• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
θεωρεις λοιπον οτι για μερικα φραγκα παραπανω και βεβαια αξιζει να παρεις το ρισκο του κινδυνου!...πολυ ρηχη αποψη, αν σκεφτεις οτι στην ελενα λες, πως σημασια εχει μονο ο εσωτερικος κοσμος...(εσυ ελενα ξεκινα να διαβαζεις ρομαντικη ποιηση. ερευνες εχουν δειξει οτι μετα απο 1500 σελιδες αναγνωσης Ευλαμπιου Τριχα, ξεχνας οτι εχεις κουτσουρεμενα αυτια).

πολυ αντιφατικες αποψεις tsakos κ εν τελει εφοσον το ολο θεμα βρισκεις οτι δεν εχει κανενα νοημα, δε καταλαβαινουμε τι κανεις σε αυτο το thread.

Όταν κάποιος δουλεύει στα ορυχεία παίρνει το κίνδυνο να αντιμετωπίσει διάφορα προβλήματα υγείας στο μέλλον, το ίδιο και αυτοί που δουλεύουν σε ραδιενέργεια. Ο πιλότος με τις πιέσεις που δέχεται θα αντιμετωπίσει και αυτο΄κινδυνους, το ίδιο και οι αθλητες.
Ο αγρότης αντιμετωπίζει και αυτός διάφορους κινδυνους (ήλιος, σκόνη, αλλεργίες) το ίδιο και ο κτηνοτρόφος

ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ. (μερικοί ζουνε από αυτό).
Ετσι και το μοντέλο ή ο ανθρωπος της τηλεόρασης παίρνουν ρίσκα με αυτές τις επεμβάσεις. (αλλά είναι δουλειά τους, ζουν από αυτό).

Δεν είναι όλα τα μοντέλα και οι παρουσιαστές πλούσιοι....
Ένας άνθρωπος όμως να πάρει τέτοιο ρίσκο (π.χ. στην ρινοπλαστική ή γενικά σε πλαστική) έτσι για την εμφάνιση χωρίς στην ουσία να την χρησιμοποιεί καπου άμεσα επαγγελματικά

το θεωρώ κουτό (και είναι κουτό),
όπως βρίκσω κουτό και να καπνίσεις (ειδικά όταν είσαι κάτω από 24)


μη διαστρεβλώνετε γενικά αυτά που λέω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια θα ηταν καλο να αναφερετε και τα ονοματα των γιατρων!δεν ξερω αν επιτρεπετε αλλα τουλαχιστον τα αρχικα τους.εγω ειμαι ''θυμα'' του Α. ΣΚ
και εξοργισμενη με τον τροπο του και την συμπεριφορα του επισης και αυτη τη στιγμη ψαχνω καλο γιατρο για επανορθωτικη.δεν διαβασα ολα τα προηγουμενα σχολια αλλα αυτα που ειδα της Ελενας δεν βλεπω να αναφερει καπου ονομα.φοβερη ιστορια και το πιο γαμοτο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σε τετοιες περιπτωσεις γιατι στο Ελλαδισταν που ζουμε τι να κλασει ενας κοινος θνυτος μπροστα σε εναν μεγαλογιατρο.δεν μπορεις να τα βαλεις μαζι του μονο χρηματα θα χασεις σε δικιγορους και πιο χαλια θα γινεις ψυχολογικα.δεν μπορεις να βρεις το δικιο σου σε αυτη τη χωρα αν εισαι ''μικρος''.
Ελενα αν δεν θες να γραψεις δημοσια το ονομα στειλε μου πμ σε παρακαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
tsakos εσυ μπορεις να μη βρισκεις νοημα στη θεμα, ομως εδω βρισκονται ατομα που βρισκουν πολυ νοημα στο θεμα κ προσπαθουν να παρουν μια οποιαδηποτε μορφη βοηθειας... το αν εσυ το θεωρεις κουτο, καταρχην δε νομιζω οτι τους νοιαζει κ πολυ ..κ κατ'επεκταση το να ερχεσαι σε ενα θεμα που αφορα τη ρινοπλαστικη κ να χαρακτηριζεις κουτους οσους ενδιαφερονται να το κανουν, ειναι λιγο ...καπως...
οι υποκειμενικες αποψεις σου για τις προσωπικες επιλογες των αλλων, δεν αφορουν το thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
tsakos εσυ μπορεις να μη βρισκεις νοημα στη θεμα, ομως εδω βρισκονται ατομα που βρισκουν πολυ νοημα στο θεμα κ προσπαθουν να παρουν μια οποιαδηποτε μορφη βοηθειας... το αν εσυ το θεωρεις κουτο, καταρχην δε νομιζω οτι τους νοιαζει κ πολυ ..κ κατ'επεκταση το να ερχεσαι σε ενα θεμα που αφορα τη ρινοπλαστικη κ να χαρακτηριζεις κουτους οσους ενδιαφερονται να το κανουν, ειναι λιγο ...καπως...
οι αποψεις σου για τις προσωπικες επιλογες των αλλων, δεν αφορουν το thread.
Όταν ακούω πράγματα όπως π.χ. δε πειράζει να υπάρχει make up γιατί τα αντιβιοτικά που βάζουνε σκοτώνουν όλα τα μικρόβια είναι δυνατό να μην επέμβω;

