Twilight - Λυκόφως (2009)

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Στους κινηματογράφους προβάλλεται από 1-1-09 το twilight ή αλλιώς λυκόφως. Η τεξανή σκηνοθέτιδα Cathrine Hardwicke ορμώμενη από το ομώνυμο βιβλίο της Stefenia Meyer ,το οποίο πούλησε πάνω από 17.000.000 αντίτυπα, μας μεταφέρει σ' έναν κόσμο με βρυκόλακες, σ' έναν κόσμο όπου βρυκόλακες κ άνθρωποι συμπορεύονται.
Twilight.jpg
Η υπόθεση εξελίσσεται όταν η Ιζαμπέλα (Kristen Steward) μετακομίζει στο σπίτι του πατέρα της, και στο νέο της σχολείο γνωρίζει τον Έντουαρντ (Robbert Pattinson). Ένας νέος έρωτας ξεκινά με την Ιζαμπέλα να αγνοεί τη διαφορετική φύση του φίλου της, και τον Έντουαρντ να προσπαθεί να ξεπεράσει τη δίψα του για αίμα. Πρόκειται λοιπόν για έναν νεανικό έρωτα μιας κοινής θνητής και ενός βρυκόλακα.

Είναι μία κυρίως αισθηματική ταινία ,που έχοντας όμως έντονο το στοιχείο της επιστημονικής φαντασίας και μία μικρή δόση black χιούμορ καταφέρνει να ξεφύγει από τις κλασικές αισθηματικές ταινίες και να κλέψει την παράσταση. Έχει ακουστεί να τη συγκρίνουν ακόμα και με το Ρωμαίο και την Ιουλιέτα, λογικό αν σκεφτούμε πως κ στις δύο περιπτώσεις έχουμε να κάνουμε με απαγορευμένους έρωτες, έρωτες δίχως μέλλον. Αδυναμία της ταινίας θα μπορούσε να θεωρηθεί το γεγονός ότι εστιάζει ιδιαίτερα στη ζωή των βρυκολάκων κάνοντας το όλο σκηνικό λίγο too much, ενώ θα μπορούσε να εμβαθύνει περισσότερο στη ψυχολογική κατάσταση των ηρώων. Είναι μία ταινία αισθηματική χωρίς sex και με βρυκόλακες χωρίς αίμα. Παρ' όλα αυτά η ταινία είναι άξια ενδιαφέροντος και όχι μόνο. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι τη πρώτη εβδομάδα προβολής της στην Αμερική η ταινία έκανε εισπράξεις 70,6 εκατομμυρίων δολαρίων , ξεπερνώντας ακόμα κ την πολυαναμενόμενη καινούρια ταινία του James Bond. Η επιτυχία της ταινίας βάζει από τώρα στη σκέψη της συνέχειας, αν και η σκηνοθέτιδα παρουσιάζεται συγκρατημένη δηλώνοντας πως ο χρόνος θα δείξει.

Στην επιτυχία της ταινίας συμβάλει επίσης και το νεανικό cast, αφού η σκηνοθέτιδα αποφάσισε να χρησιμοποιήσει νέα και φρέσκα πρόσωπα. Με κάτι τέτοιες ταινίες η σκηνοθέτης του thirteen(2003) , του vanilla sky(2001) κ πολλών άλλων επιτυχιών μας κάνει να χαιρόμαστε που εγκατέλειψε την καριέρα του αρχιτέκτονα κ αποφάσισε να ασχοληθεί με τη σκηνοθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Με βαση την ταινία, και χαρακτήρα έχει και ικανότητες. Προβάλλει το πρότυπο της όμορφης, ευφυούς και αγαπητής στους συμμαθητές της μαθήτριας, η οποία δεν διστάζει να τα παρατήσει όλα για το αίσθημά της.
Σε καμία περίπτωση δεν είναι το απόλυτα σωστό πρότυπο για να ταυτιστεί μια εφήβη μαζί του, όμως καλύτερα να προβάλλεται αυτό, παρά το πρότυπο της παρτσόλας slut που κυριαρχεί στα περισσότερα teen movies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
τσιπουρο:

Και ομως στην ταινια εχει περισοτερο χαρακτηρα απο οτι στο βιβλιο! Ειναι τραγικο το οτι στην ταινια οι πιτσιρικαδες τουλαχιστον προσπαθουν να ΔΩΣΟΥΝ κατι απτο στην bella και τον edwart.

Πρεπει να το διαβασεις θα εκπλαγεις απο το ΠΟΣΟ αδεια ειναι η μπελα.

