Έκδοση βιβλιαρίου υγείας υγειονομικού

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλω να βγάλω βιβλιάριο υγείας υγειονομικού για μια δουλειά.
Έχω κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και όλα οκ.
Τώρα θα πάω στη νομαρχία που ανήκω(αν τη βρω ποια είναι), με ένα βιβλιάριο που θα αγοράσω από βιβλιοπωλείο, φωτογραφία και ταυτότητες και τα σχετικά; Θέλουν και κάτι άλλο; Γιατί η Ελλάδα φημίζεται για τη γραφειοκρατία της.:P

Και σε πόσο καιρό βγαίνει το βιβλιάριο; Διάβασα ότι βγαίνει σε 3 μήνες και έπαθα σοκ! >.<
Όποιος γνωρίζει ας μου πει.
Ευχαριστώ :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
1) 1 Βιβλιάριο υγείας το δίνουν στα βιβλιοπωλεία τίποτα δύσκολο 2 λεπτά υπόθεση.
2) Φωτοτυπία ταυτότητας (εύκολο)
3) Φωτογραφίες (δε θυμάμαι πόσες) τη μια θα την κολλήσουν στο βιβλιάριο (και αυτο δε είναι τπτ)
4) Καλλιέργεια κοπράνων :sick: βάζεις τα κόπρανα σου σε ένα urobox και το δίνεις στο μικροβιολόγο (αυτό μπορεί να μην ειναι απαραίτητο) δε ξέρω :(
5) Μια γενική αίματος και μέτρηση κάποιων δεικτών για διάφορες ασθένειες (βελόνα αίμα :bye:)
6) Και μια ακτινογραφία θώρακος δε πονάει αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πρινσες,απο μία έρευνα που έκανα στο ίντερνετ είδα πως χρειάζεται το πολύ 24 ώρες για να εκδοθεί.
Και κρατάει για 5 χρόνια. Η ανανέωση(εγώ που έκανα πρόσφατα) θέλει μία ακτινογραφία θώρακα,και γίνεται πάλι αυθημερόν η ανανέωση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η αιματολογική είναι για Αυστραλιανό αντιγόνο, όχι γενική. Και έχω την εντύπωση ότι κάθε 5 χρόνια που κάνεις ανανέωση (λιγότερο αν είσαι αλλοδαπός) θέλει και τις 3 εξετάσεις από δημόσιο νοσοκομείο μόνο. Εγώ όταν έβγαλα (2007) πήγα στο υγειονομικό Αλεξάνδρας & Κηφισίας με τα αποτελέσματα των εξετάσεων και φωτογραφίες και μου το έδωσαν στο χέρι επιτόπου. Δεν θυμάμαι καν να το πλήρωσα. Βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει αυτά γιατί πρώτη φορά ακούω για νομαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1) 1 Βιβλιάριο υγείας το δίνουν στα βιβλιοπωλεία τίποτα δύσκολο 2 λεπτά υπόθεση.
2) Φωτοτυπία ταυτότητας (εύκολο)
3) Φωτογραφίες (δε θυμάμαι πόσες) τη μια θα την κολλήσουν στο βιβλιάριο (και αυτο δε είναι τπτ)
4) Καλλιέργεια κοπράνων :sick: βάζεις τα κόπρανα σου σε ένα urobox και το δίνεις στο μικροβιολόγο (αυτό μπορεί να μην ειναι απαραίτητο) δε ξέρω :(
5) Μια γενική αίματος και μέτρηση κάποιων δεικτών για διάφορες ασθένειες (βελόνα αίμα :bye:)
6) Και μια ακτινογραφία θώρακος δε πονάει αυτό :P
Ναι φόκε, αυτά τα ήξερα και οι εξετάσεις έχουν γίνει, ευτυχώς το ξεπέρασα!:redface:
Πρινσες,απο μία έρευνα που έκανα στο ίντερνετ είδα πως χρειάζεται το πολύ 24 ώρες για να εκδοθεί.
Και κρατάει για 5 χρόνια. Η ανανέωση(εγώ που έκανα πρόσφατα) θέλει μία ακτινογραφία θώρακα,και γίνεται πάλι αυθημερόν η ανανέωση :)
Α, μόνο 24 ώρες; Ουφ, ευτυχώς. Θενξ.:redface:
Η αιματολογική είναι για Αυστραλιανό αντιγόνο, όχι γενική. Και έχω την εντύπωση ότι κάθε 5 χρόνια που κάνεις ανανέωση (λιγότερο αν είσαι αλλοδαπός) θέλει και τις 3 εξετάσεις από δημόσιο νοσοκομείο μόνο. Εγώ όταν έβγαλα (2007) πήγα στο υγειονομικό Αλεξάνδρας & Κηφισίας με τα αποτελέσματα των εξετάσεων και φωτογραφίες και μου το έδωσαν στο χέρι επιτόπου. Δεν θυμάμαι καν να το πλήρωσα. Βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει αυτά γιατί πρώτη φορά ακούω για νομαρχία.
Χμμμ, εγώ πήγα σε ιδιωτική κλινική και έκανα τις εξετάσεις για να βγουν τσακ μπαμ.
Λες να γίνει μαλακία και να θέλουν από δημόσιο και να τρέχω πάλι; >.<
Μπα, το ίδιο θα' ναι.
Μωρέ αυτό με το υγειονομικό στην Αλεξάνδρας, το άκουσα και σήμερα από μια κοπέλα που το έλεγε σε μία άλλη, αλλά άλλοι μου λένε στη νομαρχία να πάω. Αύριο είναι και Σάββατο, δε νομίζω να λειτουργεί τίποτα για να πάρω κάνα τηλ.
Από Δευτέρα.:(

