Γείτονες: Πόσο καλά τα πάτε;

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο γενικά! Τους περισσότερους δεν τους ξέρω καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
με κάποιους άψογα, με κάποιους ουδέτερα και με κάποιους ελπίζω να κρατηθώ και να μη κάνω φόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
γενικα με τους γειτονες τα παω καλα αλλα με εναν δεν τα παει καλα ολη η γειτονια γιατι ειναι τρελος και κανει μηνησεις σε ολους γιατι νομιζει οτι ολοι στην γειτονια εχουμε παρανομες θεσεις parking :crazy::crazy:
(Ευκολα θα αδιαζα εναν γεμιστηρα πανω του! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Α με τους γείτονες έχουμε μια πανυπερτέλεια σχέση κατανόησης και φιλίας! :D
Η από πάνω πλακώθηκε με τη μάνα μου γιατί τίναζε τα μεταξωτά χαλιά της πάνω στο μάλκόνι μας και το έκανε χάλια. Πρόσφατα άρχισε να κουνάει τα έπιπλά. Σαν να λέμε πιάνει το τραπεζάκι του σαλονιού και το πάει βόλτα σε όλο το σπίτι στις πιο ακατάλληλες ώρες.
Στη γιαγιά του ισογείου δεν μιλάει άνθρωπος γιατί κουτσομπολεύει τους πάντες. Εμένα αυτό δεν με αφορά άμεσα ακόμα. Εγώ δεν της μιλάω γιατί βάζει στις 6 το πρωί τον Καμπουράκη και τον Παπαδάκη στη διαπασόν και διαταρράσει τα τελευταία λεπτά του πρωινού μου ύπνου! :P
Με τους δίπλα, εεε ντάξει λίγο ψυχρά τα πράγματα. Το ίδιο και για τους ενοικιαστές.
Οι μόνοι σχετικά κανονικοί άνθρωποι εδώ μέσα (εκτός από εμένα:P) είναι οι από κάτω.
Δύσκολο πράγμα να ζεις σε πολυκατοικία αλλά ντάξει έχει φάση.;)
Όταν κάνουνε συνελεύσεις παίρνουμε ποπ κορν με την κόρη των από κάτω και καθόμαστε στη σκάλα να τους ακούμε που τσακώνονται! :P

εδώ ταιριάζει ως τίτλος "γειτονες πατε καλα;" :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ελπίζω οι καινούριοι να μείνουν πιο ευχαριστημένοι από τους παλιούς :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Στο παλιό μας σπίτι, έμενα σε πολυκατοικία, τα πηγαίναμε χάλια με την από κάτω.
Μετά αυτή νοίκιασε το σπίτι της και οι ενοικιαστές είναι φοβερή οικογένεια.

Στο νέο σπίτι μένουμε σε μονοκατοικία, δεν γνωριζόμαστε με τους γείτονες.
Καλοί θα ναι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Αρκετά καλά!Τους προσκαλώ στα πάρτι μου για να μη μου φέρουν την αστυνομία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αρκετά καλά!Τους προσκαλώ στα πάρτι μου για να μη μου φέρουν την αστυνομία! :P

Θα τους έχεις ψυχολογήσει κιόλας.. :P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ μπορεί.Αυτοί σίγουρα όχι. :redface:

Μπορεί οι γείτονές σου να είναι μερικοί από τους τόσους που πιστεύουν οτι ψυχολογούν τους άλλους... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Μπορεί οι γείτονές σου να είναι μερικοί από τους τόσους που πιστεύουν οτι ψυχολογούν τους άλλους... :)

