• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μελινακι καλη αναρρωση κ με γεια!!! :D
εαν η μυτη σου αρεσει απο τωρα...δε φανταζεσαι πως θα νιωθεις σε κανα 2μηνο!!!! :P ;)
τα καλυτερα ειναι μπροστα σου!

Σε ευχαριστώ πολυ!!!να σαι καλα!μ αρεσει τοσο πολυ τωρα που νομιζω οτι δεν ειναι δυνατον να γινει καλυτεη οσο περνανε οι μερες....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυ!!!να σαι καλα!μ αρεσει τοσο πολυ τωρα που νομιζω οτι δεν ειναι δυνατον να γινει καλυτεη οσο περνανε οι μερες....:)
Μελινα, με γεια κ απο μενα!!!:Dτι μυτη αακριβως σου εφτιαξε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! με ωραίες μυτούλες όλοι μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους! με ωραίες μυτούλες όλοι μας :D
αληθως, αληθως:clapup:διακρινω μια μικρη νοτα αισιοδοξιας η μου φαινεται??!πηγες στο γιατρο...???????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μελινα, με γεια κ απο μενα!!!:Dτι μυτη αακριβως σου εφτιαξε??

Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες :P για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστική:PΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
αληθως, αληθως:clapup:διακρινω μια μικρη νοτα αισιοδοξιας η μου φαινεται??!πηγες στο γιατρο...???????:hmm:
ναιιιιιι..ελπίζω μη διαψευτώ :D:D:D χιχιχι

Γεια σου και ευχαριστώ!!!Οταν είχα παει στο ιατρειο να επισκεφτώ τον γιατρο με εβγαλε φωτογραφια την πέρασε στον η/υ και μου εφτιαξε πολλές μυτες :P για να δουμε ποια ταιριαζει καλυτερα στο πρόσωπο μου.Είχαμε καταλήξει σε 2 και εγώ δεν μπορούσα να αποφασίσω ποια απο τις 2 ήθελα.Για την μια θα έπρεπε να κάνω κλειστή ρινοπλαστική και για την άλλη θα έπρεπε να κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική(εξωτερικά ράμματα και μεγαλύτερος χρόνος ανάρρωσης).Ο γιατρός μου είπε να το σκεφτώ καποιες μέρες και να τον πάρω να του πω.Αν έκανα ανοιχτή ρινοπλαστική η μύτη μου θα άλλαζε πααααάρα πολυ αφου με έβλεπα στο προφιλ και ήμουν αλλος άνθρωπος ο γιατρός μου έλεγε οτι με την ανοιχτή ρινοπλαστική θα γινόμουν πιο "λολίτα" ενω αν έκανα κλειστή ρινοπλαστική θα είχα μια πολύ ωραια μύτη αλλα θα ήταν πιο σοβαρή!!!Τον πήρα και του είπα οτι θα κάνω ανοιχτή ρινοπλαστική και μια μέρα πριν την επέμβαση άλλαξα γνώμη και του είπα οτι τελικά θέλω να κάνω την μύτη με την κλειστή ρινοπλαστική:PΗ μύτη μου πριν την επέμβαση είχε κοκκαλάκι που πέταγε (μην φανταστείς τρελά πράγματα) ήτανε λίγο στραβή (προς τα δεξιά)και ητανε και στην άκρη λίγο φουσκωμένη.Εμένα με ενοχλούσε κυρίως οταν κοιταζόμουν προφιλ(το κοκαλάκι) .Τώρα μετά την επέμβαση το κόκαλο εξαφανίστηκε (έχω μια καμπυλωτή μυτούλα που κάνει και μια μικρή κλίση προς τα πάνω) δεν είναι πλεον στραβή και η άκρη έχει λεπτύνει. Χειρουργήθηκα στις 10 απριλίου και ο γιατρός λεει οτι θα αλλάξει και άλλο η μύτη μου γιατί ειμαι ακόμα πρησμένη!Εμένα μια χαρά μου φαίνεται...;)
με γεια σου κοπεία! εμενα δε μου δειξε ρε παιδια φωτος για το πως θα γίνω ακριβως.. αλλα θα πάω να τον ρωτησω γιατι πρεπει να εχω μια εικόνα, έτσι δεν είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυ!!!να σαι καλα!μ αρεσει τοσο πολυ τωρα που νομιζω οτι δεν ειναι δυνατον να γινει καλυτεη οσο περνανε οι μερες....:)
κ ομως θα γινει καλυτερη!! κ εγω ετσι ελεγα, να μη ξεπρηστει γιατι ειναι τελεια ...κ τωρα βλεπω τις φωτος απο τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω ..καμμια σχεση!!:P
ακομα δε βλεπεις ολες τις αλλαγες που εκανε ο γιατρος, μερα με τη μερα καθως το δερμα θα κατεβαινει, θα αποκλαυπτονται οι λεπτομεριες της μυτης κ θα σου αρεσει ακομα περισσοτερο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
με γεια σου κοπεία! εμενα δε μου δειξε ρε παιδια φωτος για το πως θα γίνω ακριβως.. αλλα θα πάω να τον ρωτησω γιατι πρεπει να εχω μια εικόνα, έτσι δεν είναι???

