Επανασυνδέσεις

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Xρόνια ;; ! To ακριβώς αντίθετο ! 'Αμα περάσουν χρόνια, ο άλλος σε ξεχνάει και δημιουργεί νέα σχέση ή σε ξεχνάει με τον καιρό.

...ή με το πέρασμα των χρόνων διαγράφει τα αρνητικά της σχέσης και κρατάει μόνο τις καλές στιγμές και αναμνήσεις (ναι, το κάνουμε αυτό το κακό οι άνθρωποι) και εξιδανικεύει την προηγούμενη σχέση. Ειδικά αν έχει μείνει και ένα τόσο δα φυτιλάκι αναμένο, με το πέρασμα τον χρόνων μπορεί να οδηγήσει σε επανασύνδεση...ειδικά αν δεν έχει περάσει στο ενδιάμεσο από τις ζωές τους κάτι δυνατό. :):redface:

Το αν θα κρατήσει βέβαια είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ορμώμενη από τις προσωπικές μου εμπειρίες νιώθω ότι οι επανασυνδέσεις συνήθως δύσκολα πετυχαίνουν. Δυστυχώς δεν φτάνει να μόνο να νοιάζεσαι και να αγαπάς τον άλλον. Αν διαπιστώσεις ότι ο άλλος δεν έχει επενδύσει σε σένα συναισθηματικά, αλλά απλά δεν μπορεί να είναι μόνος του, δεν το αντέχεις και φεύγεις. Για μένα το ζητούμενο είναι να εξελίσσομαι μέσα από τη σχέση, να θαυμάζω το σύντροφό μου, να είμαι δίπλα του. Θέλω όμως να νιώθω ότι και για κείνον ειμαι κάτι πολυ σημαντικό και όχι λύση ανάγκης, δεκανίκι, ή καλή περίπτωση. Το ζητούμενο στη ζωή μας είναι να προχωράμε, να ωρμάζουμε, να γινόμαστε καλύτεροι. Επομένως τελικά μένουμε με εκείνους που έχουν το ίδιο αξιακό σύστημα με μας, τις ίδιες προτεραιότητες. ΓΙ'αυτό είμαστε οι επιλογές μας................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αυτο πιστευω. Ο λογος που χωριζει ενα ζευγαρι, ο ιδιος θα τους ξαναχωρισει σε λιγο καιρο(ακομα κι αν ειναι 3 χρονια ή και 3 μηνες)

Αμα ραγισει το γυαλι δεν ξανακολλα, οι συμπεριφορες αλλαζουν οι χαρακτηρες οχι, εφοσον λοιπον εχουν χωρισει και εχουν βρει τους εαυτους τους κι εχουν γεμισει με εμπειριες γυρνουν και οι δυο εκει που ενιωσαν καλυτερα, για ναραξουν, ναχουν το λιμανακι τους.

Ποτε μην λες ποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Χελιώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χελιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ορμώμενη από τις προσωπικές μου εμπειρίες νιώθω ότι οι επανασυνδέσεις συνήθως δύσκολα πετυχαίνουν. Δυστυχώς δεν φτάνει να μόνο να νοιάζεσαι και να αγαπάς τον άλλον. Αν διαπιστώσεις ότι ο άλλος δεν έχει επενδύσει σε σένα συναισθηματικά, αλλά απλά δεν μπορεί να είναι μόνος του, δεν το αντέχεις και φεύγεις. Για μένα το ζητούμενο είναι να εξελίσσομαι μέσα από τη σχέση, να θαυμάζω το σύντροφό μου, να είμαι δίπλα του. Θέλω όμως να νιώθω ότι και για κείνον ειμαι κάτι πολυ σημαντικό και όχι λύση ανάγκης, δεκανίκι, ή καλή περίπτωση. Το ζητούμενο στη ζωή μας είναι να προχωράμε, να ωρμάζουμε, να γινόμαστε καλύτεροι. Επομένως τελικά μένουμε με εκείνους που έχουν το ίδιο αξιακό σύστημα με μας, τις ίδιες προτεραιότητες. ΓΙ'αυτό είμαστε οι επιλογές μας................

Ποτε μην λες ποτε..
Έχω την αίσθηση,ότι είσθε κυρία αν δεν κάνω λάθος.Λοιπόν κυρία εγώ είμαι πλέον οπτιμιστής,και πιστεύω και στήν μετάνοια και στίς πολλές φορές ,καλές προθέσεις των ανθρώπων,αλλά κυρίως στήν Θεία Πρόνοια και στό ανεξερύνητο σχέδιο του Θεού γιά΄μας.Έπειτα με την επίδραση αλλήλων,των συντρόφων και καλή διάθεση, πολλά είναι δυνατόν να διευθετηθούν.Σας χαιρετώ με πολλή αγάπη. Il Dio con te. Ciao.

