Puzzle!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχει θαλασσα, ουρανο και τετοια ; Εγω συνηθως φτιαχνω πρωτα αυτα που κανουν μπαμ και μετα τα δυσκολακια. Αν δεις ενα ατομο να κανει παζλ για λιγη ωρα, τοτε θα καταλαβεις τι υπομονη εχει.Αν δεις το περιβαλλον μεσα στο οποιο προσπαθει να το κανει καθως και το πως εχει κατανεμει τα κομματια μπροστα του θα καταλαβεις ποσο οργανοτικος ειναι . Τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω ! (το τριτο ενικο δεν σημαινει κατι)

Εγω δυσκολα χωνω καποιον μεσα στο παζλ , γιατι δυσκολα θα βοηθησει μιας και δεν ξερει με ποιο τροπο εχω χωρισει τα κομματια μπροστα μου :) Υποθετω πως εσενα σε βοηθανε !
Καλη συνεχεια. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
φτιαχνω οταν τυχει μεγαλα σε εκταση puzzle ειτε μαζι με συγγενεις ειτε μαζι με φιλους...Επειδη ως συνηθως οι αλλοι βρισκουν πιο πολλα απο οτι εγω παω να βαλω ενα βγαζω δυο τα κραταω για 1 λεπτο και μετα τα τοποθετω στην θεση τους λεγοντας οτι μονο εγω τα βρισκω τοσο ευκολα!! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν δεις ενα ατομο να κανει παζλ για λιγη ωρα, τοτε θα καταλαβεις τι υπομονη εχει.Αν δεις το περιβαλλον μεσα στο οποιο προσπαθει να το κανει καθως και το πως εχει κατανεμει τα κομματια μπροστα του θα καταλαβεις ποσο οργανοτικος ειναι . Τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω !

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εγώ είμαι πολυ οργανωτική! Απο τα 1000 κομμάτια έχω τελειώσει σχεδόν τα 200.
Δεν έχει ουρανούς και τέτοια. Για να καταλάβεις, το χα παραθέσει ξωπίσω, έχει όλο γήινα χρώματα. Ούτε κόκκινο, ούτε γαλάζιο, ούτε κίτρινο, μπλε... όλα είναι σε καφέ ανοιχτό, καφέ σκούρο, μαυρο, γκρι, μπορντώ, σωμόν, λίγο ροζ, δηλαδή ένα χρώμα και οι αποχρώσεις του. Είναι και πολύ μικρά κομμάτια κι αυτό το καθιστά ακόμα πιο δύσκολο! Αλλά που θα πάει...
Ευχαριστώ Γιώργο! Και σε σένα καλή συνέχεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spais

Νεοφερμένος

Ο Spais αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα και από μένα...

Παζλ... Μεγάλη υπόθεση... Λατρεία και μια κάποια έφεση από μικρός... Εργαλείο για την όξυνση του νου, αλλά και της ψυχοσύνθεσης... Ναι, δεν είναι τυχαίο. Η υπομονή, η προσήλωση που απαιτείται, η μεθοδικότητα, η φωτογραφική μνήμη που εξασκείται είναι κάποια από τα καλά που προσφέρει η ενασχόληση με τα παζλ. Ακόμα και τα μικρά είναι μια αρχή... Το να έχεις μια γατούλα σπίτι, να ασχολείσαι με παζλ όντας και ένθερμος ποδηλάτης θεωρώ πως είναι το απόλυτο "ηρεμιστικό"...:)

Είχα φτιάξει μέσα στον Αύγουστο του 2000 ένα με 5000 κομμάτια... Μόνος μου, με απόλυτη ησυχία, μουσική και καλό φωτισμό...Μέχρι και ματοκυάλι είχα...:) Ένα δύσκολο θέμα με πολλές λεπτομέρειες. Πολλές ώρες... Μα πολλές ώρες... Όταν έβαλα και το τελευταίο κομμάτι, το κοίταξα ολοκληρωμένο, χαμογέλασα και το διέλυσα...