Πρώτα σου βγάζει φωτογραφιες και τις βάζει σ´ενα προγραμμα στον υπολογιστή όπου και αρχίζει και διαμορφώνει την μύτη στο προφίλ. Δυστυχώς δεν υπάρχει προγράμματα για ανφας. Το αποτελεσμα ενός χειρουργειου μπορεί να αποκλείνει εώς και 30% απο τις φωτογραφιες του υπολογιστή, απλά βοηθάει τον ασθενή να αντιληφθεί τις πιθανές αλλαγές στο πρόσωπο του και να πειστεί για το αποτέλεσμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συγχαρητήρια και καλή ανάρρωση! Εγω χειρουργηθηκα πριν απο ένα μήνα και κάθε μέρα που περνάει το αποτέλεσμα είναι όλο και καλύτερο ! Έκανα ανοικτη ρινοπλαστικη και έχω ακόμα αρκετό πρηξιμο στο ακρορινιο αλλα δεν το καταλαβαίνει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ειναι εντελως διαφορετικο να διαμορφωνεις μια μυτη με το ποντικι κ εντελως διαφορετικο να τη διαμορφωνεις με το νυστερι.
αυτο με τον υπολογιστη ειναι περισσοτερο marketing, παρα ουσια. λιγο πολυ ολοι εχουν ενα φιλο που ξερει photoshop κ μπορουν να πειραξουν κ μονοι τους φωτος να δουν αν τους παει μια μικρη η μια καμπυλωτη μυτη.
οι γιατροι εχουν ενταξει το computer imaging στο προεγχειρητικο κομματι, καθαρα για ψυχολογικους λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
κ ομως θα γινει καλυτερη!! κ εγω ετσι ελεγα, να μη ξεπρηστει γιατι ειναι τελεια ...κ τωρα βλεπω τις φωτος απο τη μερα που βγηκε ο γυψος κ λεω ..καμμια σχεση!!:P
ακομα δε βλεπεις ολες τις αλλαγες που εκανε ο γιατρος, μερα με τη μερα καθως το δερμα θα κατεβαινει, θα αποκλαυπτονται οι λεπτομεριες της μυτης κ θα σου αρεσει ακομα περισσοτερο! :D

τωρα η μυτη μου εχει μια κλιση προς τα πάνω οταν κατέβει το δερμα μου δηλαδη δεν θα κανει κλίση προς τα πάνω??τα ράματα σου έπεσαν ή απορροφήθηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
τωρα η μυτη μου εχει μια κλιση προς τα πάνω οταν κατέβει το δερμα μου δηλαδη δεν θα κανει κλίση προς τα πάνω??τα ράματα σου έπεσαν ή απορροφήθηκαν?
οχι, η κλιση δεν εχει να κανει κ τοσο με το πρηξιμο. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)
εγω ειχα ραματα κ απο τους 2 τυπους. ειχα καποια που αφαιρεθηκαν 2 η 3 βδομαδες μετα την επεμβαση(δε θυμαμαι ακριβως) και ειχα κ αλλα που απορροφηθηκαν.


σορυ ηθελα να συμπληρωσω κατι κ κατα λαθος εβαλα το ποστ 2 φορες... :P
σβησ'τε το αυτο πλιζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
τωρα η μυτη μου εχει μια κλιση προς τα πάνω οταν κατέβει το δερμα μου δηλαδη δεν θα κανει κλίση προς τα πάνω??τα ράματα σου έπεσαν ή απορροφήθηκαν?
οχι, η κλιση δεν εχει να κανει με το πρηξιμο. με το που βγαινεις απο το χειρουργειο τη βλεπεις λιγο "γουρουνισια" γιατι εχει ταινιες εξω κ ταμπον μεσα. μολις βγουν ολα αυτα κ βγει κ ο γυψος, "ηρεμει" και βλεπεις την κλιση της. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)