(σε περίπτωση μόλυνσης θα έχει ευθύνη έμμεση και το forum) .....

Κακώς ή καλώς το θέμα έχει γεμίσει με φοβερές ανακρίβειες. Επίσης λέγοντας να μην υπάρχει δικαστική κίνηση προστατέυω τους εδιαφερόμενους του forum. Επίσης λέω και την άποψη μου ότι το θεώρω κουτό γιατί η εγχείρηση κρύβει κινδύνους. Ο καθένας μπορέι να κάνει ότι θέλει (καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις).

Όλες οι απόψεις που ακούγονται είναι υποκειμενικές δε σημαίνει αν ένας βγάζει έναν ιατρό σκάρτο ότι είναι όντως σκάρτος αλλά ουτε και το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
brigitte αν και δεν ξερω σε ποιο σχολιο αναφερεσαι συμφωνω, προσωπικα αν ειχα πεσει σε αναλογο θεμα πριν παρω την αποφαση να κανω ρινοπλαστικη στον Σκ...α και μου ελεγε καποιος τι σοι ειναι αυτος θα με ειχε σωσει.... ειναι πολυ συμαντικο να λεμε τις εμπειριες μας.
ειναι σοβαρο το θεμα πρεπει να το ψαξουμε πολυ καλα πριν επιλεξουμε γιατρο και μιλαμε για χειρουργιο...δεν μιλαμε ουτε για ανταυγες ουτε για νυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
brigitte αν και δεν ξερω σε ποιο σχολιο αναφερεσαι συμφωνω, προσωπικα αν ειχα πεσει σε αναλογο θεμα πριν παρω την αποφαση να κανω ρινοπλαστικη στον Σκ...α και μου ελεγε καποιος τι σοι ειναι αυτος θα με ειχε σωσει.... ειναι πολυ συμαντικο να λεμε τις εμπειριες μας.
ειναι σοβαρο το θεμα πρεπει να το ψαξουμε πολυ καλα πριν επιλεξουμε γιατρο και μιλαμε για χειρουργιο...δεν μιλαμε ουτε για ανταυγες ουτε για νυχια...

