Βιοενέργεια

Louard

Νεοφερμένος

Η Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Πρώτη μου επαφή με το θέμα, όταν διάβασα το βιβλίο "ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ"
έχει να κάνει με τους Μάγια και την ενέργεια που βρίσκεται παντού γύρω μας...
Την γνωστή σε όλους ΑΥΡΑ...

Πολλοί έχουν πει πολλά και άλλοι τόσοι πιστεύουν άλλα τόσα...
έχω ένα φίλο , βιοθεραπευτή...
και μιλάμε αρκετές φορές για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας αλλά δεν τα βλέπουμε!!!
και οφείλω να ομολογήσω οτι μια πτυχή της θεωριάς μου κάνει... ποιά θα μου πείτε τώρα...

οτι :

οι άνθρωποι όντας ψυχές πριν έρθουν στον κόσμο μας, διαλέγουν την πορεία που θα ακολουθήσουν, την ζωή που θα ζήσουν, ζούμε κάποιο συγκεκριμένο αριθμό ζωών, όσες και τα μαθήματα που πρέπει να πάρουμε για να φτάσουμε έτσι στον τελικό στόχο μας που είναι η Θέωση..όχι να γίνουμε Θεοί, κάτι σαν εκείνον..
Δεν απορρίπτουν τον Θεό, ίσα - ίσα θεωρούν οτι είναι η βασική πηγή ενέργειας μαζί με την αγάπη...
Πιστεύουν στους Αγγέλους καθώς και σε άλλο ένα ειδος βοηθών... οι οποιοί βρίσκονται δίπλα μας για να μην χάσουμε τον Δρόμο μας...
το de ja vu , καθώς και οι συπτώσεις δεν είναι τίποτα άλλο απο σημάδια οτι βρισκόμαστε στην σωστή πορεία...

εσείς γνωρίζετε κάτι για το θέμα?
τι πιστεύτε οτι ισχυεί τελικά?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πιστεύω πως όλοι έχουμε έρθει εδώ για κάποιο λόγο και πως τίποτα δεν είναι τυχαίο. Αποδείξεις ιδιαίτερες δεν έχω, εκτός από το ότι, όσο κι αν προσπάθησα να ξεφύγω από κάποια πράγματα, τελικά δεν τα κατάφερα. Επίσης κάποια άλλα βρέθηκαν μπροστά μου ξαφνικά, ενώ ποτέ δεν θα σκεφτόμουν από μόνη μου, να ασχοληθώ μαζί τους.
Όλο το σύμπαν είναι ενέργεια. Αν σε ενδιαφέρει, ψάξε δύο ταινίες να δεις: What the bleep και το The Secret. Ό,τι σκέφτεσαι, σου έρχεται. Και υπάρχει και μηχάνημα βιοενέργειας κάποιου Παππά, ιατρού, το οποίο σε βοηθά να βελτιώσεις το πως είσαι και πως νιώθεις και μπορεί μέχρι και να σε θεραπεύσει. Άλλωστε και τόσες εναλλακτικές θεραπείες σε αυτό βοηθούν: στη βελτίωση της ενέργειάς σου και του τρόπου που βλέπεις τον κόσμο. Όσο πιο ανοιχτός είσαι στο να δέχεσαι τις αλλαγές και το ότι στη ζωή ΟΛΑ μπορούν να συμβούν, τόσο καλύτερα είσαι και ζεις υγιής πιο πολλά χρόνια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εσείς γνωρίζετε κάτι για το θέμα?
τι πιστεύτε οτι ισχυεί τελικά?
Πιστεύω ότι η βιοενέργεια δεν είναι αστείο θέμα. Ήδη οι μεγιαστάνες του πετρελαίου ψάχνονται με κομποστοποιημένα καύσιμα, μα το σύστημα δεν φαίνεται να έχει την οικονομική απόδοση του πετρελαίου. Πρόσφατα μάλιστα ένοιωσα υπερήφανος για την Ελλάδα και το νέο εργοστάσιο άνθρακα της δεη, καθώς το ίδιο κάνουν και οι περιβαλλοντικά ευαισθητοποιημένοι Βρεττανοί. Ελλάς πάουα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει, ψάξε δύο ταινίες να δεις: What the bleep και το The Secret.
Ευχαριστούμε πολύ Ντίνα για τις προτάσεις σου. Μπορείς να μου επιβεβαιώσεις αν μπορείς αν μιλάς για αυτές τις ταινίες;:)
The Secret (2006)
What the #$*! Do We (K)now!? (2004)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Louard