αυτο που ειπα οτι κατεβαινει το δερμα, δεν εννοω οτι κατεβαινει η μυτη προς τα κατω. εννοω το κολλημα που θα κανει το δερμα πανω στον νεο σκελετο (wrap)...τωρα τη μυτη σου τη βλεπεις λιγο puffy....δε βλεπεις λεπτομεριες. λογικα την αγγιζεις κ δε πιανεις κοκκαλο. με τον καιρο το δερμα θα μαζευει, θα συρρικνωνεται κ θα κολλησει πανω στο σκελετο. τοτε θα δεις ακριβως ποσο καμπυλη εχει δωσει ο γιατρος (που σημαινει οτι ενδεχεται η καμπυλη που σου αρεσει να ειναι λιιιιιγο πιο εντονη σε μερικους μηνες ;) ) κ θα δεις πιο καλα το σχημα του ακρορινιου (πχ αν ειναι στρογγυλο η τετραγωνοειδες η μυτερο κοκ..)

εγω ειχα ραματα κ απο τους 2 τυπους. ειχα καποια που αφαιρεθηκαν 2 η 3 βδομαδες μετα την επεμβαση(δε θυμαμαι ακριβως) και ειχα κ αλλα που απορροφηθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
οχι, η κλιση δεν εχει να κανει με το πρηξιμο. με το που βγαινεις απο το χειρουργειο τη βλεπεις λιγο "γουρουνισια" γιατι εχει ταινιες εξω κ ταμπον μεσα. μολις βγουν ολα αυτα κ βγει κ ο γυψος, "ηρεμει" και βλεπεις την κλιση της. το αν θα κρατησει την κλιση της προς τα πανω, εξαρταται απο την τεχνικη που χρησιμοποιησε ο γιατρος στο χειρουργειο. υπαρχουν παρα πολλες τεχνικες. αν πχ εχει τοποθετησει ενθεμα, η αν εχει αφαιρεσει επαρκως ιστο απο μποστα, η κλιση της θα παραμεινει εκει που ειναι και μετα το ξε-πρηξιμο. αν δεν εχει χρησιμοποιησει καταλληλη τεχνικη στηριξης, με τον καιρο ναι, θα κατεβει λιγο, αλλα λογω βαρτυτητας κ οχι λογω πρηξιματος. (οι ιστοι του δερματος "κρεμανε" προς τα κατω με τα χρονια)

αυτο που ειπα οτι κατεβαινει το δερμα, δεν εννοω οτι κατεβαινει η μυτη προς τα κατω. εννοω το κολλημα που θα κανει το δερμα πανω στον νεο σκελετο (wrap)...τωρα τη μυτη σου τη βλεπεις λιγο puffy....δε βλεπεις λεπτομεριες. λογικα την αγγιζεις κ δε πιανεις κοκκαλο. με τον καιρο το δερμα θα μαζευει, θα συρρικνωνεται κ θα κολλησει πανω στο σκελετο. τοτε θα δεις ακριβως ποσο καμπυλη εχει δωσει ο γιατρος (που σημαινει οτι ενδεχεται η καμπυλη που σου αρεσει να ειναι λιιιιιγο πιο εντονη σε μερικους μηνες ;) ) κ θα δεις πιο καλα το σχημα του ακρορινιου (πχ αν ειναι στρογγυλο η τετραγωνοειδες η μυτερο κοκ..)

εγω ειχα ραματα κ απο τους 2 τυπους. ειχα καποια που αφαιρεθηκαν 2 η 3 βδομαδες μετα την επεμβαση(δε θυμαμαι ακριβως) και ειχα κ αλλα που απορροφηθηκαν.
σε βρίσκω πολυ ενημερωμένη...ευχαριστώ για τις πληροφορίες!μια ακομη ερωρησούλα θελω να σου κάνω:Pυπηρξε στιγμή που να σου φάνηκε οτι ειναι λίιιγο στραβη η μύτη σου.εμένα καποιες στιγμες μου φαινεται πως παει προς τα δεξια ( ελαχιστα πρεπει να την παρατηρώ ώρα) ο γιατρος μου ειπε οτι ειπε οτι μου φαινεται ετσι επειδη απο την μια μερια ειμαι περισσότερο πρησμένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
σε βρίσκω πολυ ενημερωμένη...ευχαριστώ για τις πληροφορίες!μια ακομη ερωρησούλα θελω να σου κάνω:Pυπηρξε στιγμή που να σου φάνηκε οτι ειναι λίιιγο στραβη η μύτη σου.εμένα καποιες στιγμες μου φαινεται πως παει προς τα δεξια ( ελαχιστα πρεπει να την παρατηρώ ώρα) ο γιατρος μου ειπε οτι ειπε οτι μου φαινεται ετσι επειδη απο την μια μερια ειμαι περισσότερο πρησμένη...

