Κόμμα Παιδεραστών

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
μενω σε κατι που ειπε η μισελ:



τα παιδια ειναι εξαιρετικα σεξουαλικα οντα, τα παιδια μπορουν (και επιδιοκουν) να εχουν οργασμους πρακτικα απο τη γεννηση τους, ergo ειναι επομενο να επιδιοκουν και την σεξουαλικη ικανοποιηση ειτε με συνομιλικους (τρομακτικα πιο συχνο απο οσο νομιζει η ατιμη κενονια-πρακτικα ολα τα παιδια με υγειεις κοινωνικες σχεσεις εχουν ερθει σε επαφη με τα γενητικα μορια καποιου φιλου/φιλης του) ειτε με μεγαλυτερους.

ΟΜΩΣ, το προβλημα εδω εχει πολλες πλευρες.

1) το παιδι ειναι πληρος ανηπερασπιστο μπροστα σε ενα εννηλικο, τι σημαινει συναινεση? Ενας εννηλικος μπορει να κανει το παιδι να ΝΟΜΙΖΕΙ οτι θελει κατι τετοιο ενω μετα θα νοιωθει τυψεις, πανικο η οτιδηποτε αλλο αναλογο. Δεν εννοω σωματικα ανηπερασπιστο, αλλα το να κοροηδεψεις ενα παιδι, ναι 12 χρονων, η και 13 και 14 εδω που τα λεμε ειναι πολυ ευκολο. Ποσο δυσκολο ειναι να πουλησει αγαπη, χλιδη και αποδοχη ενας 35αρης σε ενα κοριτσακι 13 χρονων, να το ξεπαρθενιασει και να εξαφανιστει? Τι θα αισθανεται μετα το παιδι, πως θα επιρεασει αυτο τις μελλοντικες του σχεσεις?

2) τα παιδια εχουν ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΕΣ γνωσεις σχετικα με τη σεξουαλικη πραξη, τις πιθανες συνεπειες και την ηθικη βαρυτητα της.

3) οι γονεις ειναι ακομα θεοι, τα παιδια δεν εχουν καμια διεξοδο αν παθουν κατι μετα απο απροσεξια, ειτε αυτο ειναι εγγυμοσυνη, ειτε καποιο ΣΜΝ ειτε οτιδηποτε αλλο. Το να παραδεχτουν στους γονεις τους οτι εκαναν κατι τετοιο απλα δεν μπορει να γινει, θεωρουν οτι οι γονεις ειναι οι απολυτοι κριτες.

4) στα 12 η αναπτυξη δεν εχει ολοκληρωθει, ειδικα δε για τα κοριτσια, η ηλικια σωματικης ωριμοτιτας ειναι τα 14-16, σαφως οχι τα 12, στην οποια περιπτοση η διαφορα μεγεθους και το ευθραυστο της ανατομιας τους (ακομα και αν δεν ισχυει σε καθε περιπτοση αυτο) καθιστα την πραξη ΑΝΑΠΟΔΕΚΤΟ ΡΙΣΚΟ.

συνεπως οχι, ενα παιδι 12 χρονων ειναι more or less ανικανο να συναινεσει σε κατι τετοιο γιατι οι σκεπτικες και ηθικες διαδικασιες ωριμαζουν πολυ πολυ αργοτερα απο οτι η επιθυμια τους για ηδονη κατ αυτο το τροπο.

Τα παιδια πρεπει να μεγαλωνουν με μια φυσιολογικη σεξουαλικοτητα, οπερ, δεν πρεπει να αισθανονται τυψεις για τον αυνανισμο, πρεπει να ξερουν τι ειναι τι και τι κανει και πρεπει να μπορουν να πειραματιζονται με τους φιλους τους, αλλα οχι να μπαινουν στην διαδικασια επιλογης σεξ με εννηλικα, ειναι απλα αννοητο.