:clapup::clapup:Πάντα κάτι καλό θα έχω να πω γιά όλους σας.Θάρρος φίλοι,ο Θεός είναι μαζί μας.Μην προβληματίζεσθε δεν είμαι Φονταμενταλιστής,σύγχρονος είμαι και ανοιχτόμυαλος,αλλά πιστεύω βαθειά στόν Θεό της αγάπης το Χριστό και όλα στήν ζωή μου πάνε ρολόι.Άντε και καλό χειμώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Το καλό με τις επανασυνδέσεις είναι οτι σε κάνουν να υποφέρεις- αν βέβαια σ'αρέσει να βασανίζεσαι.
Στο μεταξύ, όσο θα βασανίζεστε κι οι δύο, κάπου θα βρεθεί το τρίτο πρόσωπο που θα λύσει το δίλλημα σας. Αν δεν ταιριάζεις με κάποιον αλλά τον θέλεις γιατί να τον χωρίσεις? Βγάζεις το άχτι μαζί του, και πάς παρακάτω-με άλλον..

Ερωτοθεωρία by pote ksana-παθούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
είμαστε οι επιλογές μας................

:clapup:

Γι' αυτό πρέπει να παλέψουμε με τον εαυτό μας και να ανακαλύψουμε τι είναι αυτό που θέλουμε. Μόνο τότε θα το βρούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Χελιώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χελιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σας έγραψα και τις προάλλες,τα ζευγάρια που έ χουν αναφορά άνωθεν,ακόμη και μετά από μιά μεγάλη δοκιμασία,είναι δυνατόν να τα ξαναβρούνε.Θάρρος παιδιά,καλή καρδιά.

:clapup:
Σας έγραψα και τις προάλλες,τα ζευγάρια που έ χουν αναφορά άνωθεν,ακόμη και μετά από μιά μεγάλη δοκιμασία,είναι δυνατόν να τα ξαναβρούνε.Θάρρος παιδιά,καλή καρδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλως ή κακως απαξ και το γυαλι ραγισει, ποτε ξανα δε θα ειναι το ιδιο οπως πριν...
Το θεμα ειναι κατα ποσο ειμαστε διατεθημενοι να συμβιβαστουμε με κατι λιγοτερο απο ο,τι ειχαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paschouale

Νεοφερμένος

Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Λοιπόν διαβάζοντας τις σκέψεις όλων θα σας γράψω και τη δική μου γνώμη...Προσωπικά πιστεύω ότι όλοι μας είμαστε υπεύθυνοι για τις επιλογές μας σε αυτή τη ζωή και πρέπει να έχουμε τα κότσια να δεχθούμε τις συνέπειες όποιες και αν είναι αυτές.Γενικά θα έδινα μια δεύτερη ευκαιρία(και το έχω κάνει)αλλά όχι και τρίτη.Βέβαια έχω μάθει ποτέ να μην λέω ποτέ γιατί τα συναισθήματα και την καρδιά σου δύσκολα τα ελέγχεις.Προσωπικά έχω μάθει να ρισκάρω γενικά στη ζωή μου γιατί καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες και αυτό λέει πολλά παίδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina Kechaya

Νεοφερμένος

Η Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Βρήκαμε ξεχασμένο ενδιαφέρον θέμα και μιας και η ώρα το σηκώνει, είπα να γράψω δυο κουβέντες.

Η επανασύνδεση, είναι πολύ ζόρικη ιστορία. Είναι χίλιες φορές πιο ζόρικη από το να ξεκινάς κάτι νέο. Φοβάσαι διπλά, αγχώνεσαι διπλά, ευτυχώς αρκετές φορές προσπαθείς και διπλά. ;)

Κατά τη γνώμη μου, υπάρχει ουσία σε αυτό το παιχνίδι, εάν η απόφαση του "γυρισμού" είναι απόλυτα συνειδητοποιημένη. Και πράγματι θα συμφωνήσω με ορισμένους που έγραψαν, πως ίσως χρειάζεται ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να γίνει αυτό. Πρέπει πρώτα να στρέψεις τον προβολέα μέσα σου. Να αναρωτηθείς, γιατί πόνεσες, γιάτι πληγώθηκες και πλήγωσες, γιατί επέτρεψες σε κάτι όμορφο να χαθεί. Αν δε βρεθούν αυτές οι απαντήσεις και 4792042 επανασυνδέσεις να κάνεις, θα καταλήγεις στα ίδια αδιέξοδα.
Το πρώτο βήμα λοιπόν η αναγνώριση. Η διαλεύκανση ας πούμε.

