Συζήτηση για... τρίχες!

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα batiste ξέρω,αλλά μη εγγυητά αποτελέσματα.:P Διαφορετικά η απλή λύση είναι μία. Την πούδρα που χρησιμοποιούν στα μωρά την ξέρεις; Ε,αν βάλεις λίγη στο χέρι σου και την τρίψεις στη ρίζα απορροφάει την λιπαρότητα. Απλώς πρόσεχε με την ποσότητα,αν σου ξεφύγει γύρνα το κεφάλι σου ανάποδα και τρίψε καλά στη ρίζα. :) Θαύματα κάνει το σαμπουάν του Κορρέ για λιπαρά μαλλιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τα batiste ξέρω,αλλά μη εγγυητά αποτελέσματα.:P Διαφορετικά η απλή λύση είναι μία. Την πούδρα που χρησιμοποιούν στα μωρά την ξέρεις; Ε,αν βάλεις λίγη στο χέρι σου και την τρίψεις στη ρίζα απορροφάει την λιπαρότητα. Απλώς πρόσεχε με την ποσότητα,αν σου ξεφύγει γύρνα το κεφάλι σου ανάποδα και τρίψε καλά στη ρίζα. :) Θαύματα κάνει το σαμπουάν του Κορρέ για λιπαρά μαλλιά ;)
To κόλπο με την πούδρα το γνωρίζω και το εφαρμόζω εδώ και χρόνια ;) αλλά θέλω κάτι πιο σίγουρο.
Θα το ψάξω για το σαμπουάν του Κορρέ. Ευχαριστώ :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Από φυτικές βαφές τύπου κορέ για κάλυψη άσπρων μαλλιών που να κρατάει κιόλας καιρό ποια προτείνετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μιας και βρηκα συζητηση για τριχες θα ηθελα να προτεινω κατι,βλεπω κοπελες τον τελυταικο καιρο που θελουν να παρουν τρεσσες ειτε extensions και τα αγοραζουν απο την Ελλαδα και πληρωνουν μεχρι και 200-300 ευρω,κατι που το βρισκω αισχρο γιατι οι καταστηματαρχες που τα παιρνουν και μαζικα τα παιρνουν 20-30 ευρω ,μιλαμε για τετραπλασια και πενταπλασια τιμη.Μπορειτε να τα παραγγειλετε απο αξιοπιστα σαιτ του εξωτερικου σε πολυ χαμηλες τιμες.8-9 κομματια που καλυπτουν ολο το κεφαλι με 50 ευρω.Δεν προωθω τις αγορες απο το ξωτερικο αλλα οταν βλεπω τις τιμες εδω στην Ελλαδα εξοργιζομαι.
Ενα tip που θα ηθελα να προσθεσω για τις τρεσσες ειναι :να ειναιαπο φυσικη τριχα και να βλεπετε παντα το βαρος και οχι τοσο το μηκος,γιατι μονο ετσι θα καλυπτει ολο το κεφαλι ομοιομορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μιας και βρηκα συζητηση για τριχες θα ηθελα να προτεινω κατι,βλεπω κοπελες τον τελυταικο καιρο που θελουν να παρουν τρεσσες ειτε extensions και τα αγοραζουν απο την Ελλαδα και πληρωνουν μεχρι και 200-300 ευρω,κατι που το βρισκω αισχρο γιατι οι καταστηματαρχες που τα παιρνουν και μαζικα τα παιρνουν 20-30 ευρω ,μιλαμε για τετραπλασια και πενταπλασια τιμη.Μπορειτε να τα παραγγειλετε απο αξιοπιστα σαιτ του εξωτερικου σε πολυ χαμηλες τιμες.8-9 κομματια που καλυπτουν ολο το κεφαλι με 50 ευρω.Δεν προωθω τις αγορες απο το ξωτερικο αλλα οταν βλεπω τις τιμες εδω στην Ελλαδα εξοργιζομαι.
Ενα tip που θα ηθελα να προσθεσω για τις τρεσσες ειναι :να ειναιαπο φυσικη τριχα και να βλεπετε παντα το βαρος και οχι τοσο το μηκος,γιατι μονο ετσι θα καλυπτει ολο το κεφαλι ομοιομορφα.
Αυτό που λες ισχύει,τόσο μα τόσο πολύ.:P Και δεν αφορά μόνο τρέσες,αλλά και πολλά άλλα προϊόντα μαλλιών όπως σαμπουάν,μαλακτικές,βαφές κλπ. Γενικά,αν κανείς το ψάξει λίγο ακόμη και σε site στυλ asos,beautybay,feelunique βρίσκει πολύ φθηνότερα και πιο ποιοτικά πράγματα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτό που λες ισχύει,τόσο μα τόσο πολύ.:P Και δεν αφορά μόνο τρέσες,αλλά και πολλά άλλα προϊόντα μαλλιών όπως σαμπουάν,μαλακτικές,βαφές κλπ. Γενικά,αν κανείς το ψάξει λίγο ακόμη και σε site στυλ asos,beautybay,feelunique βρίσκει πολύ φθηνότερα και πιο ποιοτικά πράγματα. :D

