• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Θερμοφόρες καλό είναι να αποφεύγονται γιατί αν δεν έχει βγει η σκωληκοειδίτιδα είναι επίφοβο... μια κουβερτούλα διπλωμένη στα 4 κάνει την ίδια δουλειά...;)

Το εξηγείς λίγο παραπάνω αυτό; Επειδή χρησιμοποιώ θερμοφόρα, μιας και με ανακουφίζει από τον πόνο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Το εξηγείς λίγο παραπάνω αυτό; Επειδή χρησιμοποιώ θερμοφόρα, μιας και με ανακουφίζει από τον πόνο.:redface:
Η οξεία σκωληκοειδίτιδα έχει σαν κυρίαρχο σύμπτωμα τον κοιλιακό πόνο.... Το ζεστό επίθεμα μπορεί να επιδεινώσει την κατάσταση και η σκωληκοειδής απόφυση μπορεί να σπάσει και να μολύνει το εσωτερικό της κοιλιάς, δημιουργώντας περιτονίτιδα.
Γι αυτό και έγραψα ότι είναι επίφοβο...δεν υπάρχει λόγος να "προκαλούμε" την τύχη μας...;)
Πίστεψε με μια ζεστή κουβερτούλα ή μια μάλλινη πασμίνα τυλιγμένη γυρω από την κοιλιά και τη μέση σε βοηθάει το ίδιο....;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Κοριτσια,8α παω σε ενα club (δεν μπορω να το ακυρωσω γτ ειμαι με το φροντ.)και εχω περιοδο ,ειμαι στην τριτη μερα...τι να κανω για να χορεψω ανετα και να περασω καλα ?και επισης να μην φαινεται κατω απο το στενο φορεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Κοριτσια,8α παω σε ενα club (δεν μπορω να το ακυρωσω γτ ειμαι με το φροντ.)και εχω περιοδο ,ειμαι στην τριτη μερα...τι να κανω για να χορεψω ανετα και να περασω καλα ?και επισης να μην φαινεται κατω απο το στενο φορεμα?

Βαλε κα΄τω από το φόρεμα σορτσακι στενο που να ακαλιαζει το σωμα, ωστε να μην διαγραφεται ουτε το εσωρουχο. Εμενα με βολευουν αυτα τα αθλητικα τυπου (σαν και αυτα που φορανε στο βολευ)που είναι και ελαστικα και κανουν και καλη εφαρμογη. Οποτε με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ευχαριστω πλ αυτο 8α κανω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κοριτσια,8α παω σε ενα club (δεν μπορω να το ακυρωσω γτ ειμαι με το φροντ.)και εχω περιοδο ,ειμαι στην τριτη μερα...τι να κανω για να χορεψω ανετα και να περασω καλα ?και επισης να μην φαινεται κατω απο το στενο φορεμα?
Menstrual cup, ξεχνάς ότι έχεις περίοδο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι ειναι αυτο; πως το βαζεις; μεγαλο φαινεται:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το διπλώνεις για να το βάλεις κι αυτό ανοίγει μέσα σου και μαζεύει όλη τη ροή. Ξέρω, ακούγεται αηδιαστικό. Κι εγώ αυτήν την εντύπωση είχα πριν το δοκιμάσω, αλλά κάθε άλλο! 2,5 χρόνια τώρα χρησιμοποιώ menstrual cup και δεν το αλλάζω με τίποτα. :)

Όσο για το μέγεθος, υπάρχουν 2 μεγέθη: το μικρό έχει χωρητικότητα 25 ml και το μεγάλο 30 ml.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ανοιγει σαν... κουπα; υποθετω οτι εχει καποιο απορροφητικο υλικο μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Από σιλικόνη είναι ολόκληρη η κούπα.

Για όποια ενδιαφέρεται, περισσότερες πληροφορίες εδώ:
https://www.lunette.com/uk/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια και απο εμενα :) Ειμαι 18 χρονων και η περιοδος μου δεν εχει σταθεροποιηθει ακομα παρολο που εχω αδιαθετησει απο τα 11 !
εχω καθυστερηση 5 μερες και ποναω πολυ σε στηθος,κεφαλι και κοιλια..Τι να κανω για να μου 'ρθει?υπαρχει κατι που να βοηθαει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Γεια και απο εμενα :) Ειμαι 18 χρονων και η περιοδος μου δεν εχει σταθεροποιηθει ακομα παρολο που εχω αδιαθετησει απο τα 11 !
εχω καθυστερηση 5 μερες και ποναω πολυ σε στηθος,κεφαλι και κοιλια..Τι να κανω για να μου 'ρθει?υπαρχει κατι που να βοηθαει?:worry:

Και εμένα μια φορά είχε αργήσει:whistle:..Αν δεν είσαι έγκυος και καθυστερήσει και άλλο η περίοδος σου πήγαινε στον γυναικολόγο σου ή αν δεν έχεις σε έναν ενδοκρινολόγο να σου δώσει κάποια χάπια για να σου έρθει ή συμβουλές:);):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχα κι εγώ πολλές φίλες που για να εξομαλύνουν την περίοδό τους ξεκίνησαν τα αντισυλληπτικά. Προσωπικά δεν τα "σηκώνω", νιώθω κάπως.
Είχα δει διαφορά με φυτικές ορμόνες, πχ κόκκινο τριφύλλι ή agnus castus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και εμένα μια φορά είχε αργήσει:whistle:..Αν δεν είσαι έγκυος και καθυστερήσει και άλλο η περίοδος σου πήγαινε στον γυναικολόγο σου ή αν δεν έχεις σε έναν ενδοκρινολόγο να σου δώσει κάποια χάπια για να σου έρθει ή συμβουλές:);):redface:

