Για ποιο λόγο ΔΕΝ θα κερατώνατε την κοπέλα σας;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το χω απορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
η το αγορι σας.
γιατι μονο για τους αντρες?? κι εμεις ψυχη εχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α δεν υπάρχει ούτε ΈΝΑΣ λόγος για να μην κερατώσεις κάποια. Το ξερα!

η το αγορι σας.
γιατι μονο για τους αντρες?? κι εμεις ψυχη εχουμε!


Προσπαθώ να καταλάβω τους άντρες αυτή τη στιγμή!
Τις γυναίκες τις καταλαβαίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
η το αγορι σας.
γιατι μονο για τους αντρες?? κι εμεις ψυχη εχουμε!
Έλα τελείωνε.:mad:
Α δεν υπάρχει ούτε ΈΝΑΣ λόγος για να μην κερατώσεις κάποια. Το ξερα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eννοείς τι θα τους απέτρεπε από το να κερατώσουν ή τι δεν θα ήταν λόγος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για ποιο λόγο ΔΕΝ θα κερατώνατε την κοπέλα σας;
Γιατί λέγεται "κοπέλα" για κάποιο λόγο, ήτοι έχεις μαζί της μία μονογαμική σχέση. Άμα το κάνεις αυτό, δεν είσαι τίμιος με τον εαυτό σου, μιας και κρατάς την "σιγουριά" μίας σχέσης που δεν σε γεμίζει - για να καλύψεις τις ανασφάλειές σου - και ψάχνεις παράλληλα και κάτι διαφορετικό.

Διαφωνώ επίσης οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως υπό γωνία 42° με τον τρόπο που έχεις θέσει το θέμα. Υποθέτεις ότι η απιστία θεωρείται a priori σε μία σχέση, κάτι που έχει συζητηθεί και αλλού και, όπως προκύπτει, δεν είναι πάντα τόσο δεδομένη, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με κατασταλαγμένα άτομα.

Συμπέρασμα: αρχισε να βγαίνεις με πιο ώριμους άντρες για να μην σε απασχολεί καν αυτή η ερώτηση. Τελεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Από αγάπη
Απλά πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σα να μου λες "Πες μου ένα λόγο για να ΜΗΝ γίνεις επιδειξίας".
Ούτε εμένα μου αρέσει η ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξερευνώ τον κόσμο και βγάζω τα συμπεράσματα μου τα οποία με οδήγησαν στην σκέψη ότι το κέρατο είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση. Φχαριστώ. Μια φορά τη βδομάδα ακόμα μια ιστορία μου το επιβεβαιώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν έγραφες για τις γυναίκες θα είχαν πολλά να σου πουν...
Θα μιλήσω μεταξύ σοβαρού κι αστείου, χωρίς να είμαι απόλυτη- που σπανιώς είμαι γιατί ο καθένας είναι διαφορετικός τελικά και επειδη ειμαι και γυναικα- αλλά θα πω με βάση την πολύχρονη παρέα μου με αρσενικά και τις πολύωρες κουβέντες και παρατηρήσεις που έχω κάνει. Δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις διακοπής μια σχέσης και το περασμα σε άλλη ή στην παράλληλη σχέση που πάμε σε άλλο θέμα, αναφέρομαι αποκλειστικά στην απιστία μια φορά που έτυχε, 5 που ξανάτυχαν, άλλες δέκα τότε.. κοκ:P (Πανω σε αυτό, πιστεύω πώς αν συμβεί μια φορά, θα ξαναγίνει, γιατί νομίζω έχει να κάνει με τον χαρακτήρα)

