• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Καταπόνηση μυών

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πριν λιγο επεσα με το μηχανακι μου, σε αλανα. Γλιστρισα στα χωματα και εφαγα μια μικρη τουμπα. Εχω ξαναφαει χωρις να παθω τιποτα, σημερα ομως πριστικε ο μυες που κεινει τον αντιχειρα, ποναει λιγο, και σε δυο συγκεκριμενες κινισεις ποναει περισσοτερο. Εβαλα μια αληφη που ειναι για τραυματισμους μυων. Μηπος θελει καμια ιδιετερη μεταχειριση; Εχει ξεχασει και ο μπαμπας μου το κινιτο του σπιτι και δεν μπορω να τον βρω, και δεν θελω να ανυσιχισω την γιαγια μου και τον παπου γιατι δεν ειναι τιποτα σοβαρο, αλλα αν ακουσουν τουμπα με το μηχανακι θα νομιζουν οτι ειμαι ετοιμοθανατος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κρονάκο κατ αρχάς μην τρομάζεις, όταν έρθει ο μπαμπάς σου πες του να πάτε σε ένα ιατρικό κέντρο να κάνεις μία ακτινογραφία, να δεις τι γίνεται. :) Δεν υπάρχει κάποιος άλλος που μπορείς να απευθυνθείς, αν ο μπαμπάς σου πρόκειται να αργήσει- κανένας συγγενής πιο ψύχραιμος, θείος ή κάτι τέτοιο; Καλύτερα μην αναστατώσεις τους παππούδες, θα στενοχωρηθούν... :(
Πονάς πολύ;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δέσε το Κρόνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κρονάκο κατ αρχάς μην τρομάζεις, όταν έρθει ο μπαμπάς σου πες του να πάτε σε ένα ιατρικό κέντρο να κάνεις μία ακτινογραφία, να δεις τι γίνεται. :) Δεν υπάρχει κάποιος άλλος που μπορείς να απευθυνθείς, αν ο μπαμπάς σου πρόκειται να αργήσει- κανένας συγγενής πιο ψύχραιμος, θείος ή κάτι τέτοιο; Καλύτερα μην αναστατώσεις τους παππούδες, θα στενοχωρηθούν... :(
Πονάς πολύ;
:worry:

Ο μονος λογος που τρομαζω, ειναι μην τυχων και δεν μπορεσω να ξαναπαιξω κιθαρα, και μην χασω ενα λιβε σε μια βδομαδα... Ακτινογραφια για πιον λογο; Αμα ητανε να εχει σπασει/ραγισει κοκαλο θα πονουσα ανυποφωρα, θα το ειχα καταλαβει...
Ο μπαμπας μου γυρισε απο την δουλεια του, αλλα πιο πολυ βαση εδωσε στη ζημεια του μηχανακιου παρα στο χερι μου, τι να εχει παθει αλλωστε...
Δεν ποναω πολυ, αν πονουσα πολυ δεν το συζιτο, καπως θα ειχα παει στο νοσοκομειο...

Δέσε το Κρόνε.

Πως να το δεσω δλδ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το δει καποιος γιατρος ή ενας φυσιοθεπεραπευτης....και αμεσα...
Ειτε νομιζεις οτι ειναι ειτε οχι κατι σοβαρο....δεν μπορεις να ξερεις...
Πηγαινε βρε συ στο πλησιεστερο κεντρο υγειας ή νοσοκομειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Πάντως δεν ακούγεται σοβαρό. Και ενός φίλου μου είχε πρηστεί ο μυς του ποδιού επειδή τον είχε χτυπήσει ένα μηχανάκι στο συγκεκριμένο σημείο και του πέρασε μετά από μερικές ημέρες.

Φυσικά τα παραπάνω τα αναφέρω κυρίως για καθησυχαστικούς λόγους (καθώς ναι μεν ισχύουν αλλά... ) δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να επισκεπτείς άμεσα το πλησιέστερο κέντρο υγείας για να γίνει και διάγνωση αλλά και κατάλληλη φροντίδα του χεριού.