ειναι κατα βαση το ιδιο πραγμα με τα παιδακια που μαχονται σε πολλεμους. Ενα αγορακι 12 ετων μπορει και κατα πασα πιθανοτητα ΘΕΛΕΙ να παει ενα καλασνικοφ για να εκδικιθει αυτον που σκοτωσε το πατερα του. Αυτο σημαινει οτι θα του το δωσουμε?

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω το βλεπω ως αρχη του κακου.και ειναι επισης αλλιως να μιλας εκ του ασφαλους.θα πρεπει να σκεφτεσαι πριν κανεις κατι και τους υπολοιπους.να φανταστεις ενα πιθανο σεναριο εξελιξης των πραγματων.δεν σε ειδα να σχολιαζεις ομως αυτο που ανεφερα ως προς το ποινικα κολασιμο της ιστοριας...σκεψου τελικα αν ειναι τοσο δημοκρατικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
epote... +1:clapup:

Insomniac, Michelle κλπ καταλάβετε κάτι αυτή είναι η άποψη μου, η οποία είναι διαφορετίκη από την δική σας...
Εσείς σαν οπαδοί της ελευθερίας του λόγου κ των απόψεων, ορθολογιστές, ανοιχτόμυαλοι κλπ θα έπρεπε να δεχτείτε οτι εγώ και κάποιοι άλλοι έχουμε διαφορετική άποψη από σας να μας λέγατε την γνώμη σας και να τελείωνε εκεί... Δυστυχώς όμως παρατηρώ οτι με τον τρόπο σας προσπαθείτε να μας πείσετε και να μας επιβάλλετε την άποψη σας... Τί έγινε δεν μπορείτε να δεχτείτε οτι υπάρχουν κ διαφορετικές από τις δικές σας απόψεις..? Κ αν το αποδέχεστε γιατί κάνετε κριτική στις απόψεις που δεν συμφωνούν με τις δικές σας???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εμένα με βρίσκει σύμφωνο το κείμενο του epote. Ποτέ δεν είπα ότι τα όσα θέλουν να κάνουν οι παιδεραστές είναι σωστά. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι η ύπαρξη ενός τέτοιου κόμματος δεν επιβάλλει ότι τα όσα υποστηρίζει ή θέλει να κάνει είναι απαραίτητα και σωστά, όπως και στις περιπτώσεις τόσων ανηθικων κομμάτων που παρόλα αυτά υπάρχουν.

Και stalitsa pleaseeeeeeeeee! Κουβέντα κάνουμε. Όπως "εσείς" λέτε τα επιχειρήματά σας, έτσι υπάρχουν επιχειρήματα και από την άλλη πλευρά!!! Που είναι το φασιστικό στο να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλο οτι έχει δίκιο; Φασιστικό θα ήταν να επιβάλλει στον άλλο την άποψή του.

Και η κριτική είναι μέρος του διαλόγου! Δηλαδή αν ήταν να μην κάνουμε κριτική ο ένας στον άλλο θα άνοιγε ένα θέμα και θα λέγαμε "ΟΚ. Συμφωνώ" ή "Δεν συμφωνώ" και τέλειωσε. Με την κριτική του ενός από τον άλλο μπορούμε να κατανοήσουμε την ματιά από την οποία βλέπει ο άλλος τα πράγματα, προσπαθώντας πάντα να κατακτήσουμε μέρος της αλήθειας.

Νιώθεις να καταπιέζόμαστε όποτε ακούμε αντίθετες απόψεις από τις δικές μας; Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να είχα πέσει σε βαθιά κατάθλιψη εδώ και καιρό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΟΜΩΣ, το προβλημα εδω εχει πολλες πλευρες.