Στο βιβλιο η μπελα δεν ειναι ομορφη την χαρακτηριζει ως μετρια (και δεν δινει καμια αλλη λεπτομερια ακριβως για να ταυτιστει ο οποιοσδηποτε μαζι της = ελειψη χαρακτηρα). Δεν ειναι εξυπνη (οι ακαδημαικες επιδωσεις της βασιζονται στο οτι εχει ξανακανει τα μαθηματα) ειναι μαλλον μετριας εφυιας (χωρις να ειναι και χαζη). Εχει απλα μια καπως σαρκαστικη αισθηση του χιουμορ αλλα τιποτα αλλο.

Και παρεπιπτοντος

Ποσο μισογυνιστικο ειναι αυτο:

"Προβάλλει το πρότυπο της όμορφης, ευφυούς και αγαπητής στους συμμαθητές της μαθήτριας, η οποία δεν διστάζει να τα παρατήσει όλα για το αίσθημά της."

?!

Και αυτο με τσατιζει στο βιβλιο το οτι τελικα οι οποιες νηξεις για την ανεξαρτησια της γυναικας ειναι ενας κρυπτικος τροπος να τη βαλει στις νορμες της οικογενειας και του συνετου κοριτσιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Και παρεπιπτοντος

Ποσο μισογυνιστικο ειναι αυτο:

"Προβάλλει το πρότυπο της όμορφης, ευφυούς και αγαπητής στους συμμαθητές της μαθήτριας, η οποία δεν διστάζει να τα παρατήσει όλα για το αίσθημά της."

?!
Δεν το είπα χάριν του μισογυνισμού (δεν είμαι μισογύνης πρώτα απ' όλα :) ) αλλά κυρίως επειδή μου φάνηκε ένα αρκετά καλύτερο πρότυπο προς προβολή σε σχέση με τα κλασσικά πρότυπα των περισσότερων teen movies.
Σαφώς και δεν είναι το πλέον σωστότερο προς προβολή το ότι μια "πετυχημένη" κοπέλα να χάσει τελείως το μυαλό της λόγω έρωτα, ενώ παράλληλα θα ήταν καλύτερο να ακολουθηθεί μια ρεαλιστικότερη προσέγγιση στον ρόλο της Μπέλλα, καθώς στη ζωή είναι κομματάκι δύσκολο το να είναι ο οποιοσδήποτε και όμορφος και ευφυής και συναισθηματικός και να έχει σχέση με άτομο ανάλογο των "προσόντων" του και παράλληλα να είναι αγαπητός σε όλους.

Τώρα με το βιβλίο δεν ξέρω τι γίνεται, θα κοιτάξω να το βρω από κάπου και να το διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Κατεβασα την ταινια.
Ειδα ενα εικοσαλεπτο περιπου και μετα την προχωρουσα συνεχεια μεχρι το τελος. Ηξερα το story οτι αγαπαει η μικρουλα ενα βαμπιρ δηλαδη, αλλα αυτες οι ιστοριες ρε παιδια ειναι πολυ ριχες. Ειναι απλα, παραμυθακια. Κι οσο γλυκα κι αν ειναι τα παραμυθακια ειναι παραμυθακια. Δεν σου προσφερουν τιποτε αλλο απο επιπλαστα ρομαντζα και γλυκερα μπερδεματα. Και επειδη δεν ειμαστε κοριτσακια της Α'Λυκειου, ουτε ειμαστε αυτης της ηλικιας για να παμε κανα-κοριτσι cinema δεν μπορουμε να ενθουσιαστουμε με τετοιου ειδους ταινιες. Για το βιβλιο δεν ξερω. Το ιδιο βαρετο το κοβω αν και η αισθηση βιβλιου-ταινιας ειναι πολυ διαφορετικη, κι αυτο το γνωριζω.
Παντως το βλεμμα της γκομενας ειναι απιστευτο. Απιστευτο. Θα κρατησω την ταινια μονο και μονο γι'αυτο το λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Σήμερα είδα την ταινία και δε μου άρεσε καθόλου! Απολύτως κενή (δεν περίμενα και κάτι περισσότερο βέβαια:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina1994

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω εχω δει μονο την ταινια ,δεν θα την ελεγα αισχος αλλα οχι και οτι με μαγεψε .Αν καποιος δεν εχει κατι καλυτερο να κανει για μενα μπορει να παει και να την δει .Δεν ειναι και πολυ του style που μου αρεσει αλλα οκ.Αν καποιος ειναι ρομαντικος θα του αρεσει λογικα !!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_litsaki_

