Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αυτη η πολυθρονα παιζει να ναι οτι χειροτερο εχω δει στην αγορα των επιπλων! :P

anyway υπαρχει το εξης θεμα που ισως σας φανει χρησιμο:
"Μοντέρνα και πρωτότυπα έπιπλα εσωτερικόυ χώρου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ενας ανθρωπος ειναι δικαιωμα του να ξοδευει οσα λεφτα θελει και οπου θελει και κανενας δεν θα τον πει τιποτα.
Τελικά καταλήγω κάπου: Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει με τα λεφτά του. Το ίδιο ισχύει και για τη συνείδησή του και την ανθρώπινη υπόστασή του.


(Χρησιμοποιώ την παράθεση ως σημείο αναφοράς και δεν αναφέρομαι προσωπικά στον αρχικό καταθέτη της.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως ομολογώ ότι και εγώ όταν ήμουν στην ηλικία του Βάγγου ψιλοπαρασυρόμουν με τέτοια και, μέχρι κάποιο σημείο, είναι και λογικό για παιδιά στην εφηβεία. Βέβαια ήταν και άλλες εποχές τότε, πιο "λαμπρές"!:P Θυμάμαι ακόμα την υστερία που έπαθε η μητέρα μου όταν είδε ότι τα χρήματα που μου έδωσε να πάρω "κάτι της προκοπής" ξοδεύτηκαν για μαύρο φανελάκι Ferrè. Συμβαίνει! Μετά μεγάλωσα και ήρθα στα ίσια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πω εντάξει, το γ@μάσατε το θέμα.

Ειλικρινά Βάγγο, οι γονείς σου τι δουλειά κάνουν;
Απόγονος του Ωνάση είσαι; Τα δίδυμα του Καραμανλή; Τι;
Άντε τα παπούτσια πες ok τα φοράς, μα πολυθρόνα για μόστρα; Wow!
Θα με παντρευτείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τι να σου πω ? δεν την εχω δει . Μπορει να ειναι οντως ωραια.
Εσυ λες οτι για σενα ειναι εργο τεχνης ε? Το ιδιο λεω και γω για την δικια μου με μια διαφορα : το οτι η δικια μου ειναι εργο τεχνης δεν το λεω εγω . Το λενε τα μουσεια στα οποια βρισκεται , το λενε ολοι οσοι γνωριζουν απο design , το λενε ολα τα βιβλια που ασχολουνται με αυτο το θεμα , ολοι οι σχεδιαστες .

συγνώμη πάντως που θα σε πικράνω, αλλά αν κρίνω από το γούστο σου στα παπούτσια (αυτά τα άσπρα) και το αβατάρ το πριν και το τωρινό, δεν θα σου ανέθετα ποτέ να μου χτίσεις σπίτι :P Οι πολυθρόνες δεν είναι για τα μουσεία. Ούτε τα παπούτσια αυτά, ούτε η πολυθρόνα αυτή αξίζουν τα λεφτά τους.

Το ηξερες οτι σχεδιαστηκε για βασιλιαδες? χαχαχαχα
όχι, αλλά έτσι ένοιωσα όταν κάθησα πάνω της.

πρόταση για αβατάρ :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι να σου πω ? δεν την εχω δει . Μπορει να ειναι οντως ωραια.
Εσυ λες οτι για σενα ειναι εργο τεχνης ε? Το ιδιο λεω και γω για την δικια μου με μια διαφορα : το οτι η δικια μου ειναι εργο τεχνης δεν το λεω εγω . Το λενε τα μουσεια στα οποια βρισκεται , το λενε ολοι οσοι γνωριζουν απο design , το λενε ολα τα βιβλια που ασχολουνται με αυτο το θεμα , ολοι οι σχεδιαστες .
Το ηξερες οτι σχεδιαστηκε για βασιλιαδες? χαχαχαχα

Ποσώς με ενδιαφέρει σαν καταναλώτρια τι θα πει ο κάθε designer και το κάθε μουσείο. Και για τα....



