Εργασία σε παιδότοπο

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Η EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Έχετε δουλέψει ποτέ σε παιδότοπο; Πως είναι τα πράγματα; Τι άλλο κάνεις εκτός από το να προσέχεις τα παιδιά; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Από που ως που θα δουλεύεις σε παιδότοπο από την στιγμή που έχεις σπουδάσει νοσηλευτική; Δυο εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους αντικείμενα. Για πληροφορίες θα μπορούσες να πας η ίδια σε έναν παιδότοπο και να ρωτήσεις, δεν θα σε φάνε πιστεύω. Θα μου άρεσε και μένα να δουλεύω σε παιδότοπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Η EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν έχω δουλειά γιατί τελειώνω την πρακτική μου σε λίγους μήνες και ακόμη δεν μπορώ να δουλέψω σαν νοσηλεύτρια. Έτσι σκέφτηκα προς το παρόν να δουλέψω σε κάτι που έχει να κάνει με παιδιά,καθώς τα λατρεύω. Είδα μια αγγελία ,τηλεφώνησα και μου είπαν να περάσω για δοκιμαστικό και θα ήθελα να είμαι προετοιμασμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Δεν νομίζω να τους ενοχλεί το γεγονός ότι τελειωσες νοσηλευτική...Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να είσαι καλή απέναντι στα παιδιά, να τα προσέχεις και να τους συμπεριφέρεσαι με αγάπη. Εάν κάνεις αυτά δεν (νομίζω να) υπάρχει λόγος απόρριψης.
Άσε κιόλας που σαν νοσηλεύτρια θα έχεις ένα επιπλέον (+) αφού θα μπορείς να βοηθήσεις με περισσότερες γνώσεις και σε κάνενα μικροτραυματισμό(πχ να τρέχει η μύτη του αίμα) την ώρα του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν τους νοιάζει τι έχεις τελειώσει, τους απασχολεί όμως το αν θα φύγεις γρήγορα. Δηλαδή αν εσύ φύγεις πάνω στο 2μηνο δεν είναι πολύ καλό, να ξες, γιατί τα παιδιά δένονται με τις κοπέλες που δουλεύουν και υπάρχει θέμα, ίσως σου το πουν και εκεί.

Τώρα, τι θα χρειαστεί να κάνεις πέρα από το παιχνίδι. Κατα 99% θα διαχειρίζεσαι μπαρ/φαγητά/ποτά και ίσως να σερβίρεις κιόλας (ανάλογα τα άτομα) και στο τέλος (και ίσως και στην αρχή) θα κάθεσαι +1 ώρα (απλήρωτη) για να καθαρίσεις και να συμμαζέψεις. Τα λεφτά δεν είναι καλά και σίγουρα θα βγάλεις μεγάλη κούραση, γιατί οι παιδότοποι, ειδικά το καλοκαίρι έχουν πολλή δουλειά.

Επειδή έψαχνα κι εγώ κάποτε, γι'αυτό σου το λέω. Είναι πολύ όμορφο να ασχολείσαι με τα παιδάκια, αλλά δεν είναι μόνο αυτό.

Καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top