Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Thanks Corpse, αλλά δεν μπορώ να τους πάρω ας πούμε ένα επιτραπέζιο, γιατί δε μένουν μαζί, ούτε και κάτι για το σπίτι νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο (εκτος κι αν είναι κάτι για το δωμάτιό τους) γιατί μένουν με τους δικούς τους.

Δεν είναι ζευγάρι Αναστασία μου, ξαδέρφια είναι.
Νομίζω πως 50-60 ευρώ και για τους δύο είναι οκ

:)

Δωροεπιταγές απ το hondo :P
30 έκαστος και καθάρισες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..ή και κάτι άλλο από τον Χοντο. Το θέμα είναι πως θα μπορούν να το αλλάξουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
η μια attica gift card! μπορείς να τη γεμίσεις από 20? (εως 2000?) ...
μαζί και με μια χιουμοριστική / έξυπνη καρτούλα είναι μια χαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι.. κάτι απ τον Χόντο είναι καλή ιδέα,σε ένα μαγαζί και για τους δύο και τελείωσα. Για τη γυναίκα οκ.. πάνω κάτω ξέρω τι θα πάρω..
Στον άντρα τι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι.. κάτι απ τον Χόντο είναι καλή ιδέα,σε ένα μαγαζί και για τους δύο και τελείωσα. Για τη γυναίκα οκ.. πάνω κάτω ξέρω τι θα πάρω..
Στον άντρα τι; :worry:

σαγιονάρες για τη θάλασσα ή καμία ωραία πετσέτα για την παραλία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Aχά!!!:D

Τέλειο.. θα του πάρω ένα από τα δύο.. και θα προσπαθήσω να βρω κάτι χιουμοριστικό..

Ευχαριστώ κορίτσια όλες σας!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρα!Θα ήθελα κι εγώ την βοήθειά σας για ένα δώρο που θέλω να πάρω. Μόλις έδωσα το Proficiency και η καθηγήτριά μου δεν μου έπαιρνε λεφτά. Μάλιστα την λένε Κωνσταντίνα και γιορτάζει σήμερα. Θα ήθελα λοιπόν να της πάρω ένα καλό δώρο (50-70 ευρώ) για τα μαθήματα. Είναι γύρω στα 28-29 παντρεμένη με ένα μωράκι. Θα ήθελα κάτι που να έχει επιλογές αν θέλει να το αλλάξει και να μην είναι ας πούμε συσκευή γιατί είναι 2 χρόνια παντρεμένη κι έχει τα πάντα. Περιμένω προτάσεις για να βγω στα μαγαζιά(μετά το σχόλασμα!) Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πόσο είναι το μωρό της? :D
αν μου πεις, ίσως σου έχω μια καταπληκτική ιδέα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Το μωρό της είναι ενάμιση χρόνου περίπου.(Ήλπιζα ότι θα μου απαντούσες εσύ:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ΚΕ για πες, γιατί κι εγώ έχω πολλούς φίλους με παιδιά ηλικίας από -6 μηνών ως 7 χρονών (ναι, μείον έξι είναι εκείνο:P) και χρειάζομαι ιδέες για δωράκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αααααααααα είναι μεγαλούτσικο το μωρό ε? :P
κορίτσια έχω εμπειρία με μωρά μέχρι της ηλικίας του δικού μου :P
μέχρι εκεί ξέρω τι χρειάζονται που δεν τα πηγαίνει ποτέ κανένας δώρο :P
για μεγαλύτερα δεν ξέρω (Ακόμα :redface:)

χμ.... ας σκεφτούμε όμως παρ όλα αυτά....

αν της πάρεις κάτι για το μωρό
επειδή έρχεται και το καλοκαίρι (που ήρθε δλδ :P) μπορείς να πας και να αγοράσεις για το μωρό αν θες ένα σετάκι από μαγιουδάκι καπελάκι και πετσετούλα :P
ή... μια μικρή φουσκωτή πισινούλα για να δροσίζεται στην βεράντα αν έχουν με ελάχιστο νεράκι μέσα

αν της πάρεις κάτι για τον εαυτό της
επειδή οι μανούλες πυκνά συχνά αφήνουν τον εαυτό τους λίγο σε δεύτερη μοίρα όταν έχουν νέο μωράκι, θα εκτιμούσε αν της κανόνιζες κάπου μία ωρίτσα μασάζ ή ένα μανικιουρ πεντικιουρ και χτένισμα σε κάποιο κομμωτήριο και να της δώσεις καρτελάκι
(αν πας δλδ και προπληρώσεις στο κομμωτήριο και ζητήσεις να στο κάνουν καρτελάκι δώρου ;))