Ευχαριστώ πάντως παιδιά! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τελικά το έχουν αλλάξει γιατί βρήκα αυτό:
Δικαιολογητικά: (Υ18 )
Οι ενδιαφερόμενοι προσέρχονται αυτοπροσώπως για κλινική εξέταση από τον ιατρό της υπηρεσίας, προσκομίζοντας τις απαραίτητες εξετάσεις και ανάλογα με το επάγγελμα.

  1. Ακτινογραφία θώρακος με φωτογραφία και σφραγίδα του νοσοκομείου/εργαστηρίου που πραγματοποιήθηκε και ιατρική γνωμάτευση
  2. Εξέταση για αυστραλιανό αντιγόνο
  3. Παρασιτολογική εξέταση κοπράνων
  4. Ατομικό βιβλιάριο υγείας που πωλείται σε βιβλιοπωλεία ή περίπτερα
  5. Επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου του ενδιαφερομένου
  6. Δύο (2) πρόσφατες φωτογραφίες
  7. Τυχόν λοιπές εξετάσεις κατά την κρίση του ιατρού
Προσοχή:

  • Οι εργαστηριακές εξετάσεις θα πραγματοποιούνται σε κρατικά νοσοκομεία ή ιδιωτικά εργαστήρια
  • Να αναγράφεται ευανάγνωστα η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, η ΥΠΟΓΡΑΦΗ και η ΣΦΡΑΓΙΔΑ του ιατρού στις απαντήσεις των εξετάσεων καθώς και αν φέρουν τη σφραγίδα του νοσοκομείου
  • Οι εξετάσεις πρέπει να είναι πρόσφατες και όχι πέραν των έξι (6) μηνών
Σε αλλοδαπούς:

  • Φωτοτυπία ταυτότητας ομογενούς ή βεβαίωση Δήμου ή άδεια παραμονής ή εργασίας και διαβατηρίου σε ισχύ.
  • Σε κοινοτικούς υπηκόους, άδεια διαμονής κοινοτικών υπηκόων με εξαρτημένη εργασία από το τμήμα αλλοδαπών Ελληνικής Αστυνομίας.
Σε ανηλίκους:

  • Βιβλιάριο εργασίας ανηλίκου από την Επιθεώρηση εργασίας που υπάγεται
  • Στους σπουδαστές σχολών υγειονομικού ενδιαφέροντος βεβαίωση σχολής για τον χρόνο φοίτησης, κυρίως για τους ανηλίκους
Για ξενοδοχοϋπαλλήλους:

  • Πράσινο ατομικό βιβλιάριο υγείας από τον ΟΑΕΔ της περιοχής που υπάγεται το Ξενοδοχείο
Σημειώσεις:

  • Οι εξετάσεις είναι ίδιες για όλους, αλλά η διάρκεια του βιβλιαρίου αλλάζει.
  • Για την έκδοση ή ανανέωση του βιβλιαρίου υγείας είναι απαραίτητο να γνωρίζουν την διεύθυνση και το τηλέφωνο της εργασίας τους.
Προσοχή:
Η Υπηρεσία μας επιφυλάσσεται να ζητήσει πρόσθετα δικαιολογητικά εφόσον απαιτηθούν.

https://nom-athinas.gov.gr
Αντε, τυχερή είσαι. Εγώ έτρεχα ένα μήνα για να βγάλω άκρη με το βιβλιάριο. :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αααααααα, άρα θα πάω στην Νομαρχία Αθηνών;
Ή μήπως σε αυτήν που αντιστοιχεί στην κατοικία μου;
Μάλλον το 2ο ε;

