[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Προφανώς και υπάρχει. Όλα τα καλλυντικά έχουν χίλιες δυο επικίνδυνες ουσίες. Εδώ λέμε να αποφεύγουμε το βάψιμο, εσύ το αφήνεις να μένει όλη νύχτα, να ποτίζει το δέρμα; Δε θα σου πάρει πάνω από 10 λεπτά να ξεβαφτείς σωστά, αλλά στο δέρμα σου κάνεις απίστευτο καλό που το απελευθερώνεις από όλους τους ρύπους και το αφήνεις να αναπνεύσει. Αλλιώς ρυτιδούλες γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
νομιζω σου κανει κακο..:worry:
Να πας στο ανδρικο σαλονι.... :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εδώ δε έχουμε λεφτά για άλλα θα έχουμε κι αυτά. Θα χρησιμοποιήσω καμιά κρέμα και βλέπουμε. Ευλογημένες είναι αυτές που δεν έχουν ραγάδες. Και άλλες παραπονιούνται για τη κυτταριτιδα που φεύγει.
Τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ.


Αμυγδαλελαιο απο το φαρμακειο (χυμα). Ειναι φυσικο προιον, φθηνο και αποτελεσματικο.
Καλο ειναι να χρησιμοποιειται και προληπτικα. Αλλωστε κανει και πολυ καλη ενυδατωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αυτο που λεει η νεραιδα κανει και για μαλια. μια φιλη μου ειχαν καταστραφει τα μαλια της μετα απο μια βαφη ασχετης κομμωτριας που σχεδον της τα εκαψε και ειχαν γινει χαλια, τινγκα στην αφυδατωση. εβαζε αμυγδαλελαιο τα τυλιγε με μια πετσετα και τα ελουζε καλα. την εχει βοηθησει μου ειπε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary-babis

Νεοφερμένος

Η mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας κοριτσια!!!Εχω μια απορια..Κανω εδω και αρκετους μηνες αποτριχωση με κερι σε αισθητικο. Σημερα πηρα ολα τα συνεργα για να κανω μονη μου στο σπιτι. Ξερω οτι οι ταινιες πλενονται και ξαναχρησιμοποιουνται.Ολες; Και αν ναι πως της πλενουμε;Και κατι τελευταιο! Γινονται οπως πριν;Φανταζομαι μενει λιγο χρωμα αλλα δεν κολανε μετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
γνωρίζει κανείς για την μάσκα αργύλου? τι προσφέρει, κι αν όντως κάνει καλό στην επιδερμίδα του προσώπου? Ή μήπως είναι μούφες αυτά που λέμε??? Κάνει καλό και για το υπόλοιπο σώμα??? Και κάθε πότε μπορούμε να την χρησιμοποιούμε? Τέλος πρέπει πριν να έχει γινει καμιά ιδιαίτερη προεργασία???

Εγώ πήρα σε σκόμη άργυλο γαλικό λέει, και προς το παρόν μόνο μια φορά έκανα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα και καμιά διαφορά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
γνωρίζει κανείς για την μάσκα αργύλου? τι προσφέρει, κι αν όντως κάνει καλό στην επιδερμίδα του προσώπου? Ή μήπως είναι μούφες αυτά που λέμε??? Κάνει καλό και για το υπόλοιπο σώμα??? Και κάθε πότε μπορούμε να την χρησιμοποιούμε? Τέλος πρέπει πριν να έχει γινει καμιά ιδιαίτερη προεργασία???

