Ρολόγια χειρός

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Το καλο ρολοι το φορας και σκετο. Μονο ενα καλο ρολοι(η ενα καλο κοσμημα γενικοτερα) και λαμπεις απο χιλιομετρα.
Πολυ chic.

Στο τρένο σαν σαρδέλα σε κονσέρβα ή στο λεωφορείο με τους Πακιστανούς γύρω σου να ζέχνουν σαν μπαγιάτικα μύδια;
Mη σε παρεξηγήσει η ομάδα της....πολιτικής ισότητας, το λέω! :D

τα μεταξωτά ρολόγια θέλουν και επιδέξια μέσα μεταφοράς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Φτιαγμένος κόσμος πρόχειρα στις τρέλας ζει τα πρόθυρα.... :P

Ρεμπεσκέ, τι ρολόϊ φοράς και λάμπεις από χιλιόμετρα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ξέχασες τα....Ομέγκα! Καλά, επειδή έχω μια αδυναμία στη μεγαλόνησο (ομορφότερες γυναίκες της Ελλάδας) πάω πάσο για σήμερα :D

Αύριο, όταν σου περάσει η ταραχή και ψάξεις με την άνεση σου στο γούγλη, απαντάς επί της ουσίας ;)

Πριν ανοίξουμε το ρημάδι μας όμως για να την "πούμε", καλό είναι να υπάρχει "αντίκρισμα" αλλιώς γελοιοποιούμαστε!
Σε όσους φυσικά είναι σε θέση να καταλάβουν, δε μου λες.....κουρδιστήρια, ποιά από όσα ανέφερες διαθέτουν με
την γνωστή λειτουργία--->κουρδίζω--->δουλεύει το ρολόϊ.... (μη ψηφιακό)
Αυτό :whatever: σαν κίνηση χεριού που ενεργοποιεί τον μηχανισμό (αυτόματο) δεν σημαίνει ότι είναι και....πολύτιμες κατασκευές :eek:

Αύριο απαντάς, δεν βιάζομαι :P

.

αν εσένα είναι κολλητός σου ο γούγλης και χωρίς αυτόν δεν μπορείς να αρθρώσεις λόγο πρόβλημά σου εμείς απλά χαιρετιόμαστε αν χρειαστεί να κουτουλήσουμε αραιά και που.

σε αυτό που ρώτησες σου απάντησα μια χαρά,αν ήθελες άλλο να ρωτήσεις και άλλο ρώτησες πάλι δικό σου πρόβλημα είναι.

"Πριν ανοίξουμε το ρημάδι μας όμως για να την "πούμε", καλό είναι να υπάρχει "αντίκρισμα" αλλιώς γελοιοποιούμαστε" σε αυτό που είπες θα συμφωνήσω και το επισηνάπτω για να το ξαναδιαβάσεις για να το καταλάβεις κιόλας.

όλες οι εταιρίες που σου παρέθεσα κατασκευάζουν αν όχι μόνο τέτοιου είδους ρολόγια και από αυτά.

επίσης δεν είπα ότι είναι όλα πολύτιμες κατασκευές από το πρώτο μου μήνυμα αν είχες αφιερώσει λίγο χρόνο στο να διαβάσεις όλα τα μηνύματα και δεν ασχολιόσουν με :whatever: το να κουρδίζεις το ρολόι σου θα το είχες προσέχει.

επειδή όμως η πολύ ενασχόληση με τα ρολόγια τυφλώνει μιας και είναι λεπτοδουλειά,βιδούλες γραναζάκια,κορώνες,ελατήρια κλπ καλύτερα αντί να :whatever: κινείς το χέρι σου συνεχώς για να διατηρείται σε λειτουργία και να συνεχίσει να είναι κουμπλέ και να δικαιολογεί και την ύπαρξή του πάρε κάτι θηκούλες με κάτι στρόγγυλα πράγματα που γυρνάνε-γυρνάνε κιόοοολο γυρνάνε για να ξεκουράζεσαι κιόλας.(μην σου πω και πω στα λένε γιατί θα με καρφώσει και ο γούγλης ο άτιμος και δε λέει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκαιο, με κάλυψες απόλυτα και όσους μας διαβάσανε! (σα να βλέπω το μέλλον της πατρίδας στην απάντηση σου) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
όλες οι εταιρίες που σου παρέθεσα κατασκευάζουν αν όχι μόνο τέτοιου είδους ρολόγια και από αυτά
Τούτη τη δήλωση, προτείνω να την χαράξουμε σε μάρμαρο που κακιά σκουριά δεν πιάνει, και να το τοποθετήσουμε στο Μουσείο στην Ακρόπολη!
Να την διαβάζουν οι επερχόμενες γενιές και να θαυμάζουν την εμβάνθυση σκέψης των φοιτητών της Πάτρας, με ευαισθησία στους χρονογράφους!

