[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Καλλυντικα;
Προιοντα μακιγιαζ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.


πήρα κ εγώ το make up της loreal πρόσφατα! είναι πολύ καλό αλλά εγώ μάλλον ήθελα το απλό (όχι κόκκινο) :worry: αυτό που πήρα γράφει πάνω rose vanilla C2. το δικό σου τι γράφει;
η αλήθεια είναι ότι δεν κοκκινίζει είναι πολύ πολύ ελαφρύ ροζ αλλά συνήθως έπερνα το natural άλλης μάρκας νομίζοντας ότι κάνει πιο φυσικό αποτέλεσμα.

Και εγώ την ιδια απόχρωση έχω στο απλό μπουκαλάκι. Το κόκκινο σε βοηθάει να φαίνεσαι πιο ξεκουραστη και ειναι πιο καλυπτικο για πιο βαρυ μακιγιαζ.
Αυτό που μου λες για πιο φυσικο αποτελεσμα εχει να κανει και με την επιδερμιδα. Καποιες επιδερμιδες κιτρινιζουν και καποιες ροζιζουν εαν μπορω να το πω και ετσι!:P
Μπορει το προιον που ειχες αγορασει να εκανε για επιδερμιδες πιο κιτρινωπες και να μην σου αφηνε φυσικο τελειωμα! Αυτό βεβαια είναι πολυ εύκολο να το καταλαβεις με το να δοκιμασεις το προιον στον καρπο ή στην περιοχη του αυτιου!;)


Έχει δοκιμάσει καμία το make up Miracle της Lancome?
Είναι σχετικά ελαφρύ με τα προιοντα που έχω συνηθίσει να φορώ ! Εάν θέλεις ενα make up για φρεσκαδα ελαφρυ είναι μια καλή επιλογή!:):)
Απλά μιας και η κάθε μία έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις από ένα προιον πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι να το δοκιμασεις, γιατί ενώ μπορει σκετο να σου εφαρμοζει τελεια, σε περιπτωση που φορας πουδρα μπορει να μην αφηνει ο συνδυασμος καλο τελειωμα!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είναι σχετικά ελαφρύ με τα προιοντα που έχω συνηθίσει να φορώ ! Εάν θέλεις ενα make up για φρεσκαδα ελαφρυ είναι μια καλή επιλογή!:):)
Απλά μιας και η κάθε μία έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις από ένα προιον πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι να το δοκιμασεις, γιατί ενώ μπορει σκετο να σου εφαρμοζει τελεια, σε περιπτωση που φορας πουδρα μπορει να μην αφηνει καλο τελειωμα!!:/:

Σ ευχαριστώ πολυ Λιζάκι.


Πλάκα πλάκα τα φυσικά προιόντα είναι τα καλύτερα..
Γιαούρτι στο πρόσωπο και ξερό ψωμί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα τα φυσικά προιόντα είναι τα καλύτερα..

Τα κοροιδευουμε αλλα τις περιοδους που ξεμενω απο πουδρα και βαριεμαι να ξεκουνηθω να παω να αγορασω , λίγο ταλκ και λίγη κανέλα αναμειγμένα, μικρη ποσότητα σε ένα πινελάκι και είμαι έτοιμη και το κυριότερο ....με βγάζουν ασπροπρόσωπη(όχι στην κυριολεξία:D:D:D)!!!!
Και στην τελική και πιο φυσικό προιόν δε θα μπορούσα να έχω χρησιμοποιήσει και δεν έχω χαλάσει και μία για να το αποκτήσω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Για παράδειγμα, παλιά έπαιρνα το scrub του Body Shop.
Ωραίο ήταν, δεν λέω.
Τώρα βάζω σε λάδι λίγη καστανή ζάχαρη (ή baby oil αν θέλω να μυρίζει καταπληκτικά) και μου κάνει την ίδια δουλειά.
Και δεν ξοδεύομαι, δεν λήγει όπως τα scrub, και φτιάχνω όση ποσότητα χρειάζεται, χωρις μετα να αποθηκεύω κουτάκια και βαζάκια και σκ*******κια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Lisza έχεις δίκιο! ;) πάντως είναι αρκετά καλυπτικό και δεν ''κοκκινίζει άσχημα'' οπότε είμαι οκ :happy:

για σκραμπ εγώ κάνω το εξής: μία κουταλιά της σούπας μέλι, μία ζάχαρη και λίγο γάλα ή λεμόνι (αν είναι πολύ λιπαρή η επιδερμίδα) μέχρι να γίνει σαν κρέμα. είναι τέλειο! και μη σας πω ότι είναι και καλύτερο από οποιδήποτε προϊόν. τουλάχιστον από αυτά που έχω δοκιμάσει εγώ.
αα! και μπορείς εκτός από το να κάνεις μασαζ με αυτό στο πρόσωπο να το αφήσεις και λίγη ώρα 15-20 λεπτά για ενυδάτωση. το μέλι και το γάλα βοηθάνε πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλλυντικα;
Προιοντα μακιγιαζ;

Ο,τιδήποτε, τα πάντα, μήπως ξέρεις; Πρόκειται να ταξιδέψω και θέλω να χω μια ιδέα απο τα καλλυντικά τους, πέραν της νιβέα που αν δεν κάνω λάθος πρεπει να ειναι απο κει.. Ποιές άλλες έχουμε εμείς εδώ και δε μου ρχονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
La Prairie, Diadermine, Wella, Schwarzkopf, Syoss, Liposan/Labello, Florena.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα La Prairie είναι ελβετικά.
Γερμανικοί είναι οι κολοσσοί που θα βρεις εδώ κι εδώ, άρα και τα "παιδιά" τους. Τι ψάχνεις ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
βάζω σε λάδι λίγη καστανή ζάχαρη (ή baby oil αν θέλω να μυρίζει καταπληκτικά)

μία κουταλιά της σούπας μέλι, μία ζάχαρη και λίγο γάλα ή λεμόνι (αν είναι πολύ λιπαρή η επιδερμίδα) μέχρι να γίνει σαν κρέμα. είναι τέλειο!