Εγώ πήρα σε σκόμη άργυλο γαλικό λέει, και προς το παρόν μόνο μια φορά έκανα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα και καμιά διαφορά...:hmm:

Εμένα μου αρέσουν πολύ οι συγκεκριμένες μάσκες, αν και δεν κάνω συχνά (συνήθως περιορίζομαι σε απολέπιση και, όταν αφυδατώνομαι, ενυδατική μάσκα). Πάντως οι μάσκες αργίλου κάνουν πολύ καλό καθαρισμό, κάτι που εκτιμούσα ιδιαίτερα όταν ήμουν 18-22 κι είχα σχετικά λιπαρή επιδερμίδα. Επίσης έχω ακούσει ότι είναι καλές και για το στήθος, αλλά δεν έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πολύ οι συγκεκριμένες μάσκες, αν και δεν κάνω συχνά (συνήθως περιορίζομαι σε απολέπιση και, όταν αφυδατώνομαι, ενυδατική μάσκα). Πάντως οι μάσκες αργίλου κάνουν πολύ καλό καθαρισμό, κάτι που εκτιμούσα ιδιαίτερα όταν ήμουν 18-22 κι είχα σχετικά λιπαρή επιδερμίδα. Επίσης έχω ακούσει ότι είναι καλές και για το στήθος, αλλά δεν έχω δοκιμάσει, δεν ξέρω αν ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα!

XM... κι εγώ σχετικά λιπαρή επιδερμίδα έχω, καθώς ανά καιρούς βγάζω κανα σπιράκι, κ σμίγματα. Αλλά αφού έβγαλα την μάσκα δεν τα είδα να έφυγαν... φυσιολογικό είναι αυτό ή μήπως έκανα κάτι λάθος?? Τα σμίγματα ας πούμε θα έπρεπε να είδαν φύγει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
XM... κι εγώ σχετικά λιπαρή επιδερμίδα έχω, καθώς ανά καιρούς βγάζω κανα σπιράκι, κ σμίγματα. Αλλά αφού έβγαλα την μάσκα δεν τα είδα να έφυγαν... φυσιολογικό είναι αυτό ή μήπως έκανα κάτι λάθος?? Τα σμίγματα ας πούμε θα έπρεπε να είδαν φύγει?:hmm:

Καλά, η μάσκα απλώς βοηθά, δεν μπορεί να εξαφανίσει το σμίγμα. Πάντως να σου πω την αλήθεια εγώ παίρνω έτοιμη μάσκα αργίλου, δεν την φτιάχνω με σκόνη. Ας πούμε τώρα έχω πάρει της Nuxe και είναι πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γνωρίζει κανείς για την μάσκα αργύλου? τι προσφέρει, κι αν όντως κάνει καλό στην επιδερμίδα του προσώπου? Ή μήπως είναι μούφες αυτά που λέμε??? Κάνει καλό και για το υπόλοιπο σώμα??? Και κάθε πότε μπορούμε να την χρησιμοποιούμε? Τέλος πρέπει πριν να έχει γινει καμιά ιδιαίτερη προεργασία???

Εγώ πήρα σε σκόμη άργυλο γαλικό λέει, και προς το παρόν μόνο μια φορά έκανα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα και καμιά διαφορά...:hmm:

χρησιμοποιουσα μια της clinique για την οποια εχω να πω τα καλυτερα. την εβαζες 5 λεπτα μονο και βασικα ειναι για λευκανση, σμιγματα, καθαρισμο κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kateklysmos

Νεοφερμένος

Η kateklysmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Προφανώς και υπάρχει. Όλα τα καλλυντικά έχουν χίλιες δυο επικίνδυνες ουσίες. Εδώ λέμε να αποφεύγουμε το βάψιμο, εσύ το αφήνεις να μένει όλη νύχτα, να ποτίζει το δέρμα; Δε θα σου πάρει πάνω από 10 λεπτά να ξεβαφτείς σωστά, αλλά στο δέρμα σου κάνεις απίστευτο καλό που το απελευθερώνεις από όλους τους ρύπους και το αφήνεις να αναπνεύσει. Αλλιώς ρυτιδούλες γρήγορα.

