2010 FIFA World Cup - South Africa

Ποιον υποστηρίζετε για τον τελικό του Mundial;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 9 36.0%
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 13 52.0%
  • Αφού δεν κέρδισε η ομαδάρα μου, το ίδιο μου κάνει

    Ψήφοι: 3 12.0%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,857 μηνύματα.
(εννοείται ότι θα αποκλείσουμε Γερμανία αέρα) :D

Φυσικά! Ο αέρας θα έχει και μια ξεχωριστή εσανς αυγουλίλας μιας και το νικητήριο γκολ θα το βάλει ο καταπληκτικός Ισπανός άσσος Clani Mendez...


Μην προτρέχεις.... Για όλους έχουν μεζέ τα πάντσερ!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.

Mπουχού μπουχού μπουχού....σκέψου θετικά Ρας, γλιτώσαμε το αποτρόπαιο θέαμα του Ντιεγκίτο τσιτσίδι να τρέχει πάνω κάτω στο γήπεδο!! :worry::eek: Τον οποίον btw βλέπω μετά την κόκα να την πέφτει στα πιο βαριά.

Να πω και μια κακία;; Θα την πω...:P
Πολύ το χάρηκα που έπεσε κλάδεμα στον Χάιντσε...τον συμπαθώ δεν λέω, αλλά τόσα χρόνια έχει κλαδέψει ολόκληρο το σύμπαν, σειρά του ήταν.

Για το βράδυ θέλω Ουρουγουάη...ήρθε η ώρα να χαρεί και ο Φορλάν, που τόσα χρόνια περνάει στα ψιλά το όνομα του
:pfff::-* Τόρες ουςςτ.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ενημερωτικά, το βράδυ παίζει η Παραγουάη και όχι η Ουρουγουάη. Η Ουρουγουάη ήδη έχει περάσει στον ημιτελικό. Εγώ πάντως βλέπω εύκολα ή δύσκολα να πήγαινει η Ισπανία ημιτελικό. Εκτός αν κάνει αυτές τις γνώστες βλακείες που κάνει συνήθως και εύχομαι για άλλη μια φορά να επαναλάβει.

Πρέπει επίτέλους να πάρει μουντιάλ η Ολλανδία να διορθωθεί κι αυτή η ιστορική αδικία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Ενημερωτικά, το βράδυ παίζει η Παραγουάη και όχι η Ουρουγουάη. Η Ουρουγουάη ήδη έχει περάσει στον ημιτελικό. Εγώ πάντως βλέπω εύκολα ή δύσκολα να πήγαινει η Ισπανία ημιτελικό. Εκτός αν κάνει αυτές τις γνώστες βλακείες που κάνει συνήθως και εύχομαι για άλλη μια φορά να επαναλάβει.

Πρέπει επίτέλους να πάρει μουντιάλ η Ολλανδία να διορθωθεί κι αυτή η ιστορική αδικία!

και νόμιζα οτι κανείς δεν θα το πρόσεχε...

lol, μην το λες σε εμένα...στον προπονητή της πες το που έχει λυσσάξει στις press conference να λέει οτι προπονεί την Ουρουγουάη, το μεσημέρι το είπε πάλι στο cnn, ίλεος είναι ο τύπος :loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Φυσικά! Ο αέρας θα έχει και μια ξεχωριστή εσανς αυγουλίλας μιας και το νικητήριο γκολ θα το βάλει ο καταπληκτικός Ισπανός άσσος Clani Mendez...


Μην προτρέχεις.... Για όλους έχουν μεζέ τα πάντσερ!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:

Θα το δούμε ωρέ! Φοβού τους ταύρους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Πω ο Τσάρτας στο σχολιασμό είναι πιο αργός και από το θάνατοοοοο
Οπως οταν επαιζε μπαλα δλδ..:P
Πήγε ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ το ΒΟΔΙ με το σακάκι και τα μούσια!!!