... λένε ότι πρόκειται για κομμάτια έργων τέχνης, αλλά for God's shame δε θα τα έβαζα ποτέ στα ποδαράκια μου. Ας μην είμαστε άβουλα όντα που δεχόμαστε ό,τι μας προβάλλει ο κάθε κερδοσκοπικός υπο-(fashion) designer.

Και στην τελική, την πολυθρόνα τη θέλω για να ξεπιάνεται ο πισινός μου, τι να την κάνω την "7,000 dollars" αν δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
συγνώμη πάντως που θα σε πικράνω, αλλά αν κρίνω από το γούστο σου στα παπούτσια (αυτά τα άσπρα) και το αβατάρ το πριν και το τωρινό, δεν θα σου ανέθετα ποτέ να μου χτίσεις σπίτι :P Οι πολυθρόνες δεν είναι για τα μουσεία. Ούτε τα παπούτσια αυτά, ούτε η πολυθρόνα αυτή αξίζουν τα λεφτά τους.

όχι, αλλά έτσι ένοιωσα όταν κάθησα πάνω της.

πρόταση για αβατάρ :



Εχω 6 ζευγαρια ( πριν λιγο καιρο 7) θες να τα δεις ολα?
Το αβαταρ ειναι μια χαρα .
Φυσικα και δεν θα σου εχτιζα το σπιτι γιατι δεν ειχες να με πληρωσεις και δεν προκειται να φτιαξω σπιτια σε ανθρωπους με φτηνο γουστο.
Αμα δεν ξερεις τι να πεις καλυτερα να μην λες τιποτα οχι χαζα τυπου οι πολυθρονες δεν ειναι για μουσεια.

Ποσώς με ενδιαφέρει σαν καταναλώτρια τι θα πει ο κάθε designer και το κάθε μουσείο. Και για τα....



... λένε ότι πρόκειται για κομμάτια έργων τέχνης, αλλά for God's shame δε θα τα έβαζα ποτέ στα ποδαράκια μου. Ας μην είμαστε άβουλα όντα που δεχόμαστε ό,τι μας προβάλλει ο κάθε κερδοσκοπικός υπο-(fashion) designer.

Και στην τελική, την πολυθρόνα τη θέλω για να ξεπιάνεται ο πισινός μου, τι να την κάνω την "7,000 dollars" αν δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά της;

Τα παπουτσια μπορει να χαρακτηριστουν ματαιοδοξια .
Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο καθενας εχει δικαιωμα να αγορασει οτι θελει και να κανει οση επιδειξη πλουτου θελει..

μεχρι να τον δει κανας πακιστανος και να του αρπαξει την πανακριβη τσαντα ,,ή να σε σφαξει για να σου παρει τα πανακριβα ρουχα με τα οποια αυτος θα ζει για μηνες..
ηδη απλοι ανθρωποι γιουχαρουν πολυ πλουσιους με τζιπ ή κανουν επιδειξη χρηματων
και πλουσιες με κοσμηματα ή πανακριβες τσαντες κυκλοφορουν στα επικινδυνα μερη με μαιμουδες..

οσο ζεις σε μια κοινωνια ακομα και στο με τι εμφανιζεσαι και ποσο επιδειξη πλουτου κανεις εχει οριο..

στην κοινωνια δεν μπορουμε να κανουμε οτι γουσταρουμε


Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .:whistle:
Ότι πειτε Μεγαλειοτατε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ο καθενας εχει δικαιωμα να αγορασει οτι θελει και να κανει οση επιδειξη πλουτου θελει..

μεχρι να τον δει κανας πακιστανος και να του αρπαξει την πανακριβη τσαντα ,,ή να σε σφαξει για να σου παρει τα πανακριβα ρουχα με τα οποια αυτος θα ζει για μηνες..
ηδη απλοι ανθρωποι γιουχαρουν πολυ πλουσιους με τζιπ ή κανουν επιδειξη χρηματων
και πλουσιες με κοσμηματα ή πανακριβες τσαντες κυκλοφορουν στα επικινδυνα μερη με μαιμουδες..

οσο ζεις σε μια κοινωνια ακομα και στο με τι εμφανιζεσαι και ποσο επιδειξη πλουτου κανεις εχει οριο..