ναι ισχυει αυτο σου ειπε ο γιατρος. στην κλειστη ρινοπλαστικη, ο γιατρος "μπαινει" συνηθως απο το ενα ρουθουνι για να φτασει τα ρινικα οστα. η πλερα εκεινη ειναι αισθητα πιο πρησμενη απο την αλλη, εχει καταπονηθει περισσοτερο κ ως εκ τουτου εχει κ εσωτερικο πρηξιμο. αυτο τις πρωτες 2-3 βδομαδες δημιουργει μια οφθαλμαπατη οτι η μυτη γερνει, γιατι παρατηρωντας την απο ανφας, τα πλαινα μερη δεν εχουν ακομα το ιδιο υψος. ομως μπορεις ευκολα να διαπιστωσεις οτι η μυτη ειναι ισια, εαν γυρεις το κεφαλι σου προς τα πισω κ κοιταξεις τη μυτη απο κατω...απο εκει τα βλεπεις ολα, βλεπεις την ευθεια της ραχης κ βλεπεις εαν το ακρορινιο ειναι σωστα κεντραρισμενο αναμεσα στα φρυδια σου κ πανω απο το στομα σου.
εγω τις πρωτες 2 βδομαδες ημουν πολυ πιο πρησμενη απο αριστερα παρα απο δεξια. κ απο αριστερα απο μεσα στο ρουθουνι εχω ακομα λιγο εσωτερικο πρηξιμο.
γενικα με το θεμα του πρηξιματος, πρεπει να κανεις λιγο υπομονη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timiseneken

Νεοφερμένος

Η timiseneken αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα , γνωρίζει κανείς για ένα πλαστικό ονόματι Δ.Π ?
Θέλω να κάνω επιτέλους αυτή την επέμβαση αλλά δεν μπορώ να καταλήξω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδιά για πόσες μέρες δεν μπορείς να αναπνεύσεις από τη μύτη μετά την εγχείρηση? και γενικά η μύτη πρέπει να την έχουμε προς τα πάνω για να μη πρήζεται? και όταν κοιμάσαι πρέπει να είσαι ξαπλωμένος ανασκελα και το πρόσωπο να κοιτάει προς τα πάνω μόνο??? !!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά για πόσες μέρες δεν μπορείς να αναπνεύσεις από τη μύτη μετά την εγχείρηση? και γενικά η μύτη πρέπει να την έχουμε προς τα πάνω για να μη πρήζεται? και όταν κοιμάσαι πρέπει να είσαι ξαπλωμένος ανασκελα και το πρόσωπο να κοιτάει προς τα πάνω μόνο??? !!!! :)

Εξαρτάται απο το πρόβλημα που έχεις σε ότι αφορά την αναπνοή πριν την εγχείρηση. Δηλαδή αν έχεις και υπερτροφικες κογχες που ο γιατρός θα καυτηριασει τότε θα αργησεις λίγο να αναπνευσεις. Οι εσωτερικές γαζες βγαίνουν στις 3 με 4 μέρες οπότε έχεις λίγο ποιο ελεύθερη αναπνοή απο πριν, αλλα όπως σου έγραψα παραπάνω αυτο δεν σημαίνει και αποκατασταση της ρινικης εισροής αέρα, κάτι που γίνεται σταδιακά καθώς θα περνούν οι μέρες. Ένα μήνα μετα εγω αναπνεω αρκετά καλύτερα μέρα με την μέρα χωρίς όμως να έχει γίνει 100% αποκατασταση της ρινικης εισροής ! Ο γιατρός μου είπε ότι θα πάρει χρόνο και αυτο όπως και το πρηξιμο !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilyn!

Νεοφερμένος

Η Marilyn! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά για πόσες μέρες δεν μπορείς να αναπνεύσεις από τη μύτη μετά την εγχείρηση? και γενικά η μύτη πρέπει να την έχουμε προς τα πάνω για να μη πρήζεται? και όταν κοιμάσαι πρέπει να είσαι ξαπλωμένος ανασκελα και το πρόσωπο να κοιτάει προς τα πάνω μόνο??? !!!! :)

Όταν κοιμάσαι τις πρώτες 10 ημέρες καλο θα είναι να κοιμάσαι ανάσκελα και σε λίγο όρθια θέση, με δυο μαξιλάρια. Αυτο θα σε βοηθήσει στην αναπνοη ,αλλα και για να μην την χτυπησεις πουθενά μέσα στον ύπνο σου .:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ Marylin! εγώ που δεν έχω καθόλου πρόβλημα αναπνοής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top