κ εγω πιστεω οτι πρεπει να αναφερονται τα ονοματα των γιατρων λενα.
εγω σωθηκα απο τον Σκ επειδη ειχα μια φιλη σακατεμενη απο αυτον.
εχουμε ξαναπει οτι κανενας γιατρος, κανενας ανθρωπος γενικοτερα δεν ειναι αλανθαστος, αλλα αλλο να βλεπεις μεσα σε ενα φορουμ 2 δυσαρεστημενους απο καποιον γιατρο κ αλλο να βλεπεις 50! κατι σημαινει αυτο!
αν καποιος γιατρος σε βαθος χρονου αποδυκνυεται οτι ειναι πραγματικα επικινδυνος (οπως αποδειχτηκε για τουν Α.Φουστ.) γιατι να μη γινεται γνωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σε καποιο αλο φορουμ ανεφερα το πληρες ονομα και μου σβησαν ολα τα σχολια.εμ στην περιπτωση που γινει κατι οπως στην Ελενα δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας εμ δεν μπορουμε να λεμε τις εμπιριες μας ωστε να προστατευσουμε αλους.πιστευω οτι τετοια περιστατικα οπως της κοπελας θα επρεπε να γινοντε γνωστα και με το ονομα του γιατρου γιατι το θεμα ειναι σοβαρο.βεβαια απο την αλλη πλευρα υπαρχουν και οι κακοπροερετοι που ισως να δισφημουν σκοπιμα καποιον...
ο συγγεκριμενος εμενα μ'εχει κανει εξαλη!!! και σαν ανθρωπος και σαν γιατρος ειναι απεσιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πόσος χρονος έχει περάσει απο το χειρουργείο και νιώθεις αυτούς τους πόνους? Να έχεις υπόψη σου ότι αν δεν περάσει 1χρονος δεν επιτρέπεται άλλο χειρουργείο στην μύτη, ίσως και παραπάνω για κάποιους γιατρούς αλλα ο ένας χρονος είναι το ελάχιστο διάστημα , επίσης η μύτη διαμορφώνεται και μπορεί να αλλάξει σχήμα μέσα σε 2 χρόνια όπου και θα δει κανείς το τελικό αποτέλεσμα. Όλοι λένε 6 μήνες με 1χρονο η αλήθεια όμως είναι ότι η επούλωση αργει πολυ και ηαναπλαση των ιστών συνήθως είναι ουλωδεις, εξ ού και τα γρομπαλακια που λένε κάποιοι ότι δημιουργήθηκαν στο 3μηνο με 6μηνο . Επίσης δεν είναι φυσιολογικό να πονας οπότε θα σου πρότεινα σίγουρα να σε δει κάποιος νεύρο χειρουργος όχι νευρολόγος καθώς είναι ο ειδικός για τέτοιες περιπτώσεις. Πολυ φυμισμενη κλινική νευροχειρουργων έχει ο Ευαγγελισμος. Μπες σε μέρα που εφημερευει το νοσοκομείο και πες ότι πονας .

από τη δεύτερη επέμβαση έχουν περάσει 7 μήνες και κάτι μέρες ...ναι το ξέρω ότι ΔΕΝ είναι φυσιολογικό να πονάω .....
είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε πρέπει να βρω κάναν νευροχειρούργο εδώ πέρα προς το παρόν........

θεωρεις λοιπον οτι για μερικα φραγκα παραπανω και βεβαια αξιζει να παρεις το ρισκο του κινδυνου!...πολυ ρηχη αποψη, αν σκεφτεις οτι στην ελενα λες, πως σημασια εχει μονο ο εσωτερικος κοσμος...(εσυ ελενα ξεκινα να διαβαζεις ρομαντικη ποιηση. ερευνες εχουν δειξει οτι μετα απο 1500 σελιδες αναγνωσης Ευλαμπιου Τριχα, ξεχνας οτι εχεις κουτσουρεμενα αυτια).

πολυ αντιφατικες αποψεις tsakos κ εν τελει εφοσον το ολο θεμα βρισκεις οτι δεν εχει κανενα νοημα, δε καταλαβαινουμε τι κανεις σε αυτο το thread.

ΠΕΣ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, ΠΕΣ ΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! συμφωνώ απόλυτα

παιδια θα ηταν καλο να αναφερετε και τα ονοματα των γιατρων!δεν ξερω αν επιτρεπετε αλλα τουλαχιστον τα αρχικα τους.εγω ειμαι ''θυμα'' του Α. ΣΚ
και εξοργισμενη με τον τροπο του και την συμπεριφορα του επισης και αυτη τη στιγμη ψαχνω καλο γιατρο για επανορθωτικη.δεν διαβασα ολα τα προηγουμενα σχολια αλλα αυτα που ειδα της Ελενας δεν βλεπω να αναφερει καπου ονομα.φοβερη ιστορια και το πιο γαμοτο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σε τετοιες περιπτωσεις γιατι στο Ελλαδισταν που ζουμε τι να κλασει ενας κοινος θνυτος μπροστα σε εναν μεγαλογιατρο.δεν μπορεις να τα βαλεις μαζι του μονο χρηματα θα χασεις σε δικιγορους και πιο χαλια θα γινεις ψυχολογικα.δεν μπορεις να βρεις το δικιο σου σε αυτη τη χωρα αν εισαι ''μικρος''.
Ελενα αν δεν θες να γραψεις δημοσια το ονομα στειλε μου πμ σε παρακαλω.
ναι θα σου στείλω ΠΜ σε λίγο ....