Όπως και να' χει, βοήθησες! Να' σαι καλά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ενημερωτικά: ο νόμος άλλαξε χτες, όσον αφορά τα ατομικά βιβλιάρια.
Καταργήθηκαν τα βιβλιάρια και τη θέση τους πήραν οι "βεβαιώσεις υγείας", δηλαδή ένα χαρτί που είναι σφραγισμένο από τη νομαρχία και από εξετάσεις θέλουν τα ίδια, εκτός του αυστραλιανού και γενικές αίματος δε χρειάζονται. (εγώ η γκαντέμω πήγα προχτές και μου ζήτησε η άλλη να κάνω και εξετάσεις αίματος, πήγα έκανα ΠΑΛΙ, πήγα σήμερα και μου λέει δε χρειάζεται >.>)

τεςπα, ευτυχώς ξεμπέρδεψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efigamoto

Νεοφερμένος

Η efigamoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
princess καλησπερα.μηπως θα μπορουσες λιγο να με κατατοπισεις οσον αφορα τη διαδικασια για την βεβαιωση ή πιστοποιητικο υγειας καθως δεν βγαζω ακρη οσα τηλεφωνα και αν εχω παρει.ξερω οκ θα κανω τις εξετασεις αλλα μετα?πηρα τηλ. στην υπηρεσια δημοσιας υγιεινης και μου ειπαν οτι αφου κανω τις εξετασεις πρεπει να παω σε καποιον παθολογο να τις δει και να μου δωσει αυτο το πιστοποιητικο.ωστοσο διαβασα το ποστ σου και ειδα οτι χρειαστηκες σφραγιδα απο τη νομαρχια.οποιαδηποτε βοηθεια θα μου ηταν πολυ χρησιμη.σε ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε σένα! :D

Λοιπόν, εγώ έτυχε και έκατσα στην τελευταία μέρα που καταργήθηκε το βιβλιάριο και την επόμενη πρώτη μέρα που το άλλαξαν σε ποιστοποιητικό υγείας, οπότε από την νομαρχία το έμαθα αυτό όταν πήγα, κι από την νομαρχία πήρα τη σφραγίδα, καθώς δεν ήξερα για την αλλαγή. ΑΛΛΑ από ό,τι μου είπαν αυτό το χαρτί το παίρνεις κι από έναν απλό γιατρό, παθολόγο, από δημόσιο ή ιδιωτικό, ακόμα κι από το ΙΚΑ μου είπαν γίνεται, αρκεί να σου δώσει το χαρτί που να επιβεβαιώνει την καλή σου υγεία με τη σφραγίδα του Ιατρού.
Αφού σου το είπαν και στο τηλ. πιθανότατα ισχύει.

Ευτυχώς πάντως που το άλλαξαν αυτό, γιατί ήταν λίγο ζόρι το όλο τρέξιμο στις νομαρχίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efigamoto

Νεοφερμένος

Η efigamoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου και για την βοηθεια!:) Παρ'ολα αυτα ομως βλεπω να τυραννιεμαι για πολυ ακομα καθως πηρα τηλ σε παθολογο του ικα και τον ρωτησα και μου ειπε πως δεν ειχε ιδεα για ολο αυτο και πως οχι αυτοι του ικα δεν βγαζουν...τι να πω?οπως παντα συννενοηση μπουζουκι σε αυτη τη χωρα.να'σαι καλα παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ίσως επειδή είναι ακόμα καινούργιο να μην έχουν ενημερωθεί, τι να πω, στην Ελλάδα ζεις.
Το πολύ πολύ παίρνεις τις εξετάσεις και πας στη νομαρχία που' ναι το σίγουρο μωρέ για να μη σε στέλενει ο ένας στον άλλον. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efigamoto

Νεοφερμένος

Η efigamoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι κι εγω ετσι το σκεφτηκα. ε και ο,τι βρεξει ας κατεβασει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George167

Νεοφερμένος

Ο George167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ?.. Τις εξετάσεις τις κανεις μονο σε δημόσιο νοσοκομείο.? και αφού μαζέψεις όλες τις εξετάσεις, πας στην νομαρχία και σου υπογράφουνε το χαρτί?? Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ?.. Τις εξετάσεις τις κανεις μονο σε δημόσιο νοσοκομείο.? και αφού μαζέψεις όλες τις εξετάσεις, πας στην νομαρχία και σου υπογράφουνε το χαρτί?? Ευχαριστώ! :)
Όχι, δεν είναι απαραίτητο να τις κάνει σε δημόσιο, μπορείς και σε ιδιωτικό άνετα κι όπου θες, αρκεί να τις έχεις.
Και ναι, μετά πας νομαρχία και σου δίνουν το χαρτί τσακ μπαμ - αν ακόμα ισχύει αυτό, μη σας πάρω και στο λαιμό μου εε.

