Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ο διάδρομος του γυμναστηρίου μπορεί να αντικατασταθεί από το περπάτημα στους δρόμους της πόλης ή του χωριού που ζει καποιος!!!

πίστεψέ με, δεν μπορεί. το περπάτημα οκ κάνει καλό αλλά, αν ενδιαφέρεσαι για απώλεια βάρους, χρειάζεσαι τρέξιμο (κάτι που δεν γίνεται παντού, πρέπει να βρεις κάποιο μεγάλο πάρκο ή να πηγαίνεις σε κανένα γήπεδο). εξάλλου το περπάτημα που θα κάνεις έξω ως βόλτα θα είναι σχετικά χαλαρό οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί γυμναστική. σε βοηθά να διατηρείσαι στα κιλά σου αλλά μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αν μιλάμε για υπέρβαρα άτομα το τρέξιμο δεν ενδείκνυται γιατί καταπονούνται οι αρθρώσεις. Γυμναστική βέβαια καλό είναι να γίνεται αλλά αν δεν ράψει το στόμα του κανείς, μην περιμένει αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Όχι, ούτε απ' έξω δεν περνάω, προτιμώ να κάνω στο σπίτι, συγκεντρώνομαι αλλά και αποδίδω πολύ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Για υπέρβαρα ας ξεκινήσουν ποδηλατάκι που έχει πάνω κάτω ίδια ένταση με τρέξιμο και πειράζει τις αρθρώσεις λιγότερο (δεν παίρνω κι όρκο, ας το επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν μιλάμε για υπέρβαρα άτομα το τρέξιμο δεν ενδείκνυται γιατί καταπονούνται οι αρθρώσεις. Γυμναστική βέβαια καλό είναι να γίνεται αλλά αν δεν ράψει το στόμα του κανείς, μην περιμένει αποτελέσματα.

δίκιο έχεις, αν και μίλησα γενικότερα κι όχι συγκεκριμένα για τους υπέρβαρους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
πίστεψέ με, δεν μπορεί. το περπάτημα οκ κάνει καλό αλλά, αν ενδιαφέρεσαι για απώλεια βάρους, χρειάζεσαι τρέξιμο (κάτι που δεν γίνεται παντού, πρέπει να βρεις κάποιο μεγάλο πάρκο ή να πηγαίνεις σε κανένα γήπεδο). εξάλλου το περπάτημα που θα κάνεις έξω ως βόλτα θα είναι σχετικά χαλαρό οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί γυμναστική. σε βοηθά να διατηρείσαι στα κιλά σου αλλά μέχρι εκεί.
Ναι έχεις απόλυτο δίκαιο αλλά εγώ μίλησα για τα άτομα που απλά θέλουν να κρατιούνται σε μια φόρμα!!Τίποτα παραπάνω... Τώρα αναφέρθηκα για το περπάτημα στους δρόμους μιαςπόλης ή ενος χωριού με την πρυπόθεση οτι εαν καποιος θέλει να χάσει κιλά θα πρέπει να το συνδυάσει με ενα άλλο είδος γυμναστικής....Και εγώ ανέφερα ως παράδειγμα τον χορό!!! Τώρα δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
πίστεψέ με, δεν μπορεί. το περπάτημα οκ κάνει καλό αλλά, αν ενδιαφέρεσαι για απώλεια βάρους, χρειάζεσαι τρέξιμο (κάτι που δεν γίνεται παντού, πρέπει να βρεις κάποιο μεγάλο πάρκο ή να πηγαίνεις σε κανένα γήπεδο). εξάλλου το περπάτημα που θα κάνεις έξω ως βόλτα θα είναι σχετικά χαλαρό οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί γυμναστική. σε βοηθά να διατηρείσαι στα κιλά σου αλλά μέχρι εκεί.

Διαφωνω καθετα. Το περπατημα βοηθαει στην απωλεια βαρους οπως και το τρεξιμο. Εχασα 32 κιλα πριν 15 χρονια με χαλαρο/μετριο παρπατημα και δεν τα εχω παρει πισω, με εξαιρεση τα λιγα κιλα που πηρα προπερσι λογω τραυματισμων, τα οποια εχω ηδη χασει με περπατημα, HIIT & circuit. Οχι μονο εχω χασει τοσα κιλα, αλλα ουδεποτε χαλαρωσε το δερμα μου γιατι η απωλεια βαρους εγινε αργα και σταθερα. Αν ετρεχα και τα εχανα αποτομα ποιος ξερει σε τι χαλια κατασταση θα ηταν τωρα το δερμα μου.

