Κόμμα Παιδεραστών

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Στο τέλος αυτή η ανωτερότητα κ η αποστασιοποίηση θα μας φάει, όταν τέτοιου είδους σοβαρά προβλήματα χτυπήσουν κ την δική μας πόρτα..
Αλλά 100 ξυλιές σε ξένο πισινό τί πόνο έχουν σε μας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Στο τέλος αυτή η ανωτερότητα κ η αποστασιοποίηση θα μας φάει, όταν τέτοιου είδους σοβαρά προβλήματα χτυπήσουν κ την δική μας πόρτα..
Αλλά 100 ξυλιές σε ξένο πισινό τί πόνο έχουν σε μας???

ετσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο τέλος αυτή η ανωτερότητα κ η αποστασιοποίηση θα μας φάει, όταν τέτοιου είδους σοβαρά προβλήματα χτυπήσουν κ την δική μας πόρτα..
Αλλά 100 ξυλιές σε ξένο πισινό τί πόνο έχουν σε μας???

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που την είδες τη σχέση μεταξύ ορθολογισμού (που ανέφερα) και ανωτερότητας-αποστασιοποίησης(που ανέφερες);
Και όσον αφορά το "το τάδε θα μας φάει", μήπως θα συμπληρώσεις και το "ε ρε Παπαδόπουλος που σας χρειάζεται" που λένε και οι γέροι; Όχι τίποτε άλλο, να είναι και κομπλέ ο αφορισμός. :down:
Τέλος, μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που διαφωνεί με όσα λέω επι της ουσίας. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω κάποιον που διαφωνεί χωρίς καν να διαβάζει τι λέω, μόνο και μόνο επειδή κάτι νομίζει οτι έπιασε, έτσι διαγωνίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
καποια πραγματα που λεμε θεωρητικα στην πραξη ειναι αλλιως.σκεψου τι ωριμοτητα εχει ενα 12χρονο και τι εκμεταλευση μπορει να υποστει απο μεγαλυτερο του.σκεψου την κορη σου η το γιο σου σε αυτη τη θεση να το πλησιασει ενας 30αρης 40αρης και βαλε(η μια γυναικα αντιστοιχα).καποιες φορες ο τροπος και η σκεψη ειναι πιο αισχρος απο την ιδια την πραξη.θελεις τα παιδια να αντιμετωπιζονται ως εργαλειο για την ικανοποιηση καποιων βιτσιων ορεξεων με δεδομενη τη μη ωριμοτητα τους σε τετοια ηλικια.?μιλαμε για μη σεβασμο της αξιοπρεπειας και μαλιστα χωρις να το συνηδητοποιει το παιδι αυτο...ξανασκεψου το λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν διαβάζει κανείς τα προηγούμενα posts ή απλά γράφει ότι του κατέβει.
Είδες ρε αρχηγέ εδώ κανέναν να υποστηρίζει την παιδεραστία; Υπονόησε κανείς ότι είναι καλή ή ότι θα ήθελε τα παιδιά του να τα πλησιάσουν 30ρηδες και 40ρηδες με πονηρούς σκοπούς;
Υπάρχουν χιλιάδες κόμματα με τις ιδεολογίες των οποίων είμαι κάθετα αντίθετος. Ακροδεξιοί, φασίστες, κυνηγοί, ρεπουμπλικάνοι και το κακό συναπάντημα. Αντίστοιχα, υπάρχουν και για σένα φαντάζομαι άλλα τόσα κόμματα. Τι πρέπει να γίνει; Να τους κλείσουμε όλους;
Αν υπάρχει κανείς που θα [SIZE=-1]ψηφίσει [/SIZE][SIZE=-1]κόμμα παιδεραστών είναι άξιος της μοίρας του. Πιο πολλή αξία τους δίνεις όμως αν τους απαγορεύσεις το δικαίωμα συμμετοχής στις εκλογές, παρά να φάνε μαύρο από όλους.[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καποια πραγματα που λεμε θεωρητικα στην πραξη ειναι αλλιως.σκεψου τι ωριμοτητα εχει ενα 12χρονο και τι εκμεταλευση μπορει να υποστει απο μεγαλυτερο του.σκεψου την κορη σου η το γιο σου σε αυτη τη θεση να το πλησιασει ενας 30αρης 40αρης και βαλε(η μια γυναικα αντιστοιχα).καποιες φορες ο τροπος και η σκεψη ειναι πιο αισχρος απο την ιδια την πραξη.θελεις τα παιδια να αντιμετωπιζονται ως εργαλειο για την ικανοποιηση καποιων βιτσιων ορεξεων με δεδομενη τη μη ωριμοτητα τους σε τετοια ηλικια.?μιλαμε για μη σεβασμο της αξιοπρεπειας και μαλιστα χωρις να το συνηδητοποιει το παιδι αυτο...ξανασκεψου το λιγο..
Φαντάζομαι είναι ουτοπικό να περιμένω να μου απαντήσει κάποιος που έχει actually διαβάσει και κατανοήσει τι γράφω, ε; Neext!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν διαβάζει κανείς τα προηγούμενα posts ή απλά γράφει ότι του κατέβει.
Είδες ρε αρχηγέ εδώ κανέναν να υποστηρίζει την παιδεραστία; Υπονόησε κανείς ότι είναι καλή ή ότι θα ήθελε τα παιδιά του να τα πλησιάσουν 30ρηδες και 40ρηδες με πονηρούς σκοπούς;
Υπάρχουν χιλιάδες κόμματα με τις ιδεολογίες των οποίων είμαι κάθετα αντίθετος. Ακροδεξιοί, φασίστες, κυνηγοί, ρεπουμπλικάνοι και το κακό συναπάντημα. Αντίστοιχα, υπάρχουν και για σένα φαντάζομαι άλλα τόσα κόμματα. Τι πρέπει να γίνει; Να τους κλείσουμε όλους;
Αν υπάρχει κανείς που θα [SIZE=-1]ψηφίσει [/SIZE][SIZE=-1]κόμμα παιδεραστών είναι άξιος της μοίρας του. Πιο πολλή αξία τους δίνεις όμως αν τους απαγορεύσεις το δικαίωμα συμμετοχής στις εκλογές, παρά να φάνε μαύρο από όλους.[/SIZE]