1) το παιδι ειναι πληρος ανηπερασπιστο μπροστα σε ενα εννηλικο, τι σημαινει συναινεση? Ενας εννηλικος μπορει να κανει το παιδι να ΝΟΜΙΖΕΙ οτι θελει κατι τετοιο ενω μετα θα νοιωθει τυψεις, πανικο η οτιδηποτε αλλο αναλογο. Δεν εννοω σωματικα ανηπερασπιστο, αλλα το να κοροηδεψεις ενα παιδι, ναι 12 χρονων, η και 13 και 14 εδω που τα λεμε ειναι πολυ ευκολο. Ποσο δυσκολο ειναι να πουλησει αγαπη, χλιδη και αποδοχη ενας 35αρης σε ενα κοριτσακι 13 χρονων, να το ξεπαρθενιασει και να εξαφανιστει? Τι θα αισθανεται μετα το παιδι, πως θα επιρεασει αυτο τις μελλοντικες του σχεσεις?

Με την ίδια ευκολία μπορεί να κοροιδέψει μια ενήλικη κοπέλα και συμφβαίνει τακτικτότατα. Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε και όριο IQ για συναίνεση;

2) τα παιδια εχουν ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΕΣ γνωσεις σχετικα με τη σεξουαλικη πραξη, τις πιθανες συνεπειες και την ηθικη βαρυτητα της.

Αυτό αλλάζει. Εγώ είπα οτι στο μέλλον θα είναι αποδεκτό κάτι τέτοιο, και εννοείται οτι θα έχουν επαρκείς γνώσεις.

3) οι γονεις ειναι ακομα θεοι, τα παιδια δεν εχουν καμια διεξοδο αν παθουν κατι μετα απο απροσεξια, ειτε αυτο ειναι εγγυμοσυνη, ειτε καποιο ΣΜΝ ειτε οτιδηποτε αλλο. Το να παραδεχτουν στους γονεις τους οτι εκαναν κατι τετοιο απλα δεν μπορει να γινει, θεωρουν οτι οι γονεις ειναι οι απολυτοι κριτες.

Απο τη στιγμή που λες παραπάνω οτι δεν γνωρίζουν τις ηθικές συνέπειες του σεξ, γιατί να μην μπορούν να το παραδεχτούν στους γονείς τους; Και στην τελική αν τους δείξουν οι γονείς οτι το σεξ δεν είναι κάτι κακό, γιατί να μην το παραδέχονται σε αυτούς; Απλά στη σημερινή κοινωνία έχουμε παραενοχοποιήσει το σεξ, γιαυτό συμβαίνουν όλα αυτά.

4) στα 12 η αναπτυξη δεν εχει ολοκληρωθει, ειδικα δε για τα κοριτσια, η ηλικια σωματικης ωριμοτιτας ειναι τα 14-16, σαφως οχι τα 12, στην οποια περιπτοση η διαφορα μεγεθους και το ευθραυστο της ανατομιας τους (ακομα και αν δεν ισχυει σε καθε περιπτοση αυτο) καθιστα την πραξη ΑΝΑΠΟΔΕΚΤΟ ΡΙΣΚΟ.

Χμμμ σε αυτό μάλλον συμφωνώ, αν και όπως είπες κι εσύ δεν ισχύει πάντα. Και μια μεγαλύτερη κοπέλα αν ο σύντροφος της έχει πολυ μεγάλο πέος, το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίσει.

