Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που δεν σας άρεσει στον τόπο που μένετε;

Οι γειτονες. Δεν εχω δει χειροτερους. :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το κλίμα. Το σιχαίνομαι. Το χειμώνα έχει μουντάδα και συννεφιά, κρύο... και το καλοκαίρι, ΑΝ δεήσει να βγει ο ήλιος, έχει μία υγρασία που με γονατίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roza6658

Νεοφερμένος

Η roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Είμαι Απο Λέρο!
ένα μικρο νησάκι...
Σιχαίνομαι που οι περισσότεροι γνωριζόμαστε ματαξύ μας!
Γιατί οτι κ αν κανεις πάντα θα μαθευτεί....
π.χ
επεσες με το μηχανακι??? σε λιγη ώρα ξέρουν ποιος είσαι, τι έχεις, που το έπαθες, πως το έπαθες......
και δεν ειναι μονο οτι ξέρουν όλα αυτα.... το περιεργο ειναι οτι τα περισσότερα απ αυτα που λενε δεν υσχίουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
To ότι έχουμε γεμίσει καφετέριες σε χώρο (και στα δύο ρεύματα του δρόμου) από το τετράγωνο μετά το σπίτι μου μέέέχρι την πλατεία, δεν έχει άλλο μαγαζί μόνο τραπεζοκαθίσματα, παρκαρισμένα και μηχανές.

όόόμως, επειδή έστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθ' ορά, όταν γίνονται τα βράδια κάτι τρελά τρακαρίσματα στη γωνία, την πληρώνουν τα στραβοπαρκαρισμένα που βρίσκονται επίσης πάνω στις γωνίες των πεζοδρομίων και που οι ιδιοκτήτες τους βαριούνται να τα βάλουν λίγο μακρύτερα και πιο φυσιολογικά. (κι εμείς οι χαιρέκακοι ιθαγενείς περίοικοι, περιμένουμε να γυρίσουν από την καφετέρια και να δούν το καμάρι τους σκόνη και θρύψαλα:clapup:...)

...για να μη λέω όμως μόνο τα στραβά, τη μέρα, μου αρέσει που έχουμε μείνει κάποιες μονοκατοικίες οι παλιοί κάτοικοι που γνωριζόμαστε από γονείς σε παιδιά και τώρα στηνόμαστε με τις ώρες στις γωνίες ή μπροστά στις πόρτες και κουβεντιάζουμε και βλέπουμε τα παιδιά μας και εγγόνια των γονιών μας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που δεν σας άρεσει στον τόπο που μένετε;

δυο γιαγιαδες, κατι σαν και αυτους εδω:


..με ενοχλουν αφανταστα, οταν στεκονται διπλα απο την εξωπορτα του σπιτιου μου, κουτσομπολευουν και σε περιπτωση που περασεις απο μπροστα τους ή σταθεις σε μικρη ή μεγαλη αποσταση απο εκεινες, σε "καρφωνουν" τοσο αδιακριτα, που μου ρχεται να πω καμμια κουβεντα, αλλα συγκρατω τον εαυτο μου, διοτι υποτιθεται πως εχω καλους τροπους :P
Γενικα με ενοχλουν οι στενομυαλοι και κουτσομποληδες της γειτονιας μου, της πολης μου και οχι μονο....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
δυο γιαγιαδες, κατι σαν και αυτους εδω:


..με ενοχλουν αφανταστα, οταν στεκονται διπλα απο την εξωπορτα του σπιτιου μου, κουτσομπολευουν και σε περιπτωση που περασεις απο μπροστα τους ή σταθεις σε μικρη ή μεγαλη αποσταση απο εκεινες, σε "καρφωνουν" τοσο αδιακριτα, που μου ρχεται να πω καμμια κουβεντα, αλλα συγκρατω τον εαυτο μου, διοτι υποτιθεται πως εχω καλους τροπους :P
Γενικα με ενοχλουν οι στενομυαλοι και κουτσομποληδες της γειτονιας μου, της πολης μου και οχι μονο....:)

Εντάξει, έχεις δίκιο, εμείς στις δικές μας πόρτες τη στήνουμε συνήθως όταν ξεφορτώνουμε από soupermarket ή παιδιά-σκυλιά-γατιά από τα αυτοκίνητα ή άμα προκόψουμε να ποτίσουμε ή ακόμα χειρότερα να πλύνουμε αυτοκίνητο (πού τέτοιες πολυτέλειες!)
πάντως οι παπούληδες που έχεις στη φωτό είναι κορυφαίοι έτσι? αυτό να λέγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να δούμε...

Ένα παλιό Ρώσικο ανέκδοτο λέει "Πολλά καλά έχει η Αμερική και είναι πολύ καλή χώρα για να ζήσει κανείς αλλά έχει και ένα πολύ κακό...






:kill:Τους Αμερικάνους!!!" :P

(Παιδιά, δεν κάνω πλάκα, αυτή η χώρα σε κάνει να μισέις τον εαυτό σου και την αναθεματισμένη ώρα και στιγμή που ήρθες εδώ)

Δυό χρονάκια ακόμα και...Ελλαδίτσα μου σου 'ρχομαι!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να δούμε...