Φαντάζομαι πως οι περισσότεροι λόγοι που απατούν οι άνδρες, είναι διαφορετικοί απο αυτούς των γυναικών, κάποιοι είναι κοινοί (πχ απο εκδίκηση; ή απωθυμένο; Πολύ Παπακαλιάτη βλέπω τελευταία :P)
Συνήθως σε μια τέτοια ευθεία ναι μεν ερώτηση (κατάλληλη για άνδρες) αλλά πολύπλοκη (κατάλληλη για γυναίκες), οι άνδρες θα σου πουν τα φυσιολογικά '' δε θ'απατούσα απο αγάπη κλπ'' κι αληθινά, γιατί έτσι αισθάνονται, έτσι το βλέπουν λογικά κι αντικειμενικά. Αλλά, ενώ αγαπούν μπορεί και καμμιά φορά να συμβαίνει το εξής: όταν μιλήσει μόνο το κάτω το κεφάλι, το πάνω πατά οριστική διαγραφή. Δεν ξέρω, ίσως να μην μπορεί καμμιά φορά να ελεγχθεί. Αν συμβεί, ξυπνά το πάνω κι αρχίζει η ενοχή. Τότε μπορεί να επιστρέφουν στη σχέση. Αν ξενερώσουν πραγματικά με τη σύντροφό τους, δε θα επιστρέψουν.

Φυσικά υπάρχουν κι άλλοι τύποι ανδρών. Yπάρχουν ''όσοι ελέγχουν με το πάνω κεφάλι, το κάτω''
Οι εγκεφαλικοί τύποι, να κλείσω, πιστεύω πως δεν απατούν αν αγαπούν (μιλάμε πάντα για όταν υπάρχει συναίσθημα στη σχέση) Σκεφτονται πολύ κι αναλύουν τις κινήσεις τους. Αναλύουν τις κινήσεις του πειρασμού που περνά δίπλα τους. Δεν παρασύρονται δηλ. εύκολα. Αυτό δε σημαίνει πως οι μη εγκεφαλικοι απατούν, αλλα ειναι πιο ευάλωτοι στο να ''παρασυρθούν'' ευκολότερα. Ουτε είναι κι απόλυτα αυτά.
Οι γυναίκες απο την άλλη, τα ξέρεις πως λειτουργούν πάνω κάτω, αν και το τονίζω αυτό, παρά τα πολλά κοινά, κάθε άτομο λειτουργεί και διαφορετικά ειδικά στο σεξουαλικό κομμάτι που είναι η πηγή στις ερωτικές σχέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Γιατί λέγεται "κοπέλα" για κάποιο λόγο, ήτοι έχεις μαζί της μία μονογαμική σχέση. Άμα το κάνεις αυτό, δεν είσαι τίμιος με τον εαυτό σου, μιας και κρατάς την "σιγουριά" μίας σχέσης που δεν σε γεμίζει - για να καλύψεις τις ανασφάλειές σου - και ψάχνεις παράλληλα και κάτι διαφορετικό.

Διαφωνώ επίσης οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως υπό γωνία 42° με τον τρόπο που έχεις θέσει το θέμα. Υποθέτεις ότι η απιστία θεωρείται a priori σε μία σχέση, κάτι που έχει συζητηθεί και αλλού και, όπως προκύπτει, δεν είναι πάντα τόσο δεδομένη, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με κατασταλαγμένα άτομα.

Συμπέρασμα: αρχισε να βγαίνεις με πιο ώριμους άντρες για να μην σε απασχολεί καν αυτή η ερώτηση. Τελεία.

Πως τα λέτε έτσι μερικοί εδώ μέσα. Να σε χαίρονται και σένα οι δικοί σου ρε παλικάρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
δεν υπαρχει λογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες.Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες.Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.
Δίκιο έχεις Iratus. Και γω το πιστεύω αυτό. Τα λόγια είνα πάντα τόσο εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Δίκιο έχεις Iratus. Και γω το πιστεύω αυτό. Τα λόγια είνα πάντα τόσο εύκολα!