πειραζει που δε συμφωνω μαζι σου?

οτιδηποτε δινει φωνη σε κατι σαπιο ειμαι αντιθετος...τοσο απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που την είδες τη σχέση μεταξύ ορθολογισμού (που ανέφερα) και ανωτερότητας-αποστασιοποίησης(που ανέφερες);
Και όσον αφορά το "το τάδε θα μας φάει", μήπως θα συμπληρώσεις και το "ε ρε Παπαδόπουλος που σας χρειάζεται" που λένε και οι γέροι; Όχι τίποτε άλλο, να είναι και κομπλέ ο αφορισμός. :down:
Τέλος, μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που διαφωνεί με όσα λέω επι της ουσίας. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω κάποιον που διαφωνεί χωρίς καν να διαβάζει τι λέω, μόνο και μόνο επειδή κάτι νομίζει οτι έπιασε, έτσι διαγωνίως.

Μην ανησυχείς.... Διάβασα και κατάλαβα πολύ καλά όσα είπες.... δεν ποσταρα και δεν ποσταρω στη τύχη....
Φοβάμαι οτι εσύ δεν διάβασες κ δεν κατάλαβες τί λέω...
Όσο για τον Παπαδόπουλο που ανέφερες... Από την στιγμή που τον αποκηρρύσεις δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο πρεσβεύεις τις δικές του θεωρίες... Αποφασίζομεν κ διατάσομεν. Έχω παρατηρήσει πως όλοι αυτοί που όταν είναι απλοί πολίτες φωνάζουν: "Η φαντασία στην εξουσία" απαξ κ ανεβούν στην εξουσία.. Αστα να πάνε είναι!!!;)



οτιδηποτε δινει φωνη σε κατι σαπιο ειμαι αντιθετος...τοσο απλα.


+1 :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μην ανησυχείς.... Διάβασα και κατάλαβα πολύ καλά όσα είπες.... δεν ποσταρα και δεν ποσταρω στη τύχη....
Φοβάμαι οτι εσύ δεν διάβασες κ δεν κατάλαβες τί λέω...
Όσο για τον Παπαδόπουλο που ανέφερες... Από την στιγμή που τον αποκηρρύσεις δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο πρεσβεύεις τις δικές του θεωρίες... Αποφασίζομεν κ διατάσομεν. Έχω παρατηρήσει πως όλοι αυτοί που όταν είναι απλοί πολίτες φωνάζουν: "Η φαντασία στην εξουσία" απαξ κ ανεβούν στην εξουσία.. Αστα να πάνε είναι!!!;)


Ωραία, αφού όπως λες διάβασες και κατάλαβες αυτά που γράφω, απάντησε τότε και σε αυτό που σε ρώτησα (το έχεις παραθέσει κιόλας, χωρίς να απαντήσεις).
Και μαζί με αυτό, εξήγησε μου και που κολλάει το "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" και τα όσα λες περι εξουσίας με εμένα. Σόρι, αλλά δεν τα πάω καλά με τα υπονοούμενα.

οτιδηποτε δινει φωνη σε κατι σαπιο ειμαι αντιθετος...τοσο απλα.

Και ποιός είσαι εσύ (ή εγώ ή ο γείτονας) που θα κρίνεις τι είναι σάπιο και τι όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
πειραζει που δε συμφωνω μαζι σου?
Καθόλου φίλε μου! Αυτό έλειπε να συμφωνούμε όλοι!
Να ξέρουμε όμως τι πιστεύει και τι υποστηρίζει ο καθένας!

Τώρα κάτι για Παπαδοπουλισμούς που αναφέρθηκαν, αναρωτιέμαι ποιος είναι περισσότερο Παπαδοπουλικός: Αυτός που θέλει να φιμώσει ένα κόμμα ή αυτός που θέλει να επιτρέψει την έκφρασή του ακόμα και αν διαφωνεί με την ιδεολογία του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
οτιδηποτε δινει φωνη σε κατι σαπιο ειμαι αντιθετος...τοσο απλα.

