Πώς πιάνεις κουβέντα με κάποιον/α;

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Για κάποιους ανθρώπους δεν είναι καθόλου εύκολο να πλησιάσουν κάποιον. Κάπου κολλάνε, είτε αυτό είναι ο φόβος της απόρριψης, είτε είναι ο φόβος του άγνωστου... Το θέμα είναι να μην περνάμε τον καιρό μας φοβούμενοι για το οτιδήποτε και τελικά καταλήξουμε με χιλιάδες απωθημένα προσπαθώντας να επιβιώσουμε με τις σκέψεις του τι θα γινόταν αν είχαμε τολμήσει. Όταν ήμουν πιο μικρή ντρεπόμουν αρκετά, αλλά όταν έβλεπα κάποιον μόνο του, στεναχωριόμουν και πήγαινα και του μιλούσα... Κανείς δεν καταλαβαίνει καλύτερα από μοναξιά απ' αυτόν που ζει σε αυτήν για καιρό! Έχω ζήσει όλα αυτά τα χρόνια πολλά είδη μοναξιάς.. το χειρότερο είδος είναι αυτό που περιτριγυρίζεσαι από κόσμο και νιώθεις πιο μόνος/η από ποτέ...!!!
Για αυτό, όταν θέλω να μιλήσω σε κάποιον απλά βρίσκω μια δικαιολογία (χαζομάρα-άσχετο τελείως) και του πιάνω την κουβέντα... Τα υπόλοιπα τα βρίσκει ο άλλος..αν φυσικά ΘΕΛΕΙ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top