Browsers' άπαντα

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δε μου άρεσε και τόσο ο σχεδιασμός του, αλλά αυτό πιστεύω διορθώνεται με skins που θα βγουν αργότερα.

Μου φάνηκε ενοχλητικό το ιστορικό που εμφανίζεται πατώντας το πλήκτρο δεξιά στη γραμμή της διεύθυνσης και βγάζει τόσο μεγάλα ορθογώνια για την κάθε σελίδα. Επίσης ενοχλητικό, το ότι ταιριάζει αυτό που γράφεις και σου εμφανίζει και site που απλά περιέχουν τα γράμματα.

Είναι beta έκδοση ακόμη και δεν έχει ακόμα όλα τα add-ons που χρησιμοποιώ και δεν με βοηθάει και τόσο.

Το δούλεψα 4-5 μέρες και μου φάνηκε λίγο δύσκολο να το συνηθίσω, κάτι που δεν γινόταν σε προηγούμενες εκδόσεις.

Πιστεύω είναι θέμα προσαρμογής περισσότερο. Ακόμα με βολεύει η 2 έκδοση, οπότε δεν τρελαίνομαι να βάλω την καινούρια. Θα περιμένω να βγει η full έκδοση, με περισσότερα skins και add-ons.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου φάνηκε ενοχλητικό το ιστορικό που εμφανίζεται πατώντας το πλήκτρο δεξιά στη γραμμή της διεύθυνσης και βγάζει τόσο μεγάλα ορθογώνια για την κάθε σελίδα. Επίσης ενοχλητικό, το ότι ταιριάζει αυτό που γράφεις και σου εμφανίζει και site που απλά περιέχουν τα γράμματα.
Μόνο σε εμένα αρέσει αυτό;:hmm:Εμφανίζει σαν αναζήτηση αυτό που πληκτρολογείς.Προσωπικά με βολεύει.
Είναι beta έκδοση ακόμη και δεν έχει ακόμα όλα τα add-ons που χρησιμοποιώ και δεν με βοηθάει και τόσο.

Το δούλεψα 4-5 μέρες και μου φάνηκε λίγο δύσκολο να το συνηθίσω, κάτι που δεν γινόταν σε προηγούμενες εκδόσεις.

Πιστεύω είναι θέμα προσαρμογής περισσότερο. Ακόμα με βολεύει η 2 έκδοση, οπότε δεν τρελαίνομαι να βάλω την καινούρια. Θα περιμένω να βγει η full έκδοση, με περισσότερα skins και add-ons.
Έχω αφήσει την έκδοση 2 εδώ και καιρό.Τώρα χρησιμοποιώ την beta 5.Κάποια προβληματάκια που είχα συναντήσει σε beta 3 και beta 4 έχουν διορθωθεί και αν και beta είναι πολύ βολικός.Άλλωστε είναι πλέον κοντά στην τελική του μορφή.
Με τα add-ons δεν έχω πετύχει ασυμβατότητα.Μόνο skins δεν υποστηρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Firefox :

1) Πληκρολογείστε "about:config" στην μπάρα διεύθυνσης χωρίς τα εισαγωγικά.


2) Πηκρολογειστε τα ακόλουθα entries στο Φιλτρο και κάντε τις απαραίτητες ρυθμίσεις:

network.http.pipelining πατήστε πάνω και κάντε το true
network.http.pipelining.maxrequests πατήστε πάνω και Βάλτε 30

3) Στο τέλος πατήστε δεξί κλικ οπουδήποτε και διαλέξτε New-> Integer.
Oνομάστε το "nglayout.initialpaint.delay", χωρίς τα εισαγωγικά και βάλτε το στο 0.




Έτσι λοιπόν ο Firefox θα φορτώνει από 2-30 φορές πιο γρήγορα ανάλογα με την ταχύτητα DSL Που έχουμε.