Κ το καλύτερο για να ξεβάψετε τα μάτια(από μάσκαρα,σκιά,αϊλάινερ,μολύβι κ.τ.λ) είναι το ελαιόλαδο. Βάζετε σ'ένα πον-πον λίγες σταγόνες ελαιόλαδο και μάτια καθαρά και ενυδατωμένα comple!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Σκέπτομαι να ξεκινήσω αποτρίχωση με κερί. :P Έχω δει στο ιντερνετ να διαφημίζουν κερί ρολέτα σε αρκετά καλές τιμές. Έχω όμως την απορία: χρειάζεσαι την κατάλληλη συσκευή για να ζεστάνεις τη ρολέτα η γίνεται και με άλλους τρόπους? Ακόμη ξέρετε αν τέτοιες ρολέτες υπάρχουν στα hondos center η είναι επαγγελματικές? Πως είναι περίπου οι τιμές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υπάρχουν στον Χόντο, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τιμές. Ετοιμάσου μόνο να γίνεις τιραμόλα για να φτάνεις όλα τα σημεία.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υπάρχουν και οι ταινίες με κρύο κερί γύρω στα 15 ευρώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Σκέπτομαι να ξεκινήσω αποτρίχωση με κερί. :P Έχω δει στο ιντερνετ να διαφημίζουν κερί ρολέτα σε αρκετά καλές τιμές. Έχω όμως την απορία: χρειάζεσαι την κατάλληλη συσκευή για να ζεστάνεις τη ρολέτα η γίνεται και με άλλους τρόπους? Ακόμη ξέρετε αν τέτοιες ρολέτες υπάρχουν στα hondos center η είναι επαγγελματικές? Πως είναι περίπου οι τιμές?
εγω τη ζεσταινα στο φουρνο μικροκυματων:P
υπαρχουν κ πολυ φθηνες ρολετες κατω από 5 Ε. και οι ασπρες ταινιες που χρειαζεσαι για να βγαζεις το κερι ειναι φθηνες επισης (1,5-5+ Ε αναλογως ποσες θ παρεις)
θα χρειαστεις επισης καποιο υγρο καθαρισμου για το τελος τσπ. αυτο κανει απο 4 - 10+ Ε αλλα προφανως δεν ειναι μιας χρησης οποτε θ αργησεις ν ξαναπαρεις.
να προσεξεις μονο μην καεις στο ποδι. εγω το ειχα παθει καποιες φορες που δεν το απλωσα σωστα. και επισης η περοχη να ειναι στεγνη κ καθαρισμενη. και λιγο ταλκ πριν περασεις το κερι είναι καλο (εγω παλια το κανα κ χωρις αυτο αλλα γενικα μ αρεσε οταν το δοκιμασα με αυτο. εκανε το κερι πιο σταθερο)

α επισης. το παν ειναι η ταχυτητα κ η ακριβεια. αμα το πας αργα δε θ γινει τπτ, θα γινεις χαλια κ θα ερεθιστει το δερμα χωρις λογο. παρε ανασα και τολμα το γρηγορα κ αποτελεσματικα, στην αντιθετη φορα της τριχας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εγω τη ζεσταινα στο φουρνο μικροκυματων:P
υπαρχουν κ πολυ φθηνες ρολετες κατω από 5 Ε. και οι ασπρες ταινιες που χρειαζεσαι για να βγαζεις το κερι ειναι φθηνες επισης (1,5-5+ Ε αναλογως ποσες θ παρεις)
θα χρειαστεις επισης καποιο υγρο καθαρισμου για το τελος τσπ. αυτο κανει απο 4 - 10+ Ε αλλα προφανως δεν ειναι μιας χρησης οποτε θ αργησεις ν ξαναπαρεις.
να προσεξεις μονο μην καεις στο ποδι. εγω το ειχα παθει καποιες φορες που δεν το απλωσα σωστα. και επισης η περοχη να ειναι στεγνη κ καθαρισμενη. και λιγο ταλκ πριν περασεις το κερι είναι καλο (εγω παλια το κανα κ χωρις αυτο αλλα γενικα μ αρεσε οταν το δοκιμασα με αυτο. εκανε το κερι πιο σταθερο)

