Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πόσο μάλλον εσύ που λόγω ηλικίας (και πολύ σωστά)βρίσκεσαι σε φάση ... "η αγάπη που χάθηκε στη σκόνη":P
Θα....αναθεωρήσεις, όλοι τα περάσαμε! :D

Ποιοι ολοι...? Εγω πότε, οχι να γινω μανα(φτου φτου), λεω... ποτε θα αναθεωρησω? :worry:
Μωρε, υπαρχει κομβικο χρονικο σημειο για κατι τετοιο και δεν το εχω αντιληφθει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εγω πότε, λεω... ποτε θα αναθεωρησω? :worry:
Kι εσύ μικρή είσαι ακόμη, βρέφος! :P
Δεν υπάρχει κομβικό σημείο μάτια μου, αυτά είναι για.....τους άλλους, που το πήραν πατριωτικά το ζήτημα!
Εσύ δε μασάς, έτσι δεν είναι; ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με ξενερωνουν οι δεσμευμενοι που με καψουρευονται:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Με ξενερωνουν οι δεσμευμενοι που με καψουρευονται:rolleyes:

Ωραίοι δεσμευμένοι... Αν μάθαινα εγώ κάτι τέτοιοο....:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Με ξενερωνουν οι δεσμευμενοι που με καψουρευονται:rolleyes:

Εμενα απο την αλλη καθολου...κακο του κεφαλιου τους!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ωραίοι δεσμευμένοι... Αν μάθαινα εγώ κάτι τέτοιοο....:devil:

Α μπααα... μην τρελαινεσαι βρε!

Το καλυτερο δωρακι σε αντρα σου που φλερταρει αλλη ειναι να της τον χαρισεις

Nα....φυλαγόμαστε δηλαδή; :hehe:

.


Απο μενα? οχι βρε, εμενα μη με φοβασαι, ειμαι ακινδυνη.:)
Τον εαυτο σου να φοβασαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θα περιμένω τα σχόλια της Ρουμάνας! :pfff:
Με έφαγε το Farmville, αλλά κάτι λίγα έγραψα.

Το καλυτερο δωρακι σε αντρα σου που φλερταρει αλλη ειναι να της τον χαρισεις
... ρώτησε κανείς την άλλη αν τον θέλει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
... ρώτησε κανείς την άλλη αν τον θέλει?:P

:hmm:Σωστο κι αυτο.
Ε τοτε στη μαμα του. Αυτη σιγουρα τον θελει.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Τι μπορεί να συμβεί, όταν αυτός/ή που σε ενδιαφέρει είναι ήδη δεσμευμένος;

Αν ο τύπος κωλοτρώγεται και μου έχει δείξει ενδιαφέρον γιατί να μην το προχωρήσω και εγώ;
Ε δεν την χώρισε χθες; Αμα θέλει θα την χωρίσει σήμερα.

Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να τον σκεφτω ερωτικά. Γιατί να φάω τα μούτρα μου;

Το θέμα είναι πόσο αέρα σου δίνει ο άλλος να κάνεις ακόμα και αυτές τις σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι μπορεί να συμβεί, όταν αυτός/ή που σε ενδιαφέρει είναι ήδη δεσμευμένος;
Πρόβλημά της, όχι δικό μου.


Κατά τα άλλα δεν έχω να προσθέσω κάτι, με κάλυψαν από πάνω. Αν δεν περνά καλά θα έφευγε ούτως ή άλλως και θα το δείξει με τον τρόπο της. Η χιλιοπαιγμένη ατάκα "ναι μωρέ, δεν το λες ακριβώς σχέση, αλλά κάτι έχω". Αν πάλι περνά καλά θα το δηλώσει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και πολύ απλά προχωράμε παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν ο τύπος κωλοτρώγεται και μου έχει δείξει ενδιαφέρον γιατί να μην το προχωρήσω και εγώ;
Ε δεν την χώρισε χθες; Αμα θέλει θα την χωρίσει σήμερα.