Ακομα και τωρα που κανω πιο εντονα αθληματα, το περπατημα δεν το εχω βγαλει απο το προγραμμα μου. Επιδιωκω να περπαταω 4-5 φορες την εβδομαδα απο 5-10km την καθε φορα. Χαλαρα, ως βολτα παντα γιατι ειναι κατι που μου αρεσει να κανω και δεν ανηκει στα "πρεπει" μου. Το χαλαρο περπατημα ειναι ο πιο ευκολος τροπος να χασει καποιος κιλα και να αλλαξει τον τροπο ζωης του. Με το τρεξιμο πιο δυσκολα θα σηκωθεις απο τον καναπε και πιο γρηγορα θα το βαρεθεις και θα το παρατησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Για χάσιμο κιλών το χαλαρό τρέξιμο/jogging είναι ότι πρέπει,αν συνδυαστεί και με μια σωστή διατροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Διαφωνω καθετα. Το περπατημα βοηθαει στην απωλεια βαρους οπως και το τρεξιμο. Εχασα 32 κιλα πριν 15 χρονια με χαλαρο/μετριο παρπατημα και δεν τα εχω παρει πισω, με εξαιρεση τα λιγα κιλα που πηρα προπερσι λογω τραυματισμων, τα οποια εχω ηδη χασει με περπατημα, HIIT & circuit. Οχι μονο εχω χασει τοσα κιλα, αλλα ουδεποτε χαλαρωσε το δερμα μου γιατι η απωλεια βαρους εγινε αργα και σταθερα. Αν ετρεχα και τα εχανα αποτομα ποιος ξερει σε τι χαλια κατασταση θα ηταν τωρα το δερμα μου.

Ακομα και τωρα που κανω πιο εντονα αθληματα, το περπατημα δεν το εχω βγαλει απο το προγραμμα μου. Επιδιωκω να περπαταω 4-5 φορες την εβδομαδα απο 5-10km την καθε φορα. Χαλαρα, ως βολτα παντα γιατι ειναι κατι που μου αρεσει να κανω και δεν ανηκει στα "πρεπει" μου. Το χαλαρο περπατημα ειναι ο πιο ευκολος τροπος να χασει καποιος κιλα και να αλλαξει τον τροπο ζωης του. Με το τρεξιμο πιο δυσκολα θα σηκωθεις απο τον καναπε και πιο γρηγορα θα το βαρεθεις και θα το παρατησεις.

βέβαια, διότι με το τρέξιμο χάνεις όλα τα περιττά κιλά μέσα σε μία μέρα και το δέρμα σου σακουλιάζει γιατί δεν πρόκειται για φυσικό τρόπο αδυνατίσματος. το τρέξιμο, ναι μεν είναι κουραστικό, αλλά σε βοηθά να βελτιώνεις την αντοχή σου. κι εγώ προτιμώ χίλιες φορές το περπάτημα αλλά νομίζω πως και το τρέξιμο χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι δεν ειναι φυσικος τροπος αδυνατισματος, αλλα επειδη τα κιλα φευγουν πιο γρηγορα το ρισκο να παθεις χαλαρωση αυξανεται, ειδικα οταν εχεις πολλα κιλα να χασεις. Μη πω για την ζημια που προκαλει στις αρθρωσεις και τις επιπτωσεις του oxidative stress στον οργανισμο.

Για καποιον που θελει να χασει κιλα, το περπατημα αρκει. Για καποιον που θελει να βελτιωσει την αντοχη του και το καρδιαγγειακο-αναπνευστικο συστημα χρειαζεται λιγο τρεξιμο. Αν και πιστευω οτι το ιδανικοτερο ειναι το ΗΙΙΤ, το οποιο ειναι και πιο ευκολο να το ενταξεις στην καθημερινοτητα σου.