tsakos εσυ μπορεις να μη βρισκεις νοημα στη θεμα, ομως εδω βρισκονται ατομα που βρισκουν πολυ νοημα στο θεμα κ προσπαθουν να παρουν μια οποιαδηποτε μορφη βοηθειας... το αν εσυ το θεωρεις κουτο, καταρχην δε νομιζω οτι τους νοιαζει κ πολυ ..κ κατ'επεκταση το να ερχεσαι σε ενα θεμα που αφορα τη ρινοπλαστικη κ να χαρακτηριζεις κουτους οσους ενδιαφερονται να το κανουν, ειναι λιγο ...καπως...
οι υποκειμενικες αποψεις σου για τις προσωπικες επιλογες των αλλων, δεν αφορουν το thread.

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... !!!!!!!!

σε καποιο αλο φορουμ ανεφερα το πληρες ονομα και μου σβησαν ολα τα σχολια.εμ στην περιπτωση που γινει κατι οπως στην Ελενα δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας εμ δεν μπορουμε να λεμε τις εμπιριες μας ωστε να προστατευσουμε αλους.πιστευω οτι τετοια περιστατικα οπως της κοπελας θα επρεπε να γινοντε γνωστα και με το ονομα του γιατρου γιατι το θεμα ειναι σοβαρο.βεβαια απο την αλλη πλευρα υπαρχουν και οι κακοπροερετοι που ισως να δισφημουν σκοπιμα καποιον...
ο συγγεκριμενος εμενα μ'εχει κανει εξαλη!!! και σαν ανθρωπος και σαν γιατρος ειναι απεσιος!

ναι, κανονικά θα έπρεπε να γράφουμε τις εμπειρίες μας ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΡΩΝ για να προστατεύουμε και άλλους, αλλά και για να μπορούμε να κάνουμε και κάτι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ οι δυσαρεστημένοι σε τέτοιες περιπτώσεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Όταν κάποιος δουλεύει στα ορυχεία παίρνει το κίνδυνο να αντιμετωπίσει διάφορα προβλήματα υγείας στο μέλλον, το ίδιο και αυτοί που δουλεύουν σε ραδιενέργεια. Ο πιλότος με τις πιέσεις που δέχεται θα αντιμετωπίσει και αυτο΄κινδυνους, το ίδιο και οι αθλητες.
Ο αγρότης αντιμετωπίζει και αυτός διάφορους κινδυνους (ήλιος, σκόνη, αλλεργίες) το ίδιο και ο κτηνοτρόφος

ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ. (μερικοί ζουνε από αυτό).
Ετσι και το μοντέλο ή ο ανθρωπος της τηλεόρασης παίρνουν ρίσκα με αυτές τις επεμβάσεις. (αλλά είναι δουλειά τους, ζουν από αυτό).
κ οδηγος ταξι να εισαι, κινδυνευεις να σκοτωθεις. στατιστικα ο ταξιτζης κινδυνευει πιο πολυ απο τον πιλοτο! για να μη σου πω τι ρισκο παιρνει ενας πεζος διασχιζοντας ενα δρομο! τι θες να πεις με αυτο δηλαδη? οτι απαξ κ εισαι ψωναρα κ θες ντε κ καλα να δουλεψεις σε "επαγγελματα μοστρας", ενω δεν εχεις τα απαιτουμενα φυσικα προσοντα, δικαιολογεισαι να παρεις το συγκεκριμενο ρισκο της ρινοπλαστικης? ειναι σα να μας λες (στο πιο extreme του) "εγω θελω να γινω μαθηματικος, αλλα δε τα παιρνω τα ρημαδια τα μαθηματικα...να κανω μια επεμβαση στον εγκεφαλο να τα παιρνω τα μαθηματικα, ωστε να μπορεσω να γινω μαθηματικος!"

