• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ζητησα βοηθεια για να το κανω, μονη μου δυσκολευομουν. Οχι υποκαταστατα ομως.
Ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε ποσες μερες σταματουν τα στερητικα για οσους το χετε κοψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
κατι ακυρο :P αλλα στα ποσα πακετα εθιζεσαι ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Σε ποσες μερες σταματουν τα στερητικα για οσους το χετε κοψει;

Διαρκης μαχη ειναι αυτο το πραγμα νομιζω.Οταν το χα κοψει για αρκετο καιρο,καθε μερα ελεγα στον εαυτο μου ''ΔΕ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙΣ''.Και οντως για ενα διαστημα του ειχα επιβληθει πολυ πολυ καλα! Θελει να το εχεις παρει οντως αποφαση.Ευχομαι να τα καταφερεις:redface:

ανωνυμε* :δεν υπαρχει αριθμος πακετων συγκεκριμενος για να εθιστεις:P ο καθενας χρειαζεται διαφορετικες ποσοτητες τσιγαρων για να πει κατι τετοιο.Η μαλλον διαφορετικο χρονο ,αναλογα με το πως αντιδρα ο οργανισμος του στη νικοτινη και ενα σωρο αλλους παραγοντες που ξεκινουν και απο το χαρακτηρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βασικα δε λεω πως δε θα καπνισω. Στην πραγματικοτητα δεν θελω να καπνισω ουτε ενα βρωμοπραμα, το ποσο καθαρη αισθανομαι δε φανταζεσαι... Ομως ορισμενες στιγμες ο οργανισμος μου το ζητα. Σιγουρα οχι ο εγκεφαλος μου. Ο εθισμος ειναι επικινδυνα δυνατος αποτι Αντιλαμβανομαι. Κι εχω και καποιες παρενεργειες. Ζαλιζομαι ανα διαστηματα, βηχω ενω δεν εβηχα.. Εχω πονοκεφαλους ενω δεν ειχα Και διαφορα αλλα μικρα. Αλλ μπροστα στη ζημια που μου εκανε, αυτα σιγουρα δεν ειναι τιποτα.

*Ο εθισμος στην νικοτινη δημιουργειται με το πρωτο τσιγαρο. Και ειναι τοσο υπουλη... Κι ακομα πιο υπουλοι αυτοι που μας την εχουνε πλασαρει ως - ελα μωρε δεν θα παθεις τιποτα-... Απο κει και περα αν υπαρξει αντισταση στο δευτερο, σημαινει πωσ οκ πειρΑματιστηκες, δε συνεδεσες, προχωρας. Συνηθως αυτοι που προχωρουν σε δευτερο και τριτο, αρχιζουν και συνδεουν εγκεφαλικα καταστασεις, χειροτερη εξαρτηση κι απο την οργανικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σε ποσες μερες σταματουν τα στερητικα για οσους το χετε κοψει;
πότε αρχίζω να γελάω; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Που ειναι το αστειο βρε καημενο;
2 μήνες το χα κόψει και τα στερητικά δε φεύγαν ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Πουθενα δεν ειναι το αστειο και το θεμα γενικα,ειναι σοβαρο, γιατι οπως εχουμε τονίσει πολλοι,η ΥΓΕΙΑ πρεπει να ειναι πρωτο μελημα του καθενα.

Μindiricus, αν καταφερεις να συνηθίσεις αυτες τις παρενέργειες,οπως λες, τοτε εισαι σε καλο δρομο. Σαφως και ο οργανισμος αλλαζει,η λειτουργια του δηλαδη και προφανως του ΄΄κακοφενεται΄΄ ,η νικοτινη και η πισσα που τοσο καιρο δεχόταν, να μην υπαρχουν πια.
Σε λιγο ομως,θα παψουν να υπαρχουν αυτα και θεωρω οτι ειναι στοίχημα με τον εαυτο μας γενικα το να καταπολεμησουμε τα παιχνιδια του μυαλου,σ αυτο το θεμα τουλαχιστον.