στην κοινωνια δεν μπορουμε να κανουμε οτι γουσταρουμε

Ότι πειτε Μεγαλειοτατε..
Διαφωνω.Αμα τα εχεις κανεις οτι γουσταρεις.

Ο ανθρωπος ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει αρκει να μην ενοχλει τον αλλον (και οχι το να επιδικνυει τα χρηματα του δεν ειναι ενοχληση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εχω 6 ζευγαρια ( πριν λιγο καιρο 7) θες να τα δεις ολα?
Το αβαταρ ειναι μια χαρα .
Φυσικα και δεν θα σου εχτιζα το σπιτι γιατι δεν ειχες να με πληρωσεις και δεν προκειται να φτιαξω σπιτια σε ανθρωπους με φτηνο γουστο..

Ευχαριστώ. Με κολακεύει όταν άνθρωποι σαν και σένα μου λένε ότι έχω φτηνό γούστο. Αν μου το έλεγε κάποιος άλλος που γνωρίζω, θα στεναχωριόμουν. Τώρα χαίρομαι. Λεφτά υπάρχουν :P αλλά μην έρθεις να μου δανειστείς όταν θα πεινάσεις από τα ανόητα έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Διαφωνω.Αμα τα εχεις κανεις οτι γουσταρεις.

Ο ανθρωπος ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει αρκει να μην ενοχλει τον αλλον (και οχι το να επιδικνυει τα χρηματα του δεν ειναι ενοχληση)
ρεαλιστικα στην κοινωνια δεν ισχυει αυτο..

και το ξερεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα παπουτσια μπορει να χαρακτηριστουν ματαιοδοξια .
Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .:whistle:

Μικροαστισμός; :worry:
Όλα αποδεικνύουν πως η Ελλάδα πάσχει από την αρρώστια του Μικροαστισμού. Τι σημαίνει αυτό; Μικροαστισμός πρωτίστως είναι να σ' ενδιαφέρει ο εαυτός σου και μόνο. Ξαπλωμένος νωχελικά στον καναπέ ή σε κάποια καρέκλα συζητώντας με γνώμονα πάντα το προσωπικό σου συμφέρον - είτε είναι της δουλειάς που κάνεις ή του χώρου που βρίσκεσαι - αγνοώντας άλλες παραμέτρους, άλλων ανθρώπων απόψεις.
By the way.

Πάντως έτσι όπως το κόβω, αν βαρέσει η χώρα μία πτώχευση ο πρώτος που θα πεινάσει θα είσαι εσύ.Κάνε λίγο "κράτει" γιατί σε μερικά χρονάκια χλωμά τα πράγματα.

Για να μη με χαρακτηρίσεις "μικροαστή" ο πατέρας μου εχθές αγόρασε παντελόνι 290ευρώ.Μπράβο του, μάγκας.Αλλά αυτός δούλεψε για να το πάρει, κόπιασε.Εγώ θα ντρεπόμουν να ζητήσω τόσα λεφτά για ενα ρουχάκι.17 χρονών τσογλάνι είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Με κολακεύει όταν άνθρωποι σαν και σένα μου λένε ότι έχω φτηνό γούστο. Αν μου το έλεγε κάποιος άλλος που γνωρίζω, θα στεναχωριόμουν. Τώρα χαίρομαι. Λεφτά υπάρχουν :P αλλά μην έρθεις να μου δανειστείς όταν θα πεινάσεις από τα ανόητα έξοδα.

Ε σορρυ ισως να το παραεκανα . Δεν σε ξερω για να ξερω το γουστο σου.
Βλεπω ομως οτι πολυς κοσμος ειναι συνηθισμενος στα φθηνα και στα πολυ μετρια και οταν δει κατι καλυτερο δεν μπορει να το εκτιμησει και λεει βλακειες οτι μα οτι και να ειναι αυτο.

Μικροαστισμός; :worry:

By the way.

Πάντως έτσι όπως το κόβω, αν βαρέσει η χώρα μία πτώχευση ο πρώτος που θα πεινάσει θα είσαι εσύ.Κάνε λίγο "κράτει" γιατί σε μερικά χρονάκια χλωμά τα πράγματα.