τελικά καλύτερα να πηγαίνετε στη νομαρχία, γιατί απ' ό,τι είδα στο χαρτί, αναγράφεται ο δήμος, διευθύνηση νομαρχίας, αριθμός πρωτοκόλλου κτλ. οπότε υποθέτω, αυτά δε μπορεί να στα βάλει ένας απλός γιατρός, κάντε κάνα τηλ πριν πάτε, μη πάτε τζάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efigamoto

Νεοφερμένος

Η efigamoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Τελικα πηγα εκανα τις εξετασεις σε δημοσιο νοσοκομειο(αν και γινονται και σε ιδιωτικο) και πηγα στη νομαρχια οπου το τμημα για τα βιβλιαρια υγειας εχει πια κλεισει για παντα(πανε οι παλιες καλες εποχες που ηξερες που να πας).Μετα απο πολυ ψαξιμο εμαθα οτι μπορεις τελικα να πας αυτες τις εξετασεις σε οποιονδηποτε κρατικο 'η ιδιωτη παθολογο και εφ'οσον ειναι καλες να σου εκδωσει το πιστοποιητικο υγειας.Αν καποιος εχει ασφαλεια ικα μπορει να παρει και τον δικο του παθολογο που λεει το βιβλιαριο μπροστα-μπροστα 'η ακομα και να κλεισει ραντεβου σε παθολογο κρατικου νοσοκομειου.Απλως επειδη ο νομος ειναι καινουριος οι περισσοτεροι γιατροι δεν ειναι ενημερωμενοι.Για να μην αντιμετωπισετε προβληματα μπορειτε να εκτυπωσετε και τον σχετικο νομο (https://www.brain-tax.com/info-news/...on-se-epixeiriseis-ygeionomikoy-endiaferontos) και να τους τον δειξετε.επισης σε αυτον θα δειτε και επακριβως τι πρεπει να κανετε.Καλου-κακου παντως παρτε ενα τηλεφωνο πριν πατε στον γιατρο σας για να αποφυγετε αδικο κοπο.Ελπιζω να βοηθησα.Καλη τυχη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrJimo

Νεοφερμένος

Ο MrJimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Τελικα πηγα εκανα τις εξετασεις σε δημοσιο νοσοκομειο(αν και γινονται και σε ιδιωτικο) και πηγα στη νομαρχια οπου το τμημα για τα βιβλιαρια υγειας εχει πια κλεισει για παντα(πανε οι παλιες καλες εποχες που ηξερες που να πας).Μετα απο πολυ ψαξιμο εμαθα οτι μπορεις τελικα να πας αυτες τις εξετασεις σε οποιονδηποτε κρατικο 'η ιδιωτη παθολογο και εφ'οσον ειναι καλες να σου εκδωσει το πιστοποιητικο υγειας.Αν καποιος εχει ασφαλεια ικα μπορει να παρει και τον δικο του παθολογο που λεει το βιβλιαριο μπροστα-μπροστα 'η ακομα και να κλεισει ραντεβου σε παθολογο κρατικου νοσοκομειου.Απλως επειδη ο νομος ειναι καινουριος οι περισσοτεροι γιατροι δεν ειναι ενημερωμενοι.Για να μην αντιμετωπισετε προβληματα μπορειτε να εκτυπωσετε και τον σχετικο νομο (https://www.brain-tax.com/info-news/...on-se-epixeiriseis-ygeionomikoy-endiaferontos) και να τους τον δειξετε.επισης σε αυτον θα δειτε και επακριβως τι πρεπει να κανετε.Καλου-κακου παντως παρτε ενα τηλεφωνο πριν πατε στον γιατρο σας για να αποφυγετε αδικο κοπο.Ελπιζω να βοηθησα.Καλη τυχη!:)

Καλησπερα θα ηθελα και εγω να ρωτισω κατι...το δικο μου βιβλιαρειο υγειας το εχασα... :wall: ... και Τι μπορω να κανω εκτος απ οτο να βγαλω καινουργειο.... δεν εχω χρονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω, αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Θα ξαναψάξεις ή θα ετοιμάσεις πάλι τα δικαιολογητικά για καινούριο βιβλιάριο. =\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrJimo

Νεοφερμένος

Ο MrJimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και ποσο καιρο θελει...????

Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω, αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Θα ξαναψάξεις ή θα ετοιμάσεις πάλι τα δικαιολογητικά για καινούριο βιβλιάριο. =\

Και ποσο γρηγορα μπορω να βγαλω ενα καινουργιο.....????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Σχέτικά γρήγορα, αλλά εξαρτάται και από εσένα. Πρέπει να πας σε γιατρούς,να βγάλεις ακτινογραφία του θώρακα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top