:hmm: Δηλαδη δε θα σου κανει εντυπωση οτι ενδιαφερεται ξαφνικα για σενα ενω ειναι ηδη σε σχεση?
Κι αν δεν περνα καλα ας πουμε στη σχεση του(οπως ισχυριζονται οι περισσοτεροι :hehe: ) γιατι περιμενε μια αλλη για να φυγει? Μηπως ειναι δειγμα ανασφαλειας και ατολμιας? Βεβαια ναι δεν αρνουμαι πως υπαρχουν τυποι ανθρωπων που αν δε βρουν την επομενη/τον επομενο, δε πανε παρακατω. Ομως αυτο μου δειχνει σημαδια ανασφαλειας και'' δεν μπορω να μεινω μονος, δε τη χωριζω αν δε βρω αλλο λιμανι να αραξω'' παρα ερωτα αληθινο. Καμια φορα μπερδευεται ο ερωτας με ανασφαλεια.

Αλλα, ναι εχεις δικιο! Μπορει ναναι ο ερωτας ο τρελος ο ξαφνικος ο κεραυνοβολος, να κωλοτρωγεται οπως λες..... οποτε και να συμβει αυτο που λες, δηλαδη ειλικρινες ενδιαφερον για εσενα κι οχι για τον εαυτο του, πως να νιωθει δηλαδη ασφαλης σε μια αλλη αγκαλια ανεξαρτητα αν ειναι δικη σου η της γειτονισσας....

Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να τον σκεφτω ερωτικά. Γιατί να φάω τα μούτρα μου;

Το θέμα είναι πόσο αέρα σου δίνει ο άλλος να κάνεις ακόμα και αυτές τις σκέψεις.

Δεν το συζητω, εχεις απολυτο δικιο στο πρωτο κομματι.
Αλλα να ρωτησω.... αυτον τον αερα που λες...γιατι να τον παρεις? Ειναι θεμα αυτοσεβασμου κι αξιοπρεπειας πιστευω αν θα το παρεις το δικαιωμα ή οχι. Αλλωστε θεωρω, διορθωστε με αν καπου χανω αερα:P πως ενας ανδρας, αν σου δωσει δικαιωμα τετοιο (εχω εσενα αλλα κι αλλη μια παραλληλα και δεν εχω βρει χρονο να τη χωρισω αλλα τωρα που σε γνωρισα θα το κανω) δε φοραει μεγαλο νουμερο παντελονι.

Σου αρεσουν αυτοι οι ανδρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:hmm: Δηλαδη δε θα σου κανει εντυπωση οτι ενδιαφερεται ξαφνικα για σενα ενω ειναι ηδη σε σχεση?
Εμένα όχι. Όταν είσαι ωραίος έχεις συνηθίσει να αναστατώνεις τα πλήθη. Εγώ και το Herbal Essences. :P


Μηπως ειναι δειγμα ανασφαλειας και ατολμιας?
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να αναλώνεσαι με τέτοια φιλοσοφικά. Enjoy the ride όσο είσαι νέα, mind, πριν γεράσεις και βγάλεις ρυτίδες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:hmm: Δηλαδη δε θα σου κανει εντυπωση οτι ενδιαφερεται ξαφνικα για σενα ενω ειναι ηδη σε σχεση?
Μπα. Πρόβλημά του είναι. Αυτό θα πεί είτε πως η σχέση είναι τελειωμένη είτε πως είναι μακάκας! Κάτι που θα διαπιστώσω πολύ σύντομα.

Κι αν δεν περνα καλα ας πουμε στη σχεση του(οπως ισχυριζονται οι περισσοτεροι :hehe: ) γιατι περιμενε μια αλλη για να φυγει? Μηπως ειναι δειγμα ανασφαλειας και ατολμιας?...
Μπορεί η σχέση να είναι φρέσκια και να μην την έχει καψουρευτεί, αλλά και να μην σκέφτεται να τη χωρίσει γιατί θέλει να την γνωρίσει καλύτερα κλπ. Και ξαφνικά γνωρίζει μια κοπέλα που του αρέσει, περνάνε καλά, βλέπει πως με αυτή γουστάρει να είναι και πάει λέγοντας. Ε γιατί να μην δείξει ενδιαφέρον;

Αυτον τον αερα που λες....γιατι να τον παρεις? Ειναι θεμα αυτοσεβασμου κι αξιοπρεπειας πιστευω αν θα το παρεις το δικαιωμα ή οχι.

