Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Γιάννης Αποστολάκης

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Ιερεμίας Αμβροσιάδης

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Μαργαρίτα Βεϊσάκη

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μιχάλης Καλαβρυνός

    Ψήφοι: 10 17.5%
  • Γιάννης Μάργαρης

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Αρετή Μουλακάκη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άντζελα Παπαβασιλείου

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Άκης Πετρετζίκης

    Ψήφοι: 31 54.4%
  • Αντώνης Ταμπακάκος

    Ψήφοι: 1 1.8%

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι, το ειπαν και χτες
θα πανε ισπανια μαζι για γευσηγνωσια και καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nia κι αμα θες

Νεοφερμένος

Η Νία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ο 'Ακης νικάειιιιι!!!!!Γιούπιιιιιι :) :) :D:clapup:

Παρόλ' αυτά,δεν του αξίζει ο τίτλος.Ούτε στο Μιχάλη αξίζει.Ο διαγωνισμός αφορούσε ερασιτέχνες μάγειρες.Κανονικά,τον τίτλο τον δικαιούται ο Αποστολάκης(αν είναι κι αυτός ερασιτέχνης.):hmm:

EDIT:Ο Άκης,δηλωσε πως το πτυχίο το πήρε πριν ένα χρόνο(τον προηγούμενο Δεκέμβριο).Επίσης,αναφέρει ότι ο Μιχάλης είχε περισσότερη προϋπηρεσία από τον ίδιο.Αν,όντως,ισχύουν αυτά που δήλωσε,τότε αλλάζουν πολλά πράγματα.

Πηγή: https://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=1&artid=1308534&catID=16
Σόρρυ που στο λέω αλλά αυτός ήταν λίγο σπαστικός! Κατά τη γνώμη μου αν δε νικούσε ο Άκης να νικούσε η Δέσποινα!Ήταν ένα καλό κορίτσι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα πανε ισπανια μαζι για γευσηγνωσια και καλα...
Έχουν να δοκιμασουν Ισπανιδες..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βρηκα 2 αρθρα και τα παραθετω..
το πρωτο σχετικα με το λαθος στις καρτες
https://www.yupi.gr/gossip/c24434/Dhmhtrhs_Skarmoytsos.html
και το δευτερο σχετικα με τα λεφτα
https://www.yupi.gr/gossip/c24430/Άkhs_Petretzikhs.html
αναφορικα με τα λεφτα παντως εγω αμφιβαλλω αν θα κοινοποιουσε αυτη τη "δηθεν" σκεψη του σε περιπτωση που εχανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη προσωπικά από τον Άκη, το παιδι έχει ήθος και άξιζει να είναι ο master chef. To παιδί χώρισε τα λεφτά στην μέση έχει πραγματικό ήθος.

Μπράβο και πάλι Άκη
Είσαι καλά Φόκε;:worry:
Ελπίζω να εννοείς ό,τι λες και να μην ειρωνεύεσαι.:redface:
Εύγε παιδί μου!
Τύψεις για ποιο αγόρι μου; Έκανε κανένα έγκλημα; Πλήρωσε για να νικήσει; Τον πρόσβαλε; Τζίζουζζζζ. -.-
αναφορικα με τα λεφτα παντως εγω αμφιβαλλω αν θα κοινοποιουσε αυτη τη "δηθεν" σκεψη του σε περιπτωση που εχανε...
Επειδή όλη μέρα σχεδόν έβλεπα τιβί, κάπου στη Τατιάνα που είχαν πάει κάποιοι πρώην παίκτες, άκουσα που είπαν ότι αυτό με τα λεφτά το είχαν συμφωνήσει με τον Μιχάλη πριν καν γίνει η τελευταία δοκιμασία, όποιος κι αν ήταν ο νικητής είχαν κανονίσει να κάνουν διάφορα ταξίδια μαζί για γνωρίσουν άλλες κουζίνες κτλ. και στην ουσία τα μισά λεφτά θα ήταν για αυτό, αλλά όπως φαίνεται το άλλαξαν μετά τη νίκη, και θα μοιράσουν τα λεφτά στη μέση, επειδή ο Μιχάλης περιμένει μωράκι μάλλον. Άχουτον.:redface:.
Whatever, δεν μας νοιάζει κιόλας τι θα κάνει με τα λεφτά.