Ε το πολύ πολύ να μ'αποφεύγουν στις σκάλες αν κατάφεραν όντως να με ψυχολογήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά την τελευταία δίκη οι σχέσεις μας έχουν αρχίσει να βελτιώνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
πιτσι πιτσι συμπαθεις με δυο στην πολυκατοικια και ενα απεναντι.Με τους αλλους απλα γεια.Επειδη εχουμε εναν τρελο(με χαρτι)που δεν τον παιρνουν σε ιδρυμα εκτος του οτι βασανιζεται ο ιδιος βασανιζει και εμας.Βαζει σε ακαταλληλες ωρες μουσικη τερμα βαζει μπρος το μηχανακι(ναι εχει και μηχανακι και τζιπ ναι ναι) .τεσπα εκτος αυτου πριν δυο χρονια ειχαμε αλλη μια τρελλη πηγε σε ιδρυμα.ΕΚΤΟς ΑΥΤΟΥ εχουμε τους απο πανω που κοιμουνται τις κανονικες ωρες και ξυπνουν τις ακαταλληλες.δεν ειμαι υπερβολικοι δεν ειπα να καθισει σε μια καρεκλα η φαμιλια ακουνητη αμιλητη αγελαστη,απλα σε τι την εξυπηρετει την κορη της φαμιλιας να κοβει βολτες με τα τακουνια επι δυο ωρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν-λοιπόν!
Αγαπάω τους γείτονες μου πάρα-πάρα πολύ! :D
Με την από κάτω αν και είναι μεγάλης ηλικίας, έχουμε τις καλύτερες σχέσεις, και εγώ και η μάνα μου, που μας χάνεις που μας βρίσκεις
για καφεδάκι στην από κάτω. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι οι σχέσεις μας δεν περιορίζονται στο καφέ, γενικότερα και με το γιο της η αδερφή μου και εγώ
κάνουμε αρκετή παρέα και έτσι ανάμεσα στα δύο σπίτια υπάρχει αρκετή άνεση, στο αν τύχει κάτι πχ να ζητήσει βοήθεια ο ένας από τον άλλον.
Την διπλανή και αυτή την αγαπώ. Είναι μορφή. Η γυναίκα είναι τρελοκομείο πραγματικά, τόσο χαρούμενο, ανέμελο άνθρωπο δεν έχω γνωρίζει ποτέ μου!
Βέβαια δεν έχουμε την ίδια άνεση όπως με την από κάτω, αλλά αν βρεθούμε μέσα στη πολυκατοικία,
μπορεί να χαζομιλάμε για κανένα 2ωρο μπροστά στο ασανσέρ. :redface:
Αλλά και με το γιο της έχουμε καλές σχέσεις, παλιότερα ήμασταν πάρα πολλές ώρες μαζί και εγώ και η αδερφή μου,
ή μιλούσαμε από τα παράθυρα όλοι μαζί, αλλά πλέον δουλειές,σχολές κλπ ψιλόκόπηκαν κάτι τέτοια.
(σημείωση: ο γιος της από κάτω, είναι κολλητός με το γιο της διπλανής μου :loltooth:)
Και τους από πάνω τους συμπαθώ αρκετά, και τους γονείς και τα παιδιά τους, κάτι παλικαράκια 2 μέτρα, πολύ ευγενικά, φιλότιμα
γενικά αυτό που λέμε "καλά παιδιά". Όμως με αυτούς δεν έχουμε και τρελές επαφές, ένα "Γεια" και αυτό :P
Με αυτούς που έχω ΤΕΡΆΣΤΙΟ πρόβλημα είναι στην απέναντι πολυκατοικία.
Ένα ζευγάρι που πραγματικά είναι σπάσιμο νεύρων.
Εκτός του ότι μαλώνουν ΌΛΗ ΜΈΡΑ, πολλές φορές με παρατραβηγμένα σκηνικά, έχουν κάνει τη νύχτα μέρα.
Και τι εννοώ.
Κάθονται πχ στις 12 το βράδυ στη κουζίνα και συζητάνε όπως συζητάμε εμείς το πρωί με το καφέ.
ΌΛΟ το απόγευμα είναι μαζί πλακώνονται μέχρι να βραδιάσει
