Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω ότι οι κοντοί άντρες έχουν τη χάρη!
Και όχι πονηρόμυαλοι δεν το λέω επειδή είμαι κοντός

Μα φίλη μου που είναι ένα 1.85 το λέει αυτό! Το αγόρι της (που μάλλον θα γίνει πρώην) είναι 1.90 κι αυτοί γουστάρει λέει κοντούς και βαρβάτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μα φίλη μου που είναι ένα 1.85 το λέει αυτό! Το αγόρι της (που μάλλον θα γίνει πρώην) είναι 1.90 κι αυτοί γουστάρει λέει κοντούς και βαρβάτους.
Ευτυχώς που ακόμη υπάρχουν σοβαροί άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
τουλάχιστον εσύ ...ταιριάζεις κάπου :P

τι να πούμε κι εμείς που είμαστε εκτός κλίμακας ανθρωπίνου είδους :P:P:P

Non-Humans are hot.:thumbup: Πως να το κάνουμε ρε Ρεζούλι, είμαστε και γαμώ τα παιδιά.:)

Εγώ πάντως ξέρω ότι οι κοντοί άντρες έχουν τη χάρη!

Και όχι πονηρόμυαλοι δεν το λέω επειδή είμαι κοντός

Οι έξυπνοι έχουν μεγαλύτερη χάρη...:P

Μα φίλη μου που είναι ένα 1.85 το λέει αυτό! Το αγόρι της (που μάλλον θα γίνει πρώην) είναι 1.90 κι αυτοί γουστάρει λέει κοντούς και βαρβάτους.

Μόλις φάει την πρώτη τρικλοποδιά από τη ζωή με το που θα μπλέξει με καναν πινέζα αλλά μαλάκα στον εγκέφαλο, θα σου πω εγώ αν θα κρίνει μετά τους άντρες με βάση την ουσία ή τη ....βαρβατίλα τους.

Πολύ περισσότερο δε, αν θα συνεχίσει να ανακοινώνει την πρόθεση χωρισμού της πρώτα στις φίλες της και όχι στο αγόρι της. Αλλά έτσι είναι... ο καμμένος τελευταίος τα μαθαίνει όλα.:P
Ευτυχώς που ακόμη υπάρχουν σοβαροί άνθρωποι...

Ελπίζω να κατάλαβες ότι όσοι σου έβαλαν θετική, εξέλαβαν το μήνυμά σου μάλλον ως ειρωνικό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ειχα παει public σημερα(ειχε ζαχαροπλαστικη για παιδια..αλλα ασχετο με το θεμα)

Και διαβαζα ενα βιβλιο για την "γλωσσα του σωματος".
Και εγραφε οτι μετα απο μελετες ερευνητες κατεληξαν στο συμπερασμα οτι για ενα ζευγαρι ο αντρας πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1,09 φορες πιο ψηλοι απο την γυναικα.
Και πως οσες σχεσεις ειχαν αναλογια μικροτερη του 1,09 στο τελος κατεληξαν σε χωρισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και εγραφε οτι μετα απο μελετες ερευνητες κατεληξαν στο συμπερασμα οτι για ενα ζευγαρι ο αντρας πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1,09 φορες πιο ψηλοι απο την γυναικα.
Και πως οσες σχεσεις ειχαν αναλογια μικροτερη του 1,09 στο τελος κατεληξαν σε χωρισμο
α μπραβο

και εγω εχω ακουσει παρομοια

η φυση θελει το καλυτερο ο ανδρας να ειναι ψηλοτερος και η γυναικα κοντυτερη,,ή πιο μικροσωμη

αλλιως ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα,,οχι απολυτα
αλλα τασεις υπαρχουν

παρομοιο ειναι και οτι ο ανδρας για πιο σταθερες σχεσεις πρεπει να ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια απο τη γυναικα και 10 χρονια ,,
ο ασκητης το ειχε πει οχι εγω μετα απο ερευνες

τι ειναι πιο σταθερο τι πιο ασταθες,,εκει ειναι το θεμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλά δεν είπε η κοπέλα πως δεν υπάρχουν άνθρωποι εκτός αυτών των αναλογιών. Είπε απλά πως αυτες οι κλίμακες αποτελούν το ιδανικότερο ύψος για εκείνη. :P

αη μαρή :P:P:P

κι εγώ νόμιζα πως ο προκρούστης ξαναζει :P:P:P:P:P

Non-Humans are hot.:thumbup: Πως να το κάνουμε ρε Ρεζούλι, είμαστε και γαμώ τα παιδιά.:)
ε καλά αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς!!! :D:D:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
"Ψηλη γυναικα ειναι για παρελαση, η κοντη γυναικα ειναι για το κρεβατι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
"Ψηλη γυναικα ειναι για παρελαση, η κοντη γυναικα ειναι για το κρεβατι".

Βρε παιδιά γιατί αυτές οι προκαταλήψεις? Εσυ Στέφανε που το λες τι ύψος έχεις?:hmm:

Ποτέ δεν τα κοιτάω αυτά, όταν με χτυπάει κατα κούτελα δεν λογαριάζω Θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Ποτέ δεν τα κοιτάω αυτά, όταν με χτυπάει κατα κούτελα δεν λογαριάζω Θεό.

Πρόσεχε μην πάθεις καμιά διάσειση απ' το πολύ το χτύπημα και μετά δε μπορείς να λογαριάσεις ούτε το 1+1=2!:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποτέ δεν τα κοιτάω αυτά, όταν με χτυπάει κατα κούτελα δεν λογαριάζω Θεό.

το βλεπεις αναποδα..

