Ποιο είναι το πιο όμορφο πράγμα που έχετε ακούσει;

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εχω ακούσει ωραία λόγια και απο τους δύο πρώην συντροφους μου. Ο πρώτος που ήταν ερωτευμένος μαζι μου κάποια φορά σε μπαρ με τους φίλους του έχοντας πιει λίγο παραπάνω άρχισε να φωνάζει ΕΙΣΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Εγώ επειδή δεν υπήρξα ποτέ ερωτευμένη αν και τον νοιαζομουν πολυ του ειπα ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΗ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΕΖΙΛΙ
Ο δεύτερος που δεν καταλαβα τελικα αν ποτέ ενιωσε ερωτευμένος, (εγώ πάντως ήμουν) κάποια φορα τον πήρα στην αγκαλιά μου και ακουγα την καρδιά του να χτυπά πολυ γρηγορα και δυνατά. Ισως τελικά να ένιωσε αλλά φοβόταν να αφεθεί. Τελικά ο φόβος του υπερίσχυσε του όποιου συναισθήματος.

Δυστυχώς οι περισσότεροι που λένε λόγια δεν τα εννοούν συνήθως. Εγώ στην τελευταία περίπτωση ό, τι είπα το εννοούσα γι'αυτο δεν χρησιμοποιώ ποτέ βαρύγδουπες φράσεις του τύπου για πάντα. Εχω πει σε λατρεύω όταν μου αφιέρωνε τραγούδια που μιλούσαν μέσα μου. Μονο σε κεινον έχω πει τα πιο μεγάλα. θανούλη μου ακόμα και τώρα πονάω που δεν σε έχω, όμως εφυγα γιατί δεν σε έκανα ευτυχισμένο. Η θλιψη στα μάτια σου δεν έφυγε ποτέ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Μάθε στα μάτια μου να διαβάζεις ότι με λόγια δεν σου χω πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
-Είσαι σαν μια βροχή στην ζωή μου!
-Δηλαδή;
-Όταν βρέχει, μου αρέσει.
Μου αρέσει αυτός ο καιρός και να το περπατάω στην βροχή!
Γι'αυτό και σε θυμήθηκα!
:redface: :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καθημερινα θα ακουσω κατι που ειτε θα εχει σαν κακη προθεση να μου χαλασει την ημερα ειτε κατι που χει υπεροχη προθεση να μου φτιαξει περα απο την ημερα, τη διαθεση μου και για το επομενο πρωινο.
Συνηθως επιλεγω το δευτερο, καθε μερα θα ακουσω κατι που θα μου ανεβασει τη διαθεση και θα σκεφτομαι θετικα.
Το συστηνω σε ολους, ειναι μια επιλογη χωρις καμια χημεια και στρες!

Επισης στο χερι μας ειναι αυτο που δε μας αρεσει να μετατρεψουμε σε καποιο μαθημα, το μαθημα και η γνωση ειναι κατι ωραιο. Αρα δεν εχουμε λογο να εχουμε πεσμενη διαθεση για πολλη ωρα. Ευκολα πολλες φορες το θετικο που ακουμε μετατρεπεται σε θλιψη.

ενα παραδειγμα. εισαι καποιος που πηρε προαγωγη στη δουλεια του, γυρνας σπιτι τρελος απο τη χαρα σου και θελεις να το μοιραστεις, δεν υπαρχει κανεις ομως στο σπιτι. τι να την κανεις αυτη τη χαρα αν δεν εχεις να τη μοιραστεις?
οποτε τα καλα τα αφηνουμε ως καλα και τα μοιραζομαστε, τα ασχημα τα μετατρεπουμε σε καλα και τα μοιραζομαστε επισης!