Νεοφερμένος

Η _litsaki_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω δεν τρελαθηκα με την ταινια...γιατι δεν ειναι του στυλ μου,αλλα η φιλη μου εχει ηδη διαβασει τα 2 πρςτα βιβλια και ετοιμαζεται να διαβασει το τριτο.για να λεμε την αληθεια η ταινια δεν μου αρεσε καθολου οι υπαρφυσικες κινεισεις του εντουαρντ ηταν τελειως ψεφτηκες και γενικα το εργο πολυ μα πολυ βαρετο:/: δεν μπορω να καταλαβω τι σας αρεσε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
είδα την ταινία η οποία μ άρεσαι πάρα πολύ.. πολύ ρομαντική.. θα 'θελα πάρα πολύ να διαβάσω και τα βιβλία.. πιστεύω ότι θα ναι πολύ καλύτερα απ την ταινία.. ανυπομονώ να βγεί η δεύτερη ταινία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Twilight (2008 ):

Η ιστορία της Bella Swan, μιας 17χρονης μαθήτριας λυκείου, η οποία αναγκάζει τον εαυτό της να μετακομίσει με τον πατέρα της στο μουντό και βροχερό Forks, της Washington. Εκεί γνωρίζει τον Edward Cullen και ζωή της τίθεται σε θανάσιμο κίνδυνο, όταν μια ομάδα τριών βρικολάκων επισκέπτεται την πόλη τους.. Και κάπως έτσι ξεκινάει η ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είναι καλή, Metallou, ή όχι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Και εγώ είχα την ίδια απορία! Γιατί δεν μου πολυαρέσουν ταινίες με βαμπίρια και ματωμένο δράμα. Αξίζει άραγε να τη δει κανείς; Τί συναισθήματα δημιουργεί; Αν είναι κλασική αμερικάνικη ταινιούλα για ευχάριστο πέρασμα ωρών πλήξης, ακόμα και τότε θα την παρακολουθούσα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Είναι καλή, Metallou, ή όχι;;
Τα εφέ δεν ήταν και ότι καλύτερο. Αν και είναι ψιλορομαντική ταινία και δεν μου αρέσουν αυτές-
έντάξει σε γενικές γραμμές μέτριο προς το καλό ήταν.

Και εγώ είχα την ίδια απορία! Γιατί δεν μου πολυαρέσουν ταινίες με βαμπίρια και ματωμένο δράμα. Αξίζει άραγε να τη δει κανείς; Τί συναισθήματα δημιουργεί; Αν είναι κλασική αμερικάνικη ταινιούλα για ευχάριστο πέρασμα ωρών πλήξης, ακόμα και τότε θα την παρακολουθούσα...:hmm:
Ακριβώς όπως το είπες είναι: "κλασική αμερικάνικη ταινιούλα για ευχάριστο πέρασμα ωρών πλήξης"
δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minor fascism

Νεοφερμένος

Η minor fascism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Kαι τώρα θα μιλήσουμε για μια κάκιστη ταινία που προήλθε από κάκιστα βιβλία, το Twilight. Η συγγραφέας λοιπόν είναι μια τυπικότατη WASP(white anglo-saxon protestant, αν και αυτή είναι μορμόνος or whatever) κυρία που όπως έχει δηλώσει η ίδια, ΔΕΝ έχει διαβάσει ποτέ της το παραμικρό για βαμπίρ γιατί "δε θέλει να δει ότι κάποιος άλλος χρησιμοποίησε ιδέα της" (ναι ναι, ο Bram Stoker από εσένα έκλεψε τον έρωτα του Vlad για τη Μίνα!! DUH!!), δεν έχει δει ποτέ της ταινία με βρυκόλακες (την "αγριεύουν", λέει) και παρ' όλα αυτά επέλεξε ένα μέσο όπως η λογοτεχνία του φανταστικού για να γράψει το βδελυρό άρλεκιν που είχε στο μυαλό της....ο φλώρ...εεεε....το παλικάρι, η "είμαι ηλίθια και κυκλοθυμική" ηρωίδα, ο έρωτας, ο κακός dominant male κλπ κλπ...

Βγές έξω από το fantasy θείτσα, δε σε θέλουμε. Αν αυτές είναι οι ονειρώξεις μιας κυρίας στην αμερική, εμείς εδώ οι κοπέλες ΔΕ θέλουμε τον "άνδρα" Edward. Όχι. Είναι χάλιας (και χάλια φάτσα, απαπα...)

