• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Νεύρωση στομάχου

Νατασα007

Νεοφερμένος

Η Νατασα007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η νευρωση στομαχου ειναι μια διαταραχη στο στομαχι, τιποτα παραπανω!!! Βεβαια ειναι επιπονη και οχι επικινδυνη! Εγω εχω νευρωση στομαχου εδω και 6 χρονια...Οποτε αγχωνομαι ή στεναχωρεθω με πιανει ενα σφιξιμο στο στομαχι που διπλωνομαι στα δυο :(... Παιρνω Ζαντακ αλλα αδικος κοπος, πλεον δεν με πιανει τιποτα, απλα περιμενω να περασει... Τωρα να φανταστειτε οτι παω γ λυκειου... εκει να δεις ΑΓΧΟΣ!!! Οποτε εχω καθημερινα ενοχλησεις... Η διαφορα του με το ελκος ειναι οτι το ελκος ειναι οταν απλα το υδροχλωρικο οξυ που εχουμε στο στομαχι μας κανει μια μικρη φλεγμονη... Σαν μικρη τρυπα φαντασου! Εαν σου κανει μεγαλη τρυπα τοτε την εβαψες καθως τρεχεις για να σου ραψουν το στομαχι!!! Οσοι εχουν ευαισθητο στομαχι (οι περισσοτεροι με νευρωση στομαχου) εχουν πολυ λεπτη την βλεννα που εχουμε στο στομαχι ωστε να μην μας καψει το οξυ που πεφτει... (μιλαω τοσο επιστημονικα γιατι ετσι μου τα εχουν εξηγησει οι γιατροι χαχαχαχα). Τεσπα η νευρωση δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να ειμαστε ηρεμοι και να κανουμε καποιους υπερηχους που και που, και ολα θα ειναι οκ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Υπερήχους για το στομάχι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jp1980

Νεοφερμένος

Ο jp1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εχω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ συμπτώματα με το ξυπνημα! Εκανα το τεστ αναπνοης για το ελικοβακτιριδιο του πυλωρου και περιμενω σε 10 μερες τα αποτελεσματα. Βρηκες καποια λύση στο προβλημα του υπνου από τοτε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonymous 123

Νεοφερμένος

Ο Anonymous 123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ συμπτώματα με το ξυπνημα! Εκανα το τεστ αναπνοης για το ελικοβακτιριδιο του πυλωρου και περιμενω σε 10 μερες τα αποτελεσματα. Βρηκες καποια λύση στο προβλημα του υπνου από τοτε??
Λογικα επρεπε να ψαχτεις στο ιντερνετ πρωτα για να δεις οτι δεν ειναι ψυχοσωματικο αλλα οτι εχεις ελκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
εχω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ συμπτώματα με το ξυπνημα! Εκανα το τεστ αναπνοης για το ελικοβακτιριδιο του πυλωρου και περιμενω σε 10 μερες τα αποτελεσματα. Βρηκες καποια λύση στο προβλημα του υπνου από τοτε??

Θα κάνω κι εγώ αυτό το τεστ, καθώς επίσης και γαστροσκόπηση, μιας κι έχω αρκετές υποψίες για έλκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top