εγώ σε κάτι τέτοιο θα προσανατολιζόμουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΕ για πες, γιατί κι εγώ έχω πολλούς φίλους με παιδιά ηλικίας από -6 μηνών ως 7 χρονών (ναι, μείον έξι είναι εκείνο:P) και χρειάζομαι ιδέες για δωράκια

εσύ δώσε κοστολόγια γιατί για -6 έως και 1+ έχω ιδέες :P

πάντως στα πολύ μικρά... ΟΧΙ ρούχα... ενώ στα πιο μεγάλα... +2 - +7 ΠΑΝΤΑ ρούχα και παπούτσια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εσύ δώσε κοστολόγια γιατί για -6 έως και 1+ έχω ιδέες :P

πάντως στα πολύ μικρά... ΟΧΙ ρούχα... ενώ στα πιο μεγάλα... +2 - +7 ΠΑΝΤΑ ρούχα και παπούτσια :P

βασικά δεν έχω καμία ιδέα από τιμές. Θα έλεγα 30-40 Ευρώ περίπου αλλά μήπως με τόσο λίγα δεν υπάρχει τίποτα;:redface: Ο κουμπάρος μου ας πούμε έχει 3 κόρες με ηλικίες 3-5-7, και θέλω να πάρω κάτι και στις τρεις, αλλά μην δώσω και 200Ευρώ συνολικά:worry:. Παζλ είναι καλή ιδέα άραγε;

Και ένα άλλο μωράκι που θέλω να κάνω δωράκι είναι 9-10 μηνών, και σκεφτόμουν κανένα φορμάκι, γιατί λες ότι δεν είναι καλή ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βασικά δεν έχω καμία ιδέα από τιμές. Θα έλεγα 30-40 Ευρώ περίπου αλλά μήπως με τόσο λίγα δεν υπάρχει τίποτα;:redface: Ο κουμπάρος μου ας πούμε έχει 3 κόρες με ηλικίες 3-5-7, και θέλω να πάρω κάτι και στις τρεις, αλλά μην δώσω και 200Ευρώ συνολικά:worry:. Παζλ είναι καλή ιδέα άραγε;

Και ένα άλλο μωράκι που θέλω να κάνω δωράκι είναι 9-10 μηνών, και σκεφτόμουν κανένα φορμάκι, γιατί λες ότι δεν είναι καλή ιδέα;
παζλ ε?
ναι πολύ καλή ιδέα! ειδικά αν θες να σου κόψει την καλημέρα η κουμπάρα :lol:
απλά φαντάσου το σκηνικό.... μιλιούνια μικρά κομματάκια παζλ σκορπισμένα στο σπίτι.. κάτω από καναπέδες, πίσω απ το φωτιστικό... το 3χρονο να βάζει κομμάτια στο στόμα και το 7χρονο να ουρλιάζει ότι έχασε κομμάτια :P

3-5-7
κουβαδάκια, μπρατσάκια, σωσίβια, βατραχοπέδηλα, γυαλιά θαλάσσης κλπ κλπ κλπ είδη διασκέδασης αν θες να συνεχίσεις να έχεις καλημέρες με τα κουμπάρια σου :P


9-10 μηνών
ΟΛΟΙ πάνε φορμάκια και ρουχαλάκια δώρο ως κάτι εύκολο και θεωρητικά εύχρηστο
τόσα πολλά που τα μισά από αυτά μένουν με τα καρτελάκια και τα μωρά δεν τα βάζουν ποτέ
ξέρεις πόσα φορμάκια αποθήκευσα με τα ταμπελάκια τους? :/: πολλά :/:
χίλιες φορές ένα δύο ειδικά cd με παιδικά παιχνιδάκια τραγουδάκια κλπ
ή ακόμα και καπελάκι με μαγιουδάκι κι εσύ :P
αν θες σώνει και ντε να δώσεις κάτι σε ρουχάκι, πάρε μπουρνούζι για ΔΥΟ ΕΤΩΝ!
θα το χρειαστεί, αλλά απλά όχι ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Κοίτα, βασικά ήθελα να είναι κάτι πιο προσωπικό.Δηλαδή για εκείνη και να είναι κάτι που να μπορεί να αλλαχτεί και να έχει πολλές επιλογές. Όσο για αυτό που προτείνεις είναι πολυ καλή ιδέα αλλά δεν νομίζω ότι της ταιριάζει γιατί δεν είναι αυτού του στυλ.Εννοώ ότι δεν πολυπεριποιείται τον εαυτό της με αυτό τον τρόπο(ούτε πριν το μωρό). Θα έλεγα κάτι πιο απλό. Τώρα ρούχα, κάτι για το σπίτι δεν ξέρω. Καμμία άλλη ιδέα; (Α!Και έτσι για να μας βρίσκεται πες μου αυτήν την καταπληκτική ιδέα που είχες αν το μωράκι της ήταν πιο μικρό γιατί από έγκυες και κουτσούβελα άλλο τίποτα!!!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ ΚΕ :kissing::bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κοίτα, βασικά ήθελα να είναι κάτι πιο προσωπικό.Δηλαδή για εκείνη και να είναι κάτι που να μπορεί να αλλαχτεί και να έχει πολλές επιλογές. Όσο για αυτό που προτείνεις είναι πολυ καλή ιδέα αλλά δεν νομίζω ότι της ταιριάζει γιατί δεν είναι αυτού του στυλ.Εννοώ ότι δεν πολυπεριποιείται τον εαυτό της με αυτό τον τρόπο(ούτε πριν το μωρό). Θα έλεγα κάτι πιο απλό. Τώρα ρούχα, κάτι για το σπίτι δεν ξέρω. Καμμία άλλη ιδέα; (Α!Και έτσι για να μας βρίσκεται πες μου αυτήν την καταπληκτική ιδέα που είχες αν το μωράκι της ήταν πιο μικρό γιατί από έγκυες και κουτσούβελα άλλο τίποτα!!!:P)