και το βράδυ θυμούνται να πούνε τα νέα τους.
Κατά τις 2-3 αποφασίζουν ότι πεινάνε (πως τρώμε εμείς μεσημεριάνο πχ? ένα τέτοιο πράγμα)
ακούς, κατσαρόλες, πιρουνιές, ψυγεία να ανοίγουν και άλλα ωραία πράγματα.
Και αυτό είναι το λιγότερο έτσι; Αν κάτσω και τα γράψω όλα θα χρειαστώ 3-4 σελίδες.
Οι άνθρωποι είναι ΑΠΕΡΊΓΡΑΠΤΟΙ και το μπαλκονάκι τους είναι κολλητά με το δικό μου και είναι λες και τους έχω μέσα στο δωμάτιο μου.
ΔΕΝ ΥΠΟΦΈΡΟΝΤΑΙ! :kill:
Το παιδάκι τους λυπάμαι μόνο, μια σταλιά μωρό και το έχουν ζουρλάνει τελείως :mad:
Αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ουφ τα έχω παίξει...
Έχουμε πολύ καλές σχέσεις με τους γείτονες, αλλά ακούω τα πάντα ρε παιδί μου... Και για κάποιο λόγο είναι κάτι που με ενοχλεί κυρίως εδώ και λίγους μήνες, οπότε είτε αυτοί έχουν λασκάρει είτε εγώ λόγω άγχους είμαι πιο ευέξαπτη.
Είμαστε μία τριπλοκατοικία, εγώ στη μέση, οπότε όταν ο από κάτω έχει καλεσμένους και η μουσική ακούγεται μέχρι μετά τις 23.00, είναι ζόρικο. Αλλά το πρόβλημα είναι κυρίως ο 65άρης από πάνω, και η λίγο "φευγάτη" γυναίκα του. Αυτός ξυπνάει κάθε πρωί από τις 06.30 και μαζί ξυπνάει και εμένα, γιατί λίγο τα βήματα, λίγο η εσωτερική σκάλα, να'σου το "γκντουπ γκντουπ". Και δεν είναι για λίγο και μετά περνάει, καμιά φορά πηγαιοέρχεται ως τις 07.00 ή 07.30... Του είχα πει κάτι, αλλά όταν πήγα να μου δείξει πώς περπατάει, είδα ότι ούτε πολύ μπορούσα να επιμείνω ούτε μπορώ να του αλλάξω τον τρόπο που περπατάει... και σίγουρα όχι της γυναίκας του.
Είμαι πτώμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αυτοί με συμπαθούν, εγώ πάλι καθόλου. :)
Είναι αδιάκριτοι, κουτσομπόληδες και δεν σέβονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάνουν πάρα πολύ φασαρία ειδικά το καλοκαίρι που έχουμε ανοιχτά παράθυρα κλπ. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κάνουν πάρα πολύ φασαρία ειδικά το καλοκαίρι που έχουμε ανοιχτά παράθυρα κλπ. :|
Τρου στόρυ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και έχουν παιδιά. Πολλά παιδιά. Πολλά παιδιά που κάνουν φασαρία. Πολλά παιδιά που κάνουν φασαρία και δεν μας αφήνουν το βράδυ να κλείσουμε μάτι.

:cold: :cold: :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και έχουν παιδιά. Πολλά παιδιά. Πολλά παιδιά που κάνουν φασαρία. Πολλά παιδιά που κάνουν φασαρία και δεν μας αφήνουν το βράδυ να κλείσουμε μάτι.
:cold: :cold: :cold:
Εγώ τι να πω ρε που έχω απέναντί μου μία ηλικιωμένη με τον άντρας της (τον οποίο λέω μούμια γιατί κάθεται στο μπαλκόνι ακίνητος)
και να θέλω να μιλήσω στο τηλέφωνο να βρίσω και να έχω την έγνοια μη με ακούσει ο απέναντι; Ας μιλήσω για όταν συμμαζεύω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top