Άντε καληνύχτα, και όταν μεγαλώσεις τα ξαναλέμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μου αρεσουν πολυ τα ρολογια και τα φορω πολυ.
Στον ανδρα επισης μου αρεσει το καλο κι ωραιο ρολοι.
Εχω διαφορα καθημερινα σε ποικιλους χρωματισμους(οπως και γυαλια ηλιου επισης) και καποια ''καλα''.
Μεγαλα (δερματινο λουρακι) σε γηινα χρωματα.
Επισης τα φινετσατα λεπτα χρυσο η λευκοχρυσος σε συνδυασμο με ωραιες περλες σκουλαρικια. Το καλο ρολοι το φορας και σκετο. Μονο ενα καλο ρολοι(η ενα καλο κοσμημα γενικοτερα) και λαμπεις απο χιλιομετρα.
Πολυ chic.

Τί καλά! Σε καμαρώνω,
Εννοείται ότι συμφωνώ αλλά μόνο επί θεωρητικού επιπέδου...
γιατί στην πράξη, το ένα μου βρωμάει το άλλο μου μυρίζει και τελικά μια φορά στα 10 περίπου χρόνια ερωτεύομαι ένα ρολόϊ με την πρώτη ματιά και το φυτεύω στο χέρι μου για το υπόλοιπον της δεκαετίας...:P
Είναι που έχω και ποικιλία στα γούστα βλέπεις, ρολόϊ = ατσάλινο μπρασελέ, χρονογράφος, αδιάβροχο για να μη βγαίνει ούτε στη μπανιέρα, ατσάλι, λευκό ή μπλε στην πλάκα. Αυτά. Τί? Δεν είναι ποικιλία?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Τούτη τη δήλωση, προτείνω να την χαράξουμε σε μάρμαρο που κακιά σκουριά δεν πιάνει, και να το τοποθετήσουμε στο Μουσείο στην Ακρόπολη!
Να την διαβάζουν οι επερχόμενες γενιές και να θαυμάζουν την εμβάνθυση σκέψης των φοιτητών της Πάτρας, με ευαισθησία στους χρονογράφους!

Άντε καληνύχτα, και όταν μεγαλώσεις τα ξαναλέμε! :)


στο μουσείο δε λέει,εγώ θα πρότεινα πάνω στην ίδια την ζψφόρο του παρθενώνα,έτσι και αλλιώς μαιμουδιές έχει ας βάλουμε κάτι πρωτότυπο με πολλά χρωματιστά λαμπάκια γύρω-γύρω,λέιζερ και μηχανές καπνού και στα ηχεία να παίζει θα πουλήσω το ρολόι και θα πάρω κομπολόι(έτσι για την αντίφαση) και κάθε 2ο σ/κ θα κάνει ακριβώς από κάτω πρόγραμμα η σασά μπάστα με την συνοδεία της ορχήστρας των χρωμάτων.

πιστεύω ότι πρέπει να γίνει η παραπάνω εισήγηση στο υπουργείο πολιτισμού ακόμα και οι του ΔΝΤ θα το εκτιμήσουν ως έμπνευση.

αυτά,πάω να συνεχίσω την διατρβή μου στους αυτόματους χρονογράφους ώστε να βγει ιλχρτωδσρημτ' έκδοση πληρέστερη.
και πάω και για πότισμα μπας και πάρω λίγο μπόι να μην κάθομαι έτσι μόνο μου στη γωνιά μου λουφαγμένος χωρίς να μου δίνει κανείς σημασία και κλαίω:cry_x:

τι κρίμα να μην έχω τίποτα και εγώ να κουρδίσω:whatever:......που θα μου πάει όμως θα μάθω και εγώ με τον καιρό.