Έχω χρόνια να ασχοληθώ και τώρα με τρώει ξανά, μιας και μετακομίζω και θέλω το γραφείο μου να το κάνω ένα πολύ προσωπικό χώρο... Ήρθαν τα παζλ πάλι στο νου μου... Στόχος μου να γεμίσω έναν τοίχο με παζλ με αναγεννησιακό θέμα... Τα λατρεύω αυτά τα θέματα... Θα φτιάξω πάλι το 5000, ένα 1000 με τη γέννηση της Αφροδίτης και ένα 2000 με πίνακα του Μονέ...

Βρήκα στο διαδίκτυο φοβερά θέματα με Νταλί και άλλες απίθανες εικόνες. Υπάρχει ποικιλία...Οι τιμές είναι όντως τσιμπημένες...Τα 5000 παίζουν στα 50€. Μου άρεσε η ιδέα της τσόχας που έδειξε η φίλη μας, αλλά δυστυχώς υπάρχουν μέχρι 3000 κομμάτια...Εξαιρετικά βολικό, μιας και υπάρχει και γατούλα στο σπίτι..:)

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ να κάνω ένα παζλ πίνακα και θα παρακαλούσα αν κάποιος έχει κάνει θα ήμουν ευγνώμων αν έδινε κάποιες οδηγίες προς ναυτιλομένους...:)

ΥΓ: Δε θα ξεχάσω πόσο είχε αποτυπωθεί στη μνήμη μου η εικόνα του παζλ που είχα φτάσει σε σημείο να παίρνω κομμάτι και να ξέρω ακριβώς πού πάει... Το μυαλό έχει ανάγκη από γυμναστική...Μην το παραμελούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ασχετο...

Spais..Μηπως γραφεις και στο cyclist-friends???

Οσο για τα παζλ...Μανια ειναι...Το καταλληλο εργαλειο για να αποκτησεις υπομονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheSwan

Νεοφερμένος

Η TheSwan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τα λατρεύω τα puzzles! Με λίγα ή πολλά κομμάτια, με αδιάφορο ή όμορφο θέμα, όπως και να 'ναι με συναρπάζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Είναι πολύ όμορφα στους τοίχους αλλά όχι για μένα :P Το περισσοτερο που εχω ασχοληθεί με puzzle είναι μισή ώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Βρε βρε , τελικα γεμισαμε πολλοι. Sofaki Loony σιγουρα ειναι ομορφα στον τοιχο αλλα ακομα πιο ωραιο ειναι να ξερεις οτι αυτο που βλεπεις στοντοιχο το εχεις κανει εσυ. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το χω βαλει στο πολυ ρελαντι το θεμα του παζλ, διοτι δεν εχω χρονο... Το χω κει και καθεται, κανω και μια ββββρππ με το ξεσκονοπανο γιατι αμα βαλω σκουπα κει, θα μου φαει τα κομματια.:P Απο βδομαδα ευελπιστω να το ξαναπιασω γιατι ειν κι ατελειωτο το ατιμο!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Λατρεύω τα puzzles!!! Δεν μου αρέσει όμως να τα βάζω στον τοίχο. Προτιμώ να τα χαλάω και να τα ξαναφτιάχνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Προτιμω να τα κρεμαω στον τοιχο...Σαν βραβειο μοιαζει...Ειναι και εργο τεχνης...2 σε ενα!!

Η αν μου αρεσε τοσο πολυ...Θα επερνα ενα ολοιδιο...Ενα θα το κρεμασω...και αλλο ενα να το φτιαχνω και να το χαλαω.

Οπως θα επρεπε να ειναι με τα βιβλια. Πρεπει να εχεις 3 αντιτυπα για καθε βιβλιο. Ενα για την βιβλιοθηκη. Ενα για να διαβαζεις. Και ενα για να δανειζεις.