Ευτυχώς η δημοκρατία δεν λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο. Αν λειτουργούσε με αυτόν τον τρόπο σκέψου πως δεν θα υπήρχε πολυφωνία μέσα σε ένα κοινοβούλιο. Δεν φιμώνουμε με ότι διαφωνούμε ή θεωρούμε σάπιο. Όλοι έχουν δικαίωμα να ακουστεί η φωνή τους χωρίς ποτέ αυτό να σημαίνει ότι οι υπόλοιποι συμφωνούμε κιόλας!!!

Για παράδειγμα διαφωνώ όχι απλά κάθετα αλλά κάτι παραπάνω από την πολιτική του ΛΑΟΣ γιατί την θεωρώ σαπισμένη από το κόκκαλο. Αλλά υπερασπίζομαι το δικαίωμα του κάθε Καρατζαφέρη να λέει αυτό που πιστεύει, έστω και αν θα ήθελα να μην το έλεγε.

Εδώ κολλάει και το quote:
Μπορεί να μην συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά θα υπερασπίζομαι μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες.

Νομίζεις ότι υπάρχει άτομο εδώ μέσα που πιστεύει ότι οι παιδεραστές θα πρέπει να κυκλοφορούν ελεύθεροι; Ή μήπως ότι είναι ΟΚ να βιάζονται παιδάκια; Το 99% θεωρεί πως πρόκειται για ψυχικά άρρωστα άτομα. Οι πράξεις τους είναι κάτι παραπάνω από κατάπτυστες κατά την άποψή μου. Αν κάποιος προσπαθήσει να βιάσει το παιδί μου φυσικά και θα τον καθάριζα επι τόπου!!!

Αλλά όπως είπαν και πολλοί πιο πάνω άλλο το δίνεις σε κάποιον το δικαίωμα να υπερασπίζεται νόμιμα τα όσα πιστεύει (έστω κ αν είναι εντελώς εκτός τόπου κ χρόνου) και άλλο να ασπάζεσαι τα όσα λέει. Η διαφορά είναι τεράστια.

Ακόμη και αν οι βασικές τους δηλώσεις είναι το αίτημά τους για μείωση του ορίου ηλικίας ώστε να μπορούν να συνάπτουν σχέση με δωδεκάχρονα (κάτι που είναι παράνομο σήμερα) αυτό δεν σημαίνει κάτι. Αν ένας έβγαινε και έλεγε στις προγραμματικές του δηλώσεις ότι θα επιτρέπει την ελεύθερη οπλοφορία (κάτι το οποίο είναι επίσης παράνομο σήμερα στη χώρα μας) αυτό θα έπρεπε να μας φοβίζει; Ο καθένας μπορεί να υπερασπίζεται αυτό που πιστεύει.

Έπειτα σκεφτείτε τα ωφέλη από την νομιμοποίηση τέτοιων φωνών. Δεν κινούνται παράνομα πλέον και έτσι μπορούν να ελέγχονται από τους δημοκρατικούς θεσμούς, αφού αποκτά πλέον νομική υπόσταση.

Το να αρνούμαστε την ύπαρξη κάποιου δεν σημαίνει ότι αυτός δεν υπάρχει, ούτε το ότι δεν θα μας πειράξει.

Τι πιστεύετε δηλαδή ότι γίνεται με τη νομιμοποίηση αυτού του κόμματος; Θα αυξηθούν οι παιδεραστές; Λίγο δύσκολο καθώς μιλάμε για ψυχοπαθολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ωραία, αφού όπως λες διάβασες και κατάλαβες αυτά που γράφω, απάντησε τότε και σε αυτό που σε ρώτησα (το έχεις παραθέσει κιόλας, χωρίς να απαντήσεις).
Και μαζί με αυτό, εξήγησε μου και που κολλάει το "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" και τα όσα λες περι εξουσίας με εμένα. Σόρι, αλλά δεν τα πάω καλά με τα υπονοούμενα.


O ορθολογισμός, απο τη στιγμή που τον μεταχειρίζεται κάποιος ως επιχείρημα για την αυριανή εδραίωση της ανωμαλίας, δε με αφορά σε κανένα επίπεδο. Ευτυχώς όμως τόσο το σύνταγμα όσο και η ΕΣΔΑ (Ευρωπαική Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου), μας προστατεύουν απο τους "ορθολογιστές" . Και ας εχουν υπ' όψιν τους όοοολοι αυτοι που κόπτονται για τη δημοκρατία, ότι δημοκρατία δε σημαινει "κανω ότι γουστάρω" υπάρχουν νομοι. Και ειδικά όταν αυτα που πρεσβεύουν δεν απέχουν παρά ελάχιστα απο ποινικό αδικημα.
Αν προσέξεις λίγο παραπάνω κάποια πράγματα θα καταλάβεις οτι δεν μιλάω με υπονοούμενα αλλά ξεκάθαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
O ορθολογισμός, απο τη στιγμή που τον μεταχειρίζεται κάποιος ως επιχείρημα για την αυριανή εδραίωση της ανωμαλίας, δε με αφορά σε κανένα επίπεδο. Ευτυχώς όμως τόσο το σύνταγμα όσο και η ΕΣΔΑ (Ευρωπαική Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου), μας προστατεύουν απο τους "ορθολογιστές" . Και ας εχουν υπ' όψιν τους όοοολοι αυτοι που κόπτονται για τη δημοκρατία, ότι δημοκρατία δε σημαινει "κανω ότι γουστάρω" υπάρχουν νομοι. Και ειδικά όταν αυτα που πρεσβεύουν δεν απέχουν παρά ελάχιστα απο ποινικό αδικημα.
Αν προσέξεις λίγο παραπάνω κάποια πράγματα θα καταλάβεις οτι δεν μιλάω με υπονοούμενα αλλά ξεκάθαρα...