κ δε καταλαβα γιατι αφεση παιρνει μονο ο επαγγελματικος τομεας? αλλον μπορει να τον καιει πιο πολυ η προσωπικη του ζωη απο μια καριερα, αλλα να μη μπορει να σταυρωσει γκομενα γιατι τρωει ματσο τις χυλοπιτες λογω μιας τεραστιας μυτης.

αυτα τα επιχειρηματα tsakos δεν εχουν καμμια λογικη....πιο πολυ ακουγονται σαν "με ενδιαφερει τρελλα το θεμα ρινοπλαστικη- γι αυτο κ χαλαω χρονο απο τη ζωη μου εδω μεσα- αλλα επειδη εγω φοβαμαι να το κανω, να μη το κανετε ουτε εσεις!"

sorry tsakos, αλλα ετσι ακουγεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Eδωσα καθαρή επιχειρηματολογία....στο προηγούμενο ποστ . Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.

Μερικοί λένε ότι αν αλλάξουμε κάτι στον εαυτό μας αλλάζουμε και το περιβάλλον γύρω μας αλλά και μεσα μας. Έχουν δίκιο.

Uploaded with ImageShack.us
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
tsakos, η ψυχολογία κάποιου που έχει κάνει μία ή περισσότερες αποτυχημένες ρινοπλαστικές είναι ήδη χάλια, οπότε με το να μας λες έμμεσα ότι " καλά να πάθουμε που πήραμε το ρίσκο και κάναμε ρινοπλαστική " κάνει τα πράγματα χειρότερα ... εδώ είμαστε για να στηρίζουμε ο ένας τον άλλον σε τέτοιες δύσκολες στιγμές .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Eδωσα καθαρή επιχειρηματολογία....στο προηγούμενο ποστ . Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.

Μερικοί λένε ότι αν αλλάξουμε κάτι στον εαυτό μας αλλάζουμε και το περιβάλλον γύρω μας αλλά και μεσα μας. Έχουν δίκιο.

Uploaded with ImageShack.us

θέλω να τον δείρω :kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Τώρα δε θα αλλάξουν κάποιοι μυαλά από αυτά που γράφω ελπίζω όμως να έβαλα κάποιους σε σκέψεις.
και γιατι να αλλαξουν τα μυαλα τους κ να βαλουν τα δικα σου? :confused:
εχουν τα δικα σου μυαλα κανενα πιστοποιητικο ανωτεροτητας απο των υπολοιπων?

...λυπαμαι που στο λεω, αλλα δεν εχεις βαλει κανεναν σε σκεψεις. αυτος που θελει να το κανει, θα το κανει. πολλες φορες ουτε η ιδια η οικογενεια δεν ειναι ικανη να σταματησει ορισμενους, ποσο μαλλον τα σχολια του καθε αγνωστου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ok θα σταματήσω απλά με το σκίτσο πάνω ήθελα να δώσω ένα μύνημα που δυστυχώς δε καταλάβετε.
εκφέρω απόψεις μου οι οποίες πρέπει να εκφέρονται σε ένα δημόσιο forum (δεν επιτέθηκα σε κανέναν από σας).

Eδώ είναι ένα forum με θέμα την ρινοπλαστική και μπαίνουν και άτομα που δεν έχουν ακόμα κάνει εγχείρηση και το σκέφτονται και γράφουν στο google ρινοπλαστική (σε αυτούς απευθύνομαι όταν γράφω).

Το θέμα οφείλει να δώσει μια ολική εικόνα για την ρινοπλαστική (τα θετικά και τα αρνητικά) της επέμβασης. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να ειρωνευτώ (και δε το κάνω αυτό) αυτούς που την κάνανε την επέμβαση και απέτυχε απλά να προστατεύσω τα νέα μέλη και αναγνώστες στο να μην προχωρήσουν τοσο γρήγορα σε μια τέτοια επεμβαση.