τα σέβη μου αγαπητοί συμφορουμίτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
To βασανιστήριο σαν μεταχείριση ομολογίας, απαγορεύεται από την διεθνή συνθήκη ανθρώπινων δικαιωμάτων!!!!!! :P
Νοταριανός όρος και γραπτός κανόνας δικαίου, αλλά και αναγκαία σχέση ανάμεσα σε μοιάσιμες καταστάσεις, είναι η μετριοπαθής και ανεκτική στάση....
Επιείκεια, με μια λέξη ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, με πολλές απόψεις που λίγες όμως είναι τεκμηριωμένες.
Η δικιά μου είναι ότι για τον άντρα μετράει το ρολόι του και το παπούτσι του πολύ, δείχνει στοιχεία για αυτόν. Δεν χρειάζεται κατ' ανάγκη να είναι ακριβό. Μπορείς και με 300 ευρώ να έχεις ένα αξιοπρεπέστατο κομμάτι που να το γουστάρεις κιόλας και να αφήνεις στο συρτάρι για πολύ καιρό ρολόγια 10πλάσιας και βάλε αξίας. Αυτά, ΑΝ φοράς ρολόι.
Τα αυτόματα (τα κουρδιστά αλλιώς), είναι τα καλύτερα από ποιότητα αλλά και τα Quartz δεν έχουν τίποτα κακό.
π.χ. η bulgari δίνει ανεκτή απώλεια χρονομέτρησης 10 λεπτά ανά μήνα. Τραγικό από τη στιγμή που η Omega δίνει 2 λεπτά.
Μερικές μάρκες που μου αρέσουν από τις γνωστές
Omega, Panerai, Breitling, Rolex, Cartier (1), Tag heuer (λίγα), Tendence (o νέος έρωτας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου αρεσουν πολυ τα ρολογια και τα φορω πολυ.
Στον ανδρα επισης μου αρεσει το καλο κι ωραιο ρολοι.
Εχω διαφορα καθημερινα σε ποικιλους χρωματισμους(οπως και γυαλια ηλιου επισης) και καποια ''καλα''.
Μεγαλα (δερματινο λουρακι) σε γηινα χρωματα.
Επισης τα φινετσατα λεπτα χρυσο η λευκοχρυσος σε συνδυασμο με ωραιες περλες σκουλαρικια. Το καλο ρολοι το φορας και σκετο. Μονο ενα καλο ρολοι(η ενα καλο κοσμημα γενικοτερα) και λαμπεις απο χιλιομετρα.
Πολυ chic.

ειναι αυτο που ελεγα ..οτι οπου ρολοι μπορεις να βαλεις κολιε,βραχιολι κλπ..

χρειαζεται να κουνιουνται οι δεικτες καθολου ή ειναι περιττο?:whistle:

σαν κατι πιο παλια ισως γυναικεια ρολογια που ηταν τοσο μικρα που δεν εβλεπες με τιποτα.οποια γελοιότης.
μην το λες ρολοι..τουλαχιστον φορα ενα κανονικο βραχιολι..
τι πληρωνεις τσαμπα μηχανισμο αφου δεν το βλεπεις καν?

δεν μιλαω προσωπικα .αλλα μου τη δινει αυτο το φαινμενο γενικα νομιζω.. το να χρησιμοποιεις χρηστικα εργαλεια μονο για κοσμηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στο τρένο σαν σαρδέλα σε κονσέρβα ή στο λεωφορείο με τους Πακιστανούς γύρω σου να ζέχνουν σαν μπαγιάτικα μύδια;
Mη σε παρεξηγήσει η ομάδα της....πολιτικής ισότητας, το λέω! :D


Ε ρε βιτσιο με τα τρενα βρε Δαιμονα!!! Απαπα:P:)

:hmm:
Επικινδυνα βεβαια τα τρενα και τα λεωφορεια... Δεν ειναι δυσκολο να σου χιμηξει καποιος να σε κλεψει.
Γιαυτο προσοχη τι λαμπυριζει και που. Ειδικα οι γυναικες που δεν εχουν κανει μαθηματα αυτοαμυνας:P

Ο πασχαλοτετοιος(παλι αλλαξε ονομα και μπερδευομαι πφ:P) εχει απολυτο δικιο.:hmm:
τα μεταξωτα βρακια σε μεταξωτους πωπους, καλα λεει.
αυτα τα φορας και γυριζεις με ολο το απαραιτητο κονσεπτ. Αυτοκινητο δηλαδη.

