• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά με φρικάρατε τώρα!! Έχω ψάξει πάντως και στο μάτι, δλδ έχω σηκώσει το βλέφαρο να δω και δεν είναι εκει μέσα... Ελπίζω να μην καταχωνιάστηκε πουθενά και μείνω με ένα φακό πίσω απο το μάτι μια ζωή!! Μαμααααα!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Παιδιά με φρικάρατε τώρα!! Έχω ψάξει πάντως και στο μάτι, δλδ έχω σηκώσει το βλέφαρο να δω και δεν είναι εκει μέσα... Ελπίζω να μην καταχωνιάστηκε πουθενά και μείνω με ένα φακό πίσω απο το μάτι μια ζωή!! Μαμααααα!! :'(


Όχι ρε δεν είναι τόσο συνηθησμένο αν έμενε φακός μέσα στο μάτι σου θα σε ενοχλούσε μην τρελένεσε δεν είναι και τόσο λεπτός πια ο φακός για να μην μπορείς να τον δεις και να το βγάλεις.

Πάντως για να μην φρικάρεις μπορείς να πλακώσεις το "ύποπτο" μάτι στον φυσιολογικό ορό, έτσι που να γλιστράει πάρα πολύ και να μην μπορεί να σφηνώσει πουθενά τίποτα.

Και εγώ το έχω πάθει και μετά απο λίγο βγαίνει μην σκάς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο φυσιολογικός ορός τι είναι; Το υγρό για τους φακούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο φυσιολογικός ορός τι είναι; Το υγρό για τους φακούς;


Είναι το γνωστό "δάκρυ" νερό δηλαδή περασμένο σε ακτίνες Γ και τόσο καθαρό και φυσικό που μπορείς να ξεπλένεις τα μάτια σου.
Απαραίτητο αξεσουάρ καθώς σου δροσίζει τα μάτια και στην περίπτοση που μπεί κάτι στο μάτι σου το ξεπλένεις πολύ εύκολα.
Υπάρχει σε όλα τα φαρμακεία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είναι το γνωστό "δάκρυ" νερό δηλαδή περασμένο σε ακτίνες Γ και τόσο καθαρό και φυσικό που μπορείς να ξεπλένεις τα μάτια σου.
Απαραίτητο αξεσουάρ καθώς σου δροσίζει τα μάτια και στην περίπτοση που μπεί κάτι στο μάτι σου το ξεπλένεις πολύ εύκολα.
Υπάρχει σε όλα τα φαρμακεία!:)

Πέρα από αυτό τους φακούς τους ξεπλένουμε ΠΑΝΤΑ με φυσιολογικό ορό κι όχι με νερό Michelle μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πέρα από αυτό τους φακούς τους ξεπλένουμε ΠΑΝΤΑ με φυσιολογικό ορό κι όχι με νερό Michelle μου.

Εννοείτε το νερό είναι πάρα πολύ βρώμικο για να το βάζεις στο μάτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ μέχρι πρότινος τους ξέπλενα με το υγρό για τους φακούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ μέχρι πρότινος τους ξέπλενα με το υγρό για τους φακούς!


Αν κάτι σου έχει μπει στο μάτι και θες να κάνεις ένα ξέβγαλμα απλά, ο φυσιολογικός ορός-δάκρυ είναι πολύ πιο ουδέτερος χημικά απο το υγρό για τους φακούς.
Η σύνθεση του υγρού ειναι για αποθήκευση και καθαρισμό του φακού, ενώ το ΄δακρυ το βάζεις ακόμα και στο μάτι κατευθείαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ δεν το ήξερα! Νόμιζα οτι το υγρό για τους φακούς κάνει και για αυτή τη χρήση. Αύριο που θα πάω να πάρω φακούς ξανά (:() θα πάω και απο αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Χμμμ δεν το ήξερα! Νόμιζα οτι το υγρό για τους φακούς κάνει και για αυτή τη χρήση. Αύριο που θα πάω να πάρω φακούς ξανά (:() θα πάω και απο αυτό. :)

Τα φαρμακεία έχουν και είναι σε ατομικές αμπουλιτσες πάντα να έχεις κανα-δυο μαζί σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα καταστήματα οπτικών δεν έχουν; Πόσο κοστίζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τα καταστήματα οπτικών δεν έχουν; Πόσο κοστίζουν;


