Καλοκαιρινές διακοπές: Πού θα θέλατε να πάτε φέτος;

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Kαλημέρα Αντρέα...
Για Αγία Άννα Εύβοιας τι ξέρεις;:hmm:
αρκετά καλο, απότι μου έχουν πει τουλάχιστον, δεν έχω μείνει. Ξέρω ότι είναι μεγάλο!
επίσης καλό της Κέας και του Αη Γιάννη στο Πήλιο που είπε ο deadheadpirate, αλλά εκεί μπορείς να κάνεις και ελεύθερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Kαλημέρα Αντρέα...
Για Αγία Άννα Εύβοιας τι ξέρεις;:hmm:


δεν ξέω για καθαριότητα αλλά ξέρω ότι θα περάσεις σούπερ ;)
γεμάτο με κόσμο και γίνονται μεγάλες παρέες
όσοι έχουν πάει έχουν περάσει τέλεια και έχουν κάνει όλοι πολλές και καλές γνωριμίες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μπόρατ μάζεψε πληροφορίες να μου πεις για την Ιθάκη, με ενδιαφέρει κι εμένα και δεν έχω πάει ποτέ....
Kαι βέβαια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, λέω από Ιθάκη προς Κρήτη, να πάμε από Πελοπόννησο από κάτω... και να πάρουμε το καράβι από Καλαμάτα.

Ιδέες για στάσεις;
Κυπαρισσία; Βοϊδοκοιλιά; Πείτε, πείτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει γενικά στην Κω;
Είναι πολύ τουριστικό μέρος; Πού είναι καλύτερα να μείνει κανείς για να αποφύγει την πολυκοσμία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Παιδιά, λέω από Ιθάκη προς Κρήτη, να πάμε από Πελοπόννησο από κάτω... και να πάρουμε το καράβι από Καλαμάτα.

Ιδέες για στάσεις;
Κυπαρισσία; Βοϊδοκοιλιά; Πείτε, πείτε!!
Κυπαρισσία, Μάραθος, Βοϊοδοκοιλιά οπωσδήποτε, Πύλο, Στούπα, Καρδαμύλη...
:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει γενικά στην Κω;
Είναι πολύ τουριστικό μέρος; Πού είναι καλύτερα να μείνει κανείς για να αποφύγει την πολυκοσμία?

η κως γενικα μπορεις να πεις οτι ειναι απο τα πιο τουριστικα μερη.. βεβαια, δεν ειναι και τοοοοοοοοσο χαλια οσο ηταν παλιοτερα τα πραγματα (πριν απο 10 χρονια πχ που δεν ακουγες ουτε μια ελληνικη λεξη στους δρομους οπου κυκλοφορουσες) αλλα γενικοτερα δεν το λες και ερημονησι.. συνηθως πηγαινουν αγγλοειδεις τυποι, που ειναι ολη μερα και ολη νυχτα με τη μπιρα στο χερι, αλλα αν θελεις μπορεις να τους αποφυγεις.. αυτοι συνηθως κυκλοφορουν μεσα στην κω που ειναι και τα περισσοτερα μαγαζια.. αν θελεις να αποφυγεις εντελως την πολυκοσμια θα πας κατα κέφαλο μερια. Βεβαια η κέφαλος ειναι στην αλλη ακρη του νησιου, οποτε αν δεν εχεις μεταφορικο μεσο θα μαρτυρησεις.. εγω, οπως εχω πει και παλιοτερα σε καποιον εδω μεσα, ειμαι πολυ υπερ της διαμονης στο τιγκάκι. Εχει φοβερη θαλασσα, εχει μεν τουρισμο αλλα δεν γινεται ο χαμος του κεντρου και το κυριοτερο, ειναι κοντα και στο αεροδρομιο και στο λιμανι (δλδ και στο κεντρο του νησιου).. εαν χρειαστεις οτιδηποτε αλλο, φιλ φρι του ασκ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
evouli σου χρωσταω ενα πμ! Θα ερθει συντομα! Ποτε σκεφτεστε για Λευκαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
evouli σου χρωσταω ενα πμ! Θα ερθει συντομα! Ποτε σκεφτεστε για Λευκαδα?

αχ θενκ γιου.. εεεεεεεεεεεχουμε ακομα καιρο.. τελος ιουλιου θα παμε με αρχες αυγουστου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν κάνουμε ένα meeting στη Λευκάδα, αφού θα είμαστε τόσοι πολλοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Εγώ φέτος όπως και κάθε χρόνο θα πάω Κύθνο!!!Μικρό νησάκι αλλά με πολύ ωραίες και καθαρές παραλίες!Το καλοκαίρι μαζεύει πολύ κόσμο!!!!Αξίζει για διακοπές και μόλις 3 ώρες από Πειραιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κάθε μέρα που φεύγει είναι μέρα που μας πάει πιό κοντά στην... Ιθάκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγώ φέτος όπως και κάθε χρόνο θα πάω Κύθνο!!!Μικρό νησάκι αλλά με πολύ ωραίες και καθαρές παραλίες!Το καλοκαίρι μαζεύει πολύ κόσμο!!!!Αξίζει για διακοπές και μόλις 3 ώρες από Πειραιά!!!