Ακριβως,και οχι μονο προιοντα μαλλιων,ρουχα,παπουτσια,αξεσουαρ.Συγκεκριμενα ειχα δει φορεμα με 15 ευρω στο E-bay και στη Θεσσαλονικη ,σε ενα μαγαζι το ιδιο ακριβως φορεμα με 60 ευρω.Καταλαβαινω οτι ο καταστηματαρχης πρεπει να βγαλει και ενα κερδος αλλα δεν γινεται να πενταπλασιαζει την αρχικη τιμη.Ζουμε και σε εποχες που το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων προσπαθουν να αγοραζουν οικονομικα.Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολες πλουσιες,αν τα βρισκουμε απο το εξωτερικο φθηνοτερα θα τα αγορασουμε και ας κανουμε κακο στην οικονομια της χωρας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ακριβως,και οχι μονο προιοντα μαλλιων,ρουχα,παπουτσια,αξεσουαρ.Συγκεκριμενα ειχα δει φορεμα με 15 ευρω στο E-bay και στη Θεσσαλονικη ,σε ενα μαγαζι το ιδιο ακριβως φορεμα με 60 ευρω.Καταλαβαινω οτι ο καταστηματαρχης πρεπει να βγαλει και ενα κερδος αλλα δεν γινεται να πενταπλασιαζει την αρχικη τιμη.Ζουμε και σε εποχες που το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων προσπαθουν να αγοραζουν οικονομικα.Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολες πλουσιες,αν τα βρισκουμε απο το εξωτερικο φθηνοτερα θα τα αγορασουμε και ας κανουμε κακο στην οικονομια της χωρας μας.
Δεν είναι θέμα είμαι πλούσιος ή όχι. Αν κάποια κοπέλα θέλει να δίνει για το εκάστοτε πράγμα 60 ευρώ αντί για 15 μεγειά της με χαρά της. Όμως,λυπάμαι αλλά στο χωριό μου αυτό το λένε "Με πιάνει κότσο" ο κάθε καταστηματάρχης.Όπως ως καταναλωτής απαιτώ το καλύτερο για εμένα και επιλέγω ανάλογα έτσι οφείλω να φροντίζω και την τσέπη μου. Σαφώς,δεν κατακρίνω όποια κοπέλα έχει τόσα λεφτά και τα δίνει αλλά ξέρω περιπτώσεις από κοπέλες που έδωσαν τόσα λεφτά σε διάφορα προϊόντα τους και τους βγήκε μάπα.:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ποια μάρκα βαφής μαλλιών είναι καλύτερη;Ας πούμε με μεγαλύτερη διάρκεια και λιγότερα χημικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια θέλω να κάνω μία ερώτηση (όχι για μένα) :P
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια θέλω να κάνω μία ερώτηση (όχι για μένα) :P
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας. :redface:


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κόκκινα λέει δεν τα κάνει γιατί μετά φεύγουν δύσκολα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κόκκινα λέει δεν τα κάνει γιατί μετά φεύγουν δύσκολα. :|

Δίκιο έχει :P απλά πράσινο μάτι και αλλαγή στο μαλλί αυτή μου ήρθε στο μυαλό αμέσως.
Ένα γλυκό καστανό που να κοκκινίζει λίγο (ή όχι?)? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δίκιο έχει :P απλά πράσινο μάτι και αλλαγή στο μαλλί αυτή μου ήρθε στο μυαλό αμέσως.
Ένα γλυκό καστανό που να κοκκινίζει λίγο (ή όχι?)? :hmm:
Και εμένα αλλά λέει δεν θέλει.. Χμμ καστανό που να κοκκινίζει ίσως έκανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και εμένα αλλά λέει δεν θέλει.. Χμμ καστανό που να κοκκινίζει ίσως έκανε..