Μα αυτό που λέω είναι οτι αν κάποτε εδραιωθεί η "ανωμαλία", θα είναι κάτι στο οποίο θα συμφωνεί η πλειοψηφία, άρα ποιό το πρόβλημα σου; Είναι σχεδόν βέβαιο οτι σε 100,200,500 χρόνια κάποια πράγματα που τώρα θεωρούνται ανωμαλίες, θα θεωρούνται φυσιολογικά και προσωπικά δεν αποκλείω ένα απο αυτά να είναι και η παιδοφιλία, σε κάποιο τουλάχιστον βαθμό. Έτσι έχει δείξει η ιστορία και δεν βρίσκω λόγο να μην συνεχίσει να είναι έτσι. Αν δεν είναι η παιδοφιλία θα είναι κάτι άλλο, αλλά σίγουρα κάποια "ανωμαλία" (με τα σημερινά δεδομένα) στο μέλλον θα εδραιωθεί. Εκτός αν πιστευεις οτι οι αντιλήψεις του κόσμου δεν θα αλλάξουν σχεδόν καθόλου μέσα στους επόμενους αιώνες.
Και επίσης, δημοκρατία μπορεί να μην σημαίνει "κάνω ο,τι γουστάρω", σημαίνει όμως "λέω ότι γουστάρω". Εσύ δεν αντιτίθεσαι μόνο στην άσκηση παιδεραστίας, αντιτίθεσαι και στο δικαίωμα λεκτικής έκφρασης των παιδεραστών! Αυτό μου κάνει λίγο σε στρουθοκαμηλισμό. Πιστευεις οτι αν τους φιμώσεις θα σταματήσουν να υπάρχουν; Ή απλά ό,τι δεν ακούμε δεν μας ενοχλεί, ακόμη κι αν ξέρουμε οτι υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
πολυ απλα το θεωρητικο μερος διαφερει απο το πρακτικο.εγω εξηγησα για ποιους λογους το θεωρω σαπιο.και πρεπει να ξερετε οτι η δημοκρατια για να μπορεσει να υπαρξει και να εφαρμοστει οσο το δυνατον καλυτερα πρεπει να εφαρμοζονται καποιες ισοροπιες.γιαυτο υπαρχει και το ποινικο συστημα για να μην κανει ο καθενας οτι θελει.γιατι ετσι περιοριζεται η ελευθερια του αλλου.και δινοντας βημα στους παιδεραστες δινουμε βημα σε μια ιδεα που τιμωρειται ποινικα για χιλιους δυο λογους και αυτο ερχεται σε αντιθεση με τη δημοκρατια.και φυσικα θα γινει πιο εντονο το φαινομενο γιατι μπορει να διεκδικησουν και την αποποινικοποιηση της παιδοφιλιας και λογο συμφεροντων πολιτικων και μη να συμβει αυτο.θελετε να ξεφυγετε απο τα κλισε αλλα εχετε ακομα να σκεφτειτε πολλα...