0 από 0 μας κάνει....0


(god εχει διαβασει κανενας τα vampire chronicles? ΚΑΚΙΣΤΑ βιβλια...) υπαρχει λογος να ΜΗΝ εισαι
όχι κοπελιά, αν και τα είπες ολόσωστα για το twilight εδώ έκανες φάουλ πιστεύω και επέτρεψέ μου, η Αννούλα είναι υπέροχη συγγραφέας. Ιστορικά και μόνο, οι ιδέες και ο αέρας που έδωσε στο vampire fiction είναι αμίμητες. Υπέροχοι χαρακτήρες (χρόνια ερωτευμένη με το Lucifer στο "Mέμνοχ ο διάβολος" :inlove::inlove:), ζωντανότατη γραφή. Decadence αισθητική. Ε, αυτό δε το λες κάκιστο... Κάκιστο λες το άρλεκιν της Mάγιερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
όχι κοπελιά, αν και τα είπες ολόσωστα για το twilight εδώ έκανες φάουλ πιστεύω και επέτρεψέ μου, η Αννούλα είναι υπέροχη συγγραφέας. Ιστορικά και μόνο, οι ιδέες και ο αέρας που έδωσε στο vampire fiction είναι αμίμητες. Υπέροχοι χαρακτήρες (χρόνια ερωτευμένη με το Lucifer στο "Mέμνοχ ο διάβολος" ), ζωντανότατη γραφή. Decadence αισθητική. Ε, αυτό δε το λες κάκιστο... Κάκιστο λες το άρλεκιν της Mάγιερ...

Δεν ειμαι κοπελια:P ειμαι κοπελιος.

αλλα εν πασι περιπτοση, δεν αρνουμε την φολκλορ προσφορα της αν ραις απλα την ικανοτητα της ως συγκραφεας, εμενα μου θυμιζε λιγακι gay ερωτικη νουβελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μετριο. Ειχε ενα ενδιαφερον για το απο ποια γωνια θα καταπιαστει με το θεμα (μια και εχουμε δει καμποσες), ειχε καποιο ενδιαφερον για μερικους χαρακτηρες. Αλλά καπου μεχρι εκει. Και τους εκανε πολυ δυνατους τους βρυκολακες.

Παντως αν ισχυει το : "κυρία που όπως έχει δηλώσει η ίδια, ΔΕΝ έχει διαβάσει ποτέ της το παραμικρό για βαμπίρ γιατί "δε θέλει να δει ότι κάποιος άλλος χρησιμοποίησε ιδέα της"....τοτε μιλαμε για ουφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μετρια?
Δηλαδη κατα τη γνωμη σου τι του ελειπε?
Τι θα ηταν αυτο που θα επρεπε να εχει, ωστε να τη χαρακτηρισεις τουλαχιστον καλη ταινια?

Ουσιαστικα ηταν ενα καλο εφηβικο λαβ στορυ...
Εαν δε σας αρεσουν τετοιου ειδους ταινιες, γιατι τις βλεπετε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειναι μονο τι δεν ειχε αλλά και τι ειχε. Δεν ειχε ατμοσφαιρα πχ. Ειχε σκηνες που αντι να εντυπωσιαζουν ηταν αστειες πχ. Δεν ειχε χημεια μεταξυ των 2 πρωταγωνιστων. Ερμηνεια του αγοριου αρκετα κακη.Τετοια.

Και αν το 2ο βιβλιο ειναι πιο βαρετο, η 2η ταινια κινδυνευει να πατωσει παραδειγματικα.

Το επομενο που θα δω θα ειναι το Let the right one in, Σουηδικό του 2008, οπου το κοριτσι ειναι αυτη τη φορα το vampire. Και πηρε 46 υποψηφιοτητες και 11 βραβεια και 8.2/10 στο IMDB (εναντι 1 υποψηφιοτητας, 1 βραβειου, και 6.1/10 βαθμο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
εγω ενα μονο θα πω ο πρωταγωνιστης ειναι μνι!!! αν και ειναι λιγο βρομιαρης!δεν μας νοιαζει ομως ολα τα περνουμεε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εγω ενα μονο θα πω ο πρωταγωνιστης ειναι μνι!!! αν και ειναι λιγο βρομιαρης!δεν μας νοιαζει ομως ολα τα περνουμεε!

ο πιτερσεν ειναι καλουτσικος ηθοποιος

και σιχαθηκε τοσο την ταινια οσο και το βιβλιο, δειτε συνεντευξεις του που τα χωνει στην mayer χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top