1-2 ευρώ οι 10-12 αμπούλες αν δεν κάνω λάθος κάπου εκεί.
Δεν έχω πάρει ποτέ απο κατάστημα οπτικών, μ@λάκες είναι να μην σου πουλήσουν το υγρο των 15€ ;) , όχι ότι είναι το ίδιο αλλα γιατί να σου έχει εναλλακτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1-2 ευρώ οι 10-12 αμπούλες αν δεν κάνω λάθος κάπου εκεί.
Ααα ντάξει! Φτηνά είναι! :D
Δεν έχω πάρει ποτέ απο κατάστημα οπτικών, μ@λάκες είναι να μην σου πουλήσουν το υγρο των 15? ;) , όχι ότι είναι το ίδιο αλλα γιατί να σου έχει εναλλακτική!
Δεν κατάλαβα χριστό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Προς γυναίκες με φακούς: Τι κάνετε αν είστε βαμμένες, αλλά πρέπει να βάλετε φυσιολογικό δάκρυ; Τι κάνετε για να μη φύγει όλη η μάσκαρα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προς γυναίκες με φακούς: Τι κάνετε αν είστε βαμμένες, αλλά πρέπει να βάλετε φυσιολογικό δάκρυ; Τι κάνετε για να μη φύγει όλη η μάσκαρα;;;
Δεν βάφομαι, οπότε δεν έχω αυτό το πρόβλημα. :)
Πάντως μια καλή αδιάβροχη μάσκαρα πιστευω θα ήταν οκ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα χριστό :redface:

Νομίζω ότι αυτό που εννοεί ο Γιάννης (χωρίς να είμαι σίγουρη) είναι ότι αν πας σε μαγαζί οπτικών και ζητήσεις φυσιολογικό ορό θα σου δώσουν ένα που είναι σε κυριλέ συσκευασία και πολύ ακριβός και που και καλά είναι για φακούς, ενώ από φαρμακείο παίρνεις το ίδιο πολύ πιο φτηνά!

Προς γυναίκες με φακούς: Τι κάνετε αν είστε βαμμένες, αλλά πρέπει να βάλετε φυσιολογικό δάκρυ; Τι κάνετε για να μη φύγει όλη η μάσκαρα;;;

Εγώ φοράω αδιάβροχη μάσκαρα και προσπαθώ να το κάνω λίγο προσεκτικά.

Χμμμ δεν το ήξερα! Νόμιζα οτι το υγρό για τους φακούς κάνει και για αυτή τη χρήση. Αύριο που θα πάω να πάρω φακούς ξανά (:() θα πάω και απο αυτό. :)

Μερικά υγρά ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να τα βάζεις κατευθείαν στο μάτι, χρειάζονται 6 ώρες για να φύγει η οξύτητά τους που μπορεί να σου κάψει το μάτι! Προφανώς δεν έχεις χρησιμοποιήσει αυτού του είδους υγρό!:P Πάντως το ιδανικό είναι υγρό για απολύμανση και μετά ορός ξέπλυμα πριν το βάλεις στο μάτι (εντάξει, κι εγώ δεν το τηρώ!:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τα καταστήματα οπτικών δεν θέλουν να πουλάνε φυσιολογικούς ορούς (των 2 -3 ευρώ) γιατί τους συμφέρει να πουλάνε καθαριστικά για φακούς που στοιχίζουν 10-15 ευρώ.
Δεν είναι το ίδιο αλλα δεν υπάρχει και περίπτωση να σου προσφέρουν καμία εναλλακτική πέρα τις δικής τους λύσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Προς γυναίκες με φακούς: Τι κάνετε αν είστε βαμμένες, αλλά πρέπει να βάλετε φυσιολογικό δάκρυ; Τι κάνετε για να μη φύγει όλη η μάσκαρα;;;

Βασικά χρησιμοποιώ αδιάβροχη μάσκαρα και το κάνω με πολύ προσοχή, και από εκεί και πέρα αν είναι να είμαι βαμμένη έχω μαζί μου μια συσκευασία που έχει μια μπατονέτα και λίγο make-up remover (εμένα μου το έχει στείλει η sis από Αγγλία, αλλά φαντάζομαι ότι κάποια πατέντα θα κυκλοφορεί και εδώ) ώστε να διορθώσω τις μικρές "φθορές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Βασικά χρησιμοποιώ αδιάβροχη μάσκαρα και το κάνω με πολύ προσοχή, και από εκεί και πέρα αν είναι να είμαι βαμμένη έχω μαζί μου μια συσκευασία που έχει μια μπατονέτα και λίγο make-up remover (εμένα μου το έχει στείλει η sis από Αγγλία, αλλά φαντάζομαι ότι κάποια πατέντα θα κυκλοφορεί και εδώ) ώστε να διορθώσω τις μικρές "φθορές".

(Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αδιάβροχη μάσκαρα... Μετά βγαίνει εύκολα;;; Με μαντηλάκια καθαρισμού εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
(Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αδιάβροχη μάσκαρα... Μετά βγαίνει εύκολα;;; Με μαντηλάκια καθαρισμού εννοώ)

Ναι καλέ!!! Τουλ με όσες μάρκες έχω χρησιμοποιήσει εγώ[μάρκες από μαντηλάκια εννοώ :)] [δλδ τις περισσότερες που πουλάνε στα super market :P) βγαίνει κανονικά και χωρίς πρόβλημα (και εγώ ποτέ δεν είχα μαύρα μάτια το πρωί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top