Και γιατί να μην το πάρεις; Ακριβώς, σέβομαι τον εαυτό μου και όχι την ταδε άγνωστη που τυχαίνει να έχει "σχέση". Σε εισαγωγικά γιατί αν κάποιος έχει σχέση κανονική θα πρέπει να είναι αξιοπρεπής και ξηγημένος σε κάθε περίπτωση απο την αρχή.

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι διαθέσιμη για απλές περιπετειούλες με πρωταγωνίστρια εμένα (ένα guest μπορώ να το κάνω :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εμεις οταν γνωριστηκαμε, ειχε ηδη σχεση εκεινος 3 χρονων περιπου. βγηκαμε πρωτο ραντεβου και τα ειχαν ακομη, την επομενη απο το πρωτο ραντεβου μας χωρισε. εγω το εμαθα αυτο μετα απο καιρο, δεν γνωριζα πως ειχε σχεση.

αλλα δε με πειραξε αφου χωρισε. θα με πειραζε αν ημουν η δευτερη, οχι τοσο για λογους εγωισμου δικου μου, οσο για την απογοητευση που θα ενιωθα για εναν τετοιον ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επίσης να προσθέσω, στο αν δείχνει αν περνά καλά ή όχι κτλ κτλ, ότι δεν με ενδιαφέρει τι έκανε η άλλη πριν από μένα. Αν έκανε σύντομες σχέσεις ή μακροχρόνιες, αν πήγε με 1, 2, 22, 42, αν χώριζε εύκολα ή όχι. Με ενδιαφέρει τι θα κάνει με εμένα και πόσο θα αξίζει η ίδια ώστε να μοιραστώ μαζί της ένα τμήμα της καθημερινότητάς μου.

Το παρελθόν της οποιασδήποτε κοπέλας δεν την θέτει σε καλύτερη ή χειρότερη μοίρα. Θα πρέπει ούτως ή άλλως να μου δείξει ότι αξίζει κι ότι δεν είναι σαν τον μέσο όρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από mpourou:
Μπα. Πρόβλημά του είναι. Αυτό θα πεί είτε πως η σχέση είναι τελειωμένη είτε πως είναι μακάκας! Κάτι που θα διαπιστώσω πολύ σύντομα.

Kαλά μην παίρνεις και όρκο...το γεγονός οτι δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ενώ ήταν ήδη σε μια σχέση (έστω και ψόφια, δεν έχει μεγάλη σημασία) να ψάξει κάτι άλλο δεν θα σε προβλημάτιζε;; Εννοώ, πόσο σίγουρη θα ήσουν για αυτόν αν τελικά τα πράγματα πήγαιναν καλά και καταλήγατε μαζί;; Δεν θα είχες μια διαρκή ανασφάλεια οτι όσο είναι μαζί σου μπορεί και να ψάχνεται γενικά;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εμένα όχι. Όταν είσαι ωραίος έχεις συνηθίσει να αναστατώνεις τα πλήθη. Εγώ και το Herbal Essences. :P
Τζωρτζη, τι επαθες εσυ ξαφνικα καλο μου και την εχεις δει Κλουνει?!:confused:





Η ζωή είναι πολύ μικρή για να αναλώνεσαι με τέτοια φιλοσοφικά. Enjoy the ride όσο είσαι νέα, mind, πριν γεράσεις και βγάλεις ρυτίδες!