*σορρυ αν φαινεται καπως ο τροπος που μιλαω,απλα εχω εντρυφησει στο θεμα κοβω το τσιγαρο:whistle:
-και ξαναρχιζω το τσιγαρο μετα απο κατι μηνες εννοειται- :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
2 μήνες το χα κόψει και τα στερητικά δε φεύγαν ! :P

Για να ξεκαθαρισουμε. Σε ποια στερητικα αναφερεσαι; Στον βηχα; Στον πονοκεφαλο; Εγω αναφερομαι στα οργανικα( φυσικα σωματικα) κι οχι στα εγκεφαλικα! Νομιζω δεν εγινα αντιληπτη και νομιζω πως το ξαναρχισες εσυ αν δεν κανω λαθος.

Πουθενα δεν ειναι το αστειο και το θεμα γενικα,ειναι σοβαρο, γιατι οπως εχουμε τονίσει πολλοι,η ΥΓΕΙΑ πρεπει να ειναι πρωτο μελημα του καθενα.

Μindiricus, αν καταφερεις να συνηθίσεις αυτες τις παρενέργειες,οπως λες, τοτε εισαι σε καλο δρομο. Σαφως και ο οργανισμος αλλαζει,η λειτουργια του δηλαδη και προφανως του ΄΄κακοφενεται΄΄ ,η νικοτινη και η πισσα που τοσο καιρο δεχόταν, να μην υπαρχουν πια.
Σε λιγο ομως,θα παψουν να υπαρχουν αυτα και θεωρω οτι ειναι στοίχημα με τον εαυτο μας γενικα το να καταπολεμησουμε τα παιχνιδια του μυαλου,σ αυτο το θεμα τουλαχιστον.

*σορρυ αν φαινεται καπως ο τροπος που μιλαω,απλα εχω εντρυφησει στο θεμα κοβω το τσιγαρο:whistle:
-και ξαναρχιζω το τσιγαρο μετα απο κατι μηνες εννοειται- :p


Τωρα καπνιζεισ παλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Τωρα καπνιζεισ παλι;

Nαι ,αλλα μπορει να κανω 4 η 5 τη μερα,οχι παραπανω.
Παλιοτερα καπνιζα 2 πακετα τη μερα μερικες φορες,ημουν σε πολυ κακη φαση,σε σχεση με την εξαρτηση μου.
Μικροτερη το κοβα για 2 βδομαδες και ειχα συμπτωματα οπως αυτα που περιγραφεις-τα στερητικα που λες- ετρεμαν τα χερια μου, επρεπε να απασχολω καπως τα χερια μου οποτε ασχολιομουν με τα μαλλια μου και διαφορα αλλα τετοια ωραια.

Καποτε το χα κοψει και για ενα χρονο και μετα εγινε παλι κατι και δεν αντεξα στην πιεση...
(αν και ενταξει πλεον ειμαι της αποψης οτι το να αρχιζεις το καπνισμα ,λογω προβληματων,ειναι γελοιο)

Πλεον, τα χω ξεπερασει ολα αυτα και νιωθω σιγουρη και ουτε θελω να το αυξησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παρολο που καπνιζεις λιγα, εισαι καπνιστρια. Ανα πασα ωρα και στιγμη μπορουν να αυξηθουν τα τσιγαρα ημερησιως. Παντως αν θελεις να το κοψεις, μπορω να σου πω τι εκανα εγω. Με βοηθεια ομως. Μου ειχαν πει φιλοι για μια μεθοδο και περιμενα να δω τα αποτελεσματα τους. Πετυχαν κι ετσι την ακολουθησα κι εγω. Ποτε δεν εκανα καμμια αλλη προσπαθεια. Πρωτη φορα στη ζωη μου βιωνω τετοιες στιγμες μετα απο πααααρα πολλα χρονια! Παντως σιγουρα δε χρειαζεται η δυναμη της θελησης για να κοψεις το τσιγαρο. Την λογικη σου θελει... Νομιζω ταλαιπωρηθηκες πολυ ολες αυτες τις φορες, προφανως και θελεις να το σταματησεις μετα απο τοσες προσπαθειες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Παρολο που καπνιζεις λιγα, εισαι καπνιστρια. Ανα πασα ωρα και στιγμη μπορουν να αυξηθουν τα τσιγαρα ημερησιως. Παντως αν θελεις να το κοψεις, μπορω να σου πω τι εκανα εγω. Με βοηθεια ομως. Μου ειχαν πει φιλοι για μια μεθοδο και περιμενα να δω τα αποτελεσματα τους. Πετυχαν κι ετσι την ακολουθησα κι εγω. Ποτε δεν εκανα καμμια αλλη προσπαθεια. Πρωτη φορα στη ζωη μου βιωνω τετοιες στιγμες μετα απο πααααρα πολλα χρονια! Παντως σιγουρα δε χρειαζεται η δυναμη της θελησης για να κοψεις το τσιγαρο. Την λογικη σου θελει... Νομιζω ταλαιπωρηθηκες πολυ ολες αυτες τις φορες, προφανως και θελεις να το σταματησεις μετα απο τοσες προσπαθειες..