ο ανθρωπος δεν ειναι τοσο ''τελειος'' οσο η δημοκρατια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν ήθελα να απαντήσω στο θέμα γιατί με έχουν καλύψει απόλυτα κάποιοι, αλλά συγκεκριμένα θέλω να ευχαριστήσω τον faithplus1, ο οποίος με τις επιστημονικές απόψεις που κατέθεσε, ισχυροποίησε την δική μου άποψη. Ας σχολιάσω λοιπόν την αφορμή της απάντησης μου.
Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν διαβάζει κανείς τα προηγούμενα posts ή απλά γράφει ότι του κατέβει.
Είδες ρε αρχηγέ εδώ κανέναν να υποστηρίζει την παιδεραστία;
[...]
Λοιπόν επειδή εγώ έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα posts, να σου παραθέσω κάποια λόγια για να δεις ποιοι (ενδεικτικά, δεν έχω τίποτα με τα άτομα αυτά) υποστήριξαν την παιδεραστία (άσχετα αν αυτό δεν ήταν το θέμα), ή τουλάχιστον δεν εναντιώνονται σε αυτήν.
[...]
Όπως είπε και ο exp η κοινωνία εξελίσσεται. Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ 12χρονο χωρίς νοητική υστέρηση που να μπορεί κάποιος να το παραπλανήσει ώστε να κάνει σεξ χωρίς να το θέλει. Μην το μπερδεύετε με το βιασμό. Δεν μιλάμε για βιασμό, μιλάμε για ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του. Εγώ πιστεύω οτι ναι, μπορεί να τη δώσει στα 12 και να έχει πλήρη επίγνωση τι κάνει. Και ακόμα και τώρα που είναι παράνομο έχω υπόψιν άτομα που στα 12 έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις.[...]
Και επειδή απο αυτό το κείμενο δεν καταλαβαίνεις αν αναφέρεται σε σεξ 12χρονου με 40άρη σου παραθέτω και τα υπόλοιπα.
μα βρε παιδιά.. και γω δε θα γινω Τουρκαλα αν μάθω οτι η 12χρονη κορούλα μου έκανε σεξ με τον συμμαθητή της τον Γιαννάκη....
Αν όμως μάθω ότι έκανε σεξ με τον 40χρονο κυριούλη που κραταει το κυλικείο του σχολείου, ε σορρυ ειμαι οπισθοδρομική... όποιος νόμος κι αν υπάρχει... εγω θα πάω φυλακή και αυτός θα αποκτήσει το ψευδόνημο Μπαμπιτ... ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΟΨΩ ΑΠ ΤΗ ΡΙΖΑ ΛΕΜΕ! :mad:
:P οκ ηρεμισα
Εδώ η ΚΕ λέει την άποψη της και τα 2 επόμενα απαντάνε σε αυτήν.
Αν σου έλεγε οτι το απέλαυσε πραγματικά με τον κυριούλη;
Κοιτα ... αν μιλαμε οτι την βιασε αυτος που εχει το κυλικειο ... απλως την επομενη μερα ... απλως δεν θα ζει ... Αν η κορη μου οντως ηθελε και οντως τον ποθουσε ... τι μπορω να κανω εγω; :worry: Απλως θα προσπαθουσα να τις κανω πλυση εγκεφαλου ... αλλα ενταξ ... μεχρι εκει
Για μένα αυτό που περιγράφει η ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ και για το οποίο δεν ενοχλούνται οι Exposed_Bone και Michelle είναι παιδεραστία. Το να πάει ένας 40αρης με μια 12χρονη, είναι παιδεραστία, έστω και αν η μικρή "συναινεί" (πόσο μπορεί να καταλαβαίνει ένα 12χρονο, τι κάνει εκείνη τη στιγμή άραγε; ). Αν εγώ έχω καταλάβει λάθος το τι είναι παιδεραστία, τότε διορθώστε με και συγχωρήστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να υπάρχει κόμμα παιδεραστών... Έτσι όπως πάμε στο τέλος θα βγάλουν κόμμα βιαστών, δολοφόνων κλπ...:mad:
Όσο για την δημοκρατία και την ιδεολογία... Θεωρώ οτι η δημοκρατία πρέπει να αποδέχεται κάθε σωστή και υγειή ιδεολογία....
Δεν θεωρώ την παιδεραστία κάτι φυσιολογικό... αντίθετα την θεωρώ κάτι πολύ πολύ άρρωστο κ όχι κόμμα δεν πρέπει να υφίσταται αλλά να καταδικάζεται κιολας!!!!

Για να το κανω οσο πιο απλο γινεται: Ουτε εγω συμφωνω με την παιδεραστια, αλλα και με οποιαδηποτε πραξη στην οποια εμπλεκονται δυο ή παραπανω ατομα, και στην οποια τουλαχιστον ενα αναγκαζεται να μετεχει. Και το αναγκαζεται σημεινει ειτε διαφωνει εξαρχης, ειτε συμφωνει μεν, χωρις ομως να εχει την αντικειμενικη δυνατοτητα να κρινει σωστα (πχ ανηλικος ή διανοητικα καθυστερημενος, κτλ) Ευτυχως ομως, η δημοκρατια δεν θετει τετοιους περιορισμους. Δινει απολυτη ελευθερια εκφρασης αποψεων (και μονο! Οχι πραξεων) αρκει αυτες να μην προσπαθουν να καταλυσουν την ιδια την ελευθερια αποψεων (αρα και της ιδιας της δημοκρατιας) Στην δημοκρατια λοιπον, δεν υπαρχουν σωστες και λαθος αποψεις. Υπαρχει ελευθερια αποψης, και φιμωση αυτης.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ όχι μετά από 100 χρόνια αλλά ούτε μετά από 100 αιώνες η παιδεραστία να θεωρείται κάτι φυσιολογικό... Κ μη μου πείς οτι είναι το ίδιο η ομοφυλοφιλία που στην τελική το αν κάποιο αγόρι αποφασίσει να αλλάξει φύλο είναι επιλογή ΤΟΥ από έναν άρρωστο ανώμαλο που βιάζει 5 κ 8 χρονών παιδάκια!!! Ή θές να μου πείς οτι ένα παιδάκι 5 χρονών ξέρει τί σημαίνει σεξ κ ποθεί έναν γέρο ξηπασμένο κ πάει μαζί του...? Καλό θα είναι να σκεφτόμαστε λίγο πιο προσωπικά κάποια πράγματα γιατί όλοι είμαστε υπεράνω σε πράγματα που δεν μας αφορούν και δεν τα έχουμε ζήσει... Αν λοιπόν το έκαναν αυτό στο παιδί σου έτσι θα το αντιμετώπιζες??
Εδώ δεν μιλάμε απλά για μία ιδιαιτερότητα που στην τελική είναι επιλογή του καθενός μας μιλάμε για ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ/ΒΙΑΣΜΟ εις βάρος παιδικών ψυχών...
Αν είναι έτσι τότε να γίνουν πολλά μικρά κόμματα παιδεραστών, βιαστών, δολοφόνων, ληστών κ πάει λέγοντας...