Αν εννοεις ερωτικα λογια, συμβαινει ακριβως το ιδιο με αυτα που ειπα με τη μονη διαφορα πως αυτα ειναι ερωτολογα.. τη μια μερα μπορει να τα σκεφτεις και να καταχαρεις , την αλλη μερα να σε ριξουν αφου ο καλος σου σε στενοχωρησε χθες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Είτε το ακούσατε από το σύντροφό σας, είτε από τους γονείς σας, συγγενείς, φίλους, οτιδήποτε..
Κάτι που σας έκανε να χαμογελάσετε και να το σκέφτεστε μέρες μετά συνεχίζοντας να χαμογελάτε.. κάτι που σας φτιάχνει τη μέρα όποτε και να το σκέφτεστε...



Το κινητό σου έχει χαλάσει;

Παίρνω, παίρνω και δεν μπορώ να σε βρω,
όλο θα ειδοποιηθείς μου λέει... :whistle:


..... :D



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μιλαμε για τρομερη εξοικειωση!

Καλα, εμενα γιατι μου κανει ανεκδοτο για ξανθιες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"Συγγνώμη.."


Πριν λίγο, από έναν φίλο μου επειδή με στενοχώρησε με τη συμπεριφορά του.
Ο τρόπος που το είπε, το έκανε να είναι από τα πιο όμορφα πράγματα που έχω ακούσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ξέρω ότι δεν είμαι καλός στα λόγια...και ξέρω ότι ακόμα θες να ακούσεις πολλά....
Αλλά κάνω προσπάθειες και είμαι πραγματικά ερωτευμένος μαζί σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
''τον αγαπαω πολυ το πατερα σου βικυ.δε θα μπορουσα χωρις εσας.''

και μεις σαγαπαμε μαμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
θελω να γινω ο πατερας των παιδιων σου [και το εκανε]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriniem

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
η μαμά μου....προχώρα και εγώ είμαι δίπλα σου
ο παπούς μου....φιλία γορδιος δεσμός...ανθίζει σπάνια..μα όταν ανθίσει ανθίζει αιωνίως
εγω στην φίλη μου...για μένα είσαι η αδερφή που δεν έχω
η φίλη μου...με αγκαλιάζει....

από το τελευταιο συμπερανα ότι καμιά φορα δεν είναι να πούμε κάτι το λένε οι πράξεις μας,ένα νεύμα,ένα χαμόγελο,ένα άγγιγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ήμουν με τον φίλο μου στο χωριό του στην Γαλλία και μέναμε στο σπίτι του παπού του και της γιαγιάς του και το πρώτο πρωινό εκεί είχαμε ξυπνήσει εμείς οι δύο και κανένας άλλος και είχαμε βγει έξω και εγώ στεκόμουν στην άκρη του κήπου που από κάτω και πέρα φαινόταν ένας ατέλειωτος πράσινος κάμπος (το χωριό είναι πάνω σε λόφο) και απλά κοιτούσα την εικόνα και εκείνος ήταν κάπου πιο πίσω. Είχε ησυχία για λίγο και μετά μου είπε "Έτσι σε σκέφτομαι" και τον ρώτησα τι εννοεί και απάντησε ότι "Έτσι σε σκέφτομαι, μέσα σε αυτήν την εικόνα, να ζεις εδώ". Εκείνη την στιγμη δεν εδωσα πολύ σημασία αλλά μετά που το σκεφτόμουν κατάλαβα ότι είναι πολύ σημαντικό αυτό που είπε γιατί με συνδύασε με ένα περιβάλλον που αγαπάει πολύ και του ταίριαζα απόλυτα μέσα σε αυτό. Επίσης δε μιλάει πολύ και όταν πει κάτι σημαίνει ότι δε μπορεί να το κρατήσει πλέον μέσα του :P