Τα παιδια πρεπει να μεγαλωνουν με μια φυσιολογικη σεξουαλικοτητα, οπερ, δεν πρεπει να αισθανονται τυψεις για τον αυνανισμο, πρεπει να ξερουν τι ειναι τι και τι κανει και πρεπει να μπορουν να πειραματιζονται με τους φιλους τους, αλλα οχι να μπαινουν στην διαδικασια επιλογης σεξ με εννηλικα, ειναι απλα αννοητο.
Συμφωνώ απόλυτα.
Πάντως θυμάμαι όταν ήμουν μικρή (12 και ίσως πιο λίγο) πραγματικά το είχα σχεδόν όνειρο να κάνω σχέση με ενήλικα! Όλο ενήλικοι μου άρεσαν! Και ναι, το είχα υπόψιν οτι μια τέτοια σχέση θα πριλάμβανε και σεξ και δεν με πτοούσε ουδόλως! Αν δεν ήμουν τόσο ντροπαλή όσο ήμουν τότε, και την έπεφτα αγρίως σε κάποιον απο αυτούς που μου άρεσαν, κι αυτός υπέκυπτε, θα ήταν παιδεραστία κατά τη γνώμη σας; (συμφωνα με το νόμο θα ήταν, εγώ τη γνώμη σας ζήτησα) Κατά τη γνώμη μου πάντως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πάντως θυμάμαι όταν ήμουν μικρή (12 και ίσως πιο λίγο) πραγματικά το είχα σχεδόν όνειρο να κάνω σχέση με ενήλικα! Όλο ενήλικοι μου άρεσαν! Και ναι, το είχα υπόψιν οτι μια τέτοια σχέση θα πριλάμβανε και σεξ και δεν με πτοούσε ουδόλως! Αν δεν ήμουν τόσο ντροπαλή όσο ήμουν τότε, και την έπεφτα αγρίως σε κάποιον απο αυτούς που μου άρεσαν, κι αυτός υπέκυπτε, θα ήταν παιδεραστία κατά τη γνώμη σας; (συμφωνα με το νόμο θα ήταν, εγώ τη γνώμη σας ζήτησα) Κατά τη γνώμη μου πάντως όχι.
Απλά αρχίζω να πιστεύω ότι κρίνεις απο προσωπική εμπειρία και όχι απο το τι λένε ειδικοί (κατάλληλα παραδείγματα έχει αναφέρει ο faithplus1 σε παλαιότερα posts). Σκέφτηκες ότι ίσως ήθελες να κάνεις σχέση με ενήλικα γιατί έτσι θα ένιωθες μεγάλη; Είναι, πιστεύω, αντίστοιχο με το γεγονός ότι τα παιδιά βιάζονται να μεγαλώσουν. Διακαιολογημένο, αλλά όχι απαραίτητα σωστό! Μου φαίνεται ιδιαίτερα παράξενο, να λες ότι ήξερες ότι περιλαμβάνεται το σεξ και να λες ότι τότε (στα 12!) ήξερες τι σημαίνει αυτό! Παιδεραστία ξαναλέω, για μένα είναι οποιαδήποτε σεξουαλική επαφή παιδιού με έναν ενήλικα μεγάλης διαφοράς ηλικίας (για να μην μου πεις για σχέση 17χρονου κοριτσιού και 19χρονου αγοριού). Οπότε ναι, αυτό που λες για μένα είναι παιδεραστία.:)

offtopic: DiavolakoS πλέον έχεις ολοκληρωθεί με "Μηνύματα: 666":devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου φαίνεται ιδιαίτερα παράξενο, να λες ότι ήξερες ότι περιλαμβάνεται το σεξ και να λες ότι τότε (στα 12!) ήξερες τι σημαίνει αυτό!

Λολ φυσικά και ήξερα. Απο πολύ πιο νωρίς. Έχω αρχίσει να πιστευω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δεν έχουν ιδέα πως είναι ένα 12χρονο, πως σκέφτεται και πόσα γνωρίζει και απλά το φαντάζονται. Εκτός κι αν ήμουν η εξαίρεση, αλλά απο συζητήσεις με συμμαθήτριες δεν το νομίζω. Εδώ με την κολλητή μου τότε, στα 8 μας περίπου ζωγραφίζαμε ερωτικές σκηνές, αρκετά τολημρές μπορώ να πω (μέχρι και πρωκτικό σεξ, παρτούζες κλπ). Σε αυτή την ηλικια περίπου είχαμε δει και πρώτη φορά αισθησιακή ταινία.
Πιστευεις οτι ήμασταν η εξαίρεση ή οτι απλά τα παιδάκια που ξέρετε σας κοροιδεύουν μες τα μούτρα σας για τα πόσα γνωρίζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
offtopic: DiavolakoS πλέον έχεις ολοκληρωθεί με "Μηνύματα: 666":devil:
μουααχαχαχα:devil: :whistle:

Λολ φυσικά και ήξερα. Απο πολύ πιο νωρίς. Έχω αρχίσει να πιστευω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δεν έχουν ιδέα πως είναι ένα 12χρονο, πως σκέφτεται και πόσα γνωρίζει και απλά το φαντάζονται. Εκτός κι αν ήμουν η εξαίρεση, αλλά απο συζητήσεις με συμμαθήτριες δεν το νομίζω. Εδώ με την κολλητή μου τότε, στα 8 μας περίπου ζωγραφίζαμε ερωτικές σκηνές, αρκετά τολημρές μπορώ να πω (μέχρι και πρωκτικό σεξ, παρτούζες κλπ). Σε αυτή την ηλικια περίπου είχαμε δει και πρώτη φορά αισθησιακή ταινία.
Πιστευεις οτι ήμασταν η εξαίρεση ή οτι απλά τα παιδάκια που ξέρετε σας κοροιδεύουν μες τα μούτρα σας για τα πόσα γνωρίζουν;

εγω στα 8 δεν ασχολουμουν με το θεμα καθολου και ενοειται ουτε τα κοριτσακια της ηλικιας αυτης .αν δε σε ηξερα και μου το ελεγε αυτο μια ασχετη θα ελεγα καλο πουταν@κι απο τα 8 της ζωγραφιζε ξεσκισμενους κ*λους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως μεχρι τα 11-12 δεν ηξερα τι ακριβως γινεται στο σεξ :redface::redface::P Οχι να θελω να κανω κιολας!! Θεωρω φυσιολογικο ενα παιδι να εχει σεξουαλικες ορμες, αλλα ειναι κατι οχι συγκεκριμενο σε αυτη την ηλικια, δλδ οχι αμεσα συνδεδεμενο με το σεξ. Μου κανει πολυ εντυπωση μισελ που στα 8 σου ηξερες τετοια πραγματα! Εγω παντως δεν ειχα ιδεα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγω στα 8 δεν ασχολουμουν με το θεμα καθολου και ενοειται ουτε τα κοριτσακια της ηλικιας αυτης .αν δε σε ηξερα και μου το ελεγε αυτο μια ασχετη θα ελεγα καλο πουταν@κι απο τα 8 της ζωγραφιζε ξεσκισμενους κ*λους:P

Και μετά κάθεσαι και λες για παιδιά; Εδώ λες π**τανάκι ένα 8χρονο με περισσή ευκολία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ρε οι διδυμιες σε μενα δε περνανε λεμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λολ φυσικά και ήξερα. Απο πολύ πιο νωρίς. Έχω αρχίσει να πιστευω οτι οι περισσότεροι εδω μέσα δεν έχουν ιδέα πως είναι ένα 12χρονο, πως σκέφτεται και πόσα γνωρίζει και απλά το φαντάζονται. Εκτός κι αν ήμουν η εξαίρεση, αλλά απο συζητήσεις με συμμαθήτριες δεν το νομίζω. Εδώ με την κολλητή μου τότε, στα 8 μας περίπου ζωγραφίζαμε ερωτικές σκηνές, αρκετά τολημρές μπορώ να πω (μέχρι και πρωκτικό σεξ, παρτούζες κλπ). Σε αυτή την ηλικια περίπου είχαμε δει και πρώτη φορά αισθησιακή ταινία.
Πιστευεις οτι ήμασταν η εξαίρεση ή οτι απλά τα παιδάκια που ξέρετε σας κοροιδεύουν μες τα μούτρα σας για τα πόσα γνωρίζουν;
@καφέ Η απορία μου είναι, αυτό έγινε με την συγκατάθεση των γονιών σας;
@μαύρα συγνώμη για την έκφραση, αλλά το βρίσκω λίγο αρρωστημένο. Δικαιολογείται βέβαια, απο το ότι είδατε αισθησιακή ταινία τόσο νωρίς. Γιατί δεν νομίζω οι γονείς σας, να σας εξήγησαν εκτός απο τη "μελισσούλα και το λουλουδάκι", τις παρτούζες και το πρωκτικό. Και ναι, θέλω να πιστεύω ότι είστε η εξαίρεση. Και ναι, έχω ζήσει 12 χρονα απο πολύ κοντά μιας και έχω μια αδερφή που φτάνει πλέον τα 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω παντως μεχρι τα 11-12 δεν ηξερα τι ακριβως γινεται στο σεξ :redface::redface::P Οχι να θελω να κανω κιολας!! Θεωρω φυσιολογικο ενα παιδι να εχει σεξουαλικες ορμες, αλλα ειναι κατι οχι συγκεκριμενο σε αυτη την ηλικια, δλδ οχι αμεσα συνδεδεμενο με το σεξ. Μου κανει πολυ εντυπωση μισελ που στα 8 σου ηξερες τετοια πραγματα! Εγω παντως δεν ειχα ιδεα!!!

