O Yπολογιστής μου είναι Zόμπι...(?)

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Λοιπόν, καθώς χάζευα τα μέηλ μου, είδα ένα με τον τίτλο "LOL dude what are you doing". Eπειδή έχουν να με πουν έτσι από το γυμνάσιο, το άνοιξα - και είχε μέσα ένα λινκ του youtube. Ανυποψίαστος (και σκεπτόμενος ότι τσαντίστηκε κάποιος από τα σχόλια που αφήνω :redface:) το κλικάρω, και... ανοίγει ένα παραθυράκι, του στυλ "πατήστε ΟΚ", και κλείνει μόνο του αυτόματα.

Θα το είχα προσπεράσει το γεγονός (ως γνωστός κ@ρ@γκιόζης) αν δεν έβλεπα στο in.gr σχετικό άρθρο. (Απ' ότι φαίνεται και στο tube έχουν απλώσει τα χ(ακ)εράκια τους). Παρεπιπτόντως και firewall έχω, και antivirus, και spyware remover, και pasientza player.

Κοίταξα στα γρήγορα αν η IP μου είναι σταμπαρισμένη ως σπαμμερού, αλλά δεν κατέληξα σε συμπέρασμα. :redface:


Το θέμα τελικά παραμένει. Δεν γνωρίζω αν οι ζομπιές είναι μόνο για windows. Αλλά το μακ μου είναι απελπιστικά αργό (όπως πάντα :mad: ), κολλάει πέντε φορές το λεπτο σε κάθε νέα σελίδα (όπως πάντα :mad: ) και το Safari τερματίζεται χωρίς λόγο (όπως πάντα :mad: ) , δηλαδή είναι το συνηθισμένο χάλι που έχω συνηθίσει από τα γαμ...ήλια προϊόντα της Αpple (:rant::kill: ).

Παρ' όλα αυτά, μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω για να δω αν το ΠΤΩΜΑ που έχω, λειτουργεί σαν zombie?




Πς. Άκυρη η ερώτηση, εδώ δεν έχει πόρους για να τρέξει τρια προγράμματα μαζί, θα στείλει χιλιάδες μεηλ; Χαχαχα, Mac Power! :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ΕΕεεεεεεε άλλαξε το...........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όταν ήσπυν εσὐ γυμνάσιο δεν είχαμε καν e mail. Την επόμενη φορά που θα σου έρθει μαιλ με περιέργο τίτλο μην το ανοίξεις. Αν ας πούμε λέεi XXX photos from Susy, δεν είναι η φίλη σου η Σούζη που σε θυμήθηκε ενώ αν λέει Enlarge your penis, σίγουρα δεν είναι από το φαρμακείο της γειτονιά σου φυλλάδιο διαφημιστικό!

Όντως τι να έκανες τώρα? Στα μακ παίζει φορμάτ? Πόσο εύκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Όταν ήσπυν εσ? γυμνάσιο δεν είχαμε καν e mail.

Δεν είμαι τόσο αρχαίος, ματάκια μου γλυκα (..:kill::beating::mpliaks:)


Υγ. Οκ έχεις δίκιο... Είχαμε και μάθημα LOGO σε Ολιβέττι 386...



Σίγουρα δεν είναι από το φαρμακείο της γειτονιά σου φυλλάδιο διαφημιστικό!

...Δεν ξέρεις τον φαρμακοποιό της γειτονιάς μου... :worry:



Στα μακ παίζει φορμάτ? Πόσο εύκολα?


Καθόλου. Ψάχνω λύσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ μία απορία έχω.

Σίγουρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Τα mac δεν είναι υποτίθεται στιβαρής κατασκευής και εγγύηση για τα πάντα?

Λέω γω τώρα, δεν ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Την επόμενη φορά που θα σου έρθει μαιλ με περιέργο τίτλο μην το ανοίξεις. Αν ας πούμε λέεi XXX photos from Susy, δεν είναι η φίλη σου η Σούζη που σε θυμήθηκε ενώ αν λέει Enlarge your penis, σίγουρα δεν είναι από το φαρμακείο της γειτονιά σου φυλλάδιο διαφημιστικό!

+903746

Επισης, τι μακ εχεις;
Και γιατι δε γινεται φορματ στο μακ; :worry: Εχω την εντυπωση οτι εχει γινει τουλαχιστον 4 φορες στον δικο μου (αν ειναι αυτο που νομιζω :xazoviola: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγώ μία απορία έχω.


Τα mac δεν είναι υποτίθεται στιβαρής κατασκευής και εγγύηση για τα πάντα?

Κανένα μηχάνημα δεν είναι εγγύηση (το στιβαρόν δεν το σχολιάζω καν :rofl:)






Και γιατι δε γινεται φορματ στο μακ;

Γιατί δεν θέλω να χάσω τόσα γίγα μουσικής (λαϊκά) και ταινιών (-β') :redface:

Συν τοις άλλοις, το δβδ-ψηστήρι του έχει αποδημήσει εδώ και πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα antivirius ή anti-spyware για mac;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top