Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Kαλά μην παίρνεις και όρκο...το γεγονός οτι δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ενώ ήταν ήδη σε μια σχέση (έστω και ψόφια, δεν έχει μεγάλη σημασία) να ψάξει κάτι άλλο δεν θα σε προβλημάτιζε;; Εννοώ, πόσο σίγουρη θα ήσουν για αυτόν αν τελικά τα πράγματα πήγαιναν καλά και καταλήγατε μαζί;; Δεν θα είχες μια διαρκή ανασφάλεια οτι όσο είναι μαζί σου μπορεί και να ψάχνεται γενικά;; :hmm:

Καλά σίγουρα. Και όταν εννοώ να προχωρήσω δεν εννοώ επι τόπου. Απλά να δείξω και εγώ ενδιαφέρον και βλέπουμε. Αυτό εξαρτάται, αν τα πράγματα πάνε καλά σε μια σχέση γιατί ο άλλος να ψάχνεται; Θελώ να πιστεύω πως θα το καταλάβω αν συμβεί κάτι τέτοιο.

Θαθελα να σου κανω μια ερωτηση γιατι πιστευω πως το σεβομαι τον εαυτο μου και γραφω στα @@@ μου μια αλλη γυναικα δε κολλανε.
Πες πως γνωριζεις καποιον... και η γυναικα του ειναι εγκυος στο δευτερο παιδι αλλα δεν τη θελει. Το παιδι ετυχε ας πουμε.
Θα μεινεις μαζι του αν ο ερωτας ειναι τρελος? Θα συνεχισεις να εισαι ερωτευμενη?
Ξερω, ειναι δυσκολη ερωτηση... αν θελεις την απαντας.:)

Και μόνο που θα άκουγα "η γυναίκα μου" δεν θα συνέχιζα παραπέρα. Κάπου εκεί μπαίνει η λογική στη μέση. Σε όσα είπα δεν είχα υπολογίσει καν την περίπτωση του παντρεμένου (:redface:).

Αυτο δυστυχως δεν μπορω να το καταλαβω πως το εννοεις. Δηλαδη προτιμας να σαι μια γκομενα, παρα η.. επισημη ας πουμε συντροφος? Η εννοεις πως απο τη στιγμη που ειναι απλα μια περιπετεια, δε σε νοιαζει το επειτα, δεν εχεις απαιτησεις, οποτε τα ξεκαθαριζετε κι ολα καλα?

Μind δεν το έλεγα στα σοβαρά, γι'αυτό και έβγαλα γλωσίτσα. :P
Όχι ακριβώς το αντίθετο λέω. Δεν είμαι κοπέλα που ψάχνεται για απλές περιπέτειες.

υ.γ. καλά γενικώς δεν ψάχνομαι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ βέβαια η περίπτωση όπου η κοπέλα είναι νυν καλού μου φίλου (όχι απλά γνωστού). Εκεί και οι νυν αλλά και οι πρώην αποκλείονται διά παντός.

Αυτο γιατι εξαιρειται?
Βαζεις απαγορευτικα στον ερωτα? Ε σου λεω εγγυημενα πως δε γινεται, αλλιως δεν εισαι ερωτευμενος, απλως ψαχνεις να βολευτεις σε μια αγκαλια ακομα κι αν ειναι αλλου.
Υποτιθεται την εχεις καψουρευτει τοσο πολυ κι εκεινη το ιδιο.
Χειροτερο ειναι να κοιτας τα μπουτια της οταν ειναι με το φιλο σου και να την ονειρευεσαι σε μεταξωτα σεντονια.
Μεγαλυτερη προδοσια απο αυτη δεν υπαρχει απο φιλο σε φιλο.


Λοιπον, ειτε ειναι της φιλης μου ειτε της Μαριως που δεν εχω δει ποτε, τα πραματα δεν ειναι ευκολα αν παω και χωθω σε μια αλλη σχεση. Αν νιωσω εστω το παραμικρο εχω εξαφανιστει. Αλλωστε ολα θεμα συνηθειας ειναι και αποφυγης πειρασμων. Ξερεις τι ωραια που ειναι να κοιμασαι τα βραδια?
Αν το κανω θα χασω τον υπνο μου, σε βαρος αλλων ανθρωπων να χτιζω μια εικονικη ευτυχια?
Ας χωρισει, ας ειναι σιγουρος για οσα θελει, ας μεινει μονος να φιλοσοφησει τι θελει, δεν ειναι ποτε ευκολος ενας χωρισμος, ας δω τη ζωη μας με το περας του χρονου και βλεπουμε. Αλλωστε γιατι να βιαζομαστε αν ειναι ναμαστε μαζι?

