Πόσα μοιραζόμαστε με τ' αδέρφια μας;

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Η αδερφη μου είναι πάνω από 10 χρόνια μεγαλύτερή μου και πια μπορούμε να μοιραζόμαστε τα πάντα. Όσον αφορά τα ρουχα και τα παπούτσια περίμενε να μεγαλώσω, πώς κ πώς. Τα υπόλοιπα υλικά πράγματα συνήθως τα παίρνω εγω από αυτην ή τελοσπάντων τα δανειζομαι.
Στα προσωπικα ζητήματα, μπορεί να μην της τα αναλύω όσο στους φίλους μου, αλλα η τελική γνώμη της μετράει περισσότερο. Νομίζω ότι η αγάπη που έχουμε για τα αδέρφια μας ειναι η πιο ανιδιοτελής, γιατι θα αγαπιόμαστε ό,τι κι αν συμβεί, γι'αυτο και εκείνοι μας δίνουν συνήθως τις καλύτερες συμβουλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Και εγω με τα αδερφια μου περιοριζομαστε στα παρα πολυ τυπικα,και ειδικα τωρα που εφυγα φοιτητης μιλαμε πολυ σπανια. (εχω να τους μιλησω και απο τα χριστουγεννα:redface:). Βεβαια ειναι και η διαφορα ηλικιας και το φυλο που κανει λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα πιστευω(εγω μεγαλυτερος,5 χρονια με την αδερφη μου και 10 με τον αδερφο μου). Φυσικα βεβαιως τους νοιαζομαι,γιατι οταν ημουν πιο μικρος και λογω του οτι ο πατερας ηταν στρατιωτικος χρειαζοταν και τους προσεχα πολλες φορες,εφοσων με τους συγγενεις παντα ημασταν μακρυα,αλλα μεχρι τωρα δεν εχουμε συζητησει καποιο σοβαρο θεμα.(ειναι μικροι ακομα θα μπου πειτε,αλλα...).Παντως απο τοτε που εμαθα οτι θα γινω μεγαλος αδερφος θυμαμαι οτι ζηταγα απο τους γονεις να φερουν ενα μεγαλυτερο αδερφακι γιατι ηξερα οτι για το μικροτερο θα επρεπε να ημουν υπεθυνος εγω...
Το μονο που ποιραζομαστε παντως προς το παρον ειναι οι ελαχιστες αποριες της αδερφης μου στα μαθηματα(αμα δεν ημουν διαβαστερο παιδακι ουτε καν αυτο :P) και η αγαπη του αδερφου μου για την μεταλ :D
Δεν με ρωταγες ρε Δωρα;;; xPP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top