κάτι πιο απλό.... :hmm:
αν θες κάτι προσωπικό, μην της πάρεις για το σπίτι
προσωπικά μου τη σπάει να είναι τα γεννέθλια μου ή κάτι δικό ΜΟΥ και να μου φέρνουν πχ βάζο :P
θα σου έλεγα ένα μενταγιόν ή ένα κολλιε με χάντρες καλοκαιρινές ή κάτι τέτοιο
πάρτο απ το hondo ώστε να υπάρχει μεγάλη επιλογή στην περίπτωση αλλαγής
ή μπλουζάκι με τον στόχο για την καταπολέμιση του καρκίνου του στήθους (το έχω γράψει πολλές φορές αυτό, το θεωρώ MUST δώρο για γυναίκα) επίσης απ το hondo


όσο για τη σούπερ ιδέα δώρου
όταν τίθεται θέμα ΚΑΛΟΥ δώρου για νεογέννητο έως μερικών μηνών (2-3) υπάρχουν δύο συσκευές που προσωπικά τις θεωρώ ωραίο δώρο που δεν κάνει κανείς
το ένα είναι υγραντήρας χώρου (βγάζει ατμούς και βάζεις αν θες και έλαια) και φτιάχνει την ατμόσφαιρα όταν είναι το χειμώνα ξηρή απ τα καλοριφέρ ή το καλοκαίρι απ τα a/c και ΙΔΑΝΙΚΟ όταν το μωρό είναι μπουκωμένο (ευχαριστώ καγίρι μου που μου το πήρες αυτό :redface:)
και το δεύτερο είναι μια συσκευή που είναι ατμομάγειρας και μούλτι για το βρεφικό φαγητό έως ενός έτους που τα παιδιά τα τρώνε όλα ειδικά μαγειρεμένα
γλυτώνεις πολύυυυυυυυυυυυυυυυ χρόνο από μαγείρεμα μιας που σε μισή ώρα είναι μαγειρεμένα ιδανικά για το μωρό αλλά δυστυχώς είναι για μέχρι ενός έτους μιας που το παιδί μετά τρώει μεγαλύτερες ποσότητες που δεν χωράνε σε αυτή τη συσκευή καθώς και σιγά σιγά είναι ομοτράπεζο, τρώει δλδ σιγά σιγά ότι και οι γονείς
η συσκευή αυτή λέγεται baby pappa και είναι της chicco
είναι και τα δύο τσιμπημένα δωράκια (70-80 ευρώ) και είναι για "δικά σας άτομα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν κάνει τπτ ΚΕ μου :hug:
Το άλλο στο πήρε κανείς; Ή να το έχω υπόψιν για το επόμενο μωρό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το πήρα μόνη μου και θα το πάρω άμεσα στην dooo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν θα ήθελα να της πάρω κάτι για το σπίτι.Τα έχει όλα άλλωστε αφού είναι νιόπαντρη. Όσο για μεταγιόν και τετοια είναι πολύ καλή ιδέα γιατί όλο και κάτι παραπάνω χρειάζεσαι.Το μπλουζάκι για τον καρκίνο του στήθους σε τι τιμές κυμαίνεται; (Αν και πιστεύω ότι αν της πάρω κάτι σε ρούχο δεν θα είναι από τα hondos γιατί δεν υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία εκεί σε περίπτωση που θέλει να το αλλάξει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top