Μεχρι στιγμης ετσι εχω κινηθει και ομολογουμενως μου χει βγει σε καλο.
Συνηθως δε μαρεσει να κανω οσα δε θελω να μου κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτο γιατι εξαιρειται?
Βαζεις απαγορευτικα στον ερωτα? Ε σου λεω εγγυημενα πως δε γινεται, αλλιως δεν εισαι ερωτευμενος, απλως ψαχνεις να βολευτεις σε μια αγκαλια ακομα κι αν ειναι αλλου.
Εξαιρείται γιατί εγώ έχω στις προτεραιότητές μου ψηλότερα τους ΚΑΛΟΥΣ μου φίλους παρά την εκάστοτε περιπέτεια. Αυτό γιατί ο ΚΑΛΟΣ φίλος (κι όχι ένας όποιος κι όποιος φίλος) είναι μέρος της ευρύτερης οικογένειάς μου. Η εκάστοτε κοπελιά όχι, τουλάχιστον μέχρι να αποδείξει ότι αξίζει να γίνει κι αυτή μέρος της. (Αναφέρομαι σε "ευρύτερη" οικογένεια)

Και σαφώς και βάζεις απαγορευτικά. Απλά δεν προχωράς. Απαγορευτικά δεν μπορείς να βάλεις στο να σε εντυπωσιάσει ή να σε ενθουσιάσει η άλλη. Αλλά στο να μην ερωτευτείς σαφώς και μπορείς. Απλά δεν ασχολείσαι. Ε, σου λέω εγγυημένα ότι γίνεται.

Όπως είπε κι η μπουρού πιο πάνω το ότι αναφέρουμε όσα αναφέρουμε δεν συνάγει αναγκαστικά ότι έχουμε βγει στο δρόμο με την καραμπίνα και στοχεύουμε στον εκάστοτε δεσμευμένο/η. Απλά στη μέση περίπτωση που προκύψει η άλλη που ενδιαφέρεται να είναι δεσμευμένη με έναν τυχαίο, εγώ απλώς θα το αντιμετωπίσω όπως όλες οι άλλες περιπτώσεις - εφόσον βέβαια δείξει ότι ενδιαφέρεται. Το ότι είναι κάπου αλλού είναι πρόβλημά της πώς θα το λύσει. Απλά να το λύσει εγκαίρως, εάν θέλει την προσοχή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Clicher, ιδιαίτερα αγαπητό ως ....αντεπιχείρημα στους κόλπους των ιντερνετικών "συνομιλιών" ! :whistle:

Μα σοβαρά τώρα, το θεωρείς πιο σοβαρό το επιχείρημα "όλοι θα αναθεωρήσετε";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα σοβαρά τώρα, το θεωρείς πιο σοβαρό το επιχείρημα "όλοι θα αναθεωρήσετε";
Εδώ είναι το αστείο (της υπόθεσης) ότι το εξέλαβες ως....επιχείρημα και (αντεπιχείρησες) με το "τσουβάλιασμα" που θεωρείται πλέον αξιωματικό δίκαιον στις συζητήσεις!

Α...και δεν έγραψα όλοι θα αναθεωρήσετε, αλλά όλοι τα περάσαμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Θα δημιουργήσω με την φαντασία μου μια κατάσταση. Γνωρίζεις έναν άνθρωπο.. Τυχαία, δεν τον ήξερες δεν δεν δεν.. Και τον ερωτεύεσαι. Και ξαφνικά μαθαίνεις, πριν κάνεις σχέσει μαζί του, ότι είναι με άλλον/ άλλη. Συνεχίζεις? Τι κάνεις? Το καλύτερο δεν είναι να φύγεις και να μην μπλεχτείς? Εγώ σκέφτομαι πως αν ήμουν στην θέση του"άλλου" δεν θα μου άρεσε η ιδέα να με χωρίσει εξ αιτίας ενός ανθρώπου που μπλέχτηκε στην ζωή του.. Θα μου πεις, για να χωρίσει, θα είχε τους λόγους του, κάτι θα έλειπε από την σχέση, κάτι καινούριο θα έψαχνε...
Παρ'όλα αυτά, γιατί να είσαι εσύ αυτός που θα "φέρει την δυστυχία" σε αυτόν τον "άλλο"?
Κάποιος είπε παραπάνω, δεν κάνω αυτά που δεν μου αρέσει να μου κάνουν.. Εσάς.... θα σας άρεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Εδώ είναι το αστείο (της υπόθεσης) ότι το εξέλαβες ως....επιχείρημα και (αντεπιχείρησες) με το "τσουβάλιασμα" που θεωρείται πλέον αξιωματικό δίκαιον στις συζητήσεις!