Δύο είναι, να καταλάβεις ποια από τα προηγούμενα μπορείς πράγματι να αλλάξεις. Και εσύ και ο άλλος βέβαια. Μετά επιστρέφεις και τα βάζεις στο τραπέζι. Τα συζητάς, ξανά και ξανά. Μέχρι να τα καταλάβετε και οι δύο. Σε αυτές τις φάσεις δε χωράνε εγωισμοί και ψευτοπερηφάνιες. Γυρνάς γιατί αγαπάς τον άλλον και ο άλλος ωφείλει να επιστρέφει επίσης για τον ίδιο λόγο. Αν οι λόγοι δεν "ταυτίζονται" επίσης δε θα πετύχει. Οι επανασυνδέσεις, δείχνουν το "καλό" τους πρόσωπο, όταν κυριαρχεί η αγάπη. Η αγάπη και η κοινή προσπάθεια. Προσπάθεια για να αφεθούν πίσω τα λάθη του παρελθόντος και για να μη στοιχιώνουν το παρόν και το μέλλον σε κάθε πρώτη ευκαιρία. Θέλει πολλά κιλά αρχίδια και ακόμα περισσότερα κιλά ψυχής για να το κάνεις και να πετύχει. Αν όμως πετύχει, τότε μάλλον θα είσαι ευτυχισμένος για καιρό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν ξέρω, εγώ πάντα πίστευα πως οι επανασυνδέσεις είναι δείγμα αυτοκαταστροφικής σχέσης και τοξικής αγάπης.
Αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν αυτό όντως ισχύει ή αν απλώς κάποιοι χαρακτήρες νιώθουν καλύτερα με το να ζουν τα τρελά συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα που προκαλεί ο χωρισμός και η επανασύνδεση. Και δεν ξέρω κιόλας τελικά πόσο χωρίζουν καν, αυτοί που τα ξαναβρίσκουν - χωρίζουν όντως ή απλώς παραμυθιάζονται πως χώρισαν, αλλά κάθε κύτταρο της ψυχής και του κορμιού τους είναι ακόμα στον άλλον και μόνο εικονικά δηλώνουν πως ..κοιτάνε μπροστά; Γιατί εγώ, όταν ήθελα πραγματικά να χωρίσω, ο άλλος δεν μπορούσε με τίποτα να με γυρίσει πίσω.. ενώ όταν δεν ήθελα, ένα οτιδήποτε, όσο μικρό κι αν ήταν, ήταν ικανό να ξανανοίξει τους διαύλους επικοινωνίας και να οδηγήσει στην επανένωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κατα κυριο λογο, δεν πετυχαινουν, γιατι συνηθως το ζευγαρι που χωριζει αν ατα ξαναβρει συντομα, θα χωρισει για τον ιδιο λογο κι ετσι δεν εχει προλαβει να κανει ο καθενας τους απολογισμους του, να λειψει ο ενας στον αλλο, να συνειδητοποιησουν πως τιποτα απο οσα ηρθαν αργοτερα ηταν τοσο δυνατα οσο εκεινη η σχεση. Ομως γνωριζω περιπτωσεις που πετυχε η επανασυνδεση κι εγινε η σχεση ακομα πολυ μα πολυ πιο δυνατη, με στερεες βασεις, δοθηκε χρονος και το κυριοτερο, ο σεβασμος και η εκτιμηση δεν επαψαν ποτε να λειτουργουν σαν μαγικο εργαλειο αγαπης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ειμαι κατα,οτι τελειωνει τελειωνει και το αφηνεις πισω,προχωρας τελος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια, ακουστε και την δικια μου περιπτωση!! Εκανα κολλητη παρεα με μια κοπελα για κανα 6μηνο (μιλουσαμε π.χ 6 ωρες την ημερα συνεχως), με ελεγε οτι ειμαι το κλτερο αγορι που εχει γνωρισει κλπ (στα 16 μας ολα αυτα!) και τελικα μετα απο αυτο το 6μηνο, τα φτιαχνουμε για εναν μηνα! Αλλα σε αυτον τον μηνα βρεθηκαμε μολις 1 φορα (πιεσμενο προγραμμα) και ουτε καν φιλιθηκαμε! Και τελικα ειπε η κοπελα οτι δεν ειναι ερωτευμενη μαζι μου αλλα θελει να μεινουμε φιλοι..τελικα δεν μειναμε φιλοι και για 1μιση χρονο μου μιλουσε μονο αυτη ανα διαστηματα (π.χ πρωτοχρονια μου εστειλε καλη χρονια, στα γενεθλια μου, στην γιορτη μου)..τις προαλες τις εστειλα εγω μυνημα για την γιορτη της και μιλησαμε απο μηνυματα καμια ωρα και διεκρινα απο αυτην πολλα αθωα κοπλιμεντα, κυριως για την δυναμικη μου επειδη περναω μια δυσκολη φαση που λιγο πολυ ολοι την μαθανε! Και σκεφτομουν αν αξιζει να την ξαναπροσεγγισω!! Τι λετε?? (ουσιαστικα δεν ζησαμε ΤΙΠΟΤΑ μαζι, αρα ισως να μην ειναι καν επανσυνδεση ...ηταν πλατωνικη η σχεση μας με πολυ δυνατα συναισθηματα ομως!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Οποίος μπορεί παιδιά ας πει άποψη γιατί αρχίζω να ξανανιωθω συναισθήματα για αυτήν !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδια, ακουστε και την δικια μου περιπτωση!! Εκανα κολλητη παρεα με μια κοπελα για κανα 6μηνο (μιλουσαμε π.χ 6 ωρες την ημερα συνεχως), με ελεγε οτι ειμαι το κλτερο αγορι που εχει γνωρισει κλπ (στα 16 μας ολα αυτα!) και τελικα μετα απο αυτο το 6μηνο, τα φτιαχνουμε για εναν μηνα! Αλλα σε αυτον τον μηνα βρεθηκαμε μολις 1 φορα (πιεσμενο προγραμμα) και ουτε καν φιλιθηκαμε! Και τελικα ειπε η κοπελα οτι δεν ειναι ερωτευμενη μαζι μου αλλα θελει να μεινουμε φιλοι..τελικα δεν μειναμε φιλοι και για 1μιση χρονο μου μιλουσε μονο αυτη ανα διαστηματα (π.χ πρωτοχρονια μου εστειλε καλη χρονια, στα γενεθλια μου, στην γιορτη μου)..τις προαλες τις εστειλα εγω μυνημα για την γιορτη της και μιλησαμε απο μηνυματα καμια ωρα και διεκρινα απο αυτην πολλα αθωα κοπλιμεντα, κυριως για την δυναμικη μου επειδη περναω μια δυσκολη φαση που λιγο πολυ ολοι την μαθανε! Και σκεφτομουν αν αξιζει να την ξαναπροσεγγισω!! Τι λετε?? (ουσιαστικα δεν ζησαμε ΤΙΠΟΤΑ μαζι, αρα ισως να μην ειναι καν επανσυνδεση ...ηταν πλατωνικη η σχεση μας με πολυ δυνατα συναισθηματα ομως!!)