Για να μη με χαρακτηρίσεις "μικροαστή" ο πατέρας μου εχθές αγόρασε παντελόνι 290ευρώ.Μπράβο του, μάγκας.Αλλά αυτός δούλεψε για να το πάρει, κόπιασε.Εγώ θα ντρεπόμουν να ζητήσω τόσα λεφτά για ενα ρουχάκι.17 χρονών τσογλάνι είμαι.

Δεν το ειπα για σενα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στα φθηνα και στα πολυ μετρια
γιατι μπερδευεις την ποιοτητα με την χρηματικη αξια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ρεαλιστικα στην κοινωνια δεν ισχυει αυτο..

και το ξερεις..
Ρεαλιστικα ναι

Αλλα προσπαθουμε να φτιαξουμε και να ζησουμε στον ιδανικο μας κοσμο και δεν δεχομαστε τα πραγματα ετσι οπως ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
γιατι μπερδευεις την ποιοτητα με την χρηματικη αξια?

Δεν μπερδευω ποιοτητα με χρηματικη αξια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγω δεν πιστευω σε καλες και κακες αγορες . Αν θες πιστευε εσυ.
Noμιζω οτι με αυτη τη δηλωση (εκτος του οτι τα λες ολα), ερχεσαι κ σε αντιθεση λιγο με τον εαυτο σου, αφου τοτε ουτε κατι απο λαικη θα ηταν κακη αγορα... :whistle:

Η πολυθρονα οχι μονο δεν ειναι κακογουστη αλλα θεωρειται μια απο τις ομορφοτερες που εχουν υπαρξει ποτε . Μπορεις να την δεις και ως εκθεμα στο μουσειο μοντερνας τεχνης την Νεας Υορκης και σε πολλα αλλα μουσεια .
Δες παλι πως βαζεις τρικλοποδια στον εαυτο σου. Τη μια λες "ειναι", την αλλη "θεωρειται". Γιατι αφηνεις μονιμως τους αλλους να σου υπαγορευουν τι θα σου αρεσει κ τι οχι ; Αποψη δικη σου δεν εχεις ; :/:

Αλλα εσυ ξερολα ξερεις καλυτερα.
Οχι βεβαια. Απλα εχω προσωπικοτητα και γουστο τα οποια καλλιεργω μονος μου. Δεν περιμενω να μου πει αλλος τι ειναι μοδα , τι ειναι ωραιο, ασχημο κλπ. Θα σου προτεινα κ συ να μην "παπαγαλιζεις". Γιατι αυτο κανεις. Δεν εχεις αποψη προσωπική, γουστο προσωπικο και διαλεγεις οτι "λενε" , οτι "θεωρειται",κλπ,κλπ.

Θελω να περασω αρχιτεκτονικη και ασχολουμε με οτι ειναι σχετικο με σπιτια .
Τοτε αν δεις παλαιοτερες αναρτησεις περι εσωτερικης διακοσμισης, θα δεις οτι και εγω και αλλοι, εχουν μια χαρα γουστο. Απεκτησε κ συ. Καλλιεργησε το. Αλλά οχι με μιμητισμο.

Τι να σου πω ? δεν την εχω δει . Μπορει να ειναι οντως ωραια.
Εσυ λες οτι για σενα ειναι εργο τεχνης ε? Το ιδιο λεω και γω για την δικια μου με μια διαφορα : το οτι η δικια μου ειναι εργο τεχνης δεν το λεω εγω . Το λενε τα μουσεια στα οποια βρισκεται , το λενε ολοι οσοι γνωριζουν απο design , το λενε ολα τα βιβλια που ασχολουνται με αυτο το θεμα , ολοι οι σχεδιαστες .Το ηξερες οτι σχεδιαστηκε για βασιλιαδες? χαχαχαχα
Εχεις κολλησει να πιστευεις οτι το ωραιο και το ασχημο, ειναι 100% αντικειμενικο, αρα καποιοι ξερουν καλυτερα και λενε στους υπολοιπους τι να θεωρουν ωραιο/ασχημο. Ειναι λαθος αυτη η αποψη. Θυμησου το τοπικ και την ημερομηνια, γιατι θα ερθεις στα λογια μου/μας.