Πήγε σπίτι του το ΑΛΑΖΟΝΙΚΟ ΒΛΑΜΜΕΝΟ που νομίζει ότι έπαιζαν οι Έλληνες βρώμικα επειδή δεν έβαζε γκολ. Τι; Και σήμερα δεν έβαλε ο Μέσι γκολ; Ε και οι Γερμανοί βρώμικα θα έπαιξαν μάλλον....:mad:
Απο την καμπουρα της(κατα τ'αλλα ομορφης) Μεργκελ καλυτερα να βλεπω τον γυφτο στον παγκο να κανει κωλοτουμπες.:P
Mπουχού μπουχού μπουχού....σκέψου θετικά Ρας, γλιτώσαμε το αποτρόπαιο θέαμα του Ντιεγκίτο τσιτσίδι να τρέχει πάνω κάτω στο γήπεδο!! :worry::eek: Τον οποίον btw βλέπω μετά την κόκα να την πέφτει στα πιο βαριά.
Οτι και να λες Μαρα, ηταν λιγακι ντροπιαστικο..:look:


Yγ Vamos να κρυφτουμε σε καμια τρυπα..:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,857 μηνύματα.
Απο την καμπουρα της(κατα τ'αλλα ομορφης) Μεργκελ καλυτερα να βλεπω τον γυφτο στον παγκο να κανει κωλοτουμπες.:P

Εδώ οφείλω να το παραδεχτώ κι εγώ ότι το να βλέπω τη μάπα της Μέρκελ δεν ήταν κι ότι πιό ευχάριστο μου έχει συμβεί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
κάπου εδώ φαίνεται και το έλλειμα ποιότητας μας έναντι των γερμανών

αυτοί , τόσα χρόνια , που είχαμε τον καραμανλή κάνανε κάνα σχόλιο ; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για το βράδυ θέλω Ουρουγουάη...ήρθε η ώρα να χαρεί και ο Φορλάν, που τόσα χρόνια περνάει στα ψιλά το όνομα του
:pfff::-* Τόρες ουςςτ.-

Μου φαίνεται πως το γερμανικό στραπάτσο σε ζάλισε ελαφρώς. Καλέ, η Ουρουγουάη έπαιξε χθες και προκρίθηκε!! Για την ΠΑΡΑγουάη (παρατρεχάμενη της Ουρουγουάης, όπως εύκολα μπορεί να συνάγει κάποιος ετυμολογικώς κρίνοντας:clapup:) μιλάμε σήμερις...

Θα ήθελα να σχολιάσω λίγο τους τρεις από τους τέσσερις προημιτελικούς που παρακολουθήσαμε έως σήμερα...

Κατ' αρχάς, η ομάδα μου η Βραζιλία ήταν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και θεωρώ ότι η Ολλανδία προκρίθηκε εντελώς δίκαια!! Στην πραγματικότητα χάρηκα κιόλας, καθώς εμείς οι οπαδοί της Βραζιλίας δεν την υποστηρίζουμε για κάποιους εθνικιστικούς λόγους, παρά μόνο επειδή στα περισσότερα Μουντιάλ δίδασκε θεαματικό ποδόσφαιρο, που δεν έχουμε συχνά τη δυνατότητα να παρακολουθήσουμε στα ευρωπαϊκά (πόσο μάλλον στα ελληνικά) γήπεδα. Εδώ όμως ήρθε για να παίξει κυνικά, ποντάροντας στο ατομικό ταλέντο των παιχτών της και να πάρει τις νίκες χωρίς να κινδυνέψει αμυντικά, αυτός είναι και ο λόγος που ονομάστηκε από πολλούς, κυρίως επικριτές του Ντούνγκα, ως "ευρωπαϊκή Βραζιλία". Συνάντησε ωστόσο μπροστά της έναν γνήσιο εκπρόσωπο του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, την Ολλανδία, η οποία δίδαξε στους αγαπητούς κατά τ' άλλα Βραζιλιάνους ένα απλό, όσο και ψυχρό μάθημα: "Το να προσπαθείς ν' ακολουθήσεις ένα στυλ που δεν σου πάει, καταλήγει σε παταγώδη αποτυχία". Σίγουρα η Ολλανδία ήταν καταλληλότερη για να παίξει το κυνικό στυλ παιχνιδιού, του τύπου "μπλοκάρω τα ατού σου, σε πηδάω στις αντεπιθέσεις, καληνύχτα παιδάκια". Με λίγα λόγια η Βραζιλία "τιμωρήθηκε" από τις ίδιες τις επιλογές της, αφού βρήκε τον μάστορή της.