Εχω περασει καταπληκτικα εκει. Οι πρωτες διακοπες μονη μου (χωρις γονεις, μονο με κολλητες :clapup:). ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ νησι. Καταπληκτικο καλοκαιρι εκεινο.. Τι μου θυμισες.. :clapup:



Για εμενα και φετος δεν βλεπω να παιζουν διακοπες.. Δευτερο σερι καλοκαιρι, που εχω μετακομιση και πεφτει επανω στην αδεια μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κανόνισα κι εγώ τις διακοπές μου! 5 μέρες Ελλάδα να δω φίλους και μετά 3 βδομάδες ΗΠΑ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Γιάννη μου, η Βαρκελώνη δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την Μαδρίτη.....η Μαδρίτη είναι....απλά μια Ευρωπαική Πρωτεύουσα.....εντελώς΄...άχρωμη....
Η Βαρκελώνη είναι άλλο "φρούτο".....Φάντασου πως είναι σε πληθυσμό όσο της Θεσσαλονίκης αλλά έχει την τριπλάσια έκταση.....με τεράστια πάρκα να μπορείς να χάνεσαι μέσα σ'αυτα.....με πεντακάθαρους δρόμους (τους πλένουν με μάνικες ΚΑΘΕ βράδυ)....και πάνω από όλα είναι μια πολιτισμική πόλη....(δεν είναι τυχαίο ότι την ονομάζουν "το κέντρο του κόσμου")....συναντάς ανθρώπους από όλο τον κόσμο.....
Αυτό που μου έμεινε εμένα σαν εμπειρία από την Βαρκελώνη, είναι τα χρώματα, οι νυχτες, ο κόσμος, η νοοτροπία τους - ανοιχτόκαρδοι και χαμογελαστοι άνθρωποι, καθόλου στενόμυαλοι, δεν "ξεκατινιάζονται" με την πρώτη ευκαιρία.....- και πάνω από όλα είναι μια πόλη γεμάτη νέους ανθρώπους, γεμάτη ζωή, απίστευτα πάρτυ από το πουθενά με μια κιθάρα και δυο τρία κρουστά.....σαν ζωή όταν ήμουν εγώ εκεί, από χρηματικής απόψεως.....ήταν πανάριβη πόλη, τα ενοίκια φριχτα - γι'αυτο και έμενα με άλλους 5 συγκάτοικους και όχι Έλληνες-....Αξιζε όμως και πιστεύω πως ακόμα αξίζει.....η Βαρκελώνη δεν έχει πει την τελευταία της λέξη!!!!!
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αλλά σου έγραψα τα συναισθήματα μου και τις σκόρπιες σκέψης που μου κατεβήκανε μόλις διάβασα την ερώτηση σου:P



Συμφωνώ απόλυτα. Ζω στην Barcelona εδώ και 4 χρόνια. Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εκεί, ένοιωσα πως πουθενά αλλού δεν θα ήθελα να είμαι. Δε λέω, καλά είναι και στην Ελλάδα, αλλά η νοοτροπία τους, αυτό το κράμα Ισπανών και Νοτιοαμερικάνων σε ξετρελαίνει!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να πας Βαρκελώνη και να μην περάσεις καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Κανόνισα κι εγώ τις διακοπές μου! 5 μέρες Ελλάδα να δω φίλους και μετά 3 βδομάδες ΗΠΑ.:P

ελα ρε! που θα είσαι κ πότε; κ γω θα είμαι ΗΠΑ συγκεκριμένα καλιφόρνια για 3 βδομάδες από τέλη ιουλίου. αντε αν είσαι κοντά, κούνα τον κώλο σου να βρεθούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ελα ρε! που θα είσαι κ πότε; κ γω θα είμαι ΗΠΑ συγκεκριμένα καλιφόρνια για 3 βδομάδες από τέλη ιουλίου. αντε αν είσαι κοντά, κούνα τον κώλο σου να βρεθούμε!

Θα κάνω road-trip! Θα ξεκινήσω από Καλιφόρνια και θα φτάσω Νέα Υόρκη! Αρχές Αυγούστου θα είμαι Καλιφόρνια οπότε παίζει να βρεθούμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Mε το που θα γυρισω Ελλαδα, φευγω ή για Ναξο ή για Ιο.(παιζει και τα δυο):D :clapup:
Με το που γυριζω απο αυτα, ενδεχομενως να την κανω στο καπακι για Μυκονο.:worry: :D
Τον Αυγουστο Αργος- Ναυπλιον κλασσικα με τιποτα μικρες αποδρασεις.


(Κι ευχομαι φετος να μη παει τιποτα στραβα και με γκαντεμιασουν.Φτου φτου στους απανταχου γκαντεμηδες.Οξω καλικαντζαροι!:mad: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Παιδιά, λέω από Ιθάκη προς Κρήτη, να πάμε από Πελοπόννησο από κάτω... και να πάρουμε το καράβι από Καλαμάτα.

Ιδέες για στάσεις;
Κυπαρισσία; Βοϊδοκοιλιά; Πείτε, πείτε!!

Βοϊδοκοιλιά οπωσδήποτε και διανυκτέρευση στο Ξενοδοχείο μέσα στα πράσινα Νερά....

Μετά για Κρήτη Με σκάφος με πανιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Barcelona
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top