Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιπόν, εμένα ο φίλος μου είχε γενέθλια πριν λίγες μέρες. Του χάρισα ένα μαύρο παντελόνι απ' αυτά τα πεντάτσεπα τα στρατιωτικά κι ένα ασπρόμαυρο καρό πουκάμισο, καθώς κι ένα χακί μπλουζάκι, για να το φοράει μέσα από το πουκάμισο. Αυτός ο τύπος ντυσίματος με ανάβει στον άντρα. Κυριολεκτικά, μόλις τον είδα να τα φοράει, μου κόπηκε η ανάσα από την ερωτική διέγερση που ένιωσα. Είναι και γεροδεμένος και τον κολακεύει πάρα πολύ. Είναι πολύ καλό παιδί και του άξιζε ένα μεγάλο δώρο.

Ναι ειδικά αν είναι ο άλλος και ψηλός και γυμνασμένος είναι πολύ ωραίο για καθημερινό ντύσιμο. :D

Με γεια του και να τον χαίρεσαιι!! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ναι ειδικά αν είναι ο άλλος και ψηλός και γυμνασμένος είναι πολύ ωραίο για καθημερινό ντύσιμο. :D

Με γεια του και να τον χαίρεσαιι!! :vroum:

Ευχαριστώ. Ναι, είναι 1,81! Α, δεν σου είπα, αυτά τα ρούχα που προανέφερα τα φοράει με μαύρα αρβυλάκια και αλυσίδα στην τσέπη του παντελονιού. Παρότι γεροντάκια (εγώ 37 εκείνος 49) είμαστε ψιλιαναρία και τα δύο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
με τα αρβυλάκια το απογειώσατε :thumbup:


[offtopic] ε καλά δεν είναι και κυπαρρίσι 1,81 :P
που να δεις εμένα με 1,67 και τον άλλον 1,92. σαν μύξα ήμουν δίπλα του :P [/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
με τα αρβυλάκια το απογειώσατε :thumbup:


[offtopic] ε καλά δεν είναι και κυπαρρίσι 1,81 :P
που να δεις εμένα με 1,67 και τον άλλον 1,92. σαν μύξα ήμουν δίπλα του :P [/offtopic]

Ε, κοίταξε να δεις στην ηλικία που είμαι έχω κατεβάσει τον πήχη:/:, δεν γύρευα να βρω άντρα 1,92, αλλά τουλάχιστον τον επιμελούμαι στυλιστικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που της αρέσουν τα skater φορέματα με αθλητικά απο κάτω; (στυλ vans/converse) :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που της αρέσουν τα skater φορέματα με αθλητικά απο κάτω; (στυλ vans/converse) :look:
Όχι, είναι υπεργαμάτα.
Βασικά, μόνο έτσι ορίζω το ντύσιμο με φόρεμα. αλλιώς οτιδήποτε άλλο βγαίνει πολύ κυριλέ/αυστηρό για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όχι, είναι υπεργαμάτα.
Βασικά, μόνο έτσι ορίζω το ντύσιμο με φόρεμα. αλλιώς οτιδήποτε άλλο βγαίνει πολύ κυριλέ/αυστηρό για μένα

Εγώ συνήθως φοράω μοκασίνια με τα παντελόνια μου και γόβες ή πέδιλα πλατφόρμα (με μπαρέτα) με φούστα ή φόρεμα. Ποτέ όμως δεν ξεπερνάω τα 5 εκατοστά τακούνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
adidas voyager 2.1



adidas questar boost


ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια έχω τρέλα με τα ασύμμετρα φορέματα. Αυτό που έχει η venividivici σε σιέλ πιο πάνω εγώ το έχω σε μαύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Λοιπόν έχω τέλη Ιούνη ένα γάμο και μία βάφτιση (βασικά και τα δύο μαζί) όπου είναι ψιλο-επίσημα διότι νονά είναι η αδερφή μου και αφού έχασα ένα ωραιότατο deal από το asos ψάχνω ρούχα και παπούτσια.:lol: Έχετε να προτέινετε κάτι σε φόρεμα και όχι σε στενή γραμμή; :) Μαζί και παπούτσι ΟΧΙ γόβα:hehe:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Λοιπόν έχω τέλη Ιούνη ένα γάμο και μία βάφτιση (βασικά και τα δύο μαζί) όπου είναι ψιλο-επίσημα διότι νονά είναι η αδερφή μου και αφού έχασα ένα ωραιότατο deal από το asos ψάχνω ρούχα και παπούτσια.:lol: Έχετε να προτέινετε κάτι σε φόρεμα και όχι σε στενή γραμμή; :) Μαζί και παπούτσι ΟΧΙ γόβα:hehe:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:happy:

Eγώ θα σου πρότεινα ένα μάξι εβαζέ φλοράλ φόρεμα. Είναι πολύ στη μόδα και σου προσφέρει το εξής πλεονέκτημα: Είναι απλό, αλλά ταυτόχρονα και επίσημο χωρίς να είναι πολύ κυριλάτο. Έτσι, θα το φοράς κι άλλες ώρες. Η αγορά μιας τουαλέτας νομίζω ότι είναι χαμένα χρήματα, γιατί ουσιαστικά θα ξοδευτείς για κάτι που θα φορέσεις λίγες ώρες. Ένα φλοράλ φόρεμα όμως ξεκινάει από 10 ευρώ σε Κινέζικο κι από 'κει και πέρα ανεβάζεις την ποιότητα όσο θες κι αν θες. Θα σου πρότεινα κάτι σε πράσινο ή γαλάζιο. Αν το θες βέβαια κάπως σοβαρο, προτίμησε το ασπρόμαυρο φλοράλ. Είχα φορέσει κάτι παρόμοιο τον περασμένο Σεπτέμβρη στον γάμο της αδερφής μου και θεωρώ ότι είχα κάνει πολύ καλή (και οικονομική) επιλογή δεδομένου ότι φορούσαν φλοράλ φορέματα κι άλλες κοπέλες. Εγώ είπα απλώς την άποψή μου, βέβαια. Εσύ θα κρίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κουρίιιιτσια,γεια σας.
Λοιπόν έχω τέλη Ιούνη ένα γάμο και μία βάφτιση (βασικά και τα δύο μαζί) όπου είναι ψιλο-επίσημα διότι νονά είναι η αδερφή μου και αφού έχασα ένα ωραιότατο deal από το asos ψάχνω ρούχα και παπούτσια.:lol: Έχετε να προτέινετε κάτι σε φόρεμα και όχι σε στενή γραμμή; :) Μαζί και παπούτσι ΟΧΙ γόβα:hehe:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:happy:
Αν δεν είσαι ιδαίτερα ψηλή θα σου πρότεινα να μην βάλεις μάξι φόρεμα διότι θα τονίσει το πρόβλημα του ύψους (αν υπάρχει) σε συνδυασμό και με το φλατ παπούτσι.

Εγώ θα έλεγα κάποιο φορεματάκι απλό, ως το γόνατο. είτε σε μπέζ είτε σε άσπρο ή ανοιχτό γαλάζιο. είχα πάρει από τα bershka πριν 2-3 χρόνια ένα τέτοιο άσπρο πολύ όμορφο, όχι στενό, και ταυτόχρονα λιτό, με μια λεπτή καφέ ζώνη. και με ένα ζευγάρι μπεζ πλατφόρμες ήταν κομπλέ. κάτι τέτοιο θα πρότεινα και σε σένα. νεανικό και απλό. μπορείς να ρίξεις μια ματιά διαδικτυακά σε choies,sheinside,boohoo για σχέδια και ιδέες. κάνε και μια βόλτα σε bershka/stradivarius να δεις τι παίζει. με κανα 25-30άρι παίρνεις άνετα φόρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Eγώ θα σου πρότεινα ένα μάξι εβαζέ φλοράλ φόρεμα. Είναι πολύ στη μόδα και σου προσφέρει το εξής πλεονέκτημα: Είναι απλό, αλλά ταυτόχρονα και επίσημο χωρίς να είναι πολύ κυριλάτο. Έτσι, θα το φοράς κι άλλες ώρες. Η αγορά μιας τουαλέτας νομίζω ότι είναι χαμένα χρήματα, γιατί ουσιαστικά θα ξοδευτείς για κάτι που θα φορέσεις λίγες ώρες. Ένα φλοράλ φόρεμα όμως ξεκινάει από 10 ευρώ σε Κινέζικο κι από 'κει και πέρα ανεβάζεις την ποιότητα όσο θες κι αν θες. Θα σου πρότεινα κάτι σε πράσινο ή γαλάζιο. Αν το θες βέβαια κάπως σοβαρο, προτίμησε το ασπρόμαυρο φλοράλ. Είχα φορέσει κάτι παρόμοιο τον περασμένο Σεπτέμβρη στον γάμο της αδερφής μου και θεωρώ ότι είχα κάνει πολύ καλή (και οικονομική) επιλογή δεδομένου ότι φορούσαν φλοράλ φορέματα κι άλλες κοπέλες. Εγώ είπα απλώς την άποψή μου, βέβαια. Εσύ θα κρίνεις.