Τι να πω, ίσως φταίει που μεγάλωσα σε επαρχία και εκεί αφυπνίζονται γενικά νωρίτερα τα παιδάκια (δεν λέω οτι το θεωρώ καλό, με τον τρόπο που γίνεται εκεί το θεωρώ κάκιστο, απο τα 13 έχουν μια τρομερά "φτηνή" νοοτροπία). Στα 13 πολλές κάθονται και τρέχουν απο πίσω απο τους φαντάρους για να τους πάρουν π***ες...
Προσωπικά η πράξη άργησε να έρθει πολύ, σε σχέση με τη θεωρία. Όπως είπα και αλλού σεξ έκανα στα 18,5 πρώτη φορά... Αλλά ήξερα τουλάχιστον 10 χρόνια πριν τι είναι, πως γίνεται και διάφορες παρεκλίσσεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι να πω, ίσως φταίει που μεγάλωσα σε επαρχία και εκεί αφυπνίζονται γενικά νωρίτερα τα παιδάκια (δεν λέω οτι το θεωρώ καλό, με τον τρόπο που γίνεται εκεί το θεωρώ κάκιστο, απο τα 13 έχουν μια τρομερά "φτηνή" νοοτροπία). Στα 13 πολλές κάθονται και τρέχουν απο πίσω απο τους φαντάρους για να τους πάρουν π***ες...
Και εγω σε (καρα-) επαρχια μεγαλωσα!! Μονο που δεν ειχαμε φανταρους...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τι να πω, ίσως φταίει που μεγάλωσα σε επαρχία και εκεί αφυπνίζονται γενικά νωρίτερα τα παιδάκια (δεν λέω οτι το θεωρώ καλό, με τον τρόπο που γίνεται εκεί το θεωρώ κάκιστο, απο τα 13 έχουν μια τρομερά "φτηνή" νοοτροπία). Στα 13 πολλές κάθονται και τρέχουν απο πίσω απο τους φαντάρους για να τους πάρουν π***ες...
Προσωπικά η πράξη άργησε να έρθει πολύ, σε σχέση με τη θεωρία. Όπως είπα και αλλού σεξ έκανα στα 18,5 πρώτη φορά... Αλλά ήξερα τουλάχιστον 10 χρόνια πριν τι είναι, πως γίνεται και διάφορες παρεκλίσσεις του.
Και εγώ σε επαρχία μεγάλωσα και διαφωνώ ότι εκεί αφυπνίζονται νωρίτερα. Ίσα ίσα, που θεωρώ ότι στα αστικά κέντρα συμβαίνει αυτό. Αλήθεια σε ποια επαρχία αναφέρεσαι; Γιατί ακούγεται πραγματικά πολύ προχωρημένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και εγώ σε επαρχία μεγάλωσα και διαφωνώ ότι εκεί αφυπνίζονται νωρίτερα. Ίσα ίσα, που θεωρώ ότι στα αστικά κέντρα συμβαίνει αυτό. Αλήθεια σε ποια επαρχία αναφέρεσαι; Γιατί ακούγεται πραγματικά πολύ προχωρημένη...

