Ζυμαρικά με τόνο και ...ούζο

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Mε τόνο και ούζο πάντως φτιάχνεις εξαίσια μακαρονάδα!

Υλικά:
-1 κρεμμύδι μεγάλο ψιλοκομμένο
-1 κουτί ντοματάκια
-1 τόνος
-1/2 με 1 ποτήρι του κρασιού ούζο
-λάδι, αλάτι, πιπέρι

Τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι ελαφρά. Προσθέτουμε τα ντοματάκια. Αλάτι, πιπέρι, ρίγανη. Αφήνουμε να βράσει σε χαμηλή φωτιά. Μόλις αρχίσει να δένει, ρίχνουμε τον τόνο σε κομματάκια. Αφήνουμε να πάρει μια βράση, δυναμωνούμε την φωτιά και σβήνουμε με το ούζο! Περιχύνουμε τα μακαρόνια, τρίβουμε τυράκι και καλή μας όρεξη!

(Ξέρω δεν ακούγεται ωραία.. αλλά είναι τέλεια και πανεύκολη! Μια δοκιμή θα σας πείσει!) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Mε τόνο και ούζο πάντως φτιάχνεις εξαίσια μακαρονάδα!

Υλικά:
-1 κρεμμύδι μεγάλο ψιλοκομμένο
-1 κουτί ντοματάκια
-1 τόνος
-1/2 με 1 ποτήρι του κρασιού ούζο
-λάδι, αλάτι, πιπέρι

Τσιγαρίζουμε το κρεμμύδι ελαφρά. Προσθέτουμε τα ντοματάκια. Αλάτι, πιπέρι, ρίγανη. Αφήνουμε να βράσει σε χαμηλή φωτιά. Μόλις αρχίσει να δένει, ρίχνουμε τον τόνο σε κομματάκια. Αφήνουμε να πάρει μια βράση, δυναμωνούμε την φωτιά και σβήνουμε με το ούζο! Περιχύνουμε τα μακαρόνια, τρίβουμε τυράκι και καλή μας όρεξη!

(Ξέρω δεν ακούγεται ωραία.. αλλά είναι τέλεια και πανεύκολη! Μια δοκιμή θα σας πείσει!) :D
αυτο θα το κανω το βραδυ, μια χαρα ακουγεται!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να μου πείτε γνώμες! Εμένα μου ακούστηκε αηδία όταν μου το πρωτοείπαν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Να μου πείτε γνώμες! Εμένα μου ακούστηκε αηδία όταν μου το πρωτοείπαν! :D
βγηκε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ :clapup:

η Μαγδα εβαλε και δευτερη μεριδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:clapup::clapup:

(Τιπ για άντρες: Αν βάλετε αρκετό ούζο και η κοπελιά γενικά δεν πίνει, η μακαρονάδα γίνεται 2 σε 1! Και χορταίνει και ..χαλαρώνει! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top