Κοίτα, σε πρώτη φάση μπορείς να της ζητήσεις να πάτε για έναν φιλικό καφέ να τα πείτε από κοντά και βλέπεις πως θα πάει.Μπορεί αν βρεθείτε να ξενερώσεις και να αποφασίσεις ότι δεν θέλεις επανασύνδεση!Πάντως το ότι σου έκανε αυτά τα κοπλιμέντα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι σε βλέπει ερωτικά.Δεν αποκλείεται να στα είπε σε φιλικό επίπεδο.Αν όντως πιστεύεις ότι αξίζει σαν κοπέλα, ξεκίνα από έναν αθώο καφέ και βλέπεις αντιδράσεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
@keepdreaming Και ναι, της εστειλα μηνυμα να παμε για καφε και δεχτηκε! Ειπε οτι και αυτη θελει πολυ να παμε!! Εγω που αισθανομαι οτι θελω επανασυνδεση, πως να φερθω?? Αν εχετε κανα tip για το τι να κανω και τι να μην κανω θα σας ημουν ευγνομων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Να φερθείς ήρεμα και φυσικά.
Να κρατήσεις ισορροπίες όσο μπορείς (δείχνοντας ενδιαφέρον, αλλά χωρίς παράλληλα να δώσεις την εντύπωση οτι "καίγεσαι" να ξεκινήσετε πάλι εκεί που το αφήσατε) και τα υπόλοιπα θα έρθουν (ή δεν θα έρθουν) μόνα τους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
@keepdreaming Και ναι, της εστειλα μηνυμα να παμε για καφε και δεχτηκε! Ειπε οτι και αυτη θελει πολυ να παμε!! Εγω που αισθανομαι οτι θελω επανασυνδεση, πως να φερθω?? Αν εχετε κανα tip για το τι να κανω και τι να μην κανω θα σας ημουν ευγνομων!

Σε γενικές γραμμές να είσαι ψύχραιμος και χαλαρός .
Να μην φανείς κολλημένος(ή έστω να μην δείξεις εξ αρχής ότι επιθυμείς επανασύνδεση) .
Έχει περάσει τόσος καιρός , οπότε θα έχετε να πείτε πολλά πράγματα .
Πιστεύω πως από τα λεγόμενά της θα καταλάβεις αν θέλει και αυτή.

Α και να μην ξεχάσετε να πάτε καμιά βολτίτσα ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εισαι πολυ αγαπουλης κ δε θα σε βγαλει σε καλο...οι ωραιες γυναικες θελουν να εισαι λιγο αλιταρια. Να πας στον καφε παντως κ μη λες τιποτα για επανασυνδεση. Κανε τη συνδεση πρωτα κ βλεπεις, οπως σου λεει η KeepDreaming πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top