Α...και δεν έγραψα όλοι θα αναθεωρήσετε, αλλά όλοι τα περάσαμε ;)

Μην παίζουμε με τις λέξεις. Όλοι περάσαμε τι; Την πράξη της αναθεώρησης. Αυτό τι σημαίνει; Οτι όλοι θα αναθεωρήσουμε. (έπεσες σε τριτοδεσμίτισσα αδελφέ;))

Τέλος πάντων, η άποψή σου μου είναι σεβαστή από τη στιγμή που δεν προσπαθείς να την περάσεις και στους άλλους. Δε θα τα περάσουμε όλοι, δε θα αναθεωρήσουμε όλοι. Αν το επιχείρημα "τσουβάλιασμα" είναι κλισέ ή όχι, ποσώς με νοιάζει. Εγώ το point μου το έδωσα κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μην παίζουμε με τις λέξεις. Όλοι περάσαμε τι; Την πράξη της αναθεώρησης. Αυτό τι σημαίνει; Οτι όλοι θα αναθεωρήσουμε. (έπεσες σε τριτοδεσμίτισσα αδελφέ;))
Όλοι λίγο πολύ έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις....και επανεξετάζουμε, αναθεωρούμε....
Απλό είναι αδελφή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όλοι λίγο πολύ α.έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις....και β.επανεξετάζουμε, αναθεωρούμε....
Απλό είναι αδελφή! :)

Συνειδητοποιεις οτι γενικευεις και οτι το β. δε συνεπαγεται απαραιτητα του α., ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Συνειδητοποιεις οτι γενικευεις και οτι το β. δε συνεπαγεται απαραιτητα του α., ε? :)
Αυτό που συνειδητοποιώ (μετά λύπης μου) είναι ότι όπως πάμε θα μου αντικαταστήσουν μερικοί τη γώσσα με μια πιό....εύπεπτη! :D
Άντε γεια, πάω για διάβασμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εξαιρείται γιατί εγώ έχω στις προτεραιότητές μου ψηλότερα τους ΚΑΛΟΥΣ μου φίλους παρά την εκάστοτε περιπέτεια. Αυτό γιατί ο ΚΑΛΟΣ φίλος (κι όχι ένας όποιος κι όποιος φίλος) είναι μέρος της ευρύτερης οικογένειάς μου. Η εκάστοτε κοπελιά όχι, τουλάχιστον μέχρι να αποδείξει ότι αξίζει να γίνει κι αυτή μέρος της. (Αναφέρομαι σε "ευρύτερη" οικογένεια)

Ασε μας βρε Γιωργο... πολυ περιεργα μου φαινονται αυτα. Αφυσικα.
Σε λιγο θα αναρωτηθω σοβαρα αν εχεις ερωτευτει ποτε κι αν εχεις χασει το μυαλο σου για γυναικα.
Βεβαια δε σε γνωριζω γιαυτο κρατω τις επιφυλαξεις μου.

Και σαφώς και βάζεις απαγορευτικά. Απλά δεν προχωράς. Απαγορευτικά δεν μπορείς να βάλεις στο να σε εντυπωσιάσει ή να σε ενθουσιάσει η άλλη. Αλλά στο να μην ερωτευτείς σαφώς και μπορείς. Απλά δεν ασχολείσαι. Ε, σου λέω εγγυημένα ότι γίνεται.

Όπως είπε κι η μπουρού πιο πάνω το ότι αναφέρουμε όσα αναφέρουμε δεν συνάγει αναγκαστικά ότι έχουμε βγει στο δρόμο με την καραμπίνα και στοχεύουμε στον εκάστοτε δεσμευμένο/η. Απλά στη μέση περίπτωση που προκύψει η άλλη που ενδιαφέρεται να είναι δεσμευμένη με έναν τυχαίο, εγώ απλώς θα το αντιμετωπίσω όπως όλες οι άλλες περιπτώσεις - εφόσον βέβαια δείξει ότι ενδιαφέρεται. Το ότι είναι κάπου αλλού είναι πρόβλημά της πώς θα το λύσει. Απλά να το λύσει εγκαίρως, εάν θέλει την προσοχή μου.