Επίσης το άλλο που μου είπε και μου άρεσε -κάνω σα χαζογκόμενα αλλά έλιωσαααα- ήταν σε κάποια φάση που καθόμουν εγώ στο πάτωμα και πίσω μου καθόταν μία γάτα που χαίδευε εκείνος πριν και τον είχε αγαπήσει σύμφωνα με τα λεγόμενα του και εκείνος είχε σταθεί όρθιος μπροστά μας και μας κοιτούσε και ενώ εγώ του μιλούσα ξαφνικά σταμάτησε να μου απαντάει και απλά μας κοιτούσε και τεσπααα μετά από μισή ώρα που έλεγα εγώ "ΕΕΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΙΛΑΣ?" και τα σχετικά εκείνος (ψωνάρα) είπε "Κοίτα, με κοιτάνε και οι δύο μες τα μάτια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το θυμήθηκα τελείως τυχαία σήμερα.
Ταξίδευα με το λεωφορείο και επειδή είχα πιαστεί, έβαλα τις ποδάρες μου στο κάθισμα (ξυπόλητη.. ήταν και καλοκαίρι) και χάζευα εξω από το παράθυρο σιχτιρίζοντας για τις παλιοστροφές και το 5ωρο που έχω μπροστά μου μέχρι να φτάσω Αθήνα.
Όπου ως δια μαγείας, ένας Κύριος μου λέει με γλυκιά, μελωδική, γεμάτη διακριτικότητα και δισταγμό φωνή (:P):
"Με συγχωρείτε δεσποινίς, δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω .. αλλά να, ετσι όπως καθόσαστε μοιάζετε με τη γοργόνα της κοπεγχάγης"


Κάποιοι άνθρωποι ρε παιδί μου ΑΠΛΑ το ΄χουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πολλά και διάφορα συγκεντρωμένα στο κεφάλι μου και στην καρδιά μου, που με έκαναν να έχω άποψη για μένα, σχετικά γρήγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το θυμήθηκα τελείως τυχαία σήμερα.
Ταξίδευα με το λεωφορείο και επειδή είχα πιαστεί, έβαλα τις ποδάρες μου στο κάθισμα (ξυπόλητη.. ήταν και καλοκαίρι) και χάζευα εξω από το παράθυρο σιχτιρίζοντας για τις παλιοστροφές και το 5ωρο που έχω μπροστά μου μέχρι να φτάσω Αθήνα.
Όπου ως δια μαγείας, ένας Κύριος μου λέει με γλυκιά, μελωδική, γεμάτη διακριτικότητα και δισταγμό φωνή (:P):
"Με συγχωρείτε δεσποινίς, δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω .. αλλά να, ετσι όπως καθόσαστε μοιάζετε με τη γοργόνα της κοπεγχάγης"


Κάποιοι άνθρωποι ρε παιδί μου ΑΠΛΑ το ΄χουν!


Εκπληκτικό!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ο άντρας μου πριν από λίγο είπαμε τι δώρα να κάνουμε ο ένας στον άλλο.
Και μου είπε" Εγώ αυτό που θέλω δεν ξέρω αν μπορείς να μου το κάνεις>> τι"
αν μπορείς να με αγαπάς όπως την πρώτη μέρα" αυτό θέλω μόνο ..Σ΄ αγαπώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Είσαι ο ουρανός μου, ο λόγος για να υπάρχω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
είσαι φίνο κοριτσάκι.........;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
απο συντροφους κατα καιρους εχω ακουσει πολλα που δεν θα ξεχασω, απο τον τελευταιο ακομα περισσοτερα και σιγουρα σημαντικοτερα και ουσιαστικοτερα!!:D

στην δουλεια μου, δεν θα ξεχασω την φραση: " αργησαμε αλλα την πετυχαμε" αυτο για μενα σημαινει πολλα!!


αααα και κατι προσφατο και τελευταιο, ειχαμε παει με τον φιλο μου εκδρομη στο ναυπλιο. εκει λοιπον που ψαχναμε να βρουμε τον δρομο για το σπιτι, ρωταμε εναν παππουλη να μας βοηθησει, αφου μας κατατοπιζει λεει στον φιλο μου :" αγορι μου εισαι πολυ μαγκας που εχεις διπλα σου μια τοσο ομορφη κοπελα"

η απαντηση του φιλου μου ομως ηταν αυτη που με εκανε να νιωσω τελεια

"το ξερω και ειμαι περηφανος":kissing::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
κερδισες το λοτο:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top