Εγώ βασικά ποτέ δεν έχω αγοράσει scrub, μια φορά είχα δοκιμάσει ένα της μητέρας μου που ήταν για το πρόσωπο και ήταν και ακριβό αρκετά! Παρόλ'αυτά το πρόσωπο μου μετά ήταν χάλια, είχε ερεθιστεί και είχα γεμίσει κοκκινίλες!!:mad:

Οπότε και κάνω το εξής!
Σε ένα ποτηράκι από αυτά που βάζουμε δημητριακά και τρώμε, προσθέτω χοντρό αλάτι(ή και κανονικό εάν δεν έχουμε σπίτι) και ζάχαρη. Μετά προσθέτω λάδι τόσο ώστε να καλύψει τα 2 προηγούμενα. Και τέλος για την μυρωδιά ή κανέλα ή βανίλια!
Είναι γα**το γιατί κάνει και για σώμα και για πρόσωπο, δεν με έχει πειράξει με ερεθισμούς και το δέρμα μου μετά είναι πάρα πολύ απαλό!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Εγώ βασικά ποτέ δεν έχω αγοράσει scrub, μια φορά είχα δοκιμάσει ένα της μητέρας μου που ήταν για το πρόσωπο και ήταν και ακριβό αρκετά! Παρόλ'αυτά το πρόσωπο μου μετά ήταν χάλια, είχε ερεθιστεί και είχα γεμίσει κοκκινίλες!!:mad:

τελικά τα φυσικά προϊόντα είναι ότι καλύτερο! και σε scrub και σε μάσκες. γιατί ξέρεις ότι δεν πρόκειται να σε πειράξουν και είναι και πιο οικονομικά. τα περισσότερα καλλυντικά ότι να 'ναι έχουν μέσα. εκτός αν πάρεις βιολογικά που και αυτά πάλι θέλουν πολύ ψάξιμο...:worry:
ξέρετε μήπως κάποιον φυσικό τρόπο για ντεμακιγιάζ ? έχω δοκιμάσει με γάλα αλλά δεν το βγάζει όλο το μεικ απ καλά...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
τελικά τα φυσικά προϊόντα είναι ότι καλύτερο! και σε scrub και σε μάσκες. γιατί ξέρεις ότι δεν πρόκειται να σε πειράξουν και είναι και πιο οικονομικά. τα περισσότερα καλλυντικά ότι να 'ναι έχουν μέσα. εκτός αν πάρεις βιολογικά που και αυτά πάλι θέλουν πολύ ψάξιμο...:worry:
ξέρετε μήπως κάποιον φυσικό τρόπο για ντεμακιγιάζ ? έχω δοκιμάσει με γάλα αλλά δεν το βγάζει όλο το μεικ απ καλά...:confused:

Με αμυγδαλέλαιο.. Κάνει φοβερή δουλειά και αφήνει το πρόσωπο μετά απαλό και ωραίο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
αα ωραία! σε ευχαριστώ :happy: θα το δοκιμάσω!
το αγοράζεις από μαγαζί με φυσικά καλλυντικά ή έχει και το φαρμακείο? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Μπορείς να το βρεις και σε φαρμακεια αλλά και σε μαγαζια με βιολογικα προιοντα!!
Ρίξε μια ματια στο ιντερνετ , θα βρεις info!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και απλό ελαιόλαδο κάνει. Απλά με μέτρο στο βαμβάκι μη σου μπει στα μάτια, είναι πάρα πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Χθες πήγα στο Χόντο με μια φίλη μου, και μου άρεσε πολύ η Idealist της Estee Lauder.
Έχει έναν ωραίο ορό και μια κρέμα ημέρας.
Και λέω να τα πάρω.
Υπάρχει κάποια κοπελιά που να τα δοκίμασε αλλά να μην έμεινε ευχαριστημένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τα La Prairie είναι ελβετικά.
Γερμανικοί είναι οι κολοσσοί που θα βρεις εδώ κι εδώ, άρα και τα "παιδιά" τους. Τι ψάχνεις ακριβώς;

Επειδή το γράφει πάνω? Η Beiersdorf τα βγάζει που είναι Γερμανικότατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία το make up Miracle της Lancome?

Το έχω πάρει μερικές φορές. Μου άρεσε πολύ!!!:clapup:

Όμως σε make up προτιμώ σταθερά της Shiseido γιατί:

Βγάζει make up με δείκτη προστασίας 40 (δεν έχω ξαναβρει make up με τόσο υψηλό δείκτη), απλώνει πιο όμορφα και έχει πιο πολλές αποχρώσεις. H Lancome βγάζει λίγο σκούρα για τα γούστα μου και το δέρμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το έχω πάρει μερικές φορές. Μου άρεσε πολύ!!!:clapup:

Όμως σε make up προτιμώ σταθερά της Shiseido γιατί:

Βγάζει make up με δείκτη προστασίας 40 (δεν έχω ξαναβρει make up με τόσο υψηλό δείκτη), απλώνει πιο όμορφα και έχει πιο πολλές αποχρώσεις. H Lancome βγάζει λίγο σκούρα για τα γούστα μου και το δέρμα μου.

Α πολύ χρήσιμη πληροφορία.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top