Δηλαδη ενα καλο ρολοι να φορας(η κοσμημα), αν ο αλλος ''ξερει'' τι φορας, δεν ξερεις τι μπορει να συμβει επειτα.
Εγω βεβαια εχω τα οπλα μου κι εκει( αν και δε κυκλοφορω με τρενο και λεωφορεια) αλλα μετρο.
Αλλα ακομα κι εκει, οι γυναικες πρεπει να προσεχουμε διπλα.
Αλλιως... αμαξακι, κεντρικο κλειδωματακι, γεια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, με πολλές απόψεις που λίγες όμως είναι τεκμηριωμένες.

καλά , εδώ δεν τεκμηριώνουμε στα ζητήματα ζωής και θανάτου , στα ρολόγια χειρός θα τεκμηριώναμε ; :P

Αρχική Δημοσίευση από του ίδιου:
Η δικιά μου είναι ότι για τον άντρα μετράει το ρολόι του και το παπούτσι του πολύ, δείχνει στοιχεία για αυτόν.

και εγώ το πιστεύω : δείχνει το γούστο της γυναίκας που του τα αγόρασε

Αρχική Δημοσίευση από του ιδίου:
Δεν χρειάζεται κατ' ανάγκη να είναι ακριβό. Μπορείς και με 300 ευρώ να έχεις ένα αξιοπρεπέστατο κομμάτι

δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι την περίπτωση να χρειζόταν να ήταν ακριβό:worry:

Αρχική Δημοσίευση από δεν είμαι σίγουρος πού τονίζεται:redface::
π.χ. η bulgari δίνει ανεκτή απώλεια χρονομέτρησης 10 λεπτά ανά μήνα. Τραγικό από τη στιγμή που η Omega δίνει 2 λεπτά.

έκτακτα μέτρα υπουργείου προστασίας του πλούσιου πολίτη(πιτσιρίκος κλόπιράιτ) και υπουργείου οικονομικών :
όσοι έχετε μπούλκγαρι , βάλτε αμέσως ομέγκα :
κλέβετε 96 πολύτιμα λεπτά ετησίως από την εργασία σας , κοπρόσκυλα :mad:

οντόπικ (πέρασε και η ώρα όπως δείχνει το ρολόγι μου) :
δεν φοράω ρολόι λόγω φαγούρας - όχι από το λουράκι , με πιάνει φαγούρα στην ιδέα ότι η ώρα περνάει και εγώ κάθομαι

πιο οντόπικ :



το ρολόι κάθε mycatίτη που σέβεται τον ευατό του και την γάτα του . Και εγώ τέτοιο έχω , αλλά όλοι με κοιτάνε περίεργα . Ίσως γιατί έχω σκύλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καποτε πασχαλιτσo μου, ειχα εναν δασκαλο (για την ακριβεια προφεσσορας πασιγνωστος... που με/μας μυησε σε μυστικα του επαγγελματος....για μενα ηταν ενας εξαιρετος δασκαλος που με δυσκολεψε αλλα αξιζε τον κοπο και τον ευχαριστω δημοσια) και δε φορουσε ποτε ρολοι.

Αν μας διαβαζει θα θυμηθει....:)

- Κυριε, γιατι δε φορατε ποτε ρολοι?
- Δε μου χρειαζεται. Μονο το πρωινο που ξυπνω. Επειτα ξερετε που θα με βρειτε, γιατι δεν εχω ουτε κινητο, ποτε μου δεν ειχα.
- Κι αν δεν ειστε εκει?
-Ειμαι παντα εκει. Αν ειναι επειγον, καλεστε σπιτι μου. Εχω 4 παιδια και μια πανεμορφη γυναικα, οποτε φροντιστε να ειναι σοβαρος ο λογος που θα με καλεσετε.


