PlayStation 3

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πρέπει να σκεφτείς βέβαια πως τα videogames είναι η δουλειά και το έργο κάποιων ανθρώπων που περιμένουν να βγάλουν κάποια λεφτά από αυτό. Το να κατεβάζεις πειρατικό λογισμικό δεν έχει ΚΑΜΙΑ διαφορά από το να κάνεις διάρρηξη σε ένα κατάστημα και να κλέβεις έναν υπολογιστή για παράδειγμα. Καμία όμως...
Οπότε μην το λες και τόσο περήφανα...

Τα παιχνίδια που μου αρέσουν τα αγοράζω (π.χ. mariokart, call of duty, zelda) "όχι από Ελλάδα εννοείται". Δεν το λέω περήφανα αλλά η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή και προτιμώ να είμαι κλέφτης παρά κορόιδο. Ένας άλλος παράνομος τρόπος είναι να αγοράζεις τα παιχνίδια μέσω ebay μεταχειρισμένα αλλά θέλει προσοχή γιατί σε κάθε χώρα τροποποιούν τις κονσόλες έτσι ώστε να μην μπορεί να τρέξει ένα παιχνίδι από μια χώρα σε μια άλλη. Καιρός είναι να ξυπνήσουμε οι Έλληνες γιατί παρά την υποτιθέμενη κρίση έχουμε ένα ισχυρό νόμισμακαι πρέπει να το εκμεταλευτούμε και παράλληλα να δώσουμε ένα μήνυμα στις εταιρίες που υπερκοστολογούν τα προιόντα τους.

ελληνική τιμή: 61 euro
τιμή ea: $34.99 = 26 euro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εχμμ.. καλό είναι αφού παίζει και dvd.. έχω και γω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top