Περαστικά! :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ηδη ειναι καλητερα νομιζω... Κανει και ολες τις κινισεις που θα επρεπε να κανει. Εχω ξανα νιωσει τετιο πονο, δεν θα ειναι τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κρονάκο σου λέω για ακτινογραφία γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Εγώ στο βόλλευ είχα σπάσει το δάχτυλό μου, πονούσε πολύ αλλά μου λέγανε όλοι ότι δεν είναι τίποτα και θα περάσει... Μου το είχε δέσει η προπονήτρια, και μετά από καμια 10αριά μέρες κατάλαβαν όλοι ότι πράγματι είχε σπάσει. Φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να τους αφήσω να μου το ισιώσουν, γιατί έπρεπε να μου το σπάσουν πάλι (ιχ, δε θέλω καν να το σκέφτομαι...) και μου έμεινε στραβό :(

Δε νομίζω ότι σου έχει συμβεί κάτι τέτοιο, με τίποτα βασικά. Αλλά επειδή γιατροί δεν είμαστε, πήγαινε να του ρίξεις μια ματιά καλύτερα, οκ;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αδικη ανυσιχια και σαματας... 1μεγαλο λαθος εγινε, δεν μου ειπε και κανεις να το κανω... Επρεπε να ειχα βαλει παγο... Εβαλα εστω και αργα, ξεκουραστικε κιολας καπως και ειναι σχεδων μια χαρα... Θα παω καπια στιγμη και απο ενα φαρμακειο να παρω καμια γαζα να το τυλιξω (ξερει κανεις ποσο περιπου κανουν; ) Κατι με τον μυ ειναι σιγουρα... Ισως μου πουν και στο φαρμακειο τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πως θα μπορουσε κανεις να αντιμετωπισει την καταπονηση μυων μετα απο εντονη αθλητικη δραστηριοτητα γενικοτερα?

Θα ηθελα επισης να γνωριζω και για μια ειδκοτερη καταπονημενη ομαδα μυων που βρισκονται πανω πανω και ελαφρως προς την εξω πλευρα ενος μηρου.
Θα μπορουσε κανεις να πει οτι αναφερομαι στους "τεινων την πλατεια", "λαγονιο μυ" και στο πανω μερος του "ορθου μηριαιου και ραπτικου μυ".
Κα ιβεβαια ολα τα ανωθεν θα ισχυουν, μονο εαν το σχημα ειναι σωστο και το καταλαβαινω επισης σωστα, διοτι ειμαι και ολιγον τι ασχετη με την ανατομια.


Τι θα μπορουσε κανεις να κανει αμεσα, ωστε να αντιμετωπισει αυτην την καταπονηση και να μπορει να περπαταει χωρις να ποναει και ιδιαιτερα, σε περιπτωση που δε διδεται η δυνατοτητα για αμεση και καθολικη αποκατασταση του προβληματος...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κυριως παυσιπονες αλοιφες, και μασαζ. Δυστυχως οι μικροκακωσεις στους μυς μετα απο καταπονηση, θελουν καλο μαμ και καλη ξεκουραση για να αποκατασταθουν. Αν απλα χαπακωθουμε και συνεχιζουμε να τους χρησημοποιουμε, απλα θα χειροτερεψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
παγος, ξεκουραση, μασαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cassandr202

Νεοφερμένος

Η cassandr202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα και σόρρυ για το -εν μέρει- οφ τόπικ αλλά δεν βρήκα πιο σχετικό θέμα! ;)
Το πρόβλημα μου έχει να κάνει με τη μέση, συγκεκριμένα επειδή περνάω πολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλες ώρες καθισμένη στην καρέκλα λόγω διαβάσματος, την ένιωθα πολύ πιασμένη. Οπότε είπα να χρησιμοποιήσω λίγο το μονόζυγο που χουμε στο σπίτι, δεν έκανα τίποτα τρελό,απλά κρέμαστηκα λίγο και μερικές έλξεις... αυτό περίπου για 3 μέρες. Σήμερα όμως αισθάνομαι ένα πιάσιμο στη μέση,δεν με πονάει ακριβώς,είναι πιο πολύ σαν μούδιασμα. Κι αναρωτιέμαι αν αυτό είναι καλό,όπως όταν πιάνονται οι μύες αν γυμναζεσαι μετα απο καιρό, ή μήπως έχω κάνει καμιά βλακεία και πρέπει να το κόψω το μονόζυγο... :P:P
Πάντως όταν περπατάω αν ισιώσω την πλάτη μου(ναι γιατί καμπουριάζω κιόλας :redface:) σταματάει το μούδιασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top