Οοοοοοκκκκ!
Αφου βλεπεις εσυ διαφορα, βλεπε. Σιγα μη συνεχισω μια κουβεντα που μου μοιαζει εντελως παραλογη.
Μεχρι και η μπουρου αναθεωρησε, μικροτερη σε ηλικια απο εμας, αφου δεν ειχε καν σκεφτει το ενδεχομενο να ναι ο αλλος παντρεμενος, δειγμα πως δεν εχει ζησει κατι τοσο σοβαρο. (Οχι, δεν το χω ζησει,για να σε προλαβω, γιατι σου ειπα ειτε της φιλεναδας μου, ειτε της Μαριως που δεν εχω ξαναδει το ιδιο μου κανει. Ο ανθρωπος ειναι ανθρωπος και δεν εχεις κανενα δικαιωμα να παρεμβαινεις γιατι μετα τα σκατα εσυ τα τρως, εκτος αν σου αρεσουν και εισαι μαζοχας. Για φαντασου μια γυναικα που θα γουσταρεις κι εχει παιδια, επειδη της τη βιδωσε να βρει γκομενο αντι να χωρισει και να αναθεωρησει τη ζωη της, αντε χωσου εσυ σε ενα γαμο και μετα ελα να αναρωτηθεις τι δε πηγε καλα στη ζωη σου).
Εγω τον ερωτα τον εχω για εναν.
Τεσπα, δεν εχετε προβλημα να πατε με δεσμευμενους?
Καλη τυχη τοτε και προσεχε ε, μετα μην ερχεσαι να γραφεις για τα ψυχολογικα των γυναικων.

Τα θετε και τα παθαινετε αμα μπλεκετε με τα πιτουρα. Οποιος σκαβει λακους, πεφτει ο ιδιος μεσα.
Εκτος αν σε βολευει ναρχεσαι δευτερος. Εκει αναιρω οσα λεω.
Μακια τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Να χαλαρώσουμε λιγάκι, ε? ε?:look:

ασχετο...

Έχει δηλώσει κάποιος ότι έχει εμπειρία ως τρίτο άτομο σε μια σχέση?(αν κάποιος θέλει να το κάνει τώρα, προλαβαίνει. Αν κάποιος το ειπε ήδη, είμαι στραβή και δεν το διάβασα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μεχρι και η μπουρου αναθεωρησε, μικροτερη σε ηλικια απο εμας, αφου δεν ειχε καν σκεφτει το ενδεχομενο να ναι ο αλλος παντρεμενος, δειγμα πως δεν εχει ζησει κατι τοσο σοβαρο.
Το τόπικ λέει για δεσμευμένους, όχι για παντρεμένους. Θεωρώ αυτονόητη τη διαφορά. :confused:
Εγώ για απλά δεσμευμένους απάντησα, όχι για παντρεμένους. Και γι' αυτό μη βάζεις λόγια που δεν έχω πει, ευχαριστώ.

Ο ανθρωπος ειναι ανθρωπος και δεν εχεις κανενα δικαιωμα να παρεμβαινεις γιατι μετα τα σκατα εσυ τα τρως, εκτος αν σου αρεσουν και εισαι μαζοχας.
Να παρεμβαίνω πού; Στις σχέσεις των άλλων;
Αν η άλλη επιλέξει να φύγει εμένα τι με ενδιαφέρει; Αυτή επιλέγει να αφήσει τον σύντροφό της για μένα, δεν του την "κλέβω" εγώ. Εγώ ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο.

Και ξαναλέω, για να μην ξαναπαρεξηγήσεις, ότι προφανώς και τόση ώρα μιλάω για απλά δεσμευμένα άτομα κι όχι παντρεμένα. Το αν η σχέση τους είναι σοβαρή ή όχι εμένα δεν με αφορά (αν και για να επιλέξει να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια μάλλον όχι, δεν ήτανε). Εμένα με αφορά τι θα κάνει με εμένα (ως πρωταγωνιστή) από εδώ και πέρα.


Άντε, καλημέρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Έχει δηλώσει κάποιος ότι έχει εμπειρία ως τρίτο άτομο σε μια σχέση?(αν κάποιος θέλει να το κάνει τώρα, προλαβαίνει. Αν κάποιος το ειπε ήδη, είμαι στραβή και δεν το διάβασα.)