Οπα...Αυτα περι ζωης μικρης κ.λ.π. ειναι ατακες των 30+! Μη βιαζεσαι καλομ να μεγαλωσεις
:P
Σημειωτεων, δεν ειναι και τιποτα δα βαθυστοχαστο αυτο που η Μαιντ εξεφρασε, κουλαρε! Ειναι μια απο τις πρωτες σκεψεις που κανει ο οποιοσδηποτε για μια τετοια κατασταση...
Το οτι θελει να ξερει που παταει και πως παταει, δε σημαινει οτι αναλωνεται, παρα το οτι ειναι συνειδητοποιημενη...:) Και μαλιστα ετσι, περνανε εκεινοι καλα και εκεινη ακομα καλυτερα, χωρις ρυτιδες βεβαιως - βεβαιως!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμένα όχι. Όταν είσαι ωραίος έχεις συνηθίσει να αναστατώνεις τα πλήθη. Εγώ και το Herbal Essences. :P



Η ζωή είναι πολύ μικρή για να αναλώνεσαι με τέτοια φιλοσοφικά. Enjoy the ride όσο είσαι νέα, mind, πριν γεράσεις και βγάλεις ρυτίδες! :D

Γιωργο καταρχας μην τρελαινεσαι και γινεσαι εισαι ψωνιο χωρις λογο.:P
Αμα συμφιλιωθεις μαζι μου εχεις να μαθεις πολλα. Οσο για τα φιλοσοφικα, αντε δες τα θεματα που γραφεις.
Ακου τη γιαγια λοιπον... Αμα τραβηξεις την προσοχη μονο για την ομορφια σου, εκει παλι διακρινω θεματακι. Σκοπος ρε συ ειναι να σε γουσταρει η αλλη και για την ψυχη σου, οχι μονο για την εμφανιση σου.;)
Αμα μια γκομενα την τραβαει ενας που χει αλλη, γιαυτο το λογο δηλαδη (ανταγωνιστικη διαθεση) αυτο αγαπη μου με σχωρεις δεν ειναι γυναικα.
υγ. σταματα να προσπαθεις ανεπιτυχως να τρεχεις να μου της λες. Βρες τον σωστο τροπο αλλιως παρατα το αθλημα, ιδρωνεις αδικα.:P

Με φιλικη και ειρηνικη διαθεση:)

Μπα. Πρόβλημά του είναι. Αυτό θα πεί είτε πως η σχέση είναι τελειωμένη είτε πως είναι μακάκας! Κάτι που θα διαπιστώσω πολύ σύντομα.
Σωστα, αυτα αλλωστε φαινονται αργα η γρηγορα!


Μπορεί η σχέση να είναι φρέσκια και να μην την έχει καψουρευτεί, αλλά και να μην σκέφτεται να τη χωρίσει γιατί θέλει να την γνωρίσει καλύτερα κλπ.
Α μιλας για κατι τετοιο. Οκευ, ειχα στο νου μου σχεση χρονων, ισως και παντρεμενος. Ναι, συμφωνω και με το παρακατω..
Και ξαφνικά γνωρίζει μια κοπέλα που του αρέσει, περνάνε καλά, βλέπει πως με αυτή γουστάρει να είναι και πάει λέγοντας. Ε γιατί να μην δείξει ενδιαφέρον;



Και γιατί να μην το πάρεις; Ακριβώς, σέβομαι τον εαυτό μου και όχι την ταδε άγνωστη που τυχαίνει να έχει "σχέση". Σε εισαγωγικά γιατί αν κάποιος έχει σχέση κανονική θα πρέπει να είναι αξιοπρεπής και ξηγημένος σε κάθε περίπτωση απο την αρχή.
Θαθελα να σου κανω μια ερωτηση γιατι πιστευω πως το ''σεβομαι τον εαυτο μου και γραφω στα @@@ μου μια αλλη γυναικα'' δε κολλανε.
Πες πως γνωριζεις καποιον... και η γυναικα του ειναι εγκυος στο δευτερο παιδι αλλα δεν τη θελει. Το παιδι ετυχε ας πουμε.
Θα μεινεις μαζι του αν ο ερωτας ειναι τρελος? Θα συνεχισεις να εισαι ερωτευμενη?
Ξερω, ειναι δυσκολη ερωτηση... αν θελεις την απαντας.:)

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι διαθέσιμη για απλές περιπετειούλες με πτωταγωνίστρια εμένα (ένα guest μπορώ να το κάνω :P ).