Όταν κάνεις μια τετοια εγχείρηση παίρνεις ένα ρίσκο κινδύνου και παίρνεις ευθύνη (σαφώς την περισσότερη την φέρει ο ιατρός)
.... (καλώς ή κακώς είναι επιλογή του ασθενούς ο οποίος πρέπει να ζυγίσει το κέρδος και την ζημιά) όπως και του ιατρού.

Επειδη δουλευα σε δύσκολο τμήμα που άνθρωποι ήταν ευχαριστημένοι επειδή απλά κρατιόντουσαν στην ζωή ίσως είμαι λίγο σκληρός και ζητάω συγγνώμη απλά πρέπει να σκεφτείτε ότι είναι άλλοι άνθρωποι που είναι πολύ χειρότερα και οι οποίοι δεν κάνανε καμία επιλογή ώστε να οδηγησούν στην κατάσταση που είναι.

Συγγνώμη αν στενοχώρησα αν κάποιους θα γραφω πιο αερά στο θέμα αλλη φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
καταλαβαμε τι θελεις να πεις με το σκιτσο, δεν νομιζω οτι τα ατομα που συμμετεχουν στη συζητηση ειναι τοσο ανοητα.
καλα κανεις κ γραφεις τα αρνητικα της επεμβασης, αλλα καλο να αρκεισαι εκει. σχολια για τα κινητρα του καθενος, προσωπικες αποψεις σου που στηλιτευουν τις επιλογες των αλλων, καθως κ χαρακτηρισμοι που προσβαλουν, δε χρειαζονται. αυτο ειναι που θιξαμε κ οχι το ποσο συχνα γραφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
θέλω να τον δείρω :kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:

Έχει και αυτός τις απόψεις του που είναι σεβαστες , όμως εδώ ισχύει και το ρητό που λέει ότι οποιος είναι έξω απο τον χορό πολλα τραγούδια λέει.:whistle:
Μη δίνεις σημασία λοιπόν ! Πραγματικά Lena7 είσαι πολυ μικρή και αποφασισες να κανείς ρινοπλαστικη με όχι και τόσο καλο αποτέλεσμα όπως λες! Τι ακριβώς έγινε και δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα?
Μπράβο πάντως για το κουράγιο της απόφασης σου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχει και αυτός τις απόψεις του που είναι σεβαστες , όμως εδώ ισχύει και το ρητό που λέει ότι οποιος είναι έξω απο τον χορό πολλα τραγούδια λέει.:whistle:
Μη δίνεις σημασία λοιπόν ! Πραγματικά Lena7 είσαι πολυ μικρή και αποφασισες να κανείς ρινοπλαστικη με όχι και τόσο καλο αποτέλεσμα όπως λες! Τι ακριβώς έγινε και δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα?
Μπράβο πάντως για το κουράγιο της απόφασης σου!:clapup:

την εκανα επειδη ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο καποια στιγμη στη ζωη μου να την κανω
με το σκεπτικο οτι θα την κανω που θα την κανω γιατι να μη την κανω απο τωρα να την χαρω περισσοτερο
γενικα ειμαι της αποψης οτι αν μας ενοχλει κατι πανω μας σε σημειο που να επιρεαζει την ψυχολογια μας και την καθημερινοτητα μας και μπορουμε να το αλλαξουμε γιατι να μη το κανουμε
αλλα δυστυχως πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη! :'(:'(:'(

η δικια μου περιπτωση νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικη οσο της κοπελας

κακο αισθητικο αποτελεσμα...πιθανο λειτουργικο προβλημα(θα παω σε ρινολογο να με εξετασει για να δω αν θα το επιβεβαιωσει γιατι με τον Σκ...ρα δε βγαζω ακρη)... και αθλια αντιμετοπιση απο τον γιατρο.ο τροπος του γιατρου ειναι που με εξοργισε περισσοτερο!