και να εχει καποιος εμπειρια και τι με αυτο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το τόπικ λέει για δεσμευμένους, όχι για παντρεμένους. Θεωρώ αυτονόητη τη διαφορά. :confused:
Εγώ για απλά δεσμευμένους απάντησα, όχι για παντρεμένους. Και γι' αυτό μη βάζεις λόγια που δεν έχω πει, ευχαριστώ.

exm... i don't...
Η μάλλον η διαφορά που καταλαβαίνω [για να χωρίσεις πρέπει να πληρώσεις δικηγόρους], δεν μου κολλάει με το θέμα.
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να χαλαρώσουμε λιγάκι, ε? ε?:look:

Αυτα πες τα στο Κριαρακι απο πανω που ανεπιτυχως, αδικως κι ασχετως παει να τα βαλει μαζι μου και με λαθος τροπο https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=2288367&postcount=113
(ο Ουρανος βολταρει αυτη την περιοδο:P και τους επηρρεαζει ασχημα, οποτε ριχνω δικαιολογητικα, ξανα)
Ενα αυτο και δευτερον



Έχει δηλώσει κάποιος ότι έχει εμπειρία ως τρίτο άτομο σε μια σχέση?(αν κάποιος θέλει να το κάνει τώρα, προλαβαίνει. Αν κάποιος το ειπε ήδη, είμαι στραβή και δεν το διάβασα.)

Να ου πω τι νομιζω απο οσα εχω δει/ζησει/παρατηρησει -
Το μηλο της εριδος αν εισαι ωραια και με αυτοπεποιθηση γυναικα μπορεις να γινεις πολυ ευκολα. Δεν ειναι κατι πρωτοτυπο δηλαδη.
Υπαρχουν γυναικες που τραβουν μικρους και μεγαλους ενιοτε δεσμευμενους/παντρεμενους -το ιδιο μου κανει-. Οποιος μπει στη διαδικασια να σκεφτει ερωτες και λουλουδια, πιστευω παραμυθιαζεται. Προσωπικα προτιμω τα παιδια με ορθη κριση, μου αρεσει η πρωτια, η οποια εχει δυσκολιες. Σκοπος ειναι να την πιασεις. Οταν ξαπλωνεις το βραδυ κι αναθεωρεις τη ζωη σου, να νιωθεις πως παρα τις δυσκολιες την εχεις πιασει, πως εχεις εκτιμηθει και δεν εχεις υπαρξει δευτεραντζα απο ανθρωπινα καπριτσια. Υπαρχουν βασιλοπουλα, για οσες αναρωτιουνται. Εσυ σα μεγαλυτερη απο εμας, θα ηθελα να μας το επιβεβαιωσεις. Αντρες δηλαδη που δεν εχουν ματια για αλλη. Οταν ενας δεσμευμενος σε πλησιαζει, το καλυτερο ειναι να τον στελνεις πακετο στη φιλεναδα του, κριμα βεβαια στο προβλημα της αλλα ειναι δικο της και μονη της θα πρεπει να το λυσει για να παει παρακατω γεματη εμπειριες και μαθηματα ζωης, ακομα κι αυτο ακατορθωτο δεν ειναι, αν ξερει ποια και τι ειναι.
Εδω θα σου θυμισω, αν δε το χεις δει, μια φραση της Ισιλιελ ''ξερουμε ποιοι ειμαστε, μονο αν κοιταχτουμε εμεις και μονο εμεις στον καθρεφτη''.
Συνοπτικα, το μηλον μπορει να χουν υπαρξει πολλες γυναικες αλλα να να μη επετρεψε να το φαει κανεις. Αν εχει τυχει σε καποια γυναικα να εχει μπει σε αυτη τη διαδικασια, καλο ειναι να ερθει να μας κανει τον απολογισμο, βλεποντας τα γεγονοτα, παραμεριζοντας ομως τα συναισθηματα.
Τα συναισθηματα δεν αποφευγονται, οχι. Τα γεγονοτα ομως, ναι.

Το τόπικ λέει για δεσμευμένους, όχι για παντρεμένους. Θεωρώ αυτονόητη τη διαφορά. :confused:
Εγώ για απλά δεσμευμένους απάντησα, όχι για παντρεμένους. Και γι' αυτό μη βάζεις λόγια που δεν έχω πει, ευχαριστώ.
Γ@μω τη διαφορα, τι να σου πω. Το στεφανι αλλαζει.

