Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Transformers! Ενώ πήγα ψιλοχαλαρή και ότι δεν θα μου αρέσει το ευχαριστήθηκα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Disturbia.

Βλακεία. Αλλά έπεζα ένα μικρό (84) Θα την δούμε πολύ πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
The last king of Scotland. Πολύ καλή. Ωραίες ερμηνείες, σκληρή, το ρεαλιστικό πέρασμα ενός ανώριμου παιδιού στην ενηλικίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το τελευταίο Χελωνονιτζάκια. Έτσι να σκοτώσω λίγο την ώρα. Δεν ήταν και τόσο χάλια πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αμφιμπερδέματα πολλύ καλή, κομωδία ελαφρια με κοινωνικό περιεχόμενο, πολλή καλή:)

Αμφι… Μπερδέματα
Gray Matters


Σκηνοθεσία:Σου Κράμερ
Hθοποιοί:Χήδερ Γκράχαμ , Μπρίτζετ Μόυναχαν , Τόμας Καβανώ , Άλαν Κάμινγκ , Σίσι Σπέισεκ , Έμιλυ Γκράχαμ , Μόλυ Σάνον , Γκλόρια Γκέινορ

Μια Ερωτική Ιστορία Για Έναν Αδερφό, Την Αδελφή Του Και Το Κορίτσι Των Ονείρων Του.

Η Γκρέι και ο Σαμ είναι δυο αδέρφια πολύ δεμένα μεταξύ τους. Συμπληρώνει ο ένας τις προτάσεις του άλλου, είναι πάντα μαζί και μοιράζονται και το ίδιο διαμέρισμα στο κέντρο της Νέας Υόρκης. Είναι τόσο αγαπημένοι που πολλοί τούς μπερδεύουν με ερωτευμένο ζευγάρι. Όταν όμως, ο Σαμ γνωρίζει την Τσάρλι και την ερωτεύεται τότε τα πράγματα δυσκολεύουν για την Γκρέι καθώς βρίσκει κι αυτή το ίδιο ερωτικό ενδιαφέρον για την Τσάρλι.
πηγή


Κορίτσια απο σπίτι, δεν θα έλεγα ότι κατάφερα να την δώ και όλη ψιλοχάλια να πώ την αλήθεια μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κάποια με ενόρκους στο δικαστήριο.... όμως κοιμήθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Χτες το βράδυ είδα "Το κεντρί" (The sting).

Πολύ καλή ταινία, αν και λίγο παλιά(1973). Έχει να κάνει με απατεώνες που κάνουν το "μεγάλο κόλπο". Έχει γέλιο, ανατροπή και παίζουν καλοί ηθοποιοί (Πωλ Νιούμαν, Ρόμπερτ Ρέντφορντ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Χτες το βράδυ είδα "Το κεντρί" (The sting).

Πολύ καλή ταινία, αν και λίγο παλιά(1973). Έχει να κάνει με απατεώνες που κάνουν το "μεγάλο κόλπο". Έχει γέλιο, ανατροπή και παίζουν καλοί ηθοποιοί (Πωλ Νιούμαν, Ρόμπερτ Ρέντφορντ).

Από τις καλύτερες ταινίες EVER :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Είδα το Runaway Jury. Έχοντας να διαβάσει το βιβλίο, οφείλω να πω ότι σπάνια βλέπουμε τόσο καλές μεταφορές. Ο Κιούζακ στον καλύτερο ρόλο της ζωής του και ένας Χόφμαν που λατρεύω για αυτό που είναι. Ο Τζον Γκρίσαμ είναι ο μετρ του αστυνομικού θρίλερ. Ρισπέκτ. Ευχαριστώ τον Παναγιώτη και τη Λία που μου έδωσαν έρισμα να τη δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Είδα το Fast and furious Tokyo drift.
ναι το ξέρω ότι εχει καιρό που έχει βγει αλλά εγώ τώρα το είδα!
Πολύ ωραίο... αχ λατρεύω αυτά τα αυτόκίνητα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Είδα το Fast and furious Tokyo drift.
ναι το ξέρω ότι εχει καιρό που έχει βγει αλλά εγώ τώρα το είδα!
Πολύ ωραίο... αχ λατρεύω αυτά τα αυτόκίνητα :inlove:


Το είχα δει στο κινηματογράφο. Από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ποτέ μου.

Το σενάριο δεν βγάζει κανένα νόημα, έχει φτιαχτεί απλά για να μπορούν να πετάνε σε κάθε σκηνή βυζιά και αμάξια. Θυμάμαι σε κάθε ζουμ είτε σε στήθος είτε σε ζάντα να κάνουν 2-3 παρέες ανδρών "Ωωωωωω". Εμετός.

