Γιόγκα (Yoga)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιος κάνει yoga; Κάνω εδώ και λίγο καιρό, και έχω ένα θέμα με τη δασκάλα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Bump με ακριβώς την ίδια ερώτηση: Ποιος κάνει yoga;

Έκανα πέρσι για έναν χρόνο ashtanga vinyasa και ήταν ό,τι καλύτερο έχω κάνει για την καταπολέμηση του άγχους, αλλά αναγκάστηκα να σταματήσω λόγω μετακόμισης. Ψάχνω λοιπόν studio στην πρωτεύουσα και με μια σύντομη έρευνα έχω απογοητευτεί από τις τιμές. Γενικά θέλω να αποφύγω να κάνω yoga σε γυμναστήριο (που λογικά θα είναι πιο φθηνά), επειδή έχω πολλές αμφιβολίες για την ποιότητα του μαθήματος. Σκεφτόμουν να ξεκινήσω μόνη στο σπίτι μιας και ξέρω από γυμναστική, αλλά είμαι σίγουρη πως δεν θα το κρατήσω. Ενώ αν έχω μάθημα 2-3 φορές την εβδομάδα απ'τις 8 το πρωί θα πηγαίνω στάνταρ και θα ξεκινάω με ιδανικό τρόπο την μέρα μου. :happy:

Τι έχετε να προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπερα :)

Καποια στιγμη ειχα παει σε ενα στουντιο yoga στην Πανορμου. Εμεινα ευχαριστημενη απο τη δασκαλα γιατι μου εδινε πολλη σημασια και με διορθωνε συνεχεια. Δυστυχως λογω οικονομικου πηγα μονο μια φορα.

Επειδη μου αρεσε ομως και με τραβηξε αποφασισα να συνεχισω μονη μου. Ετσι κανω γιογκα απο βιντεακια στο ιντερνετ. Οτι ωρα θελω, και οση ωρα θελω. Κανω καθε μερα, αλλες φορες 15 λεπτα αλλες μπορει και 3 ωρες. Με εχει βοηθησει πολυ σε θεματα μελαγχολιας και ελαφρας βουλιμιας. Ειναι σαν ενας ομορφος ψυχολογικος και σωματικος εθισμος.

Η αγαπημενη μου youtube δασκαλα ειναι η Adriene. Ευχαριστη προσωπικοτητα, εξηγει πολυ καλα, και δινει πολλες εναλλακτικες για αρχαριους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεν είναι απλώς ακριβά, είναι πάρα πολύ ακριβά, 80Ε/8 μαθήματα ή 15Ε το μάθημα; Αν είναι δυνατόν. :(

Να σου πω αν έκανα μόνη μου στο σπίτι θα έκανα την βασική ρουτίνα που θυμάμαι από το μάθημα. Το να κάνω yoga με το laptop ανοιχτό μου φαίνεται εντελώς λάθος προς την όλη φιλοσοφία της σύνδεσης με το σώμα/τη γη. Επειδή είμαι φουλ αγχώδες άτομο, εκεί που θα προσπαθώ να συγκεντρωθώ στην αναπνοή, θα ακούω τον ήχο που θα κάνει και θα εκνευρίζομαι. :P Πάντως μπράβο για την συνέπεια που σε χαρακτηρίζει κι έχεις καταφέρει να το εντάξεις στην καθημερινότητά σου!

Αν έχετε να προτείνετε κάτι στο οικονομικό στο κέντρο (max 8E/μάθημα) πείτε μου. Αλλιώς με βλέπω να επιστρέφω στο μπαλλέτο που'ναι πιο φθηνό (που φτάσαμε!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top