[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλό μοιάζει, μ' αρέσει αυτή η εταιρία. Θέλει βαμβάκι;

Κι άλλη απορία: όταν κανείς βάφει τα μαλλιά του και μετά τους αλλάζει χρώμα, πρέπει να κάνει κάτι ενδιάμεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι χρειαζεται βαμβακι...:)

Να κανει κατι ενδιαμεσα δυο διαφορετικων χρωματων βαφης? Εξαρταται τι χρωμα ειχε και τι χρωμα θελει να κανει...Βασικα δε γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενη να καταλαβω τι εννοεις ακριβως?!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;

Θα χρειαστει να γινει ντεκαπαζ στο βαμμενο μαλλι, εαν θελησει να το ανοιξει κανεις εστω και μισο τονο. Εαν απο καστανο 4 θες να το κανεις ξανθο σκουρο 6, τοτε χρειαζεται ντεκαπαζ.
Η αποχρωση μπορει να αλλαξει, εαν ειναι στο ιδιο τονο. Δλδ, εαν τα εχει καποια βαμμενα καστανο 4 και θελει να το κανει καστανο ακαζου 4,5, τοτε μπορει, χωρις να κανει κατι ενδιαμεσα. Αλλαζει η αποχρωση και οχι ο τονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με το θεμα βαψιμο. για μεικαπ χρησιμοποιω ενα προιον christian dior που ειναι μεικακαπ και πουδρα μαζι αφου βαριεμαι να βαζω διαφορα μια και εξω που λεμε, και να σκεφτητε αυτο γινεται αν θα παω καπου εξω. εχω ενα θεματακι με τις σκιες ενω λατρευω τα χρωματα και εχω απειρες σκιες σχεδον ποτε δεν βαζω γιατι νομιζω οτι θα ειμαι υπερβολικη με σκια εστω και λιγη ( δεν μιλαμε για ποσοτητα ετσι) δεν ξερω τι κολλημα ειναι κι αυτο. εσεις κοριτσια πεστε μου βαζετε σκιες ? αν ναι καθημερινα η οχι?

υ.γ μ'αρεσε πολυ το παρειστικο κλιμα του φορουμ μιας και ειμαι καινουργια, καθως διαβαζα νομιζα οτι καθομουνα για καφε και ακουγα φιλες να μιλανε!! ελπιζω να μπορεσω να γινω μελος της παρεας σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλως σε Moonlight!:)
Μελος της παρεας μας εισαι ηδη!;) (το σκεφτηκες καλα ομως?!:P)
Καλη περιηγηση σου ευχομαι!:)

Λεπον...θα σου πω, εγω πως βλεπω το θεμα "σκιες"...

Προσωπικα, θεωρω σημαντικο τα χρωματα που καποια χρησιμοποιει να ταιριαζουν με τα δικα της χρωματα
(χρωμα μαλλιων, ματιων, επιδερμιδας).

Απο κει και περα, εαν κατι σου ταιριαζει χρωματικα και δεν εισαι υπερβολικη γενικοτερα στο βαψιμο των ματιων, τοτε δεν υπαρχει θεμα.
Το σιγουρο ειναι, πως οταν καποιος δε χρησιμοποιει ενα συγκεκριμενο καλλυντικο και το δοκιμασει, στην αρχη παντα αισθανεται οτι φαινεται του ματς πανω του.
Εγω λογου χαρη, εαν βαλω αιλαινερ ή εστω μολυβι στα ματια
(ανεξαρτητου χρωματος), αισθανομαι οτι ειναι αισχος (που δεν ειναι, απο ο,τι μου λενε)
Πριν λιγα χρονια θεωρουσα αισχος και το ρουζ, ακομα και τη μασκαρα πανω μου....οπου πλεον τα δυο τελευταια τα χρησιμοποιω αρκετα συχνα...:)
Οποτε ειναι και λιγο θεμα συνηθειας...:)
Μερικως προσοχη στα χρωματα χρειαζεται και οχι υπερβολες...Εν ολιγοις, πειραματισου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;


βαψε ο,τι θες με βιντεξ!!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ συνήθως, στη δουλειά και άλλες καθημερινές περιστάσεις, δε βάζω σκιά. αν βάλω, έχω μία ροζ και μία στο χρώμα του χαλκού και διαλέγω, κάτι δηλαδή ίσα να τονίσει το μάτι.
Το βράδυ βάζω κάτι πιο σκούρο, αναλόγως και του πού θα πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ έχω καθιερώσει σαν καθημερινό βάψιμο πούδρα, μάσκαρα και ελαφριά σκιά. Αλλά για πρωί-απόγευμα, όπως είπε και το Γίδι πιο πάνω, βάζω διακριτική σκιά με σκοπό μόνο να τονίσει το βλέμμα. Οπότε ροζ, ή ελαφρύ πράσινο, ή κάποιες τέλειες ροζ κι άσπρες που έχω με glitter (δεν φαίνεται υπερβολικό το glitter επειδή είναι λίγο κι οι αποχρώσεις των σκιών ελαφριές).