Αλλα ατιμα λεφτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προτιμω να τα κρεμαω στον τοιχο...Σαν βραβειο μοιαζει...Ειναι και εργο τεχνης...2 σε ενα!!
σωστοος.

οι καλυτεροι πινακες,,και τους χαιρεσαι να τους βλεπεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλη η πρακτικη σου Mercury αλλα οπως το λες θελει χρημα.Και λεφτα δεν υπαρχουν.

Ρωτησα για να κορνιζωσω ενα αλλα ενα 25αρι για ενα απλο κοντρα πλακε και ενα τζαμι. Καλυτερα να τα εχω κατω απο το κρεβατι καλυτερα.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
εμείς τα παζλ που κάναμε μικροί με τα αδέρφια μου τα τυλίγαμε σε αυτό το πλαστικό που τυλίγουν τα βιβλία και φτίαχναμε κορνίζες από καλάμια και τα κρεμούσαμε....:D πάντως τα παζλ είναι υπέροχα!!!! Το μεγαλύτερο που έχω κάνει είναι ένα των 4.000 κομματιών που απεικόνιζε ένα σπίτι σε ένα λιβάδι όταν ήμουν 11 αλλά με βοήθησε και ένας ξάδερφος μου .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κάποιος να μου φτιάξει τον ουρανό!
Αλλά μέχρι τώρα είναι το αγαπημένο μου puzzle...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 17082012377.jpg
    17082012377.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 274

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Κάποιος να μου φτιάξει τον ουρανό!
Αλλά μέχρι τώρα είναι το αγαπημένο μου puzzle...:D
είναι παρα πολύ ωραίο.....μπράβο
καλη υπομονή, επιμονή και για πες απο που το πήρες και πως λέγεται...??..το θέλω και εγώ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κάποιος να μου φτιάξει τον ουρανό!
Αλλά μέχρι τώρα είναι το αγαπημένο μου puzzle...:D
Γεια σας...

Αντωνιω δεν σε ειχα να ασχολεισαι. Ουρανος και θαλασσα παντα ηταν προβλημα!
Απο τα κομματια μπορεις με εντονο φως να τα χωρισεις σε διαβαθμισεις του μπλε; Εκτος κι αν εχει κανα συνεφο και μπορεις να τα σπας σε ομαδες σιγα σιγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
είναι παρα πολύ ωραίο.....μπράβο
καλη υπομονή, επιμονή και για πες απο που το πήρες και πως λέγεται...??..το θέλω και εγώ.....

Από Ravensburger το Las Vegas, New York Hotel
Αριθμός 16 638 1, 2000 κομμάτια.
Έβοσκε 5-6 χρόνια τώρα σε ένα ντουλάπι. Γράφει οτι είναι του 2002.

Γεια σας...

Αντωνιω δεν σε ειχα να ασχολεισαι. Ουρανος και θαλασσα παντα ηταν προβλημα!
Απο τα κομματια μπορεις με εντονο φως να τα χωρισεις σε διαβαθμισεις του μπλε; Εκτος κι αν εχει κανα συνεφο και μπορεις να τα σπας σε ομαδες σιγα σιγα...

Όλα μπλε είναι! Έχω αρχίσει ήδη να ξεχωρίζω τα μπλε σκούρα από τα γαλάζια και τα μπλε σκέτο, αλλά και πάλι πρέπει να είναι 100 κομμάτια ίδια στην κάθε κατηγορία. Πάντως δεν πειράζει, θα το έχω έτοιμο σε λίγες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ελα να σου πω . Εχεις χασει κομματι και δεν το εχεις κλεισει γυρω γυρω ή εχεις κανει καποιο λαθος ;
Αν εχεις κανει λαθος τοτε ο ουρανος θα σε δυσκολεψει στις ακρες.
Καλη συνεχεια. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τιποτα απο τα δύο. Έχω ξεχωρίσει όλα τα μπλε, και κάπου μέσα στο σακουλάκι είναι και η άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top