Εγώ θα έλεγα μονόχρωμο μίντι ριχτό (τα skater που σας είπα σε άλλο ποστ?). Νομίζω τα σχέδια τονίζουν τη περιφέρεια (και το Fairy Ultra Power παραπονιέται συνεχώς για τη περιφέρεια του.:P) και what's more, συμφωνώ ΑΠΕΙΡΑ με τη τουαλέτα. Γιατί και στη βάπτιση του αδερφού μου (ένα χρόνο πριν περίπου) πήρα τουαλέτα μίντι μπλε με ροζ και παρόλο που είναι αισθητικά ωραία την έχω μισήσει γιατί τη βρίσκω υπερβολικά επίσημη. Μη μιλήσω για τα λεφτά που έβαλα μισά μισά με τη μάνα μου και θα μπορούσα να τα είχα αξιοποιήσει αλλιώς. Τώρα στη βάπτιση του γιου της κουμπάρας μου (σε ένα μήνα) λέω να βάλω ένα μαύρο φόρεμα ριχτό στράπλες με σατέν στο μπούστο. Αν πειράξει τόσο που είναι μαύρο θα πάρω ένα μονόχρωμο φουστανάκι που θα βάλω με τα πέδιλα που σκοπεύω να πάρω φέτος το καλοκαίρι και τέλειωσε.:P

Αν δεν είσαι ιδαίτερα ψηλή θα σου πρότεινα να μην βάλεις μάξι φόρεμα διότι θα τονίσει το πρόβλημα του ύψους (αν υπάρχει) σε συνδυασμό και με το φλατ παπούτσι.

Εγώ θα έλεγα κάποιο φορεματάκι απλό, ως το γόνατο. είτε σε μπέζ είτε σε άσπρο ή ανοιχτό γαλάζιο. είχα πάρει από τα bershka πριν 2-3 χρόνια ένα τέτοιο άσπρο πολύ όμορφο, όχι στενό, και ταυτόχρονα λιτό, με μια λεπτή καφέ ζώνη. και με ένα ζευγάρι μπεζ πλατφόρμες ήταν κομπλέ. κάτι τέτοιο θα πρότεινα και σε σένα. νεανικό και απλό. μπορείς να ρίξεις μια ματιά διαδικτυακά σε choies,sheinside,boohoo για σχέδια και ιδέες. κάνε και μια βόλτα σε bershka/stradivarius να δεις τι παίζει. με κανα 25-30άρι παίρνεις άνετα φόρεμα.

Πολύ ωραία ρούχα έχει το Boohoo, και σε ποιότητα. :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.






Κορίτσια ακούω γνώμες για τα Birskenstock. Γενικά υπάρχει διχογνωμία για αυτά τα σανδάλια... Οι μισοί τα λατρεύουν και οι άλλοι μισοί τα σιχαίνονται.
Αν και έχουν περίεργο στυλάκι εμένα μου αρέσουν πολύ!
Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
προσωπικά δεν μ'αρέσουν καθόλου σε κανέναν. μου φαίνονται πολύ γιαγιαδίστικα. φαίνονται άνετα αλλά δεν τα βρίσκω καθόλου κομψά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Την άποψη της aye συμμερίζομαι και εγώ.
Αισθητικά τα θεωρώ απαίσια αλλά είναι πολύ βολικά στο πόδι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να ακούσω....:whistle:
Τι να πω, η αλήθεια είναι πως ψήθηκα να τα πάρω όταν είδα ότι τα έχει φορέσει το μισό Hollywood.:P
Γενικότερα στην Αμερική κάνουν θράυση.Απ την άλλη εδώ στην Αθήνα τα έχω δει σε ελάχιστες κοπέλες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να ακούσω....:whistle:
Τι να πω, η αλήθεια είναι πως ψήθηκα να τα πάρω όταν είδα ότι τα έχει φορέσει το μισό Hollywood.:P
Γενικότερα στην Αμερική κάνουν θράυση.Απ την άλλη εδώ στην Αθήνα τα έχω δει σε ελάχιστες κοπέλες :hmm:

Δε ξέρω αν πιάνεται αλλά μου αρέσουν τα πέδιλα παρόμοιου σχεδίου.


Σε σχέση με όλα αυτά τα vintage παπούτσια που έχει πήξει ο τόπος τον τελευταίο καιρό, αγαπώ τα oxfords (και μάλιστα έχω δύο ζευγάρια τα οποία έλιωσα το χειμώνα). :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top