Να ρωτησω και κατι οσους γνωριζουν...
Τι γυμναστικη μπορει να κανει κανεις εκτος απο περπατημα και ασκησεις ποδιων σε μηχανηματα εχοντας το ενα χερι σε ναρθηκα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλό θα ήταν τίποτα. Ακόμα και να μην συμμετέχει το τραυματισμένο χέρι στην άσκηση οι δονήσεις λόγω του έντονου ρυθμού δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Αν ετρεχα και τα εχανα αποτομα ποιος ξερει σε τι χαλια κατασταση θα ηταν τωρα το δερμα μου.

Ούτε καν. Στα έχει πει κάποιος "διαιτολόγος" ή "περσοναλ τρεηνερ" αυτά; Το τρέξιμο (=αεροβική γυμναστική) δε σε κάνει να χάνεις κιλά "απότομα". Χάνεις κιλά σχετικά "αργά"* ενώ παράλληλα καις λίπος και ασκεις την καρδιά σου και τους μύες σου. Το πόσο "αργά"* ή "γρήγορα" θα χάσεις κιλά/λίπος, έχει να κάνει με τη φυσική σου κατάσταση, το βάρος σου, το μεταβολισμό σου, το πόση σχέση είχες με τον αθλητισμό/γυμναστική στη ζωή σου κλπ.

Επιδιωκω να περπαταω 4-5 φορες την εβδομαδα απο 5-10km την καθε φορα. Χαλαρα, ως βολτα παντα

Καλά κάνεις γιατί το περπάτημα είναι ωραίο και ευχάριστο, αλλά με χαλαρό περπάτημα δεν καις τίποτα ιδιαίτερο από θερμίδες, αν σε ενδιαφέρει το κάψιμο θερμίδων. Είναι καλό γιατί κινείσαι και ασκείσαι χαλαρά, αλλά δεν καις τίποτα. Αντίστοιχα αν κάνεις τη σύγκριση ποδηλάτου και τζόγκινγκ, με το τζόγκινγ επίσης "δεν καις τίποτα", ας πούμε.

Το χαλαρο περπατημα ειναι ο πιο ευκολος τροπος να χασει καποιος κιλα και να αλλαξει τον τροπο ζωης του. Με το τρεξιμο πιο δυσκολα θα σηκωθεις απο τον καναπε και πιο γρηγορα θα το βαρεθεις και θα το παρατησεις.

Όχι να χάσει κιλά. Ναι να αλλάξει τον τρόπο ζωής του. Συμφωνώ στο ότι είναι πιο ζόρικο το τρέξιμο, όμως μιλάς για τρέξιμο και τρέξιμο λες και δεν υπάρχει το τζόγκινγκ. Όταν λες "τρέξιμο" τι εννοείς, να πηγαίνεις λες και σου βαλαν νέφτι; Κι εγώ όταν πάω γυμναστήριο περπατάω (5 χλμ/ώρα), κάνω τζόγκινγκ (7 χλμ/ώρα) και τρέχω (10-12 χλμ/ώρα). Με το περπάτημα καίω μισή θερμίδα, με το που ανεβάσω ρυθμούς καίω τα διπλάσια. Ακόμα κι αν δεν τρέχω, με σκέτο τζόγκινγκ. Τρέχω γρήγορα μόνο για 2-3 λεπτά τη φορά, σε διαλείμματα ανάμεσα σε περπάτημα και τζόγκινγκ, γιατί μ' αρέσει η αυξομείωση του ρυθμού και κυρίως γιατί δεν την παλεύω να τρέξω περισσότερο λολ

Start slowly and try to build your walking regime gradually. To get the health benefits from walking, it needs to be of moderate-intensity aerobic activity. In other words, it needs to be faster than a stroll.

Moderate-intensity aerobic activity means you're walking fast enough to raise your heart rate and break a sweat. One way to tell is that you'll be able to talk, but not sing the words to your favourite song.

It's recommended that adults aged 19-64 should do at least 150 minutes (2 hours and 30 minutes) of moderate intensity aerobic activity, such as cycling or fast walking, every week.

λινκ

Τώρα εξαρτάται βέβαια τι εννοείς όταν λες "περπάτημα", αλλά βλέπεις ότι το χαλαρό περπάτημα (stroll) δεν κάνει τίποτα αρκετό ώστε να πεις "αχ ασκήθηκα σήμερα".