Οι ηθοποιοί είναι γύρω στα 10 χρόνια πάνω από την ηλικία του ρόλου ο καθένας. Ακόμα περισσότερο, οι χαρακτήρες φέρονται σαν να είναι 10 χρόνια πάνω από την ηλικία τους σύμφωνα με το σενάριο. Ο άλλος που είναι μαθητής φερεται σαν όχι μόνο να έχει ξαναμπλέξει με μαφία, αλλά να ξέρει και όλα τα κόλπα και αντιδρά εντελώς ήρεμος, έλεος δηλαδή.

Τουλάχιστον έδειξε λίγο το Τόκυο. Αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερες ταινίες για να το δεις, με πολύ πιο όμορφες εικόνες και χωρίς χρωματική μόλυνση (από την οποία επίσης υποφέρει το φιλμ). Πχ. Lost in Translation <3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Καλά σίγουρα από σενάριο δεν σκίζει ούτε είναι κάτι το ιδιαίτερο. Αλλά λόγω του ότι μαρέσουν αυτά τα αυτοκίνητα και είχα ένα κόλλημα παλαιότερα με το need for speed, το έχω απωθημένο και όποτε βλέπω ταινίες με τέτοια αυτοκίνητα χαζεύω σαν μικρό παιδί.
Τα αυτοκίνητα μου άρεσαν, τα κόλπα κου άρεσαν.
Για σενάριο, διαλόγους κλπ συναφή, δεν κάνω λόγο. Τους ηθοποιούς ούτε καν τους ήξερα.... εκτός από αυτόν που έδειξε στο τέλος, που έκανε και καλά κόντρα με το παιδί αυτό που λες και συ (ούτε τα ονόματα δεν θυμάμαι! :redface: ) λόγω του ότι αυτός πρωταγωνιστούσε στην πρώτη ταινία.

Επίσης, πρόσφατα ξαναείδα το Νύχτα στο Μουσείο, το ice age 2, που αν και τα είχα δει, έριξα το γέλιο, το 5 λεπτά και το spiderman 3... όλα σε διάστημα 3 ημερών.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
9 μηνες πολυ μαρεσει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Die Hard 4 : δεν κοιμηθηκα, αλλα μετριοτητα. Το χειροτερο απο τα 4. Καλυτερο απο ολα το 1ο, μετα το 3ο, μετα το 2ο, τελευταιο το 4ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα το "Harry Potter"! Καλό, αν και σε σύγκριση με τα 3 και 4 μέτριο. Πάντως πέρναγε ευχάριστα η ώρα και έμπαινες και πάλι σε αυτόν τον υπέροχο, μαγικό κόσμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Είδα το "Harry Potter"! Καλό, αν και σε σύγκριση με τα 3 και 4 μέτριο. Πάντως πέρναγε ευχάριστα η ώρα και έμπαινες και πάλι σε αυτόν τον υπέροχο, μαγικό κόσμο.:P
σε σινεμά το είδες?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είδα το Fast and furious Tokyo drift.
ναι το ξέρω ότι εχει καιρό που έχει βγει αλλά εγώ τώρα το είδα!
Πολύ ωραίο... αχ λατρεύω αυτά τα αυτόκίνητα :inlove:
Είναι η ταινία που έχει παρκάρει μόνιμα στο δίσκο και όποτε κάτσει βλέπω και καμιά σκηνή και καταλήγω να περνάω καμιά ώρα.

Die Hard 4 : δεν κοιμηθηκα, αλλα μετριοτητα. Το χειροτερο απο τα 4. Καλυτερο απο ολα το 1ο, μετα το 3ο, μετα το 2ο, τελευταιο το 4ο.
Πέστα αρχηγέ.


Εγώ χθες είδα το 28 εβδομάδες μετά. Χάλια. Άσκοπη και πάραπολυ βία χωρίς λόγο. Ο σκηνοθέτης έχασε το νόημα για μένα. Σε πολλά σημεία είχε την αρμόσφαιρα του πρώτου αλλά όποτε ξέσπαγε γινόταν χάλια. Δεν βλεπόταν. Το πρώτο μάρεσε πολύ και δεν με ενόχλησε η βία του.
Η μαγκιά είναι να μεταφέρεις τον τρόμο χωρίς να δείξεις. Δόξα στον Καμερον των Alien και Aliens
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Volver

πολύ μου 'αρεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Είναι η ταινία που έχει παρκάρει μόνιμα στο δίσκο και όποτε κάτσει βλέπω και καμιά σκηνή και καταλήγω να περνάω καμιά ώρα.
Χαλαρά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top