Το βράδυ ανάλογα. Παίζει να βάλω πιο έντονη σκιά, αλλά με προϋποθέσεις: α) θα τονίσω ή χείλη ή μάτια. Αν βάλω έντονη σκιά δεν θα βάλω έντονο κραγιόν και το αντίστροφο (αν και δεν βάζω πολύ συχνά σκούρα κραγιόν, με γκλοσάκια γυρνώ), β) δεν κάνω smokey eyes επειδή θεωρώ ότι τονίζουν τα μάτια μου σε σημείο να φαίνονται υπερβολικά μεγάλα και ψιλοcreepy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ πάλι, έχω έναν απίστευτο αριθμό σκιών- οι περισότερες σε αποχρώσεις παλ :redface:
αλλά ποτέ δε φοράω καμία γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν αλλάζουν κάτι στο βλέμμα μου και ότι δεν το τονίζουν όσο θα ήθελα.

Οπότε πριν από δύο χρόνια έκανα το πολύ τρομερό και επαναστατικό για μενα
και έβαλα καφέ μολύβι στο πάνω βλέφαρο- μία λεπτή γραμμή η οποία αργότερα πάχυνε.
Και μου πήγαινε γιατί τόνιζε ακριβώς όσο ήθελα τα καστανά μου μάτια. Ε από τότε μπορεί να ξεχάσω να βάλω μάσκαρα, ρουζ, κραγιόν, αλλά το μολύβι δεν το ξεχνάω ποτέ και πάντα αυτό μου δίνει ένα κάτι- αισθάνομαι ότι είμαι βαμένη αλλά όχι έντονα, απλά ότι έχω αναδείξει ένα χαρακτηριστικό μου.
(Και επέλεξα να αναδεικνύω το συγκεκριμένο επειδή τα χείλια μου είναι γεμάτα από μόνα τους, οπότε δεν μπορώ να τα βάφω παρα μόνο με χρώματα πολύ πολύ διακριτικά και κοντά στο φυσικό τους.)

Δοκίμασε μολύβι, αλλά από τα απαλά- αυτά που οι μύτες τους είναι λίγο σαν κηρομπογιά.
Ξεκίνησε με μία λεπτή γραμμή και αν δεις ότι σου πηγαίνει μπορείς να πειραματιστείς, να βάζεις λίγο μολύβι στο χρώμα του πάγου στις εσωτερικές γωνίες του ματιού, που δίνει λάμψη στο βλέμμα και άλλα τέτοια κολπάκια! Θα βρεις σίγουρα τι είναι αυτό που σου αρέσει και σου πηγαίνει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχχχχχχ καλε σας ευχαριστω:bigarmhugγια τις συμβουλες σας και το καλοσωρισμα:redface: θα αρχισω να δοκιμαζω αυτα που μου ειπατε και νομιζω εχετε δικαιο απλα δεν συνηθισα και μια ζωη αβαφτη ειμαι παρολο που εχω απειρα προιοντα:( ελπιζω με τις νεες μου φιλες να βαλω λιγο μυαλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω παω σε αντρα και ναι προσπαθω να ειμαι περιποιημενη ποδια μπικινι γιατι ντρεπομαι κιολας :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε άντρα κι εγώ και τουλάχιστον το μπικινίνι το προσέχω :P (να μην είναι δάσος, όχι απαραίτητα να είναι φρέσκο φρέσκο, δεν είναι και ο γκόμενος :P)
Τα πόδια οκ, ας είναι και κάπως πιο ..τριχωτά, δεν φαίνονται κιόλας πολύ οι τρίχες εμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, αλλά αν το μπικίνι δεν είναι μεν θάμνος, αλλά έχουν ψιλοβγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε :P

:D:D

εγώ πάντως δεν αφήνω τίποτα να εχει "ψιλοβγει" είτε σε πόδια είτε σε μπικίνι, ντρέπομαι
και πάω σε γυναίκα.

πς. βέβαια δεν ξέρω αν σε 5-10-15 χρόνια θα νιώθω το ίδιο ντροπαλή :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...

Εγώ πάντως προσπαθώ να είναι περιποίηση..ημέρας :redface:. Μου έχει τύχει να είναι και ...επόμενης (στην τρίτη έχει πέσει αποψίλωση γενικά :P) γιατί λόγω και χρώματος (κατάρα στις μαύρες τρίχες!! :mad:) φαίνονται...αμέσως και...ντρέπομαι :redface:.

Επίσης πάω σε άντρα, αλλά νομίζω ότι και σε γυναίκα να πήγαινα το ίδιο θα έκανα.

Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να την εμπιστεύεται, θεωρεί καλή kok, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να τον εμπιστεύεται, θεωρεί καλό, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα :redface:)

Σου στέλνω τώρα :)
την πρώτη φορά που πήγα για τεστ Παπ μου το έκανε πριν καν το καταλάβω.
Και είχα ακούσει τα χειρότερα των χειρότερων γι αυτή τη διαδικασία. :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Επειδή το έχω συζήτηση κ με φίλες, είμαι η μόνη που είμαι ποιο άνετη με άντρα γυναικολόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top