Ένα παλιό Ρώσικο ανέκδοτο λέει "Πολλά καλά έχει η Αμερική και είναι πολύ καλή χώρα για να ζήσει κανείς αλλά έχει και ένα πολύ κακό...

:kill:Τους Αμερικάνους!!!" :P

(Παιδιά, δεν κάνω πλάκα, αυτή η χώρα σε κάνει να μισέις τον εαυτό σου και την αναθεματισμένη ώρα και στιγμή που ήρθες εδώ)

Δυό χρονάκια ακόμα και...Ελλαδίτσα μου σου 'ρχομαι!:clapup:

Αααα....σιγα, οι Αμερικανοι μια χαρα ειναι...οι συνηθειες τους ειναι χαλια:P
Ακου εκει 2 παρα 5 να σερβιρουν το τελευταιο ποτο!!! Απαραδεκτο!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στράτο, μάλλον είσαι νέος εκεί ακόμα...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Δέν έχω γνωρίσει κάποιον Έλληνα (οποιασδήποτε ηλικίας) που να του αρέσει η Αμερική ως χώρα! (Τουλάχιστον στην πόλη που ζώ)

Άσχετα ηλικίας, η αλήθεια είναι οτι στην Αμερική ζείς για να δουλεύεις, ενώ στην Ελλάδα δουλεύεις για να ζείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά πόσο καιρό είσαι εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μαρεσει πολυ η γειτονια μου στη λαρισα... ησυχη ,με πρασινο, ολο μονοκατοικιες... αλλα ταλαιπωρουμαι με τις συγκοινωνιες.. και επισης πολλες φορες δε μαρεσει η τοση ησυχια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucky#Slevin

Νεοφερμένος

Ο Lucky#Slevin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Α κι εγω δεν εχω κάποιο πρόβλημα με το Ηράκλειο, είναι πολύ όμορφο, έχεις οτι θέλεις (λογικά μιλώντας πάντα). Οι περισσότεροι στην ηλικία μου που ζούν εδω λένε οτι θέλουν να φύγουν κι οτι δεν έχεις τίποτα να κάνεις και τα λοιπά, μεγάλο λάθος. Έχουμε την τύχη να ζούμε σε ένα απο τα ομορφότερα νησιά της Ελλάδας με τις ωραιότερες παραλίες και γενικότερα πολύ όμορφα τοπία αλλα δεν έχουμε μάθει να το εκτιμάμε. Αλλά πάντα πίστευα οτι οι άλλοι ήθελαν να φύγουν απο εδω επειδή έχουν ζήσει το Ηράκλειο μόνο σαν μαθητές. Τελος πάντων για να μη βγώ τελείως εκτός θέματος το μόνο που δεν μου αρέσει εδω είναι η ποιότητα των πολιτών. Έχουν μείνει πολύ πίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν παίζει ποδήλατο, με τόσο πάνω-κάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Οι ανθρώποι έιναι καταθληπτικοί!!!!
Βαριούνται γενικά να κάνουν οτιδήποτε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τα λιγα μαγαζια και καφετεριες που υπαρχουν και το πιο σημαντικο ειναι πως δεν υπαρχει ενας κινηματογραφος ή εστω ενα θεατρο βρε παιδακι μου, αν υπηρχαν αυτα θα ταν μια χαρα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UncleSalvatore

Νεοφερμένος

Ο UncleSalvatore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λοιπόν,εμένα στην πόλη που μένω δεν μου αρέσουν καθόλου οι άνθρωποι που ζουν εδώ.Έχουν όλοι πρόβλημα.Ειδικά υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τους οδηγούς ειδικά από 30 και πάνω.Στα στοπ αν έχεις ποδήλατο δεν σταματάνε ποτέ,θεωρούν ότι το ποδήλατο πρέπει να σταματήσει είτε έχει στοπ είτε όχι.
Δεν έχει πολλά μαγαζιά,είναι λίγα και το 70% από αυτά είναι πανάκριβα.
Καφετέριες έχει αρκετές για μια κανονικά ημέρα.Σε γιορτές,αργίες,παρελάσεις δεν μπορείς να βρεις να κάτσεις ούτε το απόγευμα.
Ένα άλλο που δεν μου αρέσει είναι ότι βλέπω πολλά παιδιά στην ηλικία μου εξαρτημένα από το facebook,instagram κλπ και το χειρότερο ότι βλέπω πάρα πολλά παιδιά ακόμα και μικρότερα(από 12 και πάνω) να είναι εθισμένα στο αλκοόλ και στο τσιγάρο,ακόμα και στα χειρότερα από το τσιγάρο(κυρίως από 14 και πάνω).
Αλλά οκ,δεν έχω πρόβλημα μου αρέσει αρκετά η πόλη που μένω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Οι οδηγοί είναι απαίσιοι. Άλλοι ίσα ίσα που πατάνε το γκάζι, άλλοι τρέχουν σαν τρελοί, κάποιοι ποδηλάτες πηγαίνουν μέσα στη μέση του δρόμου σαν χελώνες... Μου φαίνεται αν πάρω δίπλωμα και αρχίσω να οδηγώ, θα βρίζω συνέχεια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UncleSalvatore

Νεοφερμένος

Ο UncleSalvatore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αν έχεις ποδήλατο βρίζεις και χωρείς δίπλωμα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top