Όντως τα λόγια είναι πάντα τόσο εύκολα, γι αυτό ξεφεύγουν σαν μονοθέσιο της Φόρμουλα 1 σε πόστς άσχετα αν τα -καλά έστω- παραδείγματα δείχνουν άλλα...:whistle:

Στης υπέροχης την -πίσω- πόρτα, όσο θέλεις βρόντα. Ευτυχώς που η επαφή με την κανάτα του καφέ δε θεωρείται κέρατο με άλλη θηλυκιά γιατί τότε μερικοί/ες θα ήσαν ο Ρούντολφ το Ταρανδάκι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Όντως τα λόγια είναι πάντα τόσο εύκολα, γι αυτό ξεφεύγουν σαν μονοθέσιο της Φόρμουλα 1 σε πόστς άσχετα αν τα -καλά έστω- παραδείγματα δείχνουν άλλα...:whistle:

Στης υπέροχης την -πίσω- πόρτα, όσο θέλεις βρόντα. Ευτυχώς που η επαφή με την κανάτα του καφέ δε θεωρείται κέρατο με άλλη θηλυκιά γιατί τότε μερικοί/ες θα ήσαν ο Ρούντολφ το Ταρανδάκι...:P
Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχουν λίγα καλά παραδείγματα αλλά ποιος είναι ο κανόνας????
Και...πόσοι θα έλεγαν 'όχι' στη Μόνικα Μπελούτσι? 1 στους 100? Μπα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες. Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να προσυπογράψω την γενίκευσή σου. Είναι άσχημη η εικόνα να φορτώνει κανείς μία αδυναμία του σε όλο τον πληθυσμό, μόνο και μόνο για να μπορέσει να την δικαιολογήσει.

Θα αντιπρότεινα να ξαναδείς το θέμα και να σκεφτείς γιατί όντως μπορεί κάποιος να τηρήσει το λόγο του και ναι ... να πει όχι ακόμα και στη Μπελούτσι. Επειδή θα το έκανες ίσως εσύ, κερατώνοντας την κοπέλα σου, δεν σε εξουσιοδοτεί να το φορτώσεις σε όλους μας.

Εν κατακλείδι, λυπάμαι για όσους δεν μπορούν να το καταλάβουν, αλλά είναι δυνατόν να ΜΗΝ κερατώσεις την σύντροφό σου. Είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ για μένα και, όποια προσπάθεια γίνεται για να χαρακτηριστεί a priori το κέρατο, κατ' εμέ έχει κίνητρα που προσπαθούν να συγκαλύψουν μία εσωτερική αδυναμία.

Γιατί ως γνωστόν όσα δεν φτάνει η αλεπού ..... τα κάνει μπελουτσάκια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να προσυπογράψω την γενίκευσή σου. Είναι άσχημη η εικόνα να φορτώνει κανείς μία αδυναμία του σε όλο τον πληθυσμό, μόνο και μόνο για να μπορέσει να την δικαιολογήσει.

Θα αντιπρότεινα να ξαναδείς το θέμα και να σκεφτείς γιατί όντως μπορεί κάποιος να τηρήσει το λόγο του και ναι ... να πει όχι ακόμα και στη Μπελούτσι. Επειδή θα το έκανες ίσως εσύ, κερατώνοντας την κοπέλα σου, δεν σε εξουσιοδοτεί να το φορτώσεις σε όλους μας.

Γιατί ως γνωστόν όσα δεν φτάνει η αλεπού ..... τα κάνει μπελουτσάκια. :)

Κι εγώ θα σου πρότεινα να σταματήσεις να το παίζεις γαμάτος και ιδανικός άντρας.Το ίδιο θα έκανες και θα τη κεράτωνες και το ξέρεις καλά αλλά δε θες να το παραδεχτείς.Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε,στις πράξεις κολλάμε.Όχι ποτέ δεν έχω απατήσει κοπέλα μου αν και είχα την ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχουν λίγα καλά παραδείγματα αλλά ποιος είναι ο κανόνας????
Και...πόσοι θα έλεγαν 'όχι' στη Μόνικα Μπελούτσι? 1 στους 100? Μπα....:whistle:

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι. Ξέρω τι λέω και τι κάνω εγώ. Τελεία.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top