Πρόβλημα με πληκτρολόγιο

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Λοιπον αγορασα ενα ποντικι και ενα πληκτρολογιο για τον παλιο μου υπολογιστη για να τον κανω format.Δεν ανοιγει αμα δεν γινει format.Λοιπον,συνεδεσα το ποντικι αναψε η δεσμη λειζερ,όλα εντάξει.Μετά συνεδεσα το πληκτρολογιο και......τίποτα.Το δοκιμασα σε όλες τις θύρες και κανενα αποτελεσμα.Αρχικά νομιζα οτι το πηρα χαλασμένο,όμως το συνεδεσα στο laptop του αδερφού μου και δουλευε(Αφου πρώτα ανοιξε τον υπολογιστή του και του εβγαλε "a new hardware(αμα θυμαμαι καλα και ελεγε hardware) has been detected" πατησε μετά στην μπλε οθόνη που βγαινει(λεω αυτή που σου επιτρέπει την αυτόματη εγκατάσταση χωρις cd) και δούλευε.Το προβλημα μου ειναι τι να κάνω τώρα που δεν μπορώ να ανοιξω τον υπολογιστή για να κανει detect keyboard,και πώς θα κανει το φορμάτ;

Υ.Γ.Το ποντίκι και το πληκτρολογιο συνδεονται μεσω USB
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Το πρόβλημα τώρα ποιο ακριβώς είναι; Ο υπολογιστής σου γιατί δεν ανοίγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Το keyboard δεν δουλευει καθολου ουτε στην αρχη?
Για πατα συνεχομενα DEL οταν ξεκιναει να δεις αν μπαινει στο bios.
Αν μπεις bios εχει καπου μια επιλογη usb keyboard/mouse support καπως ετσι και καντο enable.
Μου ειχε τυχει παρομοιο προβλημα,δεν δουλευε το keyboard ουτε το mouse και εκανα αυτο και δουλεψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Το πρόβλημα τώρα ποιο ακριβώς είναι; Ο υπολογιστής σου γιατί δεν ανοίγει;

Μου βγαζει μια μαυρη οθόνη και μου λέει ''An error has occured.....και μπλα,μπλα,μπλα'' και λεει στο τελος 4 επιλογές "Start windows" "Start windows normally" κλπ.ομως για να τις επιλέξω πρεπει να εχω πληκτρολογιο:jumpy:
-----------------------------------------
Το πρόβλημα τώρα ποιο ακριβώς είναι; Ο υπολογιστής σου γιατί δεν ανοίγει;

Το keyboard δεν δουλευει καθολου ουτε στην αρχη?
Για πατα συνεχομενα DEL οταν ξεκιναει να δεις αν μπαινει στο bios.
Αν μπεις bios εχει καπου μια επιλογη usb keyboard/mouse support καπως ετσι και καντο enable.
Μου ειχε τυχει παρομοιο προβλημα,δεν δουλευε το keyboard ουτε το mouse και εκανα αυτο και δουλεψε.

καθολου ουτε στην αρχη.Μονο οταν το εβαλα σε laptop
-----------------------------------------
https://www.multirama.gr/products/product?pid=0276999&catid=030200---->αυτο ειναι το πληκτρολογιο και το ποντικι αλλα ενσυρματο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Χρησιμοποίησε το πληκτρολόγιο που είχες πριν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Χρησιμοποίησε το πληκτρολόγιο που είχες πριν! :P

lol.χαλασε τελειως.κουμπια και ετσι και η μανα μ το πεταξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ε αναγκαστικά χρειάζεσαι ένα άλλο πληκτρολόγιο για να ανοίξεις τον υπολογιστή σου. Όταν βρεις, πάτα στο Start Windows Normally και αφού ανοίξει, συνέδεσε το καινούριο σου πληκτρολόγιο και θα λειτουργεί κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
οταν λες κανονικο;Χωρις Usb?με τον παλιο παλιο βυσμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
οταν λες κανονικο;Χωρις Usb?με τον παλιο παλιο βυσμα?