Καλλονή Λέσβου...
Τι να πω, λες να φταίνει οι ...φαντάροι; :lol:
Διαφωνώ καθέτως σε αυτό που λες για τα αστικά κέντρα. Όταν μετακόμισα Αθήνα, σχεδόν κανείς μέσα στην τάξη δεν είχε κάνει σεξ (στα 16) ενώ αντιθέτως στην επαρχία είχαν κάνει σχεδόν όλοι εκτός απο μερικούς/ες που δεν είμασταν ιδιαίτερα κοινωνικοί/ες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλλονή Λέσβου...
Τι να πω, λες να φταίνει οι ...φαντάροι; :lol:
Διαφωνώ καθέτως σε αυτό που λες για τα αστικά κέντρα. Όταν μετακόμισα Αθήνα, σχεδόν κανείς μέσα στην τάξη δεν είχε κάνει σεξ (στα 16) ενώ αντιθέτως στην επαρχία είχαν κάνει σχεδόν όλοι εκτός απο μερικούς/ες που δεν είμασταν ιδιαίτερα κοινωνικοί/ες :P
Μα το να κάνεις σεξ κάτω απο τα 16 είναι το πολύ "προχωρημένο". Εσείς απλά είσαστε (σαν κοινωνία), υπερβολικά "προχωρημένοι".

Βάζω σε εισαγωγικά πλέον τον χαρακτηρισμό, γιατί μπορεί να υπονοηθεί ως θετικό, ενώ για μένα, στην προκειμένη περίπτωση, μιλάμε για κάτι αρνητικό. Δεν μου απάντησες όμως στο προηγούμενο quote:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση κι εγώ αρνητικό το θεωρώ, με τον τρόπο που γίνεται.
Σε τι δεν σου απάντησα; Μπερδεύτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά, πάει αλλού το θέμα. Άλλο η σεξουαλική περιέργεια που αναπτύσεται από ηλικίες ακόμη κ πριν τα 12 και κορυφώνεται στην ακμή της εφηβείας και άλλο η συγκατάθεση για σεξουαλική επαφή. Μια συγκατάθεση για σεξ δεν είναι κάτι τόσο απλό για εκείνη την ηλικία γιατί ένα παιδί απλά δεν έχει αναπτύξει επαρκώς την κριτική σκέψη ακόμη. Τόσο απλό!

Μια σεξουαλική επαφή μπορεί να φαντάζει κάτι περίεργο, καινούργιο ή "μεγαλίστικο" στα μάτια των παιδιών. Αυτό ειναι φυσιολογικότατο. Αλλά αυτή η περιέργεια δεν πρέπει να ικανοποιεί τις ανώμαλες ορέξεις του καθενός. Γιατί μη μου πείτε ότι είναι συχνό φαινόμενο να υπάρχει έρωτας ενός ενήλικου με ένα 12χρονο! Μιλάμε καθαρά για σεξουαλική εκτόνωση (και σαδισμό κατά τη γνώμη μου γιατί σεξ με ένα παιδί = κυριαρχία πάνω σε ένα αβοήθητο πλάσμα).

Και για την ιστορία, η επίσημη διάγνωση για παιδεραστία είναι σεξουαλικές φαντασιώσεις ή συμπεριφορές (όχι απραίτητα σξουαλικη πράξη) ενός ατόμου άνω των 16 που εμπλέκουν άτομα κάτω των 12 ετών (στις ΗΠΑ είναι 13 από ότι ξέρω) για περίοδο άνω των 6 μηνών. Φυσικά για σεξουαλική επαφή αρκεί μια φορά, δεν χρειάζεται να γίνεται κατ'εξακολούθηση για 6 μήνες.

Υ.Γ. Σεξ πριν τα 16!;; Και συχνό φαινόμενο στον τόπο σου; ΠΩΩΩΩΩ:confused: Κουφάθηκα τώρα!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top