Ας μην γινει νομιμο και εις τους αιωνας των αιωνων. Δεν αναιρει αυτο το δικαιωμα οποιουδηποτε να προσπαθει να το κανει νομιμο. Και ναι, ας γινει και κομμα βιαστων, και δολοφονων, και κλοουν με πριονια που θελουν να το κανουν με γιδες! Δικαιωμα τους, αρκει να μην ασκουν τα πιστευω τους, εφοσον ειναι παρανομα!


Αν δημιουργηθεί τέτοιο κόμμα θα γίνει αποδεκτό ένα έγκλημα, κάτι καταδικαστέο... Οι ανώμαλοι θα συνεχίζουν την ανωμαλία τους και αντι να μειώνεται το φαινόμενο θα αυξάνεται...
Και εδώ δεν μιλάμε για το συμφέρον μας αλλά για το σωστό... Και φυσικά πρέπει να λαμβάνουμε κάποια μέτρα για κάτι που δεν έχει συμβεί ακόμα σε μας και στα παιδιά μας αλλά μπορεί να συμβεί άνετα στο μέλλον... Τί? Πρώτα τρώμε την μπουνιά κ μετά κινητοποιούμαστε???

...

Είπαμε δημοκρατία και ελευθερία αλλά κ αυτά έχουν τα όρια τους!!!

Ποιος λεει οτι θα αυξηθει το φαινομενο; Με ποια αιτιολογια- λογο; :hmm: Οτι υπαρχει κομμα; Εφοσον κανεις δεν θα το στηριζει, γιατι να δινει αφορμη να αυξηθει η παιδεραστια;
Το να εισαι ομοφυλοφιλος, υπηρξε εγκληματικη ενεργεια σε καποιες χωρες στο παρελθον (και μπορει να ειναι ακομα) οπως και εν γενει το πρωκτικο σεξ (ακομα και ετεροφυλοφιλων)

(Και) εδω κανεις λαθος: Η δημοκρατια δεν εχει ορια, οσον αφορα τις αποψεις που εγκολπωνει!

οτιδηποτε δινει φωνη σε κατι σαπιο ειμαι αντιθετος...τοσο απλα.

Κανεις λαθος. Απλο; :whistle:

O ορθολογισμός, απο τη στιγμή που τον μεταχειρίζεται κάποιος ως επιχείρημα για την αυριανή εδραίωση της ανωμαλίας, δε με αφορά σε κανένα επίπεδο. Ευτυχώς όμως τόσο το σύνταγμα όσο και η ΕΣΔΑ (Ευρωπαική Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου), μας προστατεύουν απο τους "ορθολογιστές" . Και ας εχουν υπ' όψιν τους όοοολοι αυτοι που κόπτονται για τη δημοκρατία, ότι δημοκρατία δε σημαινει "κανω ότι γουστάρω" υπάρχουν νομοι. Και ειδικά όταν αυτα που πρεσβεύουν δεν απέχουν παρά ελάχιστα απο ποινικό αδικημα.
Αν προσέξεις λίγο παραπάνω κάποια πράγματα θα καταλάβεις οτι δεν μιλάω με υπονοούμενα αλλά ξεκάθαρα...

Το συνταγμα, αν δεν κανω λαθος, μιλαει για ελευθερια εκφρασης λογου. Αν απο καποιον μας προστατευει, αυτο ειναι ατομα με την δικη σου ιδεολογια! Καλως ή κακως (ή μαλλον...καλως!) δινει ελευθερια σε οποιονδηποτε να πεισει την πλειοψηφια οτι εχει δικιο και να αλλαξει κατι, που κατα τη γνωμη του, ειναι αδικο, οπως πχ εναν νομο.

πολυ απλα το θεωρητικο μερος διαφερει απο το πρακτικο.εγω εξηγησα για ποιους λογους το θεωρω σαπιο.και πρεπει να ξερετε οτι η δημοκρατια για να μπορεσει να υπαρξει και να εφαρμοστει οσο το δυνατον καλυτερα πρεπει να εφαρμοζονται καποιες ισοροπιες.γιαυτο υπαρχει και το ποινικο συστημα για να μην κανει ο καθενας οτι θελει.γιατι ετσι περιοριζεται η ελευθερια του αλλου.και δινοντας βημα στους παιδεραστες δινουμε βημα σε μια ιδεα που τιμωρειται ποινικα για χιλιους δυο λογους και αυτο ερχεται σε αντιθεση με τη δημοκρατια.και φυσικα θα γινει πιο εντονο το φαινομενο γιατι μπορει να διεκδικησουν και την αποποινικοποιηση της παιδοφιλιας και λογο συμφεροντων πολιτικων και μη να συμβει αυτο.θελετε να ξεφυγετε απο τα κλισε αλλα εχετε ακομα να σκεφτειτε πολλα...

Επισης δινει βημα και σε ακροδεξιους, αλλα δεν σε ειδα να διαμαρτυρεσαι για αυτο! Και αυτοι παρανομες και ρατσιστικες ιδεες εκφραζουν αλλα δεν τους απαγορευσε κανεις να υπαρχουν.