Με τη Βραζιλία εκτός νυμφώνος, το επόμενο ματς είχε ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον, καθώς τόσο η Γκάνα, όσο και η Ουρουγουάη ξαφνικά απέκτησαν ελπίδες, αφού η Ολλανδία δεν θεωρείται ανίκητη, ούτε αποτελεί την ομάδα-φόβητρο. Έτσι, ο δεύτερος προημιτελικός ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. Το ασύλληπτο σουτ του Μπόατενγκ στο τέλος του 1ου ημιχρόνου, μας γέμισε προσδοκίες, για ένα φοβερό παιχνίδι στο δεύτερο μέρος. Πράγματι, η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου έφερε θαυμάσιους οιωνούς, καθώς νωρίς νωρίς ο Ντιέγκο ο τρομερός ανταπέδωσε το γκολ με μία εξίσου εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έξω απ' την περιοχή.

Ωστόσο, από το σημείο αυτό κι έπειτα, το παιχνίδι ξαφνικά μετατράπηκε σε σούπα, χωρίς κανένα ενδιαφέρον, δημιουργώντας μου γρήγορα την αίσθηση ότι οι δύο ομάδες ήθελαν να πάνε το παιχνίδι στην παράταση. Τούτο βρομούσε παιχνίδι σικέ από απόσταση, μάλλον για λόγους αποδόσεων του στοιχήματος. Οι προβλέψεις επιβεβαιώθηκαν και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου συνέχισαν να κακοποιούν το ποδόσφαιρο, με προφανή πλέον πρόθεση να πάνε στα πέναλτι. Η φάση του 120ου λεπτού, μ' έκανε αρχικά ν' αναθεωρήσω την άποψή μου περί σικέ παιχνιδιού, ωστόσο η εκτέλεση του Γκιαν μου το επιβεβαίωσε με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο. Το παιχνίδι ήταν να οδηγηθεί στα πέναλτι, τελεία και παύλα. Η εξέλιξη της διαδικασίας των πέναλτι ενίσχυσε ακόμη περισσότερο τις υποψίες μου, αφού και τα δύο πέναλτι που έχασε η Γκάνα, ήταν χτυπημένα σε σημείο ευνοϊκό για τον τερματοφύλακα της Ουρουγουάης, μάλιστα όταν ενδιάμεσα οι Νοτιοαμερικάνοι έχασαν ένα πέναλτι, μ' εξίσου ύποπτο τρόπο, αφού ο παίχτης έστειλε επίτηδες θα έλεγε κανείς την μπάλα να κυνηγήσει τις νοτιοαφρικανικές μπεκάτσες, ο επόμενος Γκανέζος έστειλε ξανά την μπάλα στο ίδιο σημείο, σχεδόν δείχνοντας στον τερματοφύλακα πού να πέσει.

Δυστυχώς, τούτο το παιχνίδι μου χάλασε κάθε μαγεία και με ανάγκασε να απαρνηθώ τη συμπάθειά μου προς την Ουρουγουάη. Μακάρι να φάει πέντε γκολ από την Ολλανδία στον ημιτελικό, αφού τέτοιοι αγώνες εξευτελίζουν το ποδόσφαιρο. Ντροπή και στους Γκανέζους, αν και η φτώχεια της χώρας τους, αποτελεί ένα ελαφρυντικό, όπως και για την Ουρουγουάη για να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Ο Αγώνας Γερμανίας-Αργεντινής, επιβεβαίωσε τις αρχικές μας εκτιμήσεις, καθώς οι αργοί αμυντικοί της Αργεντινής εκτέθηκαν ανεπανόρθωτα από τους ασυγκράτητους και ταχύτατους Γερμανούς. Επίσης, αποδείχτηκε πως πράγματι η Αργεντινή σπρώχτηκε για να φτάσει ως εδώ, αφού θα μπορούσε να είχε πάθει τα ίδια κι από τους φιλότιμους Μεξικάνους. Εδώ ο διαιτητής δεν τόλμησε να αδικήσει τη Γερμανία, παρουσία μάλιστα της επάρατης Μέρκελ, ποιος να τον κατηγορήσει άλλωστε για τον φόβο του αυτόν.:hehe:

Δυστυχώς για εμένα, όσο κι αν ήθελα να δω τον Μαραντόνα να κυλιέται στα χορτάρια, κάθε φορά που έμπαινε γκολ κι έβλεπα την Άντζελα, την κακιά μάγισσα, να χοροπηδάει μ' εκείνο το φρικιαστικό της στυλ, με την καμπούρα να προεξέχει και τα χεράκια να αδυνατούν ν' ξεχωρίσουν από το μονοκόμματο σώμα της, μετάνιωνα πικρά για την υποστήριξή μου προς τους Γερμανούς και αυθόρμητα φώναζα viva Argentina, viva Marantona, viva comadante Fidel, viva la revolution, gamo le dunutu sas re poustidi, pou na safrakiasen i poulen sas!!! :hehe:

Για τον βραδινό αγώνα, φαβορί προβάλει η Ισπανία, αν κι αυτή δεν έχει πείσει μέχρι τώρα, όχι όμως πως και η Παραγουάη έδειξε τίποτε καλύτερο. Ελπίζω να περάσουν οι Ισπανοί, αφού μόνο αυτοί μπορούν να ανακόψουν την προέλαση του στρατού κατοχής της Μέρκελ, που να της φάει σκόρος το ταγεράκι και να της καεί το μαλλί στο κομμωτήριο, της γριάς γρίπης. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
τελικά το χταπόδι, έπεσε πάλι μέσα στις προβλέψεις του.... :hehe:
φαντάζομαι, είναι το πιο διάσημο χταπόδι.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σήμερα παίζει η Ισπανιάρα αν δεν κάνει καμία από τις γνωστές μ@λακίες της πάμε βουρ τελικό (εννοείται ότι θα αποκλείσουμε Γερμανία αέρα) :D
Εύκολα; Αέρα;

Οκ, σε μίσησα. Διάλεξε τα όπλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το ματς της Ισπανίας με εξαίρεση τα 2 πέναλτυ (καλά γέλαγε ο θεός σήμερα :P) ήταν ψιλοχάλια.
Άμα παίξει έτσι η Γερμανία δε θα έχει κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
τελικά το χταπόδι, έπεσε πάλι μέσα στις προβλέψεις του.... :hehe:
φαντάζομαι, είναι το πιο διάσημο χταπόδι.... :D

Εδειξε Ισπανία το χταπόδι!




Σοκ σε όλη τη Γερμανία μία μέρα πριν από τον ημιτελικό με την Ισπανία, καθώς το... διασημότερο χταπόδι του κόσμου, ο Παούλ, "προέβλεψε" νίκη των Φούριας Ρόχας.

Ο Πάουλ, ο οποίος κατοικεί σε θαλάσσιο πάρκο στο Ομπερχάουζεν, είχε πέσει μέσα σε όλα τα παιχνίδια της Εθνικής Γερμανίας στο Μουντιάλ ως τώρα, δηλαδή τις νίκες με Αυστραλία, Γκάνα, Αγγλία και Αργεντινή, και την ήττα από την Σερβία.
Την Τρίτη (6/7) ήταν η ώρα να κάνει την πρόβλεψή του για τον ημιτελικό Γερμανία-Ισπανία. Μπροστά του τοποθετήθηκαν δύο δοχεία με τη σημαία της κάθε χώρας, και παρότι έβαλε το ένα πλοκάμι του πάνω σε αυτό της Γερμανίας, τελικά επέλεξε την τροφή της Ισπανίας.
Πλέον οι Γερμανοί ελπίζουν ο Πάουλ να έκανε απλά μια λανθασμένη πρόβλεψη, όπως στον τελικό του Euro 2008, όταν είχε δείξει Γερμανία, αλλά το κύπελλο είχε πάει στους Ισπανούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το γεγονός μεταδόθηκε απευθείας στην γερμανική τηλεόραση από το δίκτυο N24.