Νεοφερμένος

Η Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Πιστεύω πως όλοι έχουμε έρθει εδώ για κάποιο λόγο και πως τίποτα δεν είναι τυχαίο. Αποδείξεις ιδιαίτερες δεν έχω, εκτός από το ότι, όσο κι αν προσπάθησα να ξεφύγω από κάποια πράγματα, τελικά δεν τα κατάφερα. Επίσης κάποια άλλα βρέθηκαν μπροστά μου ξαφνικά, ενώ ποτέ δεν θα σκεφτόμουν από μόνη μου, να ασχοληθώ μαζί τους.
Όλο το σύμπαν είναι ενέργεια. Αν σε ενδιαφέρει, ψάξε δύο ταινίες να δεις: What the bleep και το The Secret. Ό,τι σκέφτεσαι, σου έρχεται. Και υπάρχει και μηχάνημα βιοενέργειας κάποιου Παππά, ιατρού, το οποίο σε βοηθά να βελτιώσεις το πως είσαι και πως νιώθεις και μπορεί μέχρι και να σε θεραπεύσει. Άλλωστε και τόσες εναλλακτικές θεραπείες σε αυτό βοηθούν: στη βελτίωση της ενέργειάς σου και του τρόπου που βλέπεις τον κόσμο. Όσο πιο ανοιχτός είσαι στο να δέχεσαι τις αλλαγές και το ότι στη ζωή ΟΛΑ μπορούν να συμβούν, τόσο καλύτερα είσαι και ζεις υγιής πιο πολλά χρόνια :)
Διάβασα το βιβλίο "το μυστικό", να σου πω την αλήθεια με κούρασε λιγάκι...
βέβαια αυτό λέει ο φίλος μου για την δύναμη της σκέψης... οτι σκέφτεσαι τελικά γίνεται, εκτός βέβαια και αν έχει να κάνει με άλλους ανθρώπους όπου δεν μπορείς να επέμβεις στην ελεύθερη βουλησή τους. το άλλο που λες δεν το έχω δει, θα το πάρω όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πιστεύω πως όλοι έχουμε έρθει εδώ για κάποιο λόγο και πως τίποτα δεν είναι τυχαίο.
Συμφωνώ απολύτως.

Υπάρχει κάτι το ανεξήγητα ερμηνεύσιμο πίσω από κάθε ύπαρξη.

Μια παράξενη συμφωνία ανάμεσα στο αίτιο και το αιτιατό.

Και τίποτα δεν συμβαίνει "τυχαία".

Όλα συμβαίνουν σκόπιμα, με σκοπό να μας τσακίσουν.

Να μας βιδώσουν μέσα στη λάσπη, στον οχετό, στην ατελείωτη βρώμα που αποτελεί το φυσικό περιβάλλον του χειρο-στασίου που αποκαλούμε "άνθρωπινη ύπαρξη".



Μου προκαλεί σπασμική ασφυξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως.

Υπάρχει κάτι το ανεξήγητα ερμηνεύσιμο πίσω από κάθε ύπαρξη.

Μια παράξενη συμφωνία ανάμεσα στο αίτιο και το αιτιατό.

Και τίποτα δεν συμβαίνει "τυχαία".

Όλα συμβαίνουν σκόπιμα, με σκοπό να μας τσακίσουν.

Να μας βιδώσουν μέσα στη λάσπη, στον οχετό, στην ατελείωτη βρώμα που αποτελεί το φυσικό περιβάλλον του χειρο-στασίου που αποκαλούμε "άνθρωπινη ύπαρξη".



Μου προκαλεί σπασμική ασφυξία.

Μήπως είσαι "απόλυτα" επηρεασμένος από "Γένεση κεφ. ς, 1-7 ";;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πιστευω οτι ειναι πολυ πρωιμο να πιστευουμε κατι γιαυτα τα θεματα, ενω δεν τα εχουμε ψαξει σχεδον καθολου. Ας ψαχνουμε και ας ρωταμε, και σιγα σιγα βλεπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω ειμαι πολυ παιζως οτι εδω ηρθαμε απλα γα να διωνισουμε το ειδος μας, να πεθανουμε και να σαπισουμε ωστε να δημιουργισει το νεκρο σωμα μας νεα βακτιριδια που με την σειρα τους θα φερουν εναν καινουργιο κυκλο ζωης; Και οτι ολα περι ενεργειων, αυρων, θεων, αγκελων, deja-vu κλπ ειναι απλα κατι για να απασχολουμε τον εγκεφαλο μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top