(...)

Κι αυτον που δε φορα ρολοι απο αποψη, επισης θαυμαζω, περα απο αυτους που φορανε επισης με αποψη.
Τελικα θαυμαζω....

την αποψη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οποτε παιδες, το δικο μου
"Μπομπ Σφουγγαρακης"
τελικα δεν ειναι τοσο διασημο οσο με διαβεβαιωσε ο πλανωδιος πωλητης στο Μοναστηρακι. :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ναι φοράω! ένα hello kitty :) μ αρέσει πολύ.. αλλά γενικότερα δεν έχω παρατηρήσει ότι οι άνθρωποι έχουν τέτοιο κόλλημα με τα ρολόγια...!
μόνο ένα φίλο μου έχω ακούσει που μου λέει ότι το πιο τρελό του όνειρο είναι να αγοράσει ένα ρολόι των 5000 ευρώ..
δεν επικοινωνεί ο άνθρωπος είναι κολλημένος πραγματικά!!
εγώ πάλι το βρίσκω πολύ σημαντικό να φορώ ρολόι ή ακόμη και να έχω ενεργοποιημένο το κινητό για να βλέπω την ώρα..!
από 'κει και πέρα, τόσο πολύ που χρησιμοποιώ ρολόι και τσεκάρω το χρόνο, πλέον έχω την απόλυτη αίσθησή του και ακόμη και αν δε φοράω, υπολογίζω την ώρα επ' ακριβώς :D ανησυχώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τί καλά! Σε καμαρώνω,
Εννοείται ότι συμφωνώ αλλά μόνο επί θεωρητικού επιπέδου...
γιατί στην πράξη, το ένα μου βρωμάει το άλλο μου μυρίζει και τελικά μια φορά στα 10 περίπου χρόνια ερωτεύομαι ένα ρολόϊ με την πρώτη ματιά και το φυτεύω στο χέρι μου για το υπόλοιπον της δεκαετίας...:P
Είναι που έχω και ποικιλία στα γούστα βλέπεις, ρολόϊ = ατσάλινο μπρασελέ, χρονογράφος, αδιάβροχο για να μη βγαίνει ούτε στη μπανιέρα, ατσάλι, λευκό ή μπλε στην πλάκα. Αυτά. Τί? Δεν είναι ποικιλία?:D

(...)
Μου αρεσει πολυ η περιγραφη του...

Στη ζωη μας, υπαρχουν τα ''καλα'' και τα ''καθημερινα''.

Τα ''καλα'' σε τουτη τη ζωη ειναι λιγα...
Ειναι στη φυση καποιοων ατομων να ψαχνουν για το ενα το καλο(...ρολοι...) και μετα απο κοπους να το... φορουν στα πανεμορφα χερακια τους.

Και το καλυτερο στο χω για το τελος...
Τελικα, ''τους'' παει πολυ γιατι ειναι ψαγμενο και μοναδικο!;)

(...)
Εμπνευσμένο από ένα διαμάντι μπριγιάν. Η κάσα του ρολογιού είναι από 18Κ λευκό χρυσό και διακοσμημένη με 176 διαμάντια ενώ το μπρασελέ φέρει άλλα 94 διαμάντια, δίνοντας έτσι διαμάντια 59 καρατίων στο σύνολο.


Πωλείται στην τιμή των $4.000 δολλαρίων ενώ κυκλοφορεί σε περιορισμένο αριθμό και σε δύο εκδόσεις χρυσό και ασήμι. Ο μηχανισμός είναι quartz, ενώ οι επιφάνειές του είναι καλυμμένες όχι με διαμάντια αλλά με κρυστάλλους Swarovski, 1.454 στο σύνολο.






















 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
(...)
Μου αρεσει πολυ η περιγραφη του...

Στη ζωη μας, υπαρχουν τα ''καλα'' και τα ''καθημερινα''.

Τα ''καλα'' σε τουτη τη ζωη ειναι λιγα...
Ειναι στη φυση καποιοων ατομων να ψαχνουν για το ενα το καλο(...ρολοι...) και μετα απο κοπους να το... φορουν στα πανεμορφα χερακια τους.