Οσον αφορα το γιατι θα αυξηθει, επειδη δεν καταλαβα, μηπως μπορεις να το ξαναεξηγησεις πιο αναλυτικα;

Υ.Γ 1: Το οτι εχουν αδικο τα παραπανω λεγομενα φαινεται ξεκαθαρα απο ενα και μονο πραγμα. Το οτι η κοινωνια της Ολλανδιας δεν στηριξε το εν λογω "κομμα", σε τετοιο βαθμο, που να μην μπορουν να συγκεντρωσουν πανω απο 100-200 υπγραφες σε ολη τη χωρα (των 16-17 εκατ/ριων κατοικων) οποτε και να μην μπορουν να δημιουργησουν τυπικα κομμα.

Υ.Γ 2: Κατ' εμε η περιπτωση να πειστει καποιος για το δημοκρατικο ή μη της συγκεκριμενης κινησης, ειναι οσο πιθανο οσο και να μην βγει ο ηλιος αυριο. Οσα επιχειρηματα και να ακουστουν, οσο λογικα και να ειναι, ο καθενας θα εμμενει στις αποψεις του. Anyway...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Δυστυχώς μερικοί δε διαχωρίζουν το "λέω οτι γουστάρω" με το "κάνω οτι γουστάρω"
Είναι φανερό το πρόβλημα κατανόησης βασικών εννοιών.
Ευτυχώς που το πολίτευμα μας προστατεύει και έτσι η πυρά αναβάλλεται.

Ωραίες απόψεις διαβάζω βραδιάτικα και μάλιστα στη γλώσσα της χώρας που γέννησε τη δημοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
μενω σε κατι που ειπε η μισελ:

[...]
Όπως είπε και ο exp η κοινωνία εξελίσσεται. Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ 12χρονο χωρίς νοητική υστέρηση που να μπορεί κάποιος να το παραπλανήσει ώστε να κάνει σεξ χωρίς να το θέλει. Μην το μπερδεύετε με το βιασμό. Δεν μιλάμε για βιασμό, μιλάμε για ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του. Εγώ πιστεύω οτι ναι, μπορεί να τη δώσει στα 12 και να έχει πλήρη επίγνωση τι κάνει. Και ακόμα και τώρα που είναι παράνομο έχω υπόψιν άτομα που στα 12 έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις.[...]

τα παιδια ειναι εξαιρετικα σεξουαλικα οντα, τα παιδια μπορουν (και επιδιοκουν) να εχουν οργασμους πρακτικα απο τη γεννηση τους, ergo ειναι επομενο να επιδιοκουν και την σεξουαλικη ικανοποιηση ειτε με συνομιλικους (τρομακτικα πιο συχνο απο οσο νομιζει η ατιμη κενονια-πρακτικα ολα τα παιδια με υγειεις κοινωνικες σχεσεις εχουν ερθει σε επαφη με τα γενητικα μορια καποιου φιλου/φιλης του) ειτε με μεγαλυτερους.

ΟΜΩΣ, το προβλημα εδω εχει πολλες πλευρες.

1) το παιδι ειναι πληρος ανηπερασπιστο μπροστα σε ενα εννηλικο, τι σημαινει συναινεση? Ενας εννηλικος μπορει να κανει το παιδι να ΝΟΜΙΖΕΙ οτι θελει κατι τετοιο ενω μετα θα νοιωθει τυψεις, πανικο η οτιδηποτε αλλο αναλογο. Δεν εννοω σωματικα ανηπερασπιστο, αλλα το να κοροηδεψεις ενα παιδι, ναι 12 χρονων, η και 13 και 14 εδω που τα λεμε ειναι πολυ ευκολο. Ποσο δυσκολο ειναι να πουλησει αγαπη, χλιδη και αποδοχη ενας 35αρης σε ενα κοριτσακι 13 χρονων, να το ξεπαρθενιασει και να εξαφανιστει? Τι θα αισθανεται μετα το παιδι, πως θα επιρεασει αυτο τις μελλοντικες του σχεσεις?

2) τα παιδια εχουν ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΕΣ γνωσεις σχετικα με τη σεξουαλικη πραξη, τις πιθανες συνεπειες και την ηθικη βαρυτητα της.

3) οι γονεις ειναι ακομα θεοι, τα παιδια δεν εχουν καμια διεξοδο αν παθουν κατι μετα απο απροσεξια, ειτε αυτο ειναι εγγυμοσυνη, ειτε καποιο ΣΜΝ ειτε οτιδηποτε αλλο. Το να παραδεχτουν στους γονεις τους οτι εκαναν κατι τετοιο απλα δεν μπορει να γινει, θεωρουν οτι οι γονεις ειναι οι απολυτοι κριτες.

4) στα 12 η αναπτυξη δεν εχει ολοκληρωθει, ειδικα δε για τα κοριτσια, η ηλικια σωματικης ωριμοτιτας ειναι τα 14-16, σαφως οχι τα 12, στην οποια περιπτοση η διαφορα μεγεθους και το ευθραυστο της ανατομιας τους (ακομα και αν δεν ισχυει σε καθε περιπτοση αυτο) καθιστα την πραξη ΑΝΑΠΟΔΕΚΤΟ ΡΙΣΚΟ.

συνεπως οχι, ενα παιδι 12 χρονων ειναι more or less ανικανο να συναινεσει σε κατι τετοιο γιατι οι σκεπτικες και ηθικες διαδικασιες ωριμαζουν πολυ πολυ αργοτερα απο οτι η επιθυμια τους για ηδονη κατ αυτο το τροπο.