Sport.gr

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχω παιξει ολλανδια και γερμανια! αμα δε πιασω στοιχημα και τωρα τα παραταω! :P

edit: αχχχ βρε ιζι δε με διαβαζεις! :P
https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=2332148#post2332148
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ έχω και οπτικά ντοκουμέντα όμως! :pfff: :P :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εδειξε Ισπανία το χταπόδι!




Σοκ σε όλη τη Γερμανία μία μέρα πριν από τον ημιτελικό με την Ισπανία, καθώς το... διασημότερο χταπόδι του κόσμου, ο Παούλ, "προέβλεψε" νίκη των Φούριας Ρόχας.

Ο Πάουλ, ο οποίος κατοικεί σε θαλάσσιο πάρκο στο Ομπερχάουζεν, είχε πέσει μέσα σε όλα τα παιχνίδια της Εθνικής Γερμανίας στο Μουντιάλ ως τώρα, δηλαδή τις νίκες με Αυστραλία, Γκάνα, Αγγλία και Αργεντινή, και την ήττα από την Σερβία.
Την Τρίτη (6/7) ήταν η ώρα να κάνει την πρόβλεψή του για τον ημιτελικό Γερμανία-Ισπανία. Μπροστά του τοποθετήθηκαν δύο δοχεία με τη σημαία της κάθε χώρας, και παρότι έβαλε το ένα πλοκάμι του πάνω σε αυτό της Γερμανίας, τελικά επέλεξε την τροφή της Ισπανίας.
Πλέον οι Γερμανοί ελπίζουν ο Πάουλ να έκανε απλά μια λανθασμένη πρόβλεψη, όπως στον τελικό του Euro 2008, όταν είχε δείξει Γερμανία, αλλά το κύπελλο είχε πάει στους Ισπανούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το γεγονός μεταδόθηκε απευθείας στην γερμανική τηλεόραση από το δίκτυο N24.


Sport.gr


Αφού το είπε το χταπόδι πάμε μωρή Ισπανιάραααααααααααααααααααααααααα. Είναι το πεπρωμένο love angel, δυστυχώς δεν άκουσες το κάλεσμα του Πάουλ και θα χάσεις χρήματα τσάμπα και βερεσέ. Το ματς πάει Χ και κερδίζουν οι Ισπανοί στην παράταση. Τουλάχιστον έτσι ελπίζω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ματς πάει Χ και κερδίζουν οι Ισπανοί στην παράταση. Τουλάχιστον έτσι ελπίζω... :P
Σου βρήκα νέο Avatar man... :whistle::P

Έχω κι εγώ ωστόσο να κάνω μια πρόβλεψη για τον Paul :P :

btw...I'm with Spain.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αφού το είπε το χταπόδι πάμε μωρή Ισπανιάραααααααααααααααααααααααααα. Είναι το πεπρωμένο love angel, δυστυχώς δεν άκουσες το κάλεσμα του Πάουλ και θα χάσεις χρήματα τσάμπα και βερεσέ. Το ματς πάει Χ και κερδίζουν οι Ισπανοί στην παράταση. Τουλάχιστον έτσι ελπίζω... :P

ειδικα αμα παιξει οπως επαιξε με την παραγουαη εχει πολλες ελπιδες η εθνικη ισπανιας! :loltooth:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ο γραμμένος νόμος του ποδοσφαίρου λέει ότι όταν μια ομάδα έρχεται φουριόζα και έχει διαλύσει τα φαβορί με μεγάλα σκορ τότε την παθαίνει από την ταπεινή και εργατική ομάδα που έφτασε ως εκεί αθόρυβα η οποία μετά πηγαίνει στο τελικό και κατακτά το τρόπαιο. :P

Global Rule

@ Isiliel
το χταπόδι και εγώ θα ήθελα να το δω σε πιάτο αν τύχει και έχει πέσει έξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
@ Isiliel
το χταπόδι και εγώ θα ήθελα να το δω σε πιάτο αν τύχει και έχει πέσει έξω. :P

εμένα , βασικά να πούμε , ανεξαρτήτως αγώνων , τηγανισμένο με ουζάκι δεν θα με χάλαγε και τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top