Μπράβο τους πάντως,λίγοι θα το έκαναν αυτό.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι το ειχα ακουσει και γω οτι θα τα μοιραζοντουσαν
αλλα ετσι οπως βγηκε και το δηλωσε στη συνεντευξη του, ειναι σαν να θελει να δειξει οτι ειναι υπερανω
τον συμπαθω, δεν λεω, αλλα το συγκεκριμενο μου χτυπησε ασχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;


Αυτός ο οροθετικός, που θα περάσει την υπόλοιπη ζωή του μπαινοβγαίνοντας σε ειδικά κέντρα θεραπ... παρηγοριάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
- θα μείνουμε με το εκβιαστικό δίλημμα "ο Θεός που κηδεύεται είναι ο Χριστός ή ο Άδωνης"?
(ξέρω ότι δεν κηδεύεται κανείς, αλλά έχει πλάκα ο μη ενσαρκωμένος λόγος που συνδέει
τα ασύνδετα με μια πέτρα ή μια χειρονομία, πχ λίγο Σεφέρη με λίγο Μανωλίδου)

- θα τρώμε το ίδιο καθόλου τα λαχανάκια βρυξελλών, τα νιόκι, τα χτένια, αρνί καρέ,
τιραμισού με φυστίκι, τσορίθο κι αυγό ποσέ.

- θα επαληθεύεται ο Οδυσσέας Ελύτης (αλεπουδέλης ή αλεπού γιατί το προτιμώ)
στο ότι αν αποσυνδέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά,
ένα αμπέλι κι ένα καράβι.
Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.
Άρα για επαναδόμηση/επανασύνδεση με την παράδοση,
όλα τα άλλα είναι περιττά (εκτός από ακριβά και εξεζητημένα).

- θα πάω κι εγώ στη πλατεία βικτωρίας, στη γνωστή αλυσίδα των μελλοντικών σεφ
(θεε μου λες και βγαίνουν αυριανοί φαρμακοτρίφτες, φτάνει τα τάλεντ σεφ, γίναμε κουρούμπελα!)
να ζυμώνω γλυκά και να μαθαίνω τη μαγειρική γιατί με τόση πλύση εγκεφάλου,
με τόση ανεργία και με τόση πείνα, τουλάχιστον θα παίρνω ό,τι περισσεύει για το σπίτι,
καμιά γλυκοπατάτα, κανένα καροτάκι, καμιά παπαρδέλα (και λίγα τσαλακωμένα αλευρόφυλλα
στη κωλότσεπη, χιχι).

- επιστροφή στις τσόντες του πορνχαμπ και του εξβιντεο. :redface:

άντε και μαστερ σεφ # 7 (να φάει και το Ρόκυ) :mad::worry:

Readingasm, η ευχαρίστηση του να διαβάζω αυτό τον άνθρωπο. Τι να το κάνω το πορνχαμπ και το εξβίντεο όταν έχουμε εσένα εδώ!:clapup:

Τέλος και το μάστερ σεφ. Τώρα δε θα έχει τίποτα καλό να βλέπω το βράδυ :( whatever. Αρχικά να πω ότι οποίος και από τους 2 να κέρδιζε θα το άξιζε. Ο μιχάλης γιατί εξελίχτηκε αρκετά 3μήνες τώρα και ο άκης γιατί πολύ απλά το ΈΧΕΙ. Τώρα τα στημένα και οι μαλακίες μού ακούγονται σαν απόψεις της θείας μου το μεσημέρι. Και στη τελική οι κριτές δε ξεραν καν ποιο είναι το πιάτο του καθενός στο τέλος οπότε τι σόι στημένο είναι; Οκ μερικοί δε τον πατε τον Άκη και είσασταν με το μέρος του Μιχάλη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο Άκης δε το άξιζε. Το άξιζε και το πάρα άξιζε και μπράβο του, φτάνει πια με το ξεζούμισμα. (:

Έχετε καταλάβει ότι διαρρηγνύετε τα ιμάτιά σας για ελαφρότητες; Δεν είναι με τραγούδια, είναι με μαγειρική, αύριο δε θα είναι με μαγειρική θα είναι με ζωγραφική. Πάντα θα είναι ένα ριάλιτι, πάντα θα είμαστε μίνι ΕΠΑνοί (το αμέρικα) με αυτά που βλέπουμε, θα δίνουμε περισσότερη βάση στο αν ο Σάκης, ο Μάκης η ο Τάκης έχει δίκιο, ποιός από τους τρεις πήρε την κριτή για να του βάλει καλή βαθμολογία, ποιός πήρε άδικη ψήφο και ποιός πήρε την κατσαρόλα σε όργιο μαζί με το τηγάνι.