Και το καλυτερο στο χω για το τελος...
Τελικα, ''τους'' παει πολυ γιατι ειναι ψαγμενο και μοναδικο!;)

(...)
Εμπνευσμένο από ένα διαμάντι μπριγιάν. Η κάσα του ρολογιού είναι από 18Κ λευκό χρυσό και διακοσμημένη με 176 διαμάντια ενώ το μπρασελέ φέρει άλλα 94 διαμάντια, δίνοντας έτσι διαμάντια 59 καρατίων στο σύνολο.


Πωλείται στην τιμή των $4.000 δολλαρίων ενώ κυκλοφορεί σε περιορισμένο αριθμό και σε δύο εκδόσεις χρυσό και ασήμι. Ο μηχανισμός είναι quartz, ενώ οι επιφάνειές του είναι καλυμμένες όχι με διαμάντια αλλά με κρυστάλλους Swarovski, 1.454 στο σύνολο.























Εγώ πάλι, αν ποτέ φορούσα γυναικείο ρολόϊ θα ονειρευόμουν κάτι τέτοιο:


ή τέτοιο: (αυτό σου αφιερώνω:))

Από αυτά που έβαλες, το 3ο και το 5ο είναι τέλεια πάντως...:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ένα φίλο μου έχω ακούσει που μου λέει ότι το πιο τρελό του όνειρο είναι να αγοράσει ένα ρολόι των 5000 ευρώ.. δεν επικοινωνεί ο άνθρωπος

Με αυτή τη λογική τα ρολόγια των 5000 κατασκευάστηκαν για....παλαβούς; Tων 8000 για τρελούς και άνω των 10000 για ....σχιζοφρενείς δολοφόνους;
Δεν γνωρίζω τον φίλο σου για να συμφωνήσω αν επικοινωνεί ή όχι, αυτό όμως που μπορώ να πω μετά βεβαιότητας είναι ότι για κάποιους τα 5000 ευρώ είναι η φορολογική δήλωση του έτους, και για άλλους τα κέρδη μιας εβδομάδας! Ας μείνουμε σε αυτό το επίπεδο, γιατί μετά χάνεται το γενικά το νόημα της "αξίας"

Αν λοιπόν κάποιος, επιλέγει ρολόϊ ψάχνοντας πρώτα το καρτελάκι που αναγράφει την τιμή, στην περίπτωση που το κάνει για να δει αν μπορεί να το αποκτήσει, πάει καλά....όταν το κάνει για να έχει να λέει ότι στόλισε τον καρπό του χεριού του με 5000 ευρώ, ε τότε μάλλον χρειάζεται ένα ρολόϊ στη θέση του μυαλού!
Υπάρχει όμως και η περίπτωση να επιλέξεις κάτι, δίχως να μπορείς να υπολογίσεις εκ των προτέρων την τιμή! Κάτι που μπορεί να συμβεί εύκολα με τους χρονογράφους! Δεν λες ρε παιδί μου, θέλω να αποκτήσω μια....θαλαμηγό και να πέσεις από τα σύνεφα όταν μάθεις ότι στοιχίζει 5000000!!!
Το "αντικείμενο του πόθου" υπάρχει στο μυαλό όλων, και είναι διαφορετικό στον καθένα! Άλλος θέλει να αντικαταστήσει την ταπεινή porche του με μια ferrari κι άλλος να αγοράσει ένα....λεωφορείο να μετακινείται παίρνοντας μαζί όλη τη γειτονιά, μέσα στα πλαίσια της δικής του κουλτούρας και ηθικών αρχών!

Άλλος θέλει κουρδιστήρι, άλλος τσιπάκι! Το θέμα είναι να μη θεωρείς ότι η δική σου απόφαση είναι θεϊκή επιλογή, και των άλλων εξ ορισμού λάθος! ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η αγορά είναι ελεύθερη, ο καθένας μπορεί να δίνει όσα θέλει για να αποκτήσει ό,τι θέλει....
Οι ανισότητες υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.












Kαι δε θελω "ου"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top