α επισης. το παν ειναι η ταχυτητα κ η ακριβεια. αμα το πας αργα δε θ γινει τπτ, θα γινεις χαλια κ θα ερεθιστει το δερμα χωρις λογο. παρε ανασα και τολμα το γρηγορα κ αποτελεσματικα, στην αντιθετη φορα της τριχας.
Γίνεται να τη ζεστάνεις στο φούρνο μικροκυμάτων? Πλαστική δεν είναι η συσκευασία? :hmm::hmm: Σε τι θερμοκρασία πρέπει να είναι το κερί για να το απλώσεις? Οι άσπρες ταινίες είναι απαραίτητες? Θέλω να πω δεν μπορείς να το αφήσεις λίγο και να το τραβήξεις από την άκρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σκέπτομαι να ξεκινήσω αποτρίχωση με κερί. :P Έχω δει στο ιντερνετ να διαφημίζουν κερί ρολέτα σε αρκετά καλές τιμές. Έχω όμως την απορία: χρειάζεσαι την κατάλληλη συσκευή για να ζεστάνεις τη ρολέτα η γίνεται και με άλλους τρόπους? Ακόμη ξέρετε αν τέτοιες ρολέτες υπάρχουν στα hondos center η είναι επαγγελματικές? Πως είναι περίπου οι τιμές?

Εγώ κάνω αποτρίχωση με κερί εδώ και καιρό. Το κερί το ζεσταίνω στην κεριέρα, είναι η ειδική συσκευή για το ζέσταμα της ρολέτας κ είναι φθηνή γύρω στα 20 ευρώ την είχα πάρει κ επίσης δεν έχω καεί ποτέ από το κερί γιατί μάλλον φτάνει σε μια συγκεκριμένη θερμοκρασία και μετά σταματάει το ζέσταμα(δεν είμαι σίγουρη αν αυτό που γράφω ισχύει αλλά εγώ δεν έχω καεί).Όσο για τις ρολέτες κοστίζουν περίπου 2,5 με 3 ευρώ η μία και έχουν τα χόντος . Οι ταινίες είναι απαραίτητες δεν μπορείς να βγάλεις το κερί χωρίς αυτές, αλλά είναι κι αυτές φθηνές.Οι πενήντα ταινίες γύρω στα 3 ευρώ.Δεν τις χρησιμοποιείς μόνο για ένα τράβηγμα αλλά μέχρι να γεμίσουν κερί. Τέλος ένα λαδάκι τζόνσονς για να απομακρύνει τυχόν υπολείμματα κεριού θα το χρειαστείς.
Αυτά....Για οποιαδήποτε άλλη απορία εδώ είμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε κορίτσια να ρωτήσω...

Εδώ κι ένα χρόνο έχω παρατηρήσει τις ρυτίδες έκφρασης γύρω από τα μάτια να γίνονται πιο έντονες. Έχω ξηρό δέρμα και βάζω καθημερινά ενυδατική, αλλά σκέφτομαι να πάρω και μια αντιρυτιδική. Θέλω να τις προλάβω πριν γίνουν εντονότερες και δε συμμαζεύονται μετά.
Το να τις κάνω χειρότερες οκ το ξέρω δεν παίζει, αλλά η ερώτηση είναι : Είναι τραγικό/υπερβολικό να αρχίσω από τώρα τις αντιρυτιδικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Το να τις κάνω χειρότερες οκ το ξέρω δεν παίζει, αλλά η ερώτηση είναι : Είναι τραγικό/υπερβολικό να αρχίσω από τώρα τις αντιρυτιδικές;

όχι , μια χαρά μεγάααλη σε ηλικία είσαι :)
(μην πεις τίποτα , ευχαρίστηση μου να βοηθάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top