τωρα περημενω να περασει ενας χρονος για να κανω επανορθωτικη γιατι την εχω κανει προσφατα .
ξερετε καποιον στην Αθηνα να μου προτινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
την εκανα επειδη ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο καποια στιγμη στη ζωη μου να την κανω
με το σκεπτικο οτι θα την κανω που θα την κανω γιατι να μη την κανω απο τωρα να την χαρω περισσοτερο
γενικα ειμαι της αποψης οτι αν μας ενοχλει κατι πανω μας σε σημειο που να επιρεαζει την ψυχολογια μας και την καθημερινοτητα μας και μπορουμε να το αλλαξουμε γιατι να μη το κανουμε
αλλα δυστυχως πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη! :'(:'(:'(

η δικια μου περιπτωση νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικη οσο της κοπελας

κακο αισθητικο αποτελεσμα...πιθανο λειτουργικο προβλημα(θα παω σε ρινολογο να με εξετασει για να δω αν θα το επιβεβαιωσει γιατι με τον Σκ...ρα δε βγαζω ακρη)... και αθλια αντιμετοπιση απο τον γιατρο.ο τροπος του γιατρου ειναι που με εξοργισε περισσοτερο!

τωρα περημενω να περασει ενας χρονος για να κανω επανορθωτικη γιατι την εχω κανει προσφατα .
ξερετε καποιον στην Αθηνα να μου προτινετε?
τι συμβαινει ρε σεις με αυτον το μαγκα??πως, ενω τους περισσοτρους τους σακατευει, εχει κανει τετοιο ονομα??:mad:εσενα το αισθητικο σου προβλημα, ποσο μεγαλο ηταν??εννοω, ηταν δυσκολη περιπτωση μυτη σου??γιατι, αν σου ειπε οτι ηταν ευκολη κ δεν κατορθωσε να στη φτιαξει σωστα, τοτε τι να πω...!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7

Νεοφερμένος

Η lena7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι συμβαινει ρε σεις με αυτον το μαγκα??πως, ενω τους περισσοτρους τους σακατευει, εχει κανει τετοιο ονομα??:mad:εσενα το αισθητικο σου προβλημα, ποσο μεγαλο ηταν??εννοω, ηταν δυσκολη περιπτωση μυτη σου??γιατι, αν σου ειπε οτι ηταν ευκολη κ δεν κατορθωσε να στη φτιαξει σωστα, τοτε τι να πω...!!!!!!!!!!!!

οχι δεν ηταν δυσκολη!καθε αλλο!
αλλα δεν νομιζω οτι εχει να κανει αν ηταν ευκολη η οχι...βασικα δεν ξερω
δεν μου ειπε οτι δεν κατορθωσε να μου την φτιαξει σωστα!σιγα μη παραδεχοταν!εδω μονο που δε με εβρισε οταν πηγα στο γραφειο του να του πω οτι κατι δεν παει καλα με τη μυτη.
αυτο το υφακι του οταν το θυμαμαι....ετσι γινομαι : :rant:
πολλα κοσμιτικα εχω να πω για αυτο το ατομο αλλα κρατιεμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena21

Νεοφερμένος

Η Elena21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
οχι δεν ηταν δυσκολη!καθε αλλο!
αλλα δεν νομιζω οτι εχει να κανει αν ηταν ευκολη η οχι...βασικα δεν ξερω
δεν μου ειπε οτι δεν κατορθωσε να μου την φτιαξει σωστα!σιγα μη παραδεχοταν!εδω μονο που δε με εβρισε οταν πηγα στο γραφειο του να του πω οτι κατι δεν παει καλα με τη μυτη.
αυτο το υφακι του οταν το θυμαμαι....ετσι γινομαι : :rant:
πολλα κοσμιτικα εχω να πω για αυτο το ατομο αλλα κρατιεμαι

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ !!!!!!!!! είναι όλοι τους ..... άντε να μην πω καμιά βαριά κουβέντα , είμαστε και σε δημόσιο φόρουμ ....

κανείς τους τελικά δεν παραδέχεται τα λάθη του ...... εεεεμμμ βέβαια, μόνο τα λεφτά ξερουν να παίρνουν και μετά σε έχουν γραμμένο/η κανονικά .....
άσε, τι να πεις ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top