Αυτο δυστυχως δεν μπορω να το καταλαβω πως το εννοεις. Δηλαδη προτιμας να σαι μια γκομενα, παρα η.. επισημη ας πουμε συντροφος? Η εννοεις πως απο τη στιγμη που ειναι απλα μια περιπετεια, δε σε νοιαζει το επειτα, δεν εχεις απαιτησεις, οποτε τα ξεκαθαριζετε κι ολα καλα?

Αν δε θελεις μπορεις να μην απαντησεις,αν σου φαινονται πολυ προσωπικες οι ερωτησεις, αλλα μου χει φανει ενδιαφερουσα η τοποθετηση σου και θα ηθελα να ξερω πως σκεφτονται αλλεοι ανθρωποι και γιατι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Kαλά μην παίρνεις και όρκο...το γεγονός οτι δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ενώ ήταν ήδη σε μια σχέση (έστω και ψόφια, δεν έχει μεγάλη σημασία) να ψάξει κάτι άλλο δεν θα σε προβλημάτιζε;; Εννοώ, πόσο σίγουρη θα ήσουν για αυτόν αν τελικά τα πράγματα πήγαιναν καλά και καταλήγατε μαζί;; Δεν θα είχες μια διαρκή ανασφάλεια οτι όσο είναι μαζί σου μπορεί και να ψάχνεται γενικά;; :hmm:
Μπα, και μια ελεύθερη μπορεί να κάνει τα ίδια ή και χειρότερα. Έχω δει και κοπέλες με "εξαιρετικό" "ιστορικό" που εκείνη την ώρα είπαν να γίνουν σαΐνης και να αρχίζουν να ψάχνουν και να ψάχνονται, περνώντας σε μια φάση αστάθειας. Όπως και έχω δει άτομα που ύστερα από μία μεγάλη φάση αστάθειας πέρασαν σε πιο σταθερά πράγματα.

Είναι απλό:

  • Εάν είναι δεσμευμένη ή "δεσμευμένη", με προτίμησε από τον άλλον.
  • Εάν είναι ελεύθερη, με προτίμησε από την ησυχία της.

Big deal. Σημασία έχει τι κάνεις μετά.
Πάνω απ' όλα να είμαστε καλά και να απολαμβάνουμε της καθημερινές μας στιγμές, μεγάλες ή μικρές, με φίλους, συγγενείς, χόμπυ, φλερτ.


Και γιατί να μην το πάρεις; Ακριβώς, σέβομαι τον εαυτό μου και όχι την ταδε άγνωστη που τυχαίνει να έχει "σχέση". Σε εισαγωγικά γιατί αν κάποιος έχει σχέση κανονική θα πρέπει να είναι αξιοπρεπής και ξηγημένος σε κάθε περίπτωση απο την αρχή.
Να προσθέσω στα της μπουρού - που τα λέει εξαιρετικά - ότι σεβόμαστε τον εαυτό μας και προφανώς τον άνθρωπο με τον οποίο είμαστε μαζί.

Αλλά από εκεί και πέρα σε περίπτωση που είμαι ελεύθερος, γιατί να σκεφτώ τον γκόμενο της άλλης; Τον ήξερα κι από χθες;
Πρόβλημά τους. Αν η άλλη τον χωρίσει ή τον κερατώσει ή οτιδήποτε άλλο, αυτό δείχνει ότι πολύ απλά η σχέση τους ήδη δεν είχε γερά θεμέλια. Αν δεν ήταν με μένα θα ήταν με κάποιον άλλον.

Εγώ τη συνείδησή μου καθαρή την έχω. Σέβομαι εμένα, αν είμαι σε σχέση σέβομαι την κοπελιά που 'μαι μαζί και ούτως ή άλλως εκεί δεν τίθεται καν θέμα, σέβομαι την οικογένειά μου. Θέμα σεβασμού από εμένα στον γκόμενο της άλλης δεν τίθεται καν. Εγώ με την κοπέλα αλληλεπιδρώ όχι με τον άλλον τον άγνωστο.

ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ βέβαια η περίπτωση όπου η κοπέλα είναι νυν καλού μου φίλου (όχι απλά γνωστού). Εκεί και οι νυν αλλά και οι πρώην αποκλείονται διά παντός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top