Να παρεμβαίνω πού; Στις σχέσεις των άλλων;
Αν η άλλη επιλέξει να φύγει εμένα τι με ενδιαφέρει; Αυτή επιλέγει να αφήσει τον σύντροφό της για μένα, δεν του την "κλέβω" εγώ. Εγώ ούτε που τον ξέρω τον άνθρωπο.

Και ξαναλέω, για να μην ξαναπαρεξηγήσεις, ότι προφανώς και τόση ώρα μιλάω για απλά δεσμευμένα άτομα κι όχι παντρεμένα. Το αν η σχέση τους είναι σοβαρή ή όχι εμένα δεν με αφορά (αν και για να επιλέξει να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια μάλλον όχι, δεν ήτανε). Εμένα με αφορά τι θα κάνει με εμένα (ως πρωταγωνιστή) από εδώ και πέρα.

Γιωργο καταρχας οσο μου το επιτρεπεις, θα σε παρεξηγω. Αλλα προφανως δε σε ενδιαφερει, οποτε τι μου ζητας να μη σε παρεξηγω? Ελα ντε τι σε ενδιαφερουν οι επιλογες της κοπελας που προκειται να εχεις διπλα σου?(εμοτικον που κανει τον σταυρο του)
Κατα δευτερον,... το ιδιο πραμα ειναι δεσμευμενος με παντρεμενος, ενα γ@μοστεφανι αλλαζει.
Τεσπα, τα ιδια λες μονιμως με αλλα λογια. Δε θα σου αλλαξω εγω γνωμη, δε μπα να χτυπιεσαι. Ο καθεις οπως στρωνει κοιμαται.


Άντε, καλημέρα! :D


Καληνυχτα σου, τα κλαιμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Κανείς δεν είναι κανενός. Εγώ αυτό έχω καταλάβει από την εμπειρία μου σε αυτόν τον κόσμο.

Αυτό που κρατάω από το άρθρο που παρέθεσα λίγο καιρό πριν:

Καμία γυναίκα δεν έχει τη δύναμη να εισβάλει σε μια αγγελικά πλασμένη σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανείς δεν είναι κανενός. Εγώ αυτό έχω καταλάβει από την εμπειρία μου σε αυτόν τον κόσμο.

Αυτό που κρατάω από το άρθρο που παρέθεσα λίγο καιρό πριν:

Καμία γυναίκα δεν έχει τη δύναμη να εισβάλει σε μια αγγελικά πλασμένη σχέση!

Σωστο.. πολυ σωστο.:)
Μονο που εδω δε μιλαμε για σχεσεις αγγελικα πλασμενες.
Μιλαμε για ανθρωπους που αφηνουν παραθυρακια ανοιχτα ενω ειναι σε σχεσεις κια γι αυτους που εισβαλλουν σαν τους σουπερμεν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Σωστο.. πολυ σωστο.
Μονο που εδω δε μιλαμε για σχεσεις αγγελικα πλασμενες.
Μιλαμε για ανθρωπους που αφηνουν παραθυρακια ανοιχτα ενω ειναι σε σχεσεις.:P

Αυτό σου λέω. Οτι αυτή η σχέση δεν είναι αγγελικά πλασμένη.

Το θέμα είναι, ποιος (κατα)δέχεται να μένει σε μια μη αγγελικά πλασμένη σχέση; Και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτό σου λέω. Οτι αυτή η σχέση δεν είναι αγγελικά πλασμένη.

Το θέμα είναι, ποιος (κατα)δέχεται να μένει σε μια μη αγγελικά πλασμένη σχέση; Και γιατί;

Αυτο, νομιζω, ειναι αλλο θεμα.
Τωρα μιλαμε για τον τριτο της υποθεσης, αυτον που ενδιαφερεται και μπαινει σε αυτη τη σχεση.
Τωρα, ενταξει σχετικα με τους αλλους δυο που χουν τη σχεση ειναι αλλο. Η θα τα βρουν η θα χωρισουν.
Μωρε ειναι απλα τα πραματα, εμεις τα μεγαλοποιουμε, λες και αμα δε παει καλα μια σχεση θα ρθει και το τελος του κοσμου.
Ε οχι δεν ηρθε. Στην τελικη ας αποφασισει ο κοσμος ''με ενδιαφερει να μαι καλα με εναν ανθρωπο ή με ενδιαφερει απλα να ειμαι με εναν ανθρωπο κι οπως ναναι κι ο,τι ναναι κι αυτο το μεταφραζει κι ως αγαπη?'''
Τι να πω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top