Τα παιδια πρεπει να μεγαλωνουν με μια φυσιολογικη σεξουαλικοτητα, οπερ, δεν πρεπει να αισθανονται τυψεις για τον αυνανισμο, πρεπει να ξερουν τι ειναι τι και τι κανει και πρεπει να μπορουν να πειραματιζονται με τους φιλους τους, αλλα οχι να μπαινουν στην διαδικασια επιλογης σεξ με εννηλικα, ειναι απλα αννοητο.

ειναι κατα βαση το ιδιο πραγμα με τα παιδακια που μαχονται σε πολλεμους. Ενα αγορακι 12 ετων μπορει και κατα πασα πιθανοτητα ΘΕΛΕΙ να παει ενα καλασνικοφ για να εκδικιθει αυτον που σκοτωσε το πατερα του. Αυτο σημαινει οτι θα του το δωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
insomniac και οι υπολοιποι κανεις δε μενει στα λογια ή τουλαχιστον θελει να μεινει.αν το κομμα αποκτησει δυναμη γιατι θα μαζευτουν οι διαφοροι ανωμαλοι και θα ψηφιζουν θα γινει πιο ισχυρο και οπως ειπα πιο πριν μπορει να καταφερει να αποπινικοποιησει την παιδοφιλια.πως? μα φυσικα με την πολιτικη δυναμη που θα εχουν.και στην αρχη θα μειωσουν τις ποινες μεχρι που θα τις εξαφανισουν και στο τελος δε θα παρει κανεις χαμπαρι.θα πηγαινουν στην αστυνομια και θα καταληγεις το μονο που θα μπορεις να κανεις να ειναι μια μηνυση.δηλαδη εσυ τι νομισες οτι στη δημοκρατια μενουμε στα λογια? δηλαδη πιστευεις οτι εκφρασεις του τυπου 'δε συμφωνω μαζι σου αλλα θα υπερασπιζομαι μεχρι θανατου το δικαιωμα σου να λες την αποψη σου' ειναι απολυτες. θα το πεις αυτο αν η αποψη καποιου ειναι να παιρνει μωρα απο τις μανες τους και να πουλαει τα οργανα τους?ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος για τις πραξεις που θα ακολουθησουν μετα το βημα που θα δωσεις σε αυτους τους ανθρωπους.και ειναι πολυ ευκολα να ξεφυγουν προς το κακο τα πραγματα.και στην τελικη ρε παιδια να κανουμε και κομμα των ναρκωμανων.επισης να μην κυνηγαμε αλλο τους εμπορους εφοσον θα εχουμε και κομμα.ελεος..οσο για τα ακροδεξια κομματα που ειπες οπως και τα ακροαριστερα ειμαι αντιθετος αλλα σε καμια περιπτωση μη τα συγκρινεις με κατι αρρωστο.δηλαδη φαντασου τα μελη του κομματος των παιδεραστων.ολα θα ειναι ανθρωποι που εχουν διαπραξει ποιινικα κολασιμες πραξεις.και οχι μονο θα ειναι ατιμωρητοι αλλα θα εχουν και ισχυροτερη φωνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ok, μετα τα τελευταια δυο μηνυματα και αφου εχω ξαναεξηγησει τις αποψεις μου ειμαι πεπεισμενος οτι ειτε οντως δεν συνεννοουμαστε ειτε δεν θελετε να συνεννοηθουμε. Και στις δυο περιπτωσεις, δεν θελω να συνεχισω εγω (και αρκετοι αλλοι) να λεω: Ειναι αλλο πραγμα το να αφηνεις καποιον ελευθερο να λεει τι θελει να αλλαξει και αλλο το να συμφωνεις με το περιεχομενο των λογων του, και εσεις να συνεχιζετε:

"Μα οχι, το να το κανει καποιος με 12χρονα ειναι λαθος!" :/: :(


Ναι, συμφωνω μαζι σας σε αυτο, και εχω διαφωνησει στο αντιστοιχο thread με την Michelle! Μπορω ομως να διακρινω οτι αυτο το thread διαπραγματευεται αλλο θεμα και οχι αν ειναι σωστο το να κανουν σεξ τα 12χρονα με ενηλικους. ;)



DiavolakoS εγραψα ενα κατεβατο, στο οποιο απαντουσα σε πολλα Posts σου αλλα και αλλων ατομων με τα οποια συμφωνεις, και εσυ το μονο που εκανες ειναι να γραψεις τα ιδια. Σου εξηγησα οτι ηδη αποδειχτηκε οτι δινοντας τους την ευκαιρια να κανουν κομμα, κανεις δεν τους στηριξε. Εσυ επιμενεις, ομως, οτι ετσι σιγα σιγα θα αποκτησουν πολιτικη δυναμη. Σου εξηγησαν οτι αν καταφερουν να πεισουν την πλειοψηφια να υποστηριξει τα πιστευω τους, τοτε θα πρεπει να το σεβαστουμε οσοι διαφωνουμε και οντως αυτο ειναι το σωστο (αλλα δεν πιστευω οτι θα συμβει) Εσυ ομως συνεχιζεις και επιμενεις...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top