• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
όχι ακόμα και γω αλλά είμαι στη μακεδονία... και γω αν ήμουν αθήνα σε αυτόν που έλεγες θα πήγαινα... θα σου βγουν σίγουρα πολλά τα λεφτά.. και μένα με αγχώνει πολύ το οικονομικό...και τώρα με την κρίση και μαυτά, οι ρινοπλαστικές και όλα αυτά είναι υπερ-πολυτέλειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
lol.. φαντάσου να τσακωθείς και να σου μεινει η μύτη στα χέρια... ρωτήστε κάποιον τους γιατρούς σας να δούμε τι θα πουν ακριβώς!!!

οι απλοί γνωστοί λογικό να μη καταλαβαίνουν τι κάνατε... αλλά οι πολύ κοντινοί σας άνθρωποι, οι κολλητοί σας κλπ δεν κατάλαβαν ότι κάνατε πλαστική? δηλαδή εγώ πιστεύω άμα το κάνω θα το καταλάβει η κολλητή μου...δηλαδή με ξέρει πως είμαι!!!

καποιοι κοντινοι, που σε ξερουν χρονια η γνωριζουν καλα το προσωπο σου, θα το καλαταβουν. so what?

ε ενταξει, αυτο ελειπε, να μην το καταλαβαει κ κανενας! αν δε το καταλαβει κανενας-κανενας, αυτο θα σημαινει οτι η επεμβαση μαλλον ηταν ανεπαρκης...δηλαδη αν ξυπνωντας απο τη ναρκωση εισαι με την ιδια μυτη οπως ησουν κ πριν μπεις χειρουργειο....ενταξει τοτε γιατι να μπεις στον κοπο?

Γεια σας κ παλι παιδια! :D
Χθες εκλεισα ενα μηνα απ'την εγχειριση κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απ'την αναπνοη και την εμφανιση μεχρι τωρα! Βεβαια τη μια μερα ξεπριζεται την αλλη πριζεται..
Το μονο που με προβληματιζει πολυ απο δω κ περα ειναι ενα.. Γιατι ανθρωποι ειμαστε, αν τσακωθω με καποιον κ φαω μπουνια στη μυτη τι γινεται? δεν εννοω τωρα μετα απο 1 χρονο πχ. Δηλαδη η μυτη φτανει ποτε στο επιπεδο να ειναι τοσο δυνατη οσο και πριν το χειρουργειο η μια ζωη θα εχω αυτο το κολλημα να μη χτυπησω? :worry:

ενα χρονο μετα την επεμβαση η μυτη επανερχεται στη κατασταση που ηταν κ πριν. τα ρινικα οστα ομως (ειτε εχουν χειρουργηθει ειτε οχι) ειναι απο τη φυση τους πολυ λεπτα, δεν ειναι σαν τα αλλα οστα του κρανιου, σπανε πιο ευκολα κ αυτος ειναι κ ο λογος που ρινοπλαστικη δεν εχει πολυ πονο....γι αυτο καλο ειναι να αποφευγεις τα μπουνιδια, εκανες τοσο κοπο να φτιαξεις τη μυτη σου και εισαι ευχαριστημενος! δεν αξιζει να ρισκαρεις τη χαλασεις για ενα καυγα...οταν βλεπεις να αναβουν τα αιματα, σηκω φυγε. κ ανωτερος θα δειξεις κ τη μυτη σου θα προστατευεις :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
δε μαρέσει να με σχολιάζουν... τι θα κάνω δεν ξέρω...πάντως θέλω πολύ να κάνω ρινοπλαστική, χωρίς όμως να φανεί το παραμικρό! αλλά αν φανεί, εκεί τι κάνουμε τελικά?:/:

μα πως ειναι δυνατον να κανεις ρινοπλαστικη χωρις να φανει το πραραμικρο? :hmm:

ρε παιδια..την επεμβαση την κανεις για να διορθωσεις/αλλαξεις το σχημα κ το μεγεθος της μυτης σου, ισως κ την κλιση της. νομιζω?
δε θεωρω οτι καποιος απο εμας εδω μεσα, μπαινει στη διαδικασια της εγχειρησης για να αλλαξει μισο χιλιοστο! οσοι το καναμε θελαμε να αλλαξουμε τη μυτη μας. τελος. κ αλλαξε! κ ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι γι αυτο! τωρα το ποιος θα το καταλαβει κ τι θα πει...χ-ε-σ-τ-η-κ-α-μ-ε!...σορρυ κιολας για την εκφραση... :P ...αλλα οσο περισσοτερο σας απασχολει τι λενε οι αλλοι, τοσο περισσοτερο θα ζειτε οπως θελουν οι αλλοι!
θελει κ λιγο τσαμπουκα το θεμα...δε πρεπει να δειχνετε φοβισμενοι η οτι σας απασχολει η γνωμη τους...αλλα να σας πω κατι? οταν βγει ο γυψος κ εφοσον ειστε ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα, θα ειστε ΤΟΣΟ ευτυχισμενοι, που δε θα σας απασχολει καθολου το θεμα των αλλων κ τι θα πουν ....μα καθολου ομως!

