Eρωτεύεστε πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα στοιχείο επικινδυνότητας στη σχέση;

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
λιγη προσοχη στον τροπο που εκφραζομαστε για τις γυναικες, που μπορει να ειναι και μανες και αδερφες και συζυγοι και κορες και απλες κοπελες και
μας προσφερουν τοσα πολλα. ο σεβασμος ειναι απαραιτητος :)

Ακριβώς επειδή σέβομαι πολύ αδερφές, κόρες και απλές κοπέλες γι' αυτό το λέω. Τα πουτανάκια χαλάνε την πιάτσα, κάνουν όλους τους άνδρες να κυνηγάνε τη ματαιοδοξία τους σαν άλλες "ιερές πόρνες" και τα αληθινά καλά κορίτσια μένουν στην απ' έξω μια ζωή. :worry:

Συνεπώς το "λίγο προσοχή" που είπες για μένα, πες το καλύτερα αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
το ειπα σ'εσενα γιατι εσυ εκφραστηκες ετσι :) δεν ασχολουμαι και δεν με ενδιαφερει εμενα καμια που ειναι ετσι για να της το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή σέβομαι πολύ αδερφές, κόρες και απλές κοπέλες γι' αυτό το λέω. Τα πουτανάκια χαλάνε την πιάτσα, κάνουν όλους τους άνδρες να κυνηγάνε τη ματαιοδοξία τους σαν άλλες "ιερές πόρνες" και τα αληθινά καλά κορίτσια μένουν στην απ' έξω μια ζωή. :worry:

Συνεπώς το "λίγο προσοχή" που είπες για μένα, πες το καλύτερα αλλού.

:confused:

Ποιος σε αναγκάζει καλέ μου άνθρωπε να κυνηγάς τα πουτανάκια κι όχι τα καλά κορίτσια;

[οφ τόπικ ελαφρώς αλλά μου ήρθε, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι:]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κάποια από τις 4 moderator αλλά διαβάζοντας τέτοιες απόψεις μου αποδεικνύεται για άλλη μια φορά μέσα μου πόσο βαθειά αντι-φεμινιστική είναι η ελληνική κοινωνία. Το να εναποθέτεις την ευθύνη στο άτομο (αν σέβεσαι τον εαυτό σου μην ασχοληθείς) δεν ερμηνεύει κανένα φαινόμενο, ούτε δίνει λύσεις. Αυτές οι "δεξιόμορφες" λογικές μακριά από μένα, pls, όσο 'naive' κι αν ακούγεται αυτό! :)

Όλες οι γυναίκες - άντε οι περισσότερες - έχουν μέσα τους μια λανθάνουσα "πουτανιά" - δεν με σοκάρει να το λέω. Άλλες εκπορνεύονται στο τέλος, άλλες όχι. Όπως μου έλεγε ένα παλιό φιλαράκι μου, η "πουτανιά" της γυναίκας είναι πρώτα στην ψυχή. Υπάρχουν όμως 3 πράγματα που λειτουργούν ως καθαρτήριο σε γυναίκες και άνδρες. Η πνευματικότητα, η καλλιτεχνική ευαισθησία και η διαφορετικότητα. Για μένα π.χ. η Φέι Μέγιερ ως αναρχική δεν είναι πουτανάκι και δεν θα γίνει ποτέ. Η Janis Joplin το ίδιο, άσχετα αν στο δρόμο προς το Woodstock έπαιρνε σε κάθε βαγόνι και από έναν. Ακόμα και μία καθαρή, συνειδητοποιημένη λεσβία είναι πολύ πιο ανθρώπινη από πολλές άλλες γυναίκες.

Η έκφρασή μου "τα πουτανάκια" μόνο σεξιστική δεν ήταν και δεν νομίζω να προσβάλει τη δημόσια αιδούς του φόρουμ. Ούτε μάνες θίγει, ούτε αδερφές, ούτε ανήλικα κοριτσάκια. Χρησιμοποιήθηκε σκωπτικά για να καταδείξει την εκπόρνευση της κοινωνίας στο σύνολό της, όπως αντίστοιχα αστειεύτηκα και στο "θεοποίηση του σεξ" [...]

Να το συνδέσω όμως με το θέμα που συζητάμε. Στο εγγύς μέλλον δεν θα μιλάμε καν για "επικινδυνότητα στη σχέση". Η φτωχοποίηση της κοινωνίας θα έχει αποκεφαλαιοποιήσει τόσο πολύ τον άνδρα που δεν θα θέλει καν σχέση. Αλλά ακόμα και οι προνομιούχοι έχοντες ενός μισθού 40άρηδες θα έχουν γίνει απίστευτα "ασταθής". Η γυναίκα θα επιστρέψει στο αρχέγονο ρόλο του τεκνοποιητικού μηχανήματος ή θα γίνει η ίδια άνδρας. Θα βλέπουμε γυναίκες ανεργούλες κλεισμένες στα σπίτια και απ' την άλλη αμφισέξυ career women. Θα θεωρείται μάλιστα εντελώς φυσικό να πηγαίνει ο άνδρας με μια ξανθο-μπίμπο Μολδάβα για το εκτονωτικό σεξάκι του μετά τη δουλειά όταν η γυναίκα του έχει περίοδο (κάτι αντίστοιχο με το "μια γκέισα δώρο" που κάνουν παραδοσιακά οι γιαπωνεζούλες στους άνδρες για τα γεννέλθειά τους :P ) και οι αντίστοιχες γυναίκες θα κάνουν χαλαρουίτα και υδρομασάζ από ροδοπέταλα άγριων τριαντάφυλλων, χαϊδεμένες από τα απαλά χεράκια μιας Ρωσσο-Ουκρανέζας ιερόδουλης.