Σας παρακαλώ, δείξτε μου μια άλλη χρησιμότητα αυτού του ριάλιτι, πέρα από το να μάθει κανείς ωραίες συνταγές αλλά και τον τρόπο να τις φτιάχνει. Άλλη μια. Μόνο μια.

Θέλω να ζητήσω συγγνώμη προσωπικά από τον Άκη, το παιδι έχει ήθος και άξιζει να είναι ο master chef. To παιδί χώρισε τα λεφτά στην μέση έχει πραγματικό ήθος.

Μπράβο και πάλι Άκη

Ευχαριστώ Γιώργο, σε συγχωρώ προσωπικά και σε ευχαριστώ για τη μεγαλοψυχία σου.:redface: 'Ηταν σίγουρο ότι θα μπω στο στεκι και θα δω το μήνυμα της προσωπικής σου συγγνώμης... Τι λες μωρε Γιώργο;:P Στέκει σαν φράση; Άκου ζητάει προσωπικά συγγνώμη από παίχτη ριάλιτι...:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη προσωπικά από τον Άκη, το παιδι έχει ήθος και άξιζει να είναι ο master chef. To παιδί χώρισε τα λεφτά στην μέση έχει πραγματικό ήθος.

Μπράβο και πάλι Άκη
Oυάου, είμαι εντυπωσιάσμενη. Χαίρομαι που νίκησε ο Άκης και κυρίως που γίναν φίλοι με τον Μιχάλη και θα μοιράσουν και τα λεφτά. Και ο Μιχάλης όντως τα χρειάζεται, περιμένει και παιδάκι, θέλει να ανοίξει και μαγαζί.

Αλλά τώρα πλέον δεν έχω τι να βλέπω στην τηλεόραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Άκης Πετρετζίκης!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Νέα

Ο Άκης όπως είπε στο πρωινό μου θέλει να μοιραστεί τα λεφτά με τον Μιχάλη.
Ο Μιχάλης σύμφωνα με δηλώσεις του δέχεται να πάει ταξίδι μαζί του αλλά τα λεφτά του ανήκουν. Ο Άκης δεν αισθάνεται καλά όμως και δηλώνει πως θα πείσει τον Μιχάλη να πάρει τα λεφτά.
Οι συνέχει εκτός κάμερας στο ριάλιτι που λέγεται πραγματική ζωή (ότι μάθω θα σας το πω βέβαια :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λιγάκι βαρετούλικο το φετινό μαστερ σεφ.
Δεν έχει τη Μανωλίδου,που μπορούσες να γελάσεις με αυτήν τουλάχιστον.
Και επίσης,σαν τον Ιερεμία κανείς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἰσχύει αὐτὸ ποὺ εἶπες. Πάντως, μία ἐκ τῶν παικτριῶν, ἁπλῶς δὲν παίζεται...

(Δὲ θὰ σᾶς πῶ ποιά, βρεῖτε το μόνοι σας. Ἂν καὶ δὲν εἶναι τόσο δύσκολο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Lol... Μόλις ανακάλυψα ότι ένας παλιός φίλος είναι στο Masterchef. Cool :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λιγάκι βαρετούλικο το φετινό μαστερ σεφ.
Δεν έχει τη Μανωλίδου,που μπορούσες να γελάσεις με αυτήν τουλάχιστον.
Και επίσης,σαν τον Ιερεμία κανείς :redface:

Αωω και νόμιζα ήμουν η μόνη που μ' αρέσει ο Ιερεμίας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πολυ σοβαροφανες και βαρετο
πολυ καλυτερο ηταν το τζουνιορ που μιλαγανε ελευθερα κανανε πλακα
τωρα και η συνατσακη-που την περιμενα πιο ελευθερη- λεει την κασετα με το πιο σοβαροφανες και απειλητικό υφος του κοσμου

και ολοι βεβαια γλυφουν μεγαλοπρεπως τους σεφ..
απιστευτα δηθεν..με το ζορι το βλεπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αωω και νόμιζα ήμουν η μόνη που μ' αρέσει ο Ιερεμίας. :redface:

:redface:

Στο σχολείο,όλες,ΟΛΕΣ όμως,πέθαιναν για τον Άκη.

Βλέπεις,Πρινς μου, πάμε κόντρα στο κατεστημένο.

Μπάι δε γουέι, στο φετινό μαστερ,προσέξατε έναν κλαψιάρη που σε μια δοκιμασία έκοψε πολύ μικρά φιλέτα;
Νταξ,μόνο για αυτόν το βλέπω ...περιμένω πότε θα στραβώσει η μούρη του νταχαχ :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top