Φυσικα,αυτο θα ηταν το ιδανικο.
Υγεια,λεφτα , γενικα θα ηταν μαλλον ενα προβλημα λιγοτερο.
Οποτε θες μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου ,γιατι οντως ταλαιπωρήθηκα και η προοπτικη του να το κοψω οριστικα μου φαινεται οτι καλυτερο στη φαση που ειμαι:redface:
Αν τα καταφερω αυτη τη φορα,κερναω καφεΔΕΣ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φυσικα,αυτο θα ηταν το ιδανικο.
Υγεια,λεφτα , γενικα θα ηταν μαλλον ενα προβλημα λιγοτερο.
Οποτε θες μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου ,γιατι οντως ταλαιπωρήθηκα και η προοπτικη του να το κοψω οριστικα μου φαινεται οτι καλυτερο στη φαση που ειμαι:redface:
Αν τα καταφερω αυτη τη φορα,κερναω καφεΔΕΣ.:P

Βασικα ειναι μια νεα ζωη. Εγω ηδη παρολο που υπαρχουν στιγμες που με κυνηγα ο εθισμος, ολη η υπολοιπη μερα κυλα δημιουργικα και καθαρα. Δεν βγαζω κιτρινιλες απο το στομα μου, αφηνω ανοιχτο το ινβερτερ χωρις να σκαω η να το χαλαω, εχω πιο ωραια γευση, εχω ξεμυρισει τα ρουχα μου, δεν αδειαζω τασακια και πολλα ακομα που πρεπει καποια στιγμη να τα γραψω για να εχω να θυμαμαι. Θα σου στειλω πμ για τη μεθοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Για να ξεκαθαρισουμε. Σε ποια στερητικα αναφερεσαι; Στον βηχα; Στον πονοκεφαλο; Εγω αναφερομαι στα οργανικα( φυσικα σωματικα) κι οχι στα εγκεφαλικα! Νομιζω δεν εγινα αντιληπτη και νομιζω πως το ξαναρχισες εσυ αν δεν κανω λαθος.
Στερητικά εννοώ τα "συμπτώματα" που εμφανίζονται αφότου κόψω το τσιγάρο (τουλάχιστον εγώ) πχ τρέμουλο, νεύρα, για κάποιιο λογο μεγαλύτερη παραγωγή ιδρώτα κτλ

Επίσης, το τσιγάρο δεν είναι 100% σίγουρο ότι βλάπτει την υγεία. It's up to our genes!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επίσης, το τσιγάρο δεν είναι 100% σίγουρο ότι βλάπτει την υγεία. It's up to our genes!

... Αλλο ενα θυμα των καπνοβιομηχανιων...
Αλλα τι να κανουμε..
Χρειαζονται και τα κοροιδα σε αυτη την ζωη μπας και βγει και κανα φραγκο και κινηθει η οικονομια...

Εγω Παντως αρνουμαι να παιζω πλεον αυτον τον ρολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
... Αλλο ενα θυμα των καπνοβιομηχανιων...
Αλλα τι να κανουμε..
Χρειαζονται και τα κοροιδα σε αυτη την ζωη μπας και βγει και κανα φραγκο και κινηθει η οικονομια...

Εγω Παντως αρνουμαι να παιζω πλεον αυτον τον ρολο!
what the fuck? Βασικά σε ποιο μέρος του μηνύματος αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παιδια απετυχα. Αλλο ενα κοροιδο στην παρεα των καπνιστων. Εχω πιαστει στην φακα. Μπορει να μου αρεσει. Ξερω γω; Επρεπε να σας το πω. Ισως μια αλλη φορα. Ειχα θεληση παντως. Μαλλον δεν ηταν αρκετη. Τα λεμε ισως ξανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top