Απέναντι σε αυτή την προοπτική, τα κορίτσια δεν διαπραγματεύονται τα Hondos και τα μποτίνια τους βρέξει, χιονίσει, σεισμός, καταποντισμός να γίνει. Λατρεύουν την κατανάλωση, είναι ο καλύτερος φίλος του καπιταλισμού! Όχι όλες, αλλά πολλές, πάρα-πολλές. Οι υπόλοιπες, δυστυχούλες θα παλεύουν να αναπνεύσουν σε ένα περιβάλλον αρρωστημένο χωρίς να φταίνε, χωρίς να το γουστάρουν, θα ταλαιπωρούνται ξανά και ξανά, θα πέφτουν συνεχώς σε άνδρες που θα τους λένε "πέρνα από το σπίτι μου" από το πρώτο ραντεβού...;)

Αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε, όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. :/: :whistle:

Υ/Γ: Όταν προσαρμόζετε ένα κείμενο "δημοκρατικά" όπως ισχυρίζεστε, να γράφετε και ποιος όρος δεν τηρήθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου οτα υπαρχει ενα στοιχειο επικυνδυνοτητας σε εξιταρει πολυ παραπανω, σε κραταει σε εγρηγορση και δεν βαριεσαι και ποτε...επισσεισ και το απαγορευμενο πιστευω οτ σε τραβαει περισσοτερο και εχεις και περισσοτερη θεληση να τον κατακτησεις τον αλλον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ναι, δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μπα οχι,θελω σχεση στα δικα μου μοτιβα,να ειναι εκει κ να ειμαι εκει,λιμανι,τελος.-
να εχω καθαρο μυαλο για να μπορω να ασχολουμε και με αλλα θεματα,δουλεια,εξελιξη κλπ
εγω σαν ανθρωπος ολα μαζι δεν μπορω να τα συνδιασω
και ουτε με γοητευει η επικινδυνοτητα πλεον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia:)

Νεοφερμένος

Η Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
μπα οχι,θελω σχεση στα δικα μου μοτιβα,να ειναι εκει κ να ειμαι εκει,λιμανι,τελος.-
να εχω καθαρο μυαλο για να μπορω να ασχολουμε και με αλλα θεματα,δουλεια,εξελιξη κλπ
εγω σαν ανθρωπος ολα μαζι δεν μπορω να τα συνδιασω
και ουτε με γοητευει η επικινδυνοτητα πλεον

με το να ειναι εκει ειναι σαν να λες οτι θες να τον εχεις δεδομενο, αυτο δεν ειναι στοιχειο που μπορει να κανει μια σχεση επιτυχη
δε λεω να ναι κ το αλλο ακρο αλλα οχι και τοσο χλιαρα, προσωπικα αυτος ο τροπος σκεψης μ εκανει κ βαριεμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
με το να ειναι εκει ειναι σαν να λες οτι θες να τον εχεις δεδομενο, αυτο δεν ειναι στοιχειο που μπορει να κανει μια σχεση επιτυχη
δε λεω να ναι κ το αλλο ακρο αλλα οχι και τοσο χλιαρα, προσωπικα αυτος ο τροπος σκεψης μ εκανει κ βαριεμια

οχι,εννοω πως θελω μια σταθερη σχεση,χωρις πχ ''για να δω μου εστειλε μηνυμα?'','' ποια ειναι αυτη διπλα του?'', '' μου ειπε οτι θα με παρει τηλ και δεν με πηρε''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Eρωτεύεστε πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα στοιχείο επικινδυνότητας στη σχέση;
Ε ναι, αν πρέπει να κάνεις ελεύθερη αναρρίχιση στις Άλπεις για να την δεις ή να κολυμπήσεις στον Ειρηνικό μέχρι την Ν. Ζηλανδία, αυτό σε ανάβει πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ερωτευομαι το ιδιο, ειτε υπαρχει επικινδυνοτητα, ειτε οχι! Σιγουρα θα ειχε adventure μια σχεση με επικινδυνοτητα, αλλα προσωπικα δεν το εχω ζησει εγω αυτο. Αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι το θεωρω ενδιαφερον σε μια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Η επικινδυνοτητα σιγουρα ειναι μπονους για τον ερωτα (σιγουρα σιγουρα σιγουρα). Αλλα εννοηται οτι δεν ειναι το στοιχειο που διατηρει μια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top