Tutorial by : https://www.gamato.info/smf/index.php?topic=1430.0

Opera :

1) Πληκτρολογήστε στην μπάρα διεύθυνσης : "about:config" χωρίς τα εισαγωγικά
2) Επιλέξτε την καρτέλα Performance
3) Στο πεδίο Max Connections Server, εισάγετε 100, Στο Max Connections Total εισάγετε 999, Στο Network Buffer Size 100. Πατήστε save και κάντε restart την opera.

Έτσι η opera θα φορτώνει πολύ πιο γρήγορα από πριν

Tutorial by Michael92
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
about:tabs δεν υπάρχει στον 9.26 που χρησιμοποιώ, υπάρχει about:config όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Μπράβο ρε Μιχάλη..δουλεύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
about:tabs δεν υπάρχει στον 9.26 που χρησιμοποιώ, υπάρχει about:config όμως :P

Καλά που το είπες, είναι το ίδιο με το Firefox, απλά μπερδέυτηκα γιατί έψαχνα πως μπορώ να κάω tweak Και τον IE. Sorryz :no1:

Μπράβο ρε Μιχάλη..δουλεύει :)

Thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κάνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

powerp

Νεοφερμένος

Ο powerp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πληκτρολογώ στα trusted sites Internet Options διευθύνσεις να κατεβάσω προγράμματα αλλά δεν μου επιτρέπουν current security settings.Tι κάνω?

Επίσης, Σε κάθε κλίκ μου βγαίνουν frames του Internet Explorer και ρωτάνε αν επιτρέπω ActiveX ή plug-ins.Πώς φεύγουν?Thank u
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
άσχετη εντοπίστηκε ^^ :P
Το 'χω ξαναδεί , δεν ξέρω αν δουλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ νομίζω απλά πως αντί να φορτώνει σταδιακά τη σελίδα, την καθυστερεί λίγο μέχρι να φορτώσει ολόκληρη και την πετάει με τη μία δημιουργώντας την ψευδαίσθηση οτι φορτώνει γρηγορότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ νομίζω απλά πως αντί να φορτώνει σταδιακά τη σελίδα, την καθυστερεί λίγο μέχρι να φορτώσει ολόκληρη και την πετάει με τη μία δημιουργώντας την ψευδαίσθηση οτι φορτώνει γρηγορότερα...

Καμία σχέση, αυτό είναι μόνο σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες που θέτουν με javascript να εμφανίζει τη σελίδα στο Onload. Τώρα όντως πάει πιο γρήογορα, γιατί το ρυθμίζεις να επιτρέπει περισσότερες συνδέσεις ταυτόχρονα και να μην καθυστερεί να συνδεθεί. Βέβαια έτσι καταναλώνει παραπάνω πόρους από το σύστημα, αλλά σιγά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ νομίζω απλά πως αντί να φορτώνει σταδιακά τη σελίδα, την καθυστερεί λίγο μέχρι να φορτώσει ολόκληρη και την πετάει με τη μία δημιουργώντας την ψευδαίσθηση οτι φορτώνει γρηγορότερα...
Πολύ επιστημονικά το είπες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
άσχετη εντοπίστηκε ^^ :P
Προσοχή Ξερόοοολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αχα..ναι δουλεύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ευχαριστούμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! Πάντως με τον Όπερα φαίνεται να δουλεύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenagg

Νεοφερμένος

Η lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ναι το εκανα και οντως ειναι πολυ καλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Just Fasterfox. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βγήκε η Opera 9.5 με κάποιες αλλαγές στην εμφάνιση. Στο Rendering δεν είδα κάτι ουσιαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DORITOS

Νεοφερμένος

Η DORITOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλημέρα

έχω ένα μικρό πρόβλημα με τον internet explorer. Ενώ όλα τα λαμπάκια του modem καθώς και της κάρτας δικτύου του υπολογιστή μου είναι αναμένα εγώ κατά ένα περίεργο λόγο δεν μπορώ να μπω στο internet .Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίνει και παράλληλα τι εγώ μπορώ να κάνω ??

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχεις τσεκάρει μήπως σου το "κόβει" το firewall;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top