Δεν είπα κανονικό. Αλλά ναι, χρειάζεται το άλλο πληκτρολόγιο με το παλιό βύσμα ή κάποιο του οποίου ο υπολογιστής εχει τους drivers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ok..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

addicted

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κοιτα θα πρεπει να πας να αγορασεις βισματακι απο καποιο καταστημα ωστε να αλλαξεις την εξοδο απο usb σε κανονικη θυρα οπως αυτη που ειχε στο παλιο σου πληκτρολογιο..αλλα για να μην μπεις σε τετοιο κοπο...το παλιο σου πληκτρολογιο το εχεις ακομα?και το ποντικι η τα πεταξες?εαν ναι τοτε..πηγαινε σε καποιο γνωστο καταστημα ...και ζητησε το...δν ειναι ακριβο..ουσιαστικα σου αλλαζει την 8υρα και γινετε σαν την παλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Είπα να μην ανοίξω καινούργιο θέμα για το πληκτρολόγιο,αφού βρήκα αυτό,ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ!:P
Λοιπόν, δυο πλήκτρα [μπορεί και περισσότερα] όταν τα πατάω δεν εμφανίζουν το σύμβολο/αριθμό που έχουν Συγκεκριμένα, για να βάλω το ''μεγαλύτερο/τελεία'' δεν μπορώ αλλά μπαίνει άνετα το ''</,'' Μου έχουν πει να κατεβάσω ένα πρόγραμμα για να ''αλλάξω'' το πληκτρολόγιο Ισχύει, κι αν ναι έχετε εσείς κάποιο καλό κατά νου;
Επίσης, επείδη τελευταία γράφω σε περιβάλλον qbasic, τα σύμβολα δεν είναι στα πλήκτρα που εμφανίζονται Αυτό ισχύει πάντα[!] ή έχω εγώ την πρωτοτυπία;;:P Αν γίνεται πάντα[!] τότε το''μεγαλύτερο'' πώς γράφεται στην qbasic;

υγ έχω χρησιμοποίησει και το έξτρα πληκτρολόγιο που έχει ο υπολογιστής αλλά πολλές φορές κολλάει κι αυτό και δεν μπόρω καθόλου να γράψω με αυτό μέσα στην qbasic[!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Και εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα...όταν πατάω 2 κουμπιά δεν εμφανίζονται τα αντίστοιχα γράμματα :/: να πρέπει να αλλάξω πληκτρολόγιο ή μήπως ξεμπλοκάρει;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είπα να μην ανοίξω καινούργιο θέμα για το πληκτρολόγιο,αφού βρήκα αυτό,ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ!:P
Λοιπόν, δυο πλήκτρα [μπορεί και περισσότερα] όταν τα πατάω δεν εμφανίζουν το σύμβολο/αριθμό που έχουν Συγκεκριμένα, για να βάλω το ''μεγαλύτερο/τελεία'' δεν μπορώ αλλά μπαίνει άνετα το ''</,'' Μου έχουν πει να κατεβάσω ένα πρόγραμμα για να ''αλλάξω'' το πληκτρολόγιο Ισχύει, κι αν ναι έχετε εσείς κάποιο καλό κατά νου;
Επίσης, επείδη τελευταία γράφω σε περιβάλλον qbasic, τα σύμβολα δεν είναι στα πλήκτρα που εμφανίζονται Αυτό ισχύει πάντα[!] ή έχω εγώ την πρωτοτυπία;;:P Αν γίνεται πάντα[!] τότε το''μεγαλύτερο'' πώς γράφεται στην qbasic;

υγ έχω χρησιμοποίησει και το έξτρα πληκτρολόγιο που έχει ο υπολογιστής αλλά πολλές φορές κολλάει κι αυτό και δεν μπόρω καθόλου να γράψω με αυτό μέσα στην qbasic[!]

Και εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα...όταν πατάω 2 κουμπιά δεν εμφανίζονται τα αντίστοιχα γράμματα :/: να πρέπει να αλλάξω πληκτρολόγιο ή μήπως ξεμπλοκάρει;:worry:

Έχει χαλάσει το πληκτρολόγιό σας απλά. Προσπάθησε να βγάλεις τα κουμπιά και να καθαρίσεις την υποδοχή. Αν δε λειτουργήσει απλά πήγαινε και πάρε άλλο. Με 5ευρώ παίρνεις μια χαρά πληκτρολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Έχει χαλάσει το πληκτρολόγιό σας απλά. Προσπάθησε να βγάλεις τα κουμπιά και να καθαρίσεις την υποδοχή. Αν δε λειτουργήσει απλά πήγαινε και πάρε άλλο. Με 5ευρώ παίρνεις μια χαρά πληκτρολόγιο.

Τα έβγαλα και μετά πού τον άνοιξα πάλι είχαν ξεμπλοκάρει :) τώρα αν μου το ξανακάνει θα το ψάξω...ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top