Kαι αυτό πολύ ωραίο και πιο εύκολο από το κόκκινο υποθέτω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια θέλω να κάνω μία ερώτηση (όχι για μένα) :P
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας. :redface:
Εγώ προτείνω ένα καστανό. Γενικά μ'αρέσει ο συνδυασμός ανοιχτόχρωμο μάτι-σκούρο μαλλί. Είναι πιο ιδιαίτερο και τονίζει καλύτερα τα μάτια γιατί κάνει αντίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Με το πράσινο μάτι πάει πολύ ένα γλυκό κόκκινο, όπως επίσης και το σοκολατί
Μετα βέβαια εαν θελει η ξαδερφη σου μπορει να κανει ξανθες ανταυγειες (σε γλυκούς τόνους) για αρχη εαν τις αρεσουν τα πιο ανοιχτα χρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Καλησπερα κοριτσια!!!Θελω να κανω μια αλλαγη στα μαλλια μου ως προς το χρωμα και σκεφτομουν να δοκιμασω την τεχνικη bronde ή balayaze δεδομενου οτι το φυσικο μου χρωμα ειναι ξανθο σαντρε σκουρο...ειχα κανει ανταυγειες τα χριστουγεννα αλλα δεν μου αρεσαν τελικα,οποτε λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπερα κοριτσια!!!Θελω να κανω μια αλλαγη στα μαλλια μου ως προς το χρωμα και σκεφτομουν να δοκιμασω την τεχνικη bronde ή balayaze δεδομενου οτι το φυσικο μου χρωμα ειναι ξανθο σαντρε σκουρο...ειχα κανει ανταυγειες τα χριστουγεννα αλλα δεν μου αρεσαν τελικα,οποτε λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..
Βασικά,εγώ τις ανταύγειες δεν τις συστήνω σε κανέναν,μου φαίνονται βαρετές και old fashioned.:P Τώρα μεταξύ,των άλλων δύο,εννοοείται balayaze αν θες με κάποιον τρόπο να φωτίσεις το πρόσωπό σου.
Κόκκινα λέει δεν τα κάνει γιατί μετά φεύγουν δύσκολα. :|
Μα δεν ήταν κόκκινο αυτό που έδειξε,στην κατηγορία με τα χάλκινα εντάσσεται καλέ.:P Και δυστυχώς,τέτοια χρώματα ματιών μόνο χάλκινα χρώματα μπορώ να σκεφτώ και ίσως και κανά ξανθό που να είναι τελείως ψυχρό όμως. :P
Αν πάλι θέλει να παίξει με τα χάλκινα και κανά μελο-καροτο-ξανθό δε θα΄ταν κακό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θελω να κανω πολλες αλλαγες στα μαλλια μου αλλα δεν ξερω τι. Την μια μερα σκεφτομαι να τα κοψω κοντα, δηλαδη στο υψος του ωμου, και την αλλη σκεφτομαι να τα αφησω οπως ειναι και να τα κανω ombre. To φυσικο μου μαλλι ειναι κυμματιστο (γινεται θαμνος σε πολλη υγρασια), σκουρο καστανο και σχεδον πλησιαζει την μεση σε μηκος. Η αληθεια ειναι οτι το μακρυ μαλλι με εχει κουρασει, αλλα απο την αλλη δεν τολμω να το κοντυνω πανω απο 10εκ. Πριν λιγο καιρο το ισιωνα καθημερινα, αλλα απο τοτε που ανακαλυψα τα σπρει με αλατονερο εχω σωθει και η ωρα που σπαταλαω για styling εχει μειωθει στα 15 λεπτα. Αναρωτιεμαι ομως αν το αλατονερο μακροπροθεσμα θα κανει τα μαλλια μου ξηρα. Θελω επισης να αποφυγω τα στυλ που χρειαζονται συχνα κομμωτηριο γιατι τα μαλλια μου μεγαλωνουν παρα πολυ γρηγορα και δεν εχω πολυ χρονο να τρεχω συνεχεια στα κομμωτηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω κοντό μαλλί πάντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top