συνηθως οιψηψλοι ερωτευονται πιο ευκολα τις κοντες και αντιστροφα

κοινως δεν τα σκεφτεσαι κανονικα αυτα οταν ερωτευεσαι,,οπως και αλλα θεματα ορμονων χημειας κλπ

απλα μπαινουν απο πριν μεσα και παιζουν ρολο χωρις καν να το ξερεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Αυτο που ειπα δεν ειναι δικια μου φραση, νομιζα οτι το θυμοσαστε.
https://www.youtube.com/watch?v=RtERxpF7lng

χαχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μου άρεσε μια κοπέλα που με έκοψε λόγω ύψους..ήταν 1,79 και ένιωθε πολύ άσχημα που έπρεπε να σκύβει όπως μου είπε για να με φιλήσει..πέρα από βέβαια νομίζω ότι οι γυναίκες έχουν ψηλώσει πολύ!

Σημείωση : Τα μηνύματα #332-#346 προήλθαν από το θέμα "Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
μου άρεσε μια κοπέλα που με έκοψε λόγω ύψους..ήταν 1,79 και ένιωθε πολύ άσχημα που έπρεπε να σκύβει όπως μου είπε για να με φιλήσει..
Τρομερό μυαλό η κοπέλα, παραδέξου το.
Κι εσύ ακόμη χειρότερος που χολοσκάς για κάποια με τους τόσο έξυπνους λόγους της.
κελεπούρι θα έχασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
:(
ασχημο ρε συ...
μη σε παίρνει απο κάτω... αλήθεια εδώ στο ελλαντα είμαστε οι περισσότερες κοντές οπότε είσαι οκ, αλλά εκτός αυτού υπάρχουν και ψηλές που δεν κολλάνε σ αυτά και είναι ακομπλεξάριστες:pfff:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
συμφωνώ αλλά νομίζω ότι ισχύει γενικότερα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εξαρτάται από τα κομπλεξ του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
όπως ισχύει πως όταν βγαίνω έξω η πλειοψηφία των γυναικών χαρακτηρίζει το ύψος μου κοντό..με τακούνια όλες θεωρούν ότι είμαι κοντός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
όπως ισχύει πως όταν βγαίνω έξω η πλειοψηφία των γυναικών χαρακτηρίζει το ύψος μου κοντό..με τακούνια όλες θεωρούν ότι είμαι κοντός.
2 φράσεις σου που δείχνουν κόμπλεξ δικό σου με το ύψος σου. Γιατί ρε άνθρωπε; Όπως σε βλέπεις έτσι σε βλέπουν και οι άλλοι. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Απλά πίστεψέ το. Σκέψου και νιώσε 2,3,5 πόντους πιο ψηλός και μα τους ουρανούς και οι άλλοι έτσι θα σε βλέπουν.
Εάν δεν το πιστέψεις δεν θα πετύχει. Σε προκαλώ. :P
(τα κόμπλεξ μας δημιουργούνται/ τροφοδοτούνται/ εδραιώνονται από τους άλλους οπότε πρόσεχε σε ποιων ατόμων τα λόγια δίνεις σημασία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Είχα ένα κόμπλεξ το οποίο μου το δημιούργησε ο καλός μου πριν πολλά φεγγάρια όταν ήταν η σχέση μας στην αρχή, βασικά όχι αυτός, αλλά τα γεγονότα, είχε τύχει σε συζήτηση με μια κοινή μας φίλη να μιλάμε για χαζούς/χαζές πρώην, και λέει η κοινή μας φίλη στο καλό μου "Ρε μαλάκα τώρα που το σκέφτομαι όλες όσες έβγαινες ήταν ζώα, μόνο ύψος είχαν" και με έπιασε και εμένα η βλακεία μου να ρωτάω λεπτομέρειες και έκανε την άλλη βλακεία το καμάρι μου να μου απαντάει σε αυτά που ρωτάω και σιγά σιγά άρχισα να νιώθω τόσο τόσο μικρή διπλά του, το στυλ εγώ το ένα μέτρο και 50 εκατοστά τι δουλειά έχω μαζί του; Είναι και ποοοοοολύ ψηλός παναθεμά τον και αυτά που έμαθα ήρθαν και με χαντάκωσαν...Όταν το πήρε πρέφα τι έγινε έκατσε μου μίλησε και όλα οκ.
Μετά από 2 χρόνια δεν τα κοιτάω αυτά, έτσι με έκανε ο Θεός τι να κάνω τώρα; Να θυμώσω μαζί του ή με τις ψηλές;
Βλακείες αν μας αγαπήσουμε όπως ήμαστε αυτόματα ακτινοβολούμε ομορφιά καλέ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
2 φράσεις σου που δείχνουν κόμπλεξ δικό σου με το ύψος σου. Γιατί ρε άνθρωπε; Όπως σε βλέπεις έτσι σε βλέπουν και οι άλλοι. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Απλά πίστεψέ το. Σκέψου και νιώσε 2,3,5 πόντους πιο ψηλός και μα τους ουρανούς και οι άλλοι έτσι θα σε βλέπουν.
Εάν δεν το πιστέψεις δεν θα πετύχει. Σε προκαλώ. :P
(τα κόμπλεξ μας δημιουργούνται/ τροφοδοτούνται/ εδραιώνονται από τους άλλους οπότε πρόσεχε σε ποιων ατόμων τα λόγια δίνεις σημασία)


πάντως να ξέρεις δεν είναι κόμπλεξ, απλά ρεαλισμός..δεν μπορώ να λέω ότι είμαι ψηλός και ξαφνικά θα γίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top