψυχώσουν και σε βοηθήσουν να πετύχεις το σκοπό σου, τα κιλά θα συνεχίσεις να τα έχεις ώσπου να τα χάσεις. Και μέχρι να γίνει αυτό ό,τι κι αν σου πουν δε θα τα 'χεις καλά με τον εαυτό σου. Για αυτό προτιμώ την αδιαφορία παρά το να χαλάω τη ζαχαρένια μου. Σκέψου μόνο ότι υπαρχουν άτομα που είναι καλά με τα κιλά τους και πάλι έχουν το "κόμπλεξ" της εμφάνισής τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κόμπλεξ ή κόλλημα μπορούν αν έχουν πολλοί.
Κι εγώ "τα άκουγα" από πρώην, όταν ήμουν 61 κιλά... ναι, με ύψος ίδιο με τώρα. :P
Αυτά είναι που με εκνευρίζουν απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top