Καρτ Ποστάλ

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Χρειάζομαι μία βοήθεια :) Δεν ξέρω αν είναι ανόητες οι ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω ιδέα για το πώς να στείλω ένα καρτ ποστάλ στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Ελ Σαλβαδόρ :worry:

Χρειάζεται να τη βάλω σε φάκελο ή απλά τη στέλνω όπως είναι;

Αν έχετε στείλει ποτέ στο εξωτερικό σας παρακαλώ δώστε μερικές οδηγίες :)

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αν θες μπορείς να την βάλεις και σε φάκελο, αλλά θεωρητικά τις στέλνεις χωρίς. Για αυτό έχει τις γραμμές στην μία μεριά (για την διεύθυνση) και χώρο για το γραμματόσημο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Α μάλιστα :) Ευχαριστώ και πάλι!
Ο μελλοντικός παραλήπτης μου είπε ότι δεν χρειάζεται ονοματεπώνυμο παραλήπτη αλλά μόνο τη διεύθυνσή του :) Αυτό έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει έτσι δεν είναι;
Επίσης το ρίχνω στα κουτιά του ταχυδρομείου με τα γράμματα που προορίζονται για εξωτερικό ή πρέπει να το πάω στους υπαλλήλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλό είναι από τη στιγμή που κυκλοφορούν χιλιάδες γράμματα σε όλο το κόσμο να βάλεις την carte-postale μέσα σε ένα φάκελο... για να φτάσει "σώα και αβλαβής" :P στον προορισμό της.... Άλλωστε για ποιο λόγο να βλέπουν οι άλλοι τι γράφεις....;;;; Αν τώρα απλώς είναι το ηλιοβασίλεμα από το Σούνιο και του λες του παραλήπτη "Γεια χαρά από το Σούνιο" ...Δεν τρέχει και τίποτε....


Όπως φαίνεται και στην εικόνα μια χαρά πάει και μόνη της....


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top