Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αληθεια ειναι πως για κατοικιδιο ανεκαθεν γατα ειχα:P Η πρωτη πεθανε 12 χρονων απο αρρωστια (ημουν πολυ μικρος οταν πεθανε) και τωρα αυτη που εχουμε ειναι 9. Βεβαια και τα σκυλια μου αρεσουν πολυ απλα δεν ετυχε να εχω σκυλο για κατοικιδιο καθως η γατες ειναι πιο ''ευκολα'' ζωα. Ο σκυλος εχει πιο πολλες αναγκες. Φυσικα το καθε ειδος εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του. Οι γατες απλα ειναι πιο ανεξαρτητες και βολευουν πιο πολυ για σπιτι σε σχεση με εναν σκυλο. Στο σημειο αυτο αξιζει να τονισω -μιας και εχω πολλα χρονια ως κατοικιδιο γατα- οτι πολλα απο αυτα που ακουγονται για τις γατες -οτι δηλαδη ειναι κακες, ψυχρες κοιτανε μονο το συμφερον- ειναι σε μεγαλο βαθμο μυθος. Οι γατες λατρευουν τους ανθρωπους πιο πολυ απο το δικο τους ειδος θαρρω:P Βεβαια δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οπως και οι ανθρωποι ετσι και τα ζωα εχουν χαρακτηρα που διαφερει απο ατομο σε ατομο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Όλα τα ζώα είναι ωραία,αρκεί να έχεις την όρεξη να τα φροντίσεις! Εγώ με γάτα μεγάλωσα και γάτα θα πώ! Αλλά έχω και σκυλάκι γ'αυτό δεν νομίζω να υπάρχει θέμα διαφοράς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Σκυλάκι και πάλι σκυλάκι !!Το φιλαράκι στα εύκολα και στα δύσκολα!!Εμένα πάντα μου έφτιαχνε τη διάθεση!!!! :vroum::strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και τα δύο είναι πανέξυπνα αλλά τελείως διαφορετικά ζώα, ο σκύλος δένεται με τον άνθρωπο και "πεθαίνει" μαζί του, ενώ η γάτα δεν είναι στην φύση της να δένεται και να εξαρτάται τόσο από τον άνθρωπο. Δίχως δεύτερη σκέψη σκύλο, husky, γερμανικό ποιμενικό ή lambrador αν υπάρχει μωράκι ή μικρό παιδί στο σπίτι, αν είναι για πιο μικρόσωμο Jack Russell (βλέπε Milo, το σκυλάκι στην Μάσκα) ή Beagle..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top