δεν ειμαι εγκυος..καθε περιοδος μου αργει παντα αλλα αυτη την φορα ειναι λιγο ανυποφορο!Ισως φταιει που ξεκινησα τα μπανια στην θαλασσα και το αγχος των πανελλαδικων :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γεια και απο εμενα :) Ειμαι 18 χρονων και η περιοδος μου δεν εχει σταθεροποιηθει ακομα παρολο που εχω αδιαθετησει απο τα 11 !
εχω καθυστερηση 5 μερες και ποναω πολυ σε στηθος,κεφαλι και κοιλια..Τι να κανω για να μου 'ρθει?υπαρχει κατι που να βοηθαει?:worry:

Βασικά παίζει να φταίει και ο καιρός. Και εγώ αυτό τον μήνα αδιαθέτησα γύρω στις 6 μέρες νωρίτερα. Με ζέστες κτλ μπορεί κάπως να καθυστερεί ή να έρχεται λίγο νωρίτερα.

Αν λες ότι έχεις και άγχος με πανελλήνιες παίζει και αυτό τον ρόλο του. Μη τρελαίνεσαι και πολύ, απλά οκ αν βλέπεις ότι πάει και πάρα πολύ καιρό πήγαινε σε έναν γιατρό. Να προσπαθείς να αποβάλλεις το άγχος, δεν βοηθάει και πουθενά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
δεν ειμαι εγκυος..καθε περιοδος μου αργει παντα αλλα αυτη την φορα ειναι λιγο ανυποφορο!Ισως φταιει που ξεκινησα τα μπανια στην θαλασσα και το αγχος των πανελλαδικων :\

Πολύ πιθανόν να φταίει το άγχος τότε...Όταν ανησυχείς και αγχώνεσαι δεν ξέρω γιατί καθυστερεί κάτι ανάλογο συμβαίνει και σε εμένα:redface::whistle: και σε πολλές άλλες :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Πωωω ρε φιλε παιζει να ποναει πολυ παντως αυτη η περιοδος:/::/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βασικά παίζει να φταίει και ο καιρός. Και εγώ αυτό τον μήνα αδιαθέτησα γύρω στις 6 μέρες νωρίτερα. Με ζέστες κτλ μπορεί κάπως να καθυστερεί ή να έρχεται λίγο νωρίτερα.

Αν λες ότι έχεις και άγχος με πανελλήνιες παίζει και αυτό τον ρόλο του. Μη τρελαίνεσαι και πολύ, απλά οκ αν βλέπεις ότι πάει και πάρα πολύ καιρό πήγαινε σε έναν γιατρό. Να προσπαθείς να αποβάλλεις το άγχος, δεν βοηθάει και πουθενά. :P

Πολύ πιθανόν να φταίει το άγχος τότε...Όταν ανησυχείς και αγχώνεσαι δεν ξέρω γιατί καθυστερεί κάτι ανάλογο συμβαίνει και σε εμένα:redface::whistle: και σε πολλές άλλες :happy:
Ευχαριστω πολυ για την γνωμη σας:)
Εχει τυχει και ενα μηνα να μην μου ρθει καθολου!Αν συνεχιστει θα συμβουλευτω γιατρο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
κοριτσια...οσες εχετε δυνατους πονους και μονο(εσεις που λετε οτι με ντεπον σας περνανε ολα μην σχολιασετε χαχαχα :whistle: ) πως το αντιμετωπιζετε;εγω εχω δοκιμασει τα παντα (αντισυλληπτικα,γυμναστικη,βοτανα) και υπαρχουν φορες που με πηγαινουν στο νοσοκομειο για ενδοφλεβια ενεση..μονο τα μεσουλιντ με βοηθανε αλλα και αυτα για λιγες ωρες,μετα ξεκιναει παλι το πανηγυρακι :/: ...αν εχετε δοκιμασει κατι και ειδατε διαφορα πειτε μου κ εμενα που ταλαιπωρουμε χρονια ολοκληρα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
κοριτσια...οσες εχετε δυνατους πονους και μονο(εσεις που λετε οτι με ντεπον σας περνανε ολα μην σχολιασετε χαχαχα :whistle: ) πως το αντιμετωπιζετε;εγω εχω δοκιμασει τα παντα (αντισυλληπτικα,γυμναστικη,βοτανα) και υπαρχουν φορες που με πηγαινουν στο νοσοκομειο για ενδοφλεβια ενεση..μονο τα μεσουλιντ με βοηθανε αλλα και αυτα για λιγες ωρες,μετα ξεκιναει παλι το πανηγυρακι :/: ...αν εχετε δοκιμασει κατι και ειδατε διαφορα πειτε μου κ εμενα που ταλαιπωρουμε χρονια ολοκληρα...:(
δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια λύση που θα σε ανακουφίσει εκτός από την ένεση στο νοσοκομείο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top