Σόρι το έχεσα στα edit, αλλά τώρα πρόσεξα ότι λες ότι κάνεις 5-10 χλμ (5 ή 10 έχει διαφορά βέβαια) 4-5 φορές τη βδομάδα. Ε οκ προφανώς αν περπατάς ας πούμε 6 χιλιόμετρα σχεδόν κάθε μέρα και παράλληλα κάνεις δίαιτα, φυσικά θα χάσεις κιλά. Αλλά όταν λέμε ότι κάνουμε γυμναστική, οι περισσότεροι δεν εννοούμε ότι διασχίζουμε το σύμπαν σχεδόν κάθε μέρα, δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε αντοχή γι' αυτό. Αφού έχεις τη διάθεση να κάνεις χαλαρή άσκηση για πολλά χιλιόμετρα και 4-5 φορές τη βδομάδα, σαφώς θα δεις διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Παιδιά για χάσιμο βάρους είναι απαραίτητα τα βάρη. Μην τα φοβάστε, ειδικά εσείς οι γυναίκες..! Ένας συνδυασμός αερόβιας άσκησης και ασκήσεις με βάρη είναι το καλύτερο για χάσιμο βάρους!! Δοκιμάστε το και δεν θα χάσετε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Δεν έχω περάσει ούτε καν απ'εξω τουλάχιστον εδώ και πάμπολα χρόνια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδιά για χάσιμο βάρους είναι απαραίτητα τα βάρη. Μην τα φοβάστε, ειδικά εσείς οι γυναίκες..! Ένας συνδυασμός αερόβιας άσκησης και ασκήσεις με βάρη είναι το καλύτερο για χάσιμο βάρους!! Δοκιμάστε το και δεν θα χάσετε ;)

Αυτές οι ασκήσεις χωρίς βάρη που λένε χρησιμοποιώντας το βάρος του σώματος έχουν αποτέλεσμα; αν ναι έχεις να προτείνεις τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτές οι ασκήσεις χωρίς βάρη που λένε χρησιμοποιώντας το βάρος του σώματος έχουν αποτέλεσμα; αν ναι έχεις να προτείνεις τίποτα;

Για απώλεια βάρους δεν ξέρω, αλλά είναι πολύ καλές ασκήσεις γενικά για να εξασκήσεις όλο σου το σώμα με φυσικό τρόπο. Τα βάρη είναι πιο εύκολα γιατί μπορείς να τα ρυθμίσεις, και συνήθως κάνεις ασκήσεις απομόνωσης για να φουσκώσεις τους μεις. Ειδικά αν είσαι λίγο βαρύς οι ασκήσεις με τα βάρος του σώματος είναι πολύ πιο δύσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει κανείς spinning ; ποια είναι η γνώμη σας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Για να επανέλθω στο αρχικό του θέματος, Όχι δε πηγαίνω γυμναστήριο αλλά επιθυμώ από Σεπτέμβρη μέσω και άλλων αλλαγών να αρχίσω...
-Προσωπικά,θεωρώ το γυμναστήριο ως καλύτερη λύση εκγύμνασης διότι απλούστατα σου προσφέρει εκτός του αρχικού σκοπού το όφελος της κοινωνικότητας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
-Προσωπικά,θεωρώ το γυμναστήριο ως καλύτερη λύση εκγύμνασης διότι απλούστατα σου προσφέρει εκτός του αρχικού σκοπού το όφελος της κοινωνικότητας!

Δηλαδή έτσι όπως είσαι ιδρωμένη και λαχανιασμένη από διάδρομο/ποδήλατο/όργανα κτλ, έχεις όρεξη να είσαι ανάμεσα σε άλλους ανθρώπους και να συναναστρέφεσαι μαζί τους; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δηλαδή έτσι όπως είσαι ιδρωμένη και λαχανιασμένη από διάδρομο/ποδήλατο/όργανα κτλ, έχεις όρεξη να είσαι ανάμεσα σε άλλους ανθρώπους και να συναναστρέφεσαι μαζί τους; :worry:

Καταρχήν δε κατανοώ γιατί μας φοβίζει το ανθρώπινο! κάπως καθωσπρεπισμός ή παρατήρηση σου... Παρόλα αυτά θα τολμούσα να πω, ότι είναι και κάπως διεγερτική η εικόνα ενός ιδρωμένου νεαρού ή νεαράς, να γυμνάζεται! Μιλάω εντός λογικών πλαισίων πάντα! Δηλαδή όχι δε φτιάχνομαι μυρίζοντας ή φιλώντας ιδρωμένες μασχάλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top