Τα παπουτσια μπορει να χαρακτηριστουν ματαιοδοξια .
Δεν το λεω για σενα αλλα πολλα μικροαστικα ακουγονται εδω μεσα .:whistle:
Καλα, εδω δε ξερεις τι ειναι η μοδα, κ το γουστο, κ ξερεις τι θα πει "μικροαστικο" ; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα προτιμουσες κατι καλυτερο ή κατι ακριβοτερο?

συχνα τα βλεπουμε αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Noμιζω οτι με αυτη τη δηλωση (εκτος του οτι τα λες ολα), ερχεσαι κ σε αντιθεση λιγο με τον εαυτο σου, αφου τοτε ουτε κατι απο λαικη θα ηταν κακη αγορα... :whistle:

Δες παλι πως βαζεις τρικλοποδια στον εαυτο σου. Τη μια λες "ειναι", την αλλη "θεωρειται". Γιατι αφηνεις μονιμως τους αλλους να σου υπαγορευουν τι θα σου αρεσει κ τι οχι ; Αποψη δικη σου δεν εχεις ; :/:

Οχι βεβαια. Απλα εχω προσωπικοτητα και γουστο τα οποια καλλιεργω μονος μου. Δεν περιμενω να μου πει αλλος τι ειναι μοδα , τι ειναι ωραιο, ασχημο κλπ. Θα σου προτεινα κ συ να μην "παπαγαλιζεις". Γιατι αυτο κανεις. Δεν εχεις αποψη προσωπική, γουστο προσωπικο και διαλεγεις οτι "λενε" , οτι "θεωρειται",κλπ,κλπ.

Τοτε αν δεις παλαιοτερες αναρτησεις περι εσωτερικης διακοσμισης, θα δεις οτι και εγω και αλλοι, εχουν μια χαρα γουστο. Απεκτησε κ συ. Καλλιεργησε το. Αλλά οχι με μιμητισμο.

Εχεις κολλησει να πιστευεις οτι το ωραιο και το ασχημο, ειναι 100% αντικειμενικο, αρα καποιοι ξερουν καλυτερα και λενε στους υπολοιπους τι να θεωρουν ωραιο/ασχημο. Ειναι λαθος αυτη η αποψη. Θυμησου το τοπικ και την ημερομηνια, γιατι θα ερθεις στα λογια μου/μας.

Καλα, εδω δε ξερεις τι ειναι η μοδα, κ το γουστο, κ ξερεις τι θα πει "μικροαστικο" ; :whistle:

Λες πολλα τα οποια τα βγαζεις απο το μυαλο σου .
Ειπα οτι δεν ισχυει η καλη και κακη αγορα για μενα με βαση τα χρηματα και οχι το προιον . Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Οταν λεω ειναι και θεωρειται ειναι ακριβος το ιδιο για μενα .
Εχω παραπολυ καλο γουστο τι οποιο το καλλιεργω απο μικρος . Μηπως εσυ εισαι συνηθισμενος στα μετρια ? γιατι εμενα μου αρεσουν παντα τα καλυτερα.Σκεψου κατι που εχω πει : αν κατι ειναι ακριβο και δεν ειναι καλο τοτε δεν θα το αγορασει κανεις και μετα θα εξαφανιστει .
Η τελευταια παραγραγος ειναι θεωριες σου.
Να σε ρωτησω κατι? πες οτι αγοραζεις ενα πανακριβο σκακι που για σενα αξιζει και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα που υπαρχουν . Αν το εβλεπα εγω και ελεγα τι αηδια ειναι αυτη και οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και οτι στην μιση τιμη περνεις καλυτερο εσυ δεν θα με ελεγες τρελο που το σχολιαζω χωρις ξερω την αξια του και γιατι θα μπορουσε να κανει τοσο? δεν θα ημουν βλακας αν το σχολιαζα χωρις να το ηξερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν δω κατι ακριβο και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι καλη η κακη αγορα.
Γιατι δεν λες:

Αν δω κατι καλό και μου αρεσει θα το παρω ασχετα αν ειναι ακριβό ή φτηνό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top