τωρα για περιπτωσεις αποτυχιας, οπως οι ανασηκωμενες-γουρουνισιες η οι υπερ-σκαμμενες ραχες, οκ, εκει σιγουρα εχει να κανει με τις ικανοτητες του γιατρου, δε μιλαμε ομως τωρα για τετοιες περιπτωσεις που κανουν μπαμ. νομιζω οτι μιλαμε για φυσιολογικες περιπτωσεις, διοτι ολοι οι ψυχικα υγιεις που κανουν αυτη την επεμβαση ελπιζουν σε ενα φυσιολογικο αποτελεσμα.
φυσιολογικο ομως, δε σημαινει "ολοιοδιο-με πριν-που-δε-θα-το-καταλαβει-κανεις".
εμενα η μυτη μου δεν εχει καμμια σχεση με το πως ηταν πριν, ομως ειναι απολυτως φυσιολογικη. δεν εχει καμμια σχεση η υφη των αλλαγων με το αν η μυτη θα δειχνει φυσιολογικη. μια μυτη μπορει να αλλαξει ΚΑΙ μεγεθος ΚΑΙ σχημα ΚΑΙ κλιση κ να ειναι ενα τελειο αποτελεσμα απολυτως φυσιολογικο κ ομορφο. εννοειται βεβαιως ολα ειναι θεμα ικανοτητας του γιατρου οπως λεει ο ο new life. ο γιατρος πρεπει να ξερει που να σταματαει. μερικες φορες ομως ειναι κ θεμα του τι μυαλα κουβαλαει κ ο υποψηφιος....δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που ο ενδιαφερομενος ζηταει απο μονος του κ επιμενει για την γουρουνισια ανασηκωμενη!...ναι υπαρχουν κ τετοιοι, που πανε με φωτογραφιες διασημων στους γιατρους κ ζητανε "ΑΥΤΗ" τη μυτη, ασχετως αν το προσωπο τους εχει τις υποδομες για "ΑΥΤΗ" τη μυτη...κ στο τελος ο χειρουργημενος μπορει να ειναι τρισευτυχισμενος κ ο γιατρος να ντρεπεται κ να λεει "αμαν, ευχομαι μην πει πουθενα οτι εγω εκανα αυτη τη μυτη"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Είχα μια απορία εσείς όλοι που θέλετε να κάνετε ή κάνατε την επέμβαση την κάνατε κυρίως για να ελευθερώσετε την αναπονή σας ή για να διορθώσετε κάτι που εμφανισιακά δε σας άρεσε. Δυστυχώς πολλοί βρίσκουν την αναπνοή ως πρόφαση και δεν είναι και λίγοι αυτοί που πάνε να διορθώσουν μια μύτη η οποία δεν έχει κάποιο εμφανισιακό πρόβλημα απλά δεν είναι η τέλεια γαλλική φύση

εγω ειχα σκολιωση ρινικου διαφραγματος, υπερτροφια ρινικων κογχων κ δε μου αρεσε και αισθητικα η μυτη μου. ολα σε ενα.
δε καταλαβαινω ομως γιατι λες " Δυστυχώς"...ειναι αμαρτημα δλδ καποιος να θελει να χειρουργηθει,χωρις να εχει καποιο αναπνευστικο προβλημα, αλλα γιατι θελει μια ομορφη μυτη? :confused:
εγω κ αναπνευστικο προβλημα να μην ειχα και παλι θα την εκανα. δε νομιζω οτι χρειαζεται καποιος "προφαση" η "δικαιολογια" σε κανεναν, για να βελτιωσει την εμφανιση του.

όχι ακόμα και γω αλλά είμαι στη μακεδονία... και γω αν ήμουν αθήνα σε αυτόν που έλεγες θα πήγαινα... θα σου βγουν σίγουρα πολλά τα λεφτά.. και μένα με αγχώνει πολύ το οικονομικό...και τώρα με την κρίση και μαυτά, οι ρινοπλαστικές και όλα αυτά είναι υπερ-πολυτέλειες!
υπερ-πολυτελεια η μυτη..? δε νομιζω..ειναι ζητημα υγειας..αν οχι υγειας σωματικης (λειτουργικο) τοτε σιγουρα ψυχικης.
στατιστικα ειναι η μονη επεμβαση που δεν εχει σημειωσει πτωση λογω κρισης. οχι κριση δε την πιανει τη μυτη...αλλα νομιζω ουτε πολεμος! :hehe:
εγω οταν πηγα πρωτη φορα στο γιατρο πιστευα οτι θα ειμαι μονη μου εκει μεσα...κ ανοιξα την πορτα κ στην αιθουσα αναμονης ηταν σα να ειχε λαικο προσκυνημα, ουρα!... κ θυμαμαι που το συζητησαμε με τους δικους μου που ειχαν ερθει μαζι μου κ ειπαμε οτι η κριση μαλλον δε μπορει να κατευνασει την αναγκη αυτη του ανθρωπου...αυτος που πραγματικα θελει να το κανει, θα κανει υπομονη να μαζεψει τα χρηματα..εν αναγκη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο!..αλλα στο τελος θα το κανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εγω ειχα σκολιωση ρινικου διαφραγματος, υπερτροφια ρινικων κογχων κ δε μου αρεσε και αισθητικα η μυτη μου. ολα σε ενα.
δε καταλαβαινω ομως γιατι λες " Δυστυχώς"...ειναι αμαρτημα δλδ καποιος να θελει να χειρουργηθει,χωρις να εχει καποιο αναπνευστικο προβλημα, αλλα γιατι θελει μια ομορφη μυτη? :confused:
εγω κ αναπνευστικο προβλημα να μην ειχα και παλι θα την εκανα. δε νομιζω οτι χρειαζεται καποιος "προφαση" η "δικαιολογια" σε κανεναν, για να βελτιωσει την εμφανιση του.


υπερ-πολυτελεια η μυτη..? δε νομιζω..ειναι ζητημα υγειας..αν οχι υγειας σωματικης (λειτουργικο) τοτε σιγουρα ψυχικης.
στατιστικα ειναι η μονη επεμβαση που δεν εχει σημειωσει πτωση λογω κρισης. οχι κριση δε την πιανει τη μυτη...αλλα νομιζω ουτε πολεμος! :hehe:
εγω οταν πηγα πρωτη φορα στο γιατρο πιστευα οτι θα ειμαι μονη μου εκει μεσα...κ ανοιξα την πορτα κ στην αιθουσα αναμονης ηταν σα να ειχε λαικο προσκυνημα, ουρα!... κ θυμαμαι που το συζητησαμε με τους δικους μου που ειχαν ερθει μαζι μου κ ειπαμε οτι η κριση μαλλον δε μπορει να κατευνασει την αναγκη αυτη του ανθρωπου...αυτος που πραγματικα θελει να το κανει, θα κανει υπομονη να μαζεψει τα χρηματα..εν αναγκη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο!..αλλα στο τελος θα το κανει!

Πες τα βρε Brigitte!Ειναι δυνατον βρε παιδια να βασιζετε την προσωπικη σας ευτυχια/υγεια στα σχολια του καθε τυχαρπαστου ???? Σοβαρευτειτε κ εμπιστευτειτε το ενστικτο κ τις επιθυμιες σας μονο!Συγνωμη που μιλαω σε αυτον τον τονο αλλα θεωρω οτι ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση κ συναμα μια αποφαση που πρεπει να παρθει με κριτηριο τα θελω τα δικα σας κ οχι των αλλων.Δεν πανε κ να λενε ο,τι θελουν???Χωρια που αν η επεμβαση γινει σωστα κ ο χειρουργος σεβαστει την ιδιαιτεροτητα κ τις αναλογιες του καθε προσωπου λιγοι θα το καταλαβουν,αλλα κ να το καταλαβουν????Μην κομπλεξαρεστε ετσι! Κ γω τοσα χρονια αφηνα το αναπνευστικο στο απροχωρητο κ τωρα το μετανιωνω που δεν το ειχα κανει νωριτερα.Αλλα κ το αναπνευστικο να μην υπαρχει ,παλι καντε το για σας,για την παρτη σας !!! Εμενα ηδη οσοι με εχουν δει διαφορα στο προσωπο μου δεν ειδαν παρα μονο μου λενε ολοι οτι γλυκανε κ ομορφυνα.Κ η αναπνοη καθε μερα γινεται κ καλυτερη..Μην αφηνετε κακεντρεχεις τριτους να οριζουν τη ζωη σας παιδια! Κακιες παντα θα υπαρχουν κ σχολια ,ακομα κ για μια ενδυματολογικη επιλογη η' μια επαγγελματικη/αισθηματικη κ.ο.κ. Θα αλλαζατε ποτε ρουχα,συντροφο η' δουλεια επειδη δεν θα ικανοποιουσε καποιον ασχετο???Δεν νομιζω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
α παιδια δε ξερω....μα που ακουστηκε να φοβομαστε μη δουν η προσεξουν τη νεα μας μυτη? :stunned:
τοσα χρονια υποτιθεται δε θελαμε που βλεπαν την παλια..κ τωρα θα εχουμε προβλημα μη τυχον κ δουν την καινουρια???!! :hehe: ρε για συνελθετε λεω εγω!

ααα! ολα κ ολα! εγω πλεον οταν συνανταω κανεναν γνωστο που εχω να δω καιρο κ δε μου λεει τιποτα, εχει αρχισει να μου κακοφαινεται!
λεω "τι?!? δε μπορει να μη βλεπει την νεα-τελεια-μυτη μου!!!? μα καλα...στραβος ειναι?!!?!?!"......
οκ, εγω την εχω ψωνισει μαλλον, εχω παει στο αλλο ακρο! :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:


:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence

Νεοφερμένος

Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστώ brigitte :) όσον αφορά το κάπνισμα και τη γυμναστική μετά από ποσο καιρό μπορείς, γνωρίζει κάποιος σίγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
πόσο δίκιο έχεις brigitte... δεν μπορώ να το αποβάλλω αυτό όμως. φυσικά και θέλω να κάνω τη μύτη για μένα και όχι για τους άλλους, το έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου αυτό... απλά θέλω να πω ότι θα με ενοχλήσει αν σχολιάσει κάποιος "αυτή έκανε πλαστική" ή κάτι τέτοιο. δε με νοιάζει δηλαδή η γνώμη των άλλων όσον αφορά κάτι άκυρο που μπορεί να πουν και που μπορεί να μην ανταποκρίνεται καν και στην πραγματικότητα. όχι, δε μιλώ γιαυτό. μιλάω για τέτοια σχόλια του τύπου κουτσομπολιό και σχολιασμό. ούτε μπορώ να γυρίσω και να πω μόνη μου "παιδιά, έκανα πλαστική". εγώ το είπα και υπερπολυτέλεια γιατί δεν έχω λειτουργικό πρόβλημα, μόνο το αισθητικό μου θέλω να διορθώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
πόσο δίκιο έχεις brigitte... δεν μπορώ να το αποβάλλω αυτό όμως. φυσικά και θέλω να κάνω τη μύτη για μένα και όχι για τους άλλους, το έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου αυτό... απλά θέλω να πω ότι θα με ενοχλήσει αν σχολιάσει κάποιος "αυτή έκανε πλαστική" ή κάτι τέτοιο. δε με νοιάζει δηλαδή η γνώμη των άλλων όσον αφορά κάτι άκυρο που μπορεί να πουν και που μπορεί να μην ανταποκρίνεται καν και στην πραγματικότητα. όχι, δε μιλώ γιαυτό. μιλάω για τέτοια σχόλια του τύπου κουτσομπολιό και σχολιασμό. ούτε μπορώ να γυρίσω και να πω μόνη μου "παιδιά, έκανα πλαστική". εγώ το είπα και υπερπολυτέλεια γιατί δεν έχω λειτουργικό πρόβλημα, μόνο το αισθητικό μου θέλω να διορθώσω.

οκ. ας μπουμε λιγο στην ψυχολογια του ασθενη που εχει τετοιες αναστολες, γιατι φανταζομαι οτι τις εχουν πολλοι.
λες θα με ενοχλήσει αν σχολιάσει κάποιος "αυτή έκανε πλαστική" ...να το αναλυσουμε λιγο? τι σε ενοχλει τοσο στο ακουσμα της φρασης "αυτη εκανε πλαστικη"?... πλαστικη εκανες, οχι ληστεια! :confused:
θεωρεις οτι ειναι κατι κακο μια πλαστικη επεμβαση? κατι για το οποιο καποιος πρεπει να ντρεπεται?
νομιζεις οτι στο εξης οποτε καποιος λεει οτι εισαι ομορφη, θα πεταγεται ενας ζηλιαρης απο διπλα να συμπληρωσει "ναι αλλα εχει κανει πλαστικη!"(υπονοωντας οτι δε γεννηθηκες ομορφη)?
τι σου δημιουργει αυτο το ασχημο συναισθημα απεναντι στο σχολιο αυτο?
ακομα κ υπερπολυτελεια να ειναι, μιας κ δεν εχεις θεμα αναπνοης, που ειναι το κακο να κανακεψεις τον εαυτο σου κανοντας του ενα πολυτελες δωρο? δλδ αν εδινες τα χρηματα αυτα για να πας 5 μερες στην κουβα πχ, θα ηταν οκ? θα ηταν κοινωνικα αποδεκτο?
δεν καταλαβαινω γιατι οταν καποιος εχει στραβα δοντια, το να φοραει ενα χρονο σιδερακια(!!!) ειναι κοινωνικα αποδεκτο κ κανεις δε λεει τιποτα. γιατι? εφοσον κ με στραβα δοντια μασας! γιατι να τα ισιωσεις? τα στραβα δοντια δηλαδη κανει να τα ισιωνουμε. τις στραβες μυτες δεν κανει? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό....νομίζω ότι εξαρτάται από το εύρος της εμπειρίας του κάθε γιατρού....για παράδειγμα εγώ πήγα σε πλαστικό γτ στην πρώτη επέμβαση είχα πάει σε ΩΡΛ με ειδίκευση στην πλαστική και δεν έκανε τπτ σωστό....και μετά, διάλεξα πλαστικό για "καλύτερα" και βγήκα με παραμορφωμένη μύτη!!!!

Δεν ξέρω αν έχεις σκοπό να πας αποκλειστικά σε πλαστικό, πάντως μακριά από τον Λ....ρα!!!!!είναι ΧΑΣΑΠΗΣ!!!!!!!!!!

Good luck εύχομαι!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
υπερ-πολυτελεια η μυτη..? δε νομιζω..ειναι ζητημα υγειας..αν οχι υγειας σωματικης (λειτουργικο) τοτε σιγουρα ψυχικης.
στατιστικα ειναι η μονη επεμβαση που δεν εχει σημειωσει πτωση λογω κρισης. οχι κριση δε την πιανει τη μυτη...αλλα νομιζω ουτε πολεμος! :hehe:
εγω οταν πηγα πρωτη φορα στο γιατρο πιστευα οτι θα ειμαι μονη μου εκει μεσα...κ ανοιξα την πορτα κ στην αιθουσα αναμονης ηταν σα να ειχε λαικο προσκυνημα, ουρα!... κ θυμαμαι που το συζητησαμε με τους δικους μου που ειχαν ερθει μαζι μου κ ειπαμε οτι η κριση μαλλον δε μπορει να κατευνασει την αναγκη αυτη του ανθρωπου...αυτος που πραγματικα θελει να το κανει, θα κανει υπομονη να μαζεψει τα χρηματα..εν αναγκη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο!..αλλα στο τελος θα το κανει!

:hmm: αν είναι θέμα ψυχικής υγείας δεν είναι η καλύτερη λύση η χειρουργική επέμβαση (το ψυχικό πρόβλημα κρύβεται έτσι δε λύνεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
α παιδια δε ξερω....μα που ακουστηκε να φοβομαστε μη δουν η προσεξουν τη νεα μας μυτη? :stunned:
τοσα χρονια υποτιθεται δε θελαμε που βλεπαν την παλια..κ τωρα θα εχουμε προβλημα μη τυχον κ δουν την καινουρια???!! :hehe: ρε για συνελθετε λεω εγω!

ααα! ολα κ ολα! εγω πλεον οταν συνανταω κανεναν γνωστο που εχω να δω καιρο κ δε μου λεει τιποτα, εχει αρχισει να μου κακοφαινεται!
λεω "τι?!? δε μπορει να μη βλεπει την νεα-τελεια-μυτη μου!!!? μα καλα...στραβος ειναι?!!?!?!"......
οκ, εγω την εχω ψωνισει μαλλον, εχω παει στο αλλο ακρο! :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:


:upside:

Κ γω το ιδιοοοοοοοο!!!Χχαχαχαχαχαχαχα!Λεω ειναι δυνατον να μην το ειδε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
οκ. ας μπουμε λιγο στην ψυχολογια του ασθενη που εχει τετοιες αναστολες, γιατι φανταζομαι οτι τις εχουν πολλοι.
λες θα με ενοχλήσει αν σχολιάσει κάποιος "αυτή έκανε πλαστική" ...να το αναλυσουμε λιγο? τι σε ενοχλει τοσο στο ακουσμα της φρασης "αυτη εκανε πλαστικη"?... πλαστικη εκανες, οχι ληστεια! :confused:
θεωρεις οτι ειναι κατι κακο μια πλαστικη επεμβαση? κατι για το οποιο καποιος πρεπει να ντρεπεται?
νομιζεις οτι στο εξης οποτε καποιος λεει οτι εισαι ομορφη, θα πεταγεται ενας ζηλιαρης απο διπλα να συμπληρωσει "ναι αλλα εχει κανει πλαστικη!"(υπονοωντας οτι δε γεννηθηκες ομορφη)?
τι σου δημιουργει αυτο το ασχημο συναισθημα απεναντι στο σχολιο αυτο?
ακομα κ υπερπολυτελεια να ειναι, μιας κ δεν εχεις θεμα αναπνοης, που ειναι το κακο να κανακεψεις τον εαυτο σου κανοντας του ενα πολυτελες δωρο? δλδ αν εδινες τα χρηματα αυτα για να πας 5 μερες στην κουβα πχ, θα ηταν οκ? θα ηταν κοινωνικα αποδεκτο?
δεν καταλαβαινω γιατι οταν καποιος εχει στραβα δοντια, το να φοραει ενα χρονο σιδερακια(!!!) ειναι κοινωνικα αποδεκτο κ κανεις δε λεει τιποτα. γιατι? εφοσον κ με στραβα δοντια μασας! γιατι να τα ισιωσεις? τα στραβα δοντια δηλαδη κανει να τα ισιωνουμε. τις στραβες μυτες δεν κανει? :confused:

γεννιόμαστε με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και είναι λογικό να προκαλέσεις σχολιασμό με μία τέτοια αλλαγή... μπορεί ο καθένας να σε χαρακτηρίσει με οποιοδήποτε τρόπο και να πληγωθείς... δεν θα ήθελα να ακούσω κάτι τέτοιο... θα ήταν υποτιμητικό σίγουρα να το ακούσεις, όχι γιατί είναι κακό να κάνεις κάτι για τον εαυτό σου, αλλά φαντάζομαι για το ότι κατέφυγες σε τέτοιο σημείο ώστε να κάνεις πλαστική ... θα είναι σα να μην είσαι όμορφη, αλλά η πλαστική ότι σε έκανε... όπως θα το πω εγώ πχ για μία ηθοποιό... για τη Megan Fox πχ... είναι πανέμορφη θυμάμαι έχω πει στο παρελθόν αλλά όλα πάνω της είναι ψεύτικα, μέχρι και το χρώμα των ματιών της... οπότε είναι σα να λες τι νόημα έχει? αφού δεν είναι "αυτή", είναι το χειρουργημένο προϊόν...φοβάμαι μη με κάνει να νιώσω κάποοις έτσι...και γιαυτό,αλλά κυρίως για μένα δε θέλω να κάνω κάτι και να φανεί τόσο πολύ... να μη φανεί σε κανέναν δηλαδή δε θα ήθελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
γεννιόμαστε με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και είναι λογικό να προκαλέσεις σχολιασμό με μία τέτοια αλλαγή... μπορεί ο καθένας να σε χαρακτηρίσει με οποιοδήποτε τρόπο και να πληγωθείς... δεν θα ήθελα να ακούσω κάτι τέτοιο... θα ήταν υποτιμητικό σίγουρα να το ακούσεις, όχι γιατί είναι κακό να κάνεις κάτι για τον εαυτό σου, αλλά φαντάζομαι για το ότι κατέφυγες σε τέτοιο σημείο ώστε να κάνεις πλαστική ... θα είναι σα να μην είσαι όμορφη, αλλά η πλαστική ότι σε έκανε... όπως θα το πω εγώ πχ για μία ηθοποιό... για τη Megan Fox πχ... είναι πανέμορφη θυμάμαι έχω πει στο παρελθόν αλλά όλα πάνω της είναι ψεύτικα, μέχρι και το χρώμα των ματιών της... οπότε είναι σα να λες τι νόημα έχει? αφού δεν είναι "αυτή", είναι το χειρουργημένο προϊόν...φοβάμαι μη με κάνει να νιώσω κάποοις έτσι...και γιαυτό,αλλά κυρίως για μένα δε θέλω να κάνω κάτι και να φανεί τόσο πολύ... να μη φανεί σε κανέναν δηλαδή δε θα ήθελα...

σαφως γεννιομαστε με συγκεριμενα χαρακτηριστικα....πολλες γυναικες γεννιουνται με μαυρα μαλλια, αλλα τα βαφουν ξανθα. δεν ειδα να σχολιαζεται καμμια γι αυτο. :hmm: πολλοι εχουν στραβα δοντια αλλα τα ισιωνουν. παλι δε σχολιαζεται. κ τα φρυδια σου αλλαζεις βγαζοντας τα κ τα ματια σου βαφοντας τα. ολες αυτες τις αλλαγες στα χαρακτηριστικα σου, η κοινωνια "τις επιτρεπει", γιατι τις κανουν ολοι. την ρινοπλαστικη επειδη πολλοι θα ηθελαν να την κανουν αλλα δεν τολμανε, την κραζουν? μαλλον... :whistle:

οσον αφορα τις "ψευτικες" celebrity τυπου megan fox, υπαρχει μια σημαντικη διαφορα. αλλο πραγμα διορθωνω μια ατελεια κ αλλο γινομαι αλλος ανθρωπος. η fox εχει παραμορφωθει πλεον. δε μπορεις να μπεις στο ιδιο σακι με τετοιες περιπτωσεις ...εκτος αν θελεις να κανεις κ χειλη κ φρυδια και ματια κ ζυγωματικα κ στηθος κ κ*λο....τοτε ομως θα μιλαμε για αλλο θεμα κ οχι για ρινοπλαστικη.

επισης η πλαστικη δεν κανει καμμια γυναικα απο ασχημη, ομορφη. τρανταχτο παραδειγμα η tori spelling κ πολλες αλλες. η πλαστικη απλα θα διορθωσει μια ατελεια, τιποτα αλλο. μια αντικειμενικα ασχημη γυναικα οπως η tori spelling δε θα γινει ομορφη με καμμια ρινοπλαστικη κ οσα κιλα σιλικονη κ να φορτωθει.
η megan fox ηταν ομορφη κ πριν τις επεμβασεις, οπως κ η monroe ηταν ομορφη κ πριν τη ρινοπλαστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι ισχύει...αλλά ο κόσμος είναι κακός και είναι πάντα με την κακή κουβέντα! δεν ξέρω πώς να το κάνω να μη με νοιάζει τόσο...σε ποια βδομάδα είσαι εσύ αλήθεια? από πότε άρχισες να βγαίνεις έξω και να ναι "όλα καλά"? α και κάτι άλλο, το πες μόνη σου στους κοντινούς σου ότι θα κάνεις πλαστική ή το κατάλαβαν και στο είπαν μόνοι τους? (τους φίλους εννοώ, όχι οικογένεια..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ναι ισχύει...αλλά ο κόσμος είναι κακός και είναι πάντα με την κακή κουβέντα! δεν ξέρω πώς να το κάνω να μη με νοιάζει τόσο...σε ποια βδομάδα είσαι εσύ αλήθεια? από πότε άρχισες να βγαίνεις έξω και να ναι "όλα καλά"? α και κάτι άλλο, το πες μόνη σου στους κοντινούς σου ότι θα κάνεις πλαστική ή το κατάλαβαν και στο είπαν μόνοι τους? (τους φίλους εννοώ, όχι οικογένεια..)
ο κοσμος παντα ηταν κακος κ παντα θα ειναι κακος. ο καθενας κανει τις επιλογες του κ αποφασιζει αν θα υποταχθει σε αυτο που επιβαλλουν τα ταμπου η αν θα τα αποτιναξει κ θα κανει αυτο που θελει. δεν ειναι ευκολες αποφασεις αυτες ...εν μερει σε καταλαβαινω. εμενα μου πηρε 10 χρονια να νιωσω ετοιμη να το κανω. 10 χρονια τριγυρναγε στο μυαλο μου η επιθυμια. σε εμενα βεβαια το φρενο δεν ηταν το ταμπου. εγω φοβομουν πολυ το χειρουργειο, δεν ειχα ξανακανει ποτε κ φοβομουν ΠΟΛΥ το ενδεχομενο αποτυχιας. τον καθενα δλδ κατι τον φρεναρει. οταν θα εισαι ετοιμη, θα το καταλαβεις.

εγω ειμαι στην 7η βδομαδα, χθες ειχα follow up με τον γιατρο, με εξετασε ολα καλα ειναι ευτυχως! ανησυχουσα μηπως κατι δεν ειχε επουλωθει σωστα η μηπως εγω την ειχα τραυματισει καπου πλενοντας την, καθαριζοντας τη, αλλα κ απο μικροχτυπηματακια, που δε γινεται δυστυχως να τα αποφυγεις! μια μερα πχ καθως επλενα το προσωπο μου, περνωντας το χερι μου κατω απο τη μυτη για να ξεβγαλω το σαπουνι, πιαστηκε το δαχτυλο μου μεσα στο ρουθουνι κ παρεσυρα κ κουνησα ολο το ακρορινιο!! ακου δω! :knife: ..δε πονεσα βεβαια, αλλα τετοια μικροατυχηματακια δε τα γλιτωνεις.
οσο να ναι, ησυχασα που ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι καλα, εχει πλεον καθαρισει κ μεσα, δε βγαζει αλλα πηγματα. απο το δεξι ρουθουνι η αναπνοη ειναι τελεια πλεον, η δεξια πλευρα εχει ξεπρηστει εντελως. αριστερα εχω ακομα καποια οιδηματα, αλλα μερα με τη μερα βλεπω σημαντικη βελτιωση. επομενο ραντεβου, σε 3 μηνες.

"ολα καλα" θα ελεγα οτι ακομα δεν ειναι, γιατι εγω φοβαμαι πολυ μη την χτυπησω. αυτο με μπλοκαρει απο το να πηγαινω σε μερη με πολυ κινηση η κοσμο. φοβαμαι πολυ μηπως με σπρωξει καποιος η μηπως με χτυπησει. εγω ομως δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο παραδειγμα. νομιζω οτι εναμισι μηνα μετα οι πιο πολλοι εχουν επανελθει φυσιολογικα στη ζωη τους. εγω ζοριζομαι κ δεν κινουμαι ακομα ανετα, γιατι εχω φοβιες :whistle:

στους κοντινους μου (δηλαδη η οικογενεια, λιγοι φιλοι κ το αγορι μου) το ανακοινωσα την ιδια μερα που το αποφασισα. τους ηρθε λιγο αποτομο στην αρχη, αρχισανε τα κλασσικα "εισαι πολυ ομορφη, δε το χρειαζεσαι" κτλ, αλλα υπηρχε κ θεμα αναπνοης οποτε το "χωνεψαν" γρηγορα κ με στηριξαν ολοι πολυ. εκτος αυτου του κυκλου δε το ειπα σε κανεναν αλλον. α, κ στη δουλεια το ειπα, γιατι επρεπε να παρω αδεια.
γενικα κανεις δε σχολιασε τιποτα αρνητικο. τις "κατινες" κ τους "κατινους", τους κραταω μακρυα μου, οποτε δεν εχουν το θαρρος ισως να μου πουν face to face σχολια. πολλοι εχουν δει μια αλλαγη που αλλοτε νομιζουν οτι οφειλεται σε μακιγιαζ, αλλοτε στα μαλλια κτλ...αλλα ειλικρινα, κανεις απο αυτους που δεν ηξεραν για την επεμβαση δε μου ειπε βλεποντας με "εφτιαξες τη μυτη σου??!"....δηλαδη αυτο το "εκανες πλαστικη?!" που φοβασαι, εγω δε το εχω ακουσει so far..:hmm:
νομιζω οτι πρεπει να ειναι πολυ γαιδαρος κ πολυ αγενης καποιος για να ερθει στα μουτρα σου να σου κανει τετοια ερωτηση η να κανει τετοιο σχολιο. ειμαι βεβαιη οτι θα υπαρχουν ατομα που το εχουν καταλαβει για εμενα, αλλα απο διακριτικοτητα δε το σχολιαζουν. περισυ ειδα κ εγω μια γνωστη μου, που εκανε. καταλαβα αμεσως την αλλαγη πανω της, επειδη εγω παρατηρουσα παντα τις μυτες -η αδερφη μου πχ που δεν εχει το "κολλημα" με το ζητημα, δε το προσεξε καν- ... ηξερα οτι αυτη ειχε γαμψη μυτη..κ μια μερα την ειδα με ευθεια μυτη! :rolleyes: ...αλλα δεν της ειπα ποτε τιποτα. γενικα αν δεν εχεις το θαρρος με καποιον, αυτα δε τα λες. ειναι προσωπικα ζητηματα κ δε χωνεσαι. πρεπει να εισαι πολυ αξεστος για να μιλας ετσι στους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
έτσι είναι...φυσικά όπως σου είπα με φοβίζει η γνώμη των άλλων, αλλά περισσότερο απ'όλα με φοβίζει και μένα το χειρουργείο...με τρομάζει η πιθανότητα να πάει κάτι στραβά και να μετανιώνω μετά μια ζωή για τη βλακεία που πήγα και έκανα. κατά τ'άλλα όμως θέλω πολύ να το κάνω και είμαι διατεθειμένη να πάρω το ρίσκο (απλά αν γίνει κάτι κακό..... θα εξαφανιστώ από προσώπου γης -το λιγότερο που μπορώ να πω-!!!) το καταλαβαίνω πως ακόμα φοβάσαι να κινηθείς και προσέχεις (και κατά τη γνώμη μου καλά κάνεις- προσέχουμε για να έχουμε), όπως και 'γω πιστεύω ότι θα κάνω το ίδιο. τα οιδήματα και όλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι τις πρώτες μέρες και σίγουρα αργούν, γιατί η μύτη αλλάζει μέρα με τη μέρα και μήνα με το μήνα, όπως σε κάθετι που υπόκειται σε χειρουργείο.... πότε όμως είσαι σε θέση να βγεις έξω και να μην υπάρχει αισθητικό πρόβλημα? να μη καταλαβαίνει ο άλλος ότι κάτι "έπαθες" για παράδειγμα, αυτό το "όλα καλά" εννοούσα. Ισχύει η μία βδομάδα που έχει αναφερθεί? (γιατί μου φαίνεται σχετικά πολύ νωρίς και το έχω εκλάβει σαν υπερβολή)

Όσον αφορά τώρα τους άλλους, την αγένεια και όλα αυτά που είπες και είναι σωστά ,συμφωνώ και 'γω... είμαι σε μια ευαίσθητη ηλικία όμως (21χρ.), που οι συνομήλικοι δεν σκέφτονται και τόσο, δεν μπαίνουν στη θέση του άλλου, σχολιάζουν και κρίνουν με μεγάλη ευκολία χωρίς να υπολογίζουν διάφορους παράγοντες. Κανονικά δεν πρέπει να μας νοιάζει όπως και είπες...αυτό είναι κάτι που πρέπει να καταφέρουμε να το παλέψουμε μόνοι μας όμως...είναι θέμα χαρακτήρα...απλά κλείνεις τα αυτιά σου και δεν ακούς? ή σκέφτεσαι ότι αυτοί δεν είναι καθόλου καλύτεροι από σένα... και το χειρότερο μάλιστα, φροντίζουν να εξωτερικεύουν τις κακές τους σκέψεις προς τους άλλους. Όπως και να έχει εγώ δεν έχω τη δύναμη να το πω σε κάποιον άλλον πέρα από το οικογενειακό μου περιβάλλον...και έπειτα έχω την εντύπωση (θέλω να έχω την εντύπωση δηλαδή), πως αν πάει καλά η εγχείρηση... το καλό αισθητικό αποτέλεσμα που θα φανεί θα μπορούσε να σημαίνει ότι απλά ομόρφυνα, άλλωστε ούτως ή άλλως άλλες φορές μου φαίνομαι πιο όμορφη από κάποιες άλλες όταν βγαίνω έξω.. έχει να κάνει το μακιγιάζ, το πώς κοιμήθηκες, αν αδυνάτισες κλπ. γιατί να μην το αποδώσει και κάποιος άλλος εκεί? μόνο τους πολύ "παρατηρητικούς" φοβάμαι... και δυστυχώς η κολλητή μου είναι και πολύ παρατηρητική...εκεί φοβάμαι αντίδραση... (να της το πω δεν υπάρχει περίπτωση, γιατί της ξεφεύγουν και πράγματα εκτός των άλλων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
.... πότε όμως είσαι σε θέση να βγεις έξω και να μην υπάρχει αισθητικό πρόβλημα? να μη καταλαβαίνει ο άλλος ότι κάτι "έπαθες" για παράδειγμα, αυτό το "όλα καλά" εννοούσα. Ισχύει η μία βδομάδα που έχει αναφερθεί? (γιατί μου φαίνεται σχετικά πολύ νωρίς και το έχω εκλάβει σαν υπερβολή)
στις 10 μερες βγαινεις. θα στο πει κ ο γιατρος. οι μελανιες μετα την πρωτη βδομαδα, εχουν υποχωρισει τοσο πολυ που με λιγο κονσιλερ εισαι οκ. βασικα στις 10 μερες δεν ειναι καν μελανιες...ειναι τοσο ξεθωριασμενες που πιο πολυ σαν ωχρες σταμπες φαινονται. κ οσον αφορα το πρηξιμο, μη νομιζεις οτι επειδη ακους πρηξιμο, μιλαμε για μια μυτη-πατατα. το πρηξιμο ειναι ενα φουσκωμα μερικων χιλιοστων που απλα καλυπτει τις λεπτομεριες στο σχημα της μυτης κ επεκτεινεται λιγο κ στα μαγουλα.. δεν ειναι πρηξιμο σε βαθμο που καποιος που σε βλεπει στο δρομο κ λεει "αμαν τι εχει παθει αυτη"..

...είμαι σε μια ευαίσθητη ηλικία όμως (21χρ.), που οι συνομήλικοι δεν σκέφτονται και τόσο, δεν μπαίνουν στη θέση του άλλου, σχολιάζουν και κρίνουν με μεγάλη ευκολία χωρίς να υπολογίζουν διάφορους παράγοντες.......απλά κλείνεις τα αυτιά σου και δεν ακούς? ή σκέφτεσαι ότι αυτοί δεν είναι καθόλου καλύτεροι από σένα... ... Όπως και να έχει εγώ δεν έχω τη δύναμη να το πω σε κάποιον άλλον πέρα από το οικογενειακό μου περιβάλλον....

ο φοβος του να μην παει καλα η εγχειρηση ειναι φυσιολογικος και δικαιολογημενος. εγω φοβομουν τοσο που παραμονη της επεμβασης ηθελα να το ακυρωσω...ειναι δυσκολο, δεν ειναι ευκολο. :(
περα απο το να εχεις επιλεξει εναν γιατρο που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη κ το να εχεις την οικογενεια σου κοντα να σε στηριζει, δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο που να μπορει να απαλυνει λιγο το φοβο αυτο.. :/:

οσον αφορα τους συνομηλικους, νομιζω οτι "προτρεχεις" λιγο. αν τελικα αποφασισεις καποια στιγμη στη ζωη σου να το κανεις, να εισαι σιγουρη οτι δε θα υποστεις τον "χλευασμο" που φανταζεσαι. οι πιο πολλοι δε θα το προσεξουν καν.
ξερεις ποιοι θα το προσεξουν μονο? οσοι εχουν προβλημα οι ιδιοι με τις δικες τους μυτες κ παρατηρουν τις μυτες των αλλων. το να το δουν δεν ειναι κακο. να ξερεις ομως οτι οποιος ξεπερασει το οριο κ ερθει να κοροιδεψει-γελασει-χλευασει-σχολιασει τη μυτη σου η την επεμβαση, ειτε μπροστα σου, ειτε πισω σου, το κανει επειδη ζηλευει. το κανει επειδη δεν ειναι ο ιδιος ευχαριστημενος με τη δικη του μυτη. να το θυμασαι παντα αυτο. τα ατομα που μιλανε ετσι, ειναι αξιολυπητα κ δεν πρεπει να τους παιρνεις ως σημειο αναφορας για το τι κανεις στη ζωη σου.

οσον αφορα την κολλητες φιλες σου, να μην τους πεις τιποτα εαν δεν νιωθεις οτι θα εισπραξεις εχεμυθεια κ στηριξη απο αυτες. μη σε νοιαζει ποσο "κολλητες" ειστε η ποσο συχνα βγαινετε κ μιλατε στο τηλ. το ζητημα της επεμβασης ειναι ενα προσωπικο σου ζητημα κ θα το διαχειριστεις προσεκτικα κ ως ενηλικη, οχι ως εφηβη που τρεχει να τα πει ολα στην κολλητη. οταν ολα θα εχουν τελειωσει κ θα εχει βγει κ ο γυψος κ θα εχεις ηρεμησει, αν τοτε δουν τη διαφορα κ σε ρωτησουν, τοτε θα τους πεις λιγα πραγματα...λιγα! δε χρειαζεται να τα ξερουν κ ολα!δεν υπαρχει λογος να δινεις αναφορα για τα παντα στις κολλητες.. προεγχειρητικα ομως μη πεις τιποτα γιατι θα σε φορτισουν ψυχολογικα κ πιστεψε με, θα εχεις τοσο αγχος λογω της επεμβασης που δε θα μπορεις να διαχειριστεις κ το εξτρα αγχος των τριτων.
πριν την εγχειρηση, οσο λιγοτεροι το ξερουν, τοσο καλυτερα για εσενα.
κ τι θα πει "φοβαμαι αντιδραση απο την κολλητη"?...τι θα κανει δηλαδη? θα σε δειρει?
κ στην τελικη τι σοι κολλητη ειναι αν δε μπορει να σε καταλαβει κ να σε στηριξει σε ολο αυτο κ εσυ φοβασαι ακομα κ να το παρει χαμπαρι μη τυχον κ σε κουτσομπολεψει...με τη δικαιολογια οτι της ξεφυγε!... σορυ αλλα αυτο δεν ειναι φιλια. ισως η επεμβαση σταθει αφορμη να ανθεωρησεις κ αλλα πραγματα τελικα στη ζωη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ειλικρινά, σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... δεν ξέρεις πόσο με βοηθάς με αυτά που λες, γιατί δεν έχω κάποιον να μου τα πει...οι δικοί μου είναι αντίθετοι με όλο αυτό, αλλά θέλω πάρα πολύ να το κάνω και ήδη ψάχνω γιατρούς...θμακάρι να πάνε όλα καλά και να είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα της μύτης και όλα τα υπόλοιπα πραγματικά λύνονται με κάποιο τρόπο... απλά αυτό, να μη γίνει καμία στραβή...σε ευχαριστώ πολύ και πάλι...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ειλικρινά, σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... δεν ξέρεις πόσο με βοηθάς με αυτά που λες, γιατί δεν έχω κάποιον να μου τα πει...οι δικοί μου είναι αντίθετοι με όλο αυτό, αλλά θέλω πάρα πολύ να το κάνω και ήδη ψάχνω γιατρούς...θμακάρι να πάνε όλα καλά και να είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα της μύτης και όλα τα υπόλοιπα πραγματικά λύνονται με κάποιο τρόπο... απλά αυτό, να μη γίνει καμία στραβή...σε ευχαριστώ πολύ και πάλι...! :)
παρακαλω, δε κανει τιποτα! :P
ειναι κ για μενα αλλωστε τοσο προσφατα ολα αυτα ..
μονο μη βιαστεις! μη κανεις τιποτα αν δεν εισαι σιγουρη. πανω απο ολα να βαζεις την αναπνοη σου, μη παρασυρθεις ποτε απο computer imaging, να θυμασαι οτι μια ομορφη μυτη, σου ειναι αχρηστη αν δεν αναπνεει σωστα. προσεκτικη επιλογη γιατρου, οχι βιασυνες, οχι πιεση. :P ...(jesus! σα μαμα ακουγομαι!!! :hehe: ...ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ!!! χαχαχαχααα!! :hehe: ..